Jump to content
IGNORED

A/V do DVD-HD745 (SACD)

Cojak

Recommended Posts

Witam!

Mam małe pytanko do szanownych kolegów. Kupuję w styczniu zestaw do "grania" a będzie to mniej więcej to:

YAMAHA - 650 albo 750

KODA AV-702 albo Misiion M34

DVD Samsung HD745

I teraz mam jedną niewiadomą, którą mnie zażył kolega, że niby do SACD jest potrzebne jakies specjalne wejście we wzmacniaczu (amplitunerze) i bym sie dobrze zastanowił na wyborem najcięższego klocka czyli A/V.

Jeśli to prawda to podpowiedzcie, który model mogę smiało wybrać z w/w. Myslałem wcześniej też o DENONIE 2105 ale po namysłach i rozważaniu za i przeciw staneło na Yamasze. Ktoś namawia mnie jeszcze na H/K ale nie chcę juz sobie robić wody z mózgu bo walczę z tym tematem już 1,5 miesiąca.

i bym zapomniał

Wszystkiego najlepszego w tym obecnym Nowym 2005 Roku i oby wybór sprzętu grającego zajmował stanowczo mniej czasu i dylematów z tym związanych.

Wojtek [COJAK]

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DVD musi czytać format SACD. Sygnał na ampli przenoszony jest analogowo kablem 5.1.

Chcąc słuchać muzyki radziłbym Ci posłuchać i porównać inne zestawy kolumn, to właśnie one grają a wydaje mi się że w Twoim zestawie jest to najsłabsze ogniwo.

Hidden Content

Dzięki za podpowiedź ale chyba nie zrozumiałes mojego pytania.

Wystarczy popatrzyć na tytuł tematu. Chodzi mi o A/V, który lepiej "przyjmie" sygnał z odtwarzacza SACD jakim jest niewątpliwie podany w temacie DVD-HD745 Samsunga (Samsung HD-841 - a tak się nazywa za oceanem).

Nie wiem czy w związku z tematem SACD nie powinieniem nadać mojej depeszy na gropę STEREO ??

Pozdrawiam.

Hidden Content

Faktycznie coś nie bardzo się rozumiemy.

Pytasz czy do odtwarzania SACD potrzebne jest jakieś specjalne wejście we wzmacniaczu ( amplitunerze). Odpowiedziałem Ci że analog 5.1

Podajesz dwa amplitunery Yamahy 650 i 750, zestaw kolumn KODA AV-702 oraz drugi zestaw kolumn MISSION M34, do tego DVD Samsung HD745 i chcesz żeby pomóc Ci z w/w, jak piszesz, zestawu wybrać odpowiedni A/V.

No to najlepsza będzie Yamaha 650 lub 750.

Hidden Content

taki sygnal przyjmie wlasciwie dowolny wzmak Yamahy ;) tzn chyba juz od serii 350 ;) bo to nie kwestia obslugi SACD przez wzmak tylko przez DVD :) reszta idzie digitalem (chyba jednak lepiej coaxem niz toslinkiem :) ) do wzmaka i tam jest obslugiwana. kwestia tylko czy Samsung ma obsluge SACD. jesli ma to wybierz sobie dowolnie 650 albo 750 i po klopocie...o ile pamietam 750 jest "latwiejsza w uzyciu" ale niekoniecznie lepsza parametrowo od 650. obawiam sie ze dokladnie takie same ma specsy pomijajac moze 'samouczacego sie pilota' :)

ja bym jednak celowal w 650 i reszte kasy dolozyl do lepszych glosnikow.

troche OT: co do DVD to nie znam tego modelu Samsunga. jest szansa ze odpowiedni model Yamahy albo Pioneera bylby lepszych rozwiazaniem. DVD jednak celuje w odtwarzaniu wideo a nie jako CDk. moze zastanow sie bo Pioneer/Yamaha maja jednak lepszy obraz...ja celowalbym w DVD S550 Yamahy do tego wzmaka. nie jestem obiektywny (bo mam RXV450 i DVDS550) ale 550tka ma swietny obraz (moze nie jak Pioneer ale bardzo blisko), odtwarza divxy z polskimi fontami w praktycznie wszystkich uzywanych formatach i posiada rozwojowe wyjscia component (fajny telewizor z Progressive scanem potrafilby to wykorzystac). jeden zasadniczy brak to na razie zero odtwarzania SACD ale mysle ze biorac pod uwage kompatybilnosc ukladow zostanie jej to podarowane w nastepnych BIOSach :) a dekoder AC3 w samym czytniku Samsunga mozna pominac bo i tak lepiej podpiac czytnik przez coaxa do wzmaka...

cya

wojtasl

Hidden Content

Wojtasl napisał :

"taki sygnal przyjmie wlasciwie dowolny wzmak Yamahy ;) tzn chyba juz od serii 350 ;) bo to nie kwestia obslugi SACD przez wzmak tylko przez DVD :) reszta idzie digitalem (chyba jednak lepiej coaxem niz toslinkiem :) ) do wzmaka i tam jest obslugiwana."

Sygnał z DVD odtwarzającego SACD do wzmacniacza musi być doprowadzony wyj/wej analogowym 5.1. Cyfrowym nie będzie tego odtwarzał.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.