Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie odtwarzacze mają problemy z cd-r


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krell@

(Konto usunięte)

jesteśmy wszyscy oszukiwani i tego się nie mówi faktyczna dynamika zapisu muzycznego na cd wynosi około45 db. nawet z tunera radiowego wynosi około 50-60 , a magnetofonów szpulowych wynosi około70db i wyżęj (magnetofony profesionalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że z tym masowym spiskiem to przesadzasz.... Rozumiem, że nazwa mojego serwera może prowokować do tego typu dywagacji:)

Mam tuner nada c420 i cd 541i i ZARĘCZAM Cię, że dynamiczniejszy jest odtwarzacz Cd niż radio. Rozumiem, że masz jakiś świetny magnetofon szpulowy i starasz się udowodnić sobie i przy okazji mnie, że jest on lepszy niż CD. OK. Ale ja widzę dwa rozwiązania:

1. albo po porostu Ty nie słyszysz różnicy pomiędzy oryginałem CD i kopią na magnetofonie?

2. albo rzeczywiście przed magnetofonami jest jeszczce wielka i piękna świetlana przyszłość.

Dla mnie jest to niestety nieweryfikowalne. Natomiast WYRAŹNIE SŁYSZĘ różnicę pomiędzy CD i tunerem. I wbrew temu co mówisz odtwarzacz CD jest dynamiczniejszy od tunera.

Chyba, że mi wmówili, zastaraszyli, mózg i uszy wyprali....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość krell@

(Konto usunięte)

chodziło mi o to, że sygnał z analogu zapisany na magnetofon praktycznie nie był do odróżnienia a ten sam sygnał analogowy zapisany na rejestratorach cyfrowych całkowicie zmienił charakter . Po prostu zgon............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek do Krell@

(Konto usunięte)

Niestety wszystko wskazuje na to, że płyty "for audio" nie różnią się technologią produkcji od zwykłych komputerowych. Polecam bazę danych o nośnikach www.cdr-forum.de . Na podstawie kodu ATIP odczytanego komputerową nagrywarką, można uzyskac informacje nt. zastosowanego nośnika (Phtalocyanine, Cyanine, AZO), oraz rzeczywistego producenta płyt. Ostatnio np. TDK były produkowane przez Riteka, zaś płyty EMTEC (d. BASF) przez Moser Baer India... Wspomniana baza pozwala na wyszukiwanie wszystkich płyt z danym kodem, przykładowo płyty TDK Studio posiadały kod identyczny jak starsze komputerowe, przeznaczone do powolnego nagrywania. Czytałem również, że jakość zapisu jest lepsza na płytach o mniejszej pojemności (dlatego np Pioneer oferował kiedyś CDRy 60 min), niestety ostatnio większość płyt, również tych do nagrywarek audio, ma pojemność 80 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość krell@ do Marka

(Konto usunięte)

Z tym, że płyty np 60 min są lepsze to z całą pewnością się z Tobą zgadzam , ale co do tego, że płyty for Audio consumer tak samo brzmią np.( ten sam z wyglądu philips komputerowy i philips auudio) to z tym się nie zgadzam . Możliwe,że muzyka na tych płytach jest nagrywana na nagrywarce komputerowej a nie stacjonarnej. Jeżeli porównamy nagranie wykonane z tego samego żródła na komputerze z nagraniem wyk. na nagrywarce stacjonarnej będzie różniło się oczywiście na niekorzyść komputera. To może zaboli niektórych ale taka jest prawda i cudów nie ma... ..Może kiedyś się coś zmieni.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że komputerowe nagrania sa lepsze od tych z nagrywarki audio ponieważ nie miałem możliwości porównania. Miałem na myśli nagrania na obu typach nośników w nagrywarce komputerowej. Używam PC-towej nagrywarki Yamahy. Nagrania w trybie AAMQR 4x (wbrew pozorom mniejszy jitter niż przy 1x) uważam za bardzo bliskie oryginałowi. Największe róznice, jakie udało mi się zauważyć, są związane z prędkością nagrywania i jakością płyt. Przekonałem się, że nagranie na dobrej jakości płytce komputerowej (z barwnikiem Cyanine z Tayio Yuden) brzmią lepiej niż te nagrane na przeciętnej - taniej płytce "for audio". Skoro nagrywarki profesjonalne (np. Sony, Tascam) nie posiadają blokady uniemożliwiającej zapis na płytach komputerowych, to przypuszczam, że jakość nagrań z jednego typu urządzenia na obu rodzajach płyt powinna być identyczna. Profesjonaliści moga nagrywać na płytkach komputerowych, ponieważ nie są od nich pobierane opłaty z tytułu praw autorskich. Poza tym istnieją płytki uniwersalne - np Dysany Universal 1-16x z napisem "for home audio cd recorders and computer cd writers" (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam podobne doswiadczenia ,zalezy od nośnika i predkosci a stacjonarnej nagrywarki używalem kiedys- jakiegos philipsa za 2tys zl to po prostu kicha -Pecetowe sa lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno komputerowcy uważają "Pastelki" za lepsze od droższych AZO (o ile wiem marka Verbatim należy właśnie do Mitsubishi Chemical).

Przy okazji - Tayio Yuden jest razem z Philipsem i Sony współautorem standardu CD-R...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te płyty analogowe nie pochodzą czasem z tych samych cyfrowych taśm matek po remasteringu co cd? W dekoratorstwie wnętrz też ostatnio taka moda, aby nowiutki gipsokarton popaskudzić tak by wyglądał na dzieło tynkarza z lat dwudziestych zeszłego wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość krell@ do Marka

(Konto usunięte)

wydaje mi się że mnie trochę przekonałeś ale w przypadku zastosowania nagrywarek profesionalnych na zwykłe cdr. Możliwe, że została tam zastosowana lepsza optymalizacja lasera. W moim przypadku mogę zrobić taki mały myk podmieniając cdr audio na zwykłą płytę cd i w tym momencie układ optymalizacji lasera pamięta wcześniejsze ustawienia płyty i nagrywa w niewyregulowanej opcji(w PHILIPS cdr880) A, że nagrywarek stacjonarnych dzwięk jest lepszy to podtrzymuję. Mały zbieg okoliczności ja posiadam też Yamahe CDR-HD1300E jest to nagr.stacjonarna .........fajnie nagrywa ale tylko w cyfrowo z analogiem trochę gorzej ale jest best......................................................pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można podmienić płytę w Philipsie, to przy dobraniu nośnikow różniących się wyłącznie kodem (computer/audio) parametry nagrania powinny pozostać prawidłowe...

Wracając do Yamahy, ciekaw jestem, czy przypadkiem stacjonarna CDR-HD1300E nie ma zainstalowanej w środku właśnie komputerowej F1... Widziałem kiedyś zdjęcia w Audio (nie pamiętam numeru) wydaje mi się, że był to typowy napęd z obudową w standardzie komputerowym (niestety redakcja pomyliła zdjęcia Yamahy i innej nagrywarki, co widać z góry po układzie wystających przełączników i gniazd, zdjęcie CDR-HD1300E jest przy recenzji muzycznego "serwera").

Pozdrawiam,

Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik / krell

(Konto usunięte)

Pamiętaj, że przy nagrywaniu tak naprawdę najważniejszy jest dobre odczytanie płyty źródłowej. Czym przegrywałeś? Może spróbuj EAC w trybie secure? Zgra materiał bezbłędnie, a jak będą błędy to się o tym dowiesz, co jest najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem interesujący tekst o płytach CD-R na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Warto poczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdr-audio roznia sie od cdr "zwyklych" tym, ze ich specyfikacje przewiduja wieksze rozmiary pitów i landow(stad ich mniejsza objetosc), co ma ulatwic prace lasera stacjonarnego cd i teoretycznie zminimalizowac jakies przeklamania odczytu, jakie w rzeczywistosci sa rozmiary pitow i landow w cdr-audio nie wiem bo nie mierzylem, ale przypominam ,ze to ma nie tyle zagrac "lepiej" ile wyeliminowac potencjalne bledy odczytu, porysowany cdr-audio winien byc lepiej czytany (lepiej czyli bez niespodzianek), niz porysowany cdr "zwykly", na takim cedeku pojedyncza rysa moze uszkodzic wiecej sektorow ,co spowoduje "przeskakiwanie" itp rzeczy ---tyle o magi cdr-audio

co sie tyczy analog vs cyfra, niestety trza przyznac, ze jitter jest zmora i to zmora slyszalna, wciaz czegos brakuje w procesie konwersji DA, najlepszy dzwiek jaki slyszalem w zyciu pochodzil z gramofonu, nie bylo tej dynamiki, nie bylo wielkiej przestrzeni naszpikowanej detalami, nie bylo big basu ale bylo to cos co pozwolilo mi o tym natychmaist zapomniec przez ten prostacki fakt urzeczenia muzyka jako caloscia, naladowana emocjami i kreujaca klimat 'przezycia muzycznego", niestety poki co cedeki to gowno, aczkolwiek gowno praktyczne i dlatego powszechnie uzywane, w tak gownianych czasach jak teraz nie powinno to dziwic nikogo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.