Skocz do zawartości
IGNORED

Transport plików do dac


Gustawo999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, ASURA napisał:

...nie powstrzymuj się

OK, będę myślał o Tobie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, ASURA napisał:

Przy 4krotnym oversamplingu brzmi on bardziej przekonywująco niż Tidal tak samo 4xov. oczywiście moim zdaniem.

Taki np Waglewski ostatnia płyta na Tidalu brzmi jak by mu jajeczka jak Czesi niteczką Łokietkowi obwiązali żeby uschły. No ale Wam to nie przeszkadza taka kastracja dźwięku to co się martwicie, zupełnie Waszych upewnień się że Tidal gra lepiej nie rozumiem. Albo coś nas cieszy albo nie. Mnie Tidal nie cieszy i tyle

Ostatnio jeździłem na koncerty do nowo wybudowanej filharmonii w Katowicach, starą tam też odwiedzałem do czasu CR-19

 

☺ ok

To czas teraz na skalę makro inż. Toyota

Elbphilharmonie Hamburg

Bliżej, może nie tak spektakularnie jak ElbPhi. ale też interesująco, sala koncertowa CKK Jordanki w Toruniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ASURA napisał:

Ja Tidala od paru lat nie słucham, po prostu na sensownym sprzęcie w domowych warunkach tego się q.. nie da słuchać jak on zabija dźwięk swoimi technikaliami

Zgadza się.

Tidal ma obrzydliwy dźwięk.

Nie wiem co oni tam robią ale niektóre radia internetowe nadające w mp3 są bardziej strawne do słuchania niż Tidal.

W tym konkretnym wypadku cena nie czyni cudu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia mp3 też często słucham, bo muza jest super. A jakość może nie zwala z nóg, ale tragedii też nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

W AAC też słucham. To czego słucham nie widzę we Flac, ale może słabo szukałem.

Nie przejmuj się, aac jest lepsze niż wav czy flac, czytałem na forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, sly30 napisał:

W AAC też słucham. To czego słucham nie widzę we Flac, ale może słabo szukałem.

 

bardzo fajną sygnaturę brzmienia ma Absolute Radio, we flac nadaje między Chill OuT Zone Plus i Radio BluesFlac

Przyjemnie słucha się też New Clear Radio mimo, że nadaje w 320 kbs mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w zakładce hi-end o AAC i mp3 ???

Sly30 ???

Kompletnie tracisz mój szacunek. Nawet w aucie i z przenosnego słcuham wyłącznie FLACów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, shureido napisał:

☺ ok

To czas teraz na skalę makro inż. Toyota

Elbphilharmonie Hamburg

Bliżej, może nie tak spektakularnie jak ElbPhi. ale też interesująco, sala koncertowa CKK Jordanki w Toruniu

W Hamburgu doszli do masy krytycznej a nawet ją przekroczono i nie chodzi tu o budżet (ten ostatni to niezły przykład ile dobra jakość musi kosztować wstępne założenia to jedno a poniesione później wydatki żeby zamknąć temat to drugie)ale raczej o ilość osób w jednym miejscu akustycznie słuchających muzyki. To przecież wiadomo że pewne rzeczy akustyczne co już robiono w greckich amfiteatrach da radę podawać dalej ale dźwięk w powietrzu ulega stratom i do zewnętrznych miejscówek dociera z inną równowagą tonalną. To ostatnie słuchaczom rekompensuje świadomość że zapraszani tam są najlepsi muzycy. Poza tym ucho przy niskich poziomach głośności ma mniejsze zniekształcenia harmoniczne za tym dalsze miejsca wyciągają ten atut fizjologii i też można mieć wiele frajdy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, pmcomp napisał:

Panowie, w zakładce hi-end o AAC i mp3 ???

Sly30 ???

Kompletnie tracisz mój szacunek. Nawet w aucie i z przenosnego słcuham wyłącznie FLACów.

 No cóż, co zrobić jak stacja radia internetowego nadają we flac to rarytas (szczególnie w preferowanych gatunkach muzycznych )

Ale tak czy inaczej masz rację, to ewidentny off topic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dekoracja napisał:

Widać macie pecha - u mnie gra podobnie do ripow płyt cd własnej produkcji

Dobrze zauważone: podobnie

Tu nie oponuję :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Panowie, w zakładce hi-end o AAC i mp3 ???

Sly30 ???

Kompletnie tracisz mój szacunek. Nawet w aucie i z przenosnego słcuham wyłącznie FLACów.

Słucham muzyki, a nie plików i herców. Wole piękną muzę w mp3-320 niż kiepską w 24/192. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, akurat chyba każdy raczej słucha tu muzyki. Ale w lepszych hercach ta lepszAa jest raczej tylko jeszcze lepsze itepe 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Słucham muzyki, a nie plików i herców. Wole piękną muzę w mp3-320 niż kiepską w 24/192. 

To cos nowego u Ciebie, zawsze sluchales sprzętu.

To sluchaj dobrej muzyki w PCM bez kompresji albo z analogu. Recze ci ze zycia Ci nie starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, pmcomp said:

 

Kompletnie tracisz mój szacunek. Nawet w aucie i z przenosnego słcuham wyłącznie FLACów.

Rzeczywiście ma to głęboki sens.

Poprawia samopoczucie.

12 minutes ago, pmcomp said:

To cos nowego u Ciebie, zawsze sluchales sprzętu.

To sluchaj dobrej muzyki w PCM bez kompresji albo z analogu. Recze ci ze zycia Ci nie starczy.

Nobel! Nobel!

Rewelacyjne odkrycie. Nigdy bym na to nie wpadł.

14 hours ago, dekoracja said:

Widać macie pecha - u mnie gra podobnie do ripow płyt cd własnej produkcji

Tidal brzmi dobrze, ale we flac'u, w aac zdarza się kicha, zwłaszcza w trudniejszych technicznie nagraniach wokalnych (np. Andreas Scholl plus Ensemble 414 płyta z kantatami Vivaldiego - wyraźnie algorytm kompresji nie daje rady - w wersji flac i cd zniekształceń brak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez acapella55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, rochu napisał:

Tidal ma obrzydliwy dźwięk.

Ja na szczęście tego nie słyszę, ale też nie będę się upierał, że brzmi tak samo jak z dobrego CD, o LP nie wspominając.

Wychowałem się na analogu, jak całe moje pokolenie i wszystko, z SACD i DSD włącznie brzmi dla mnie „technicznie”, co nie oznacza, że źle.

Na szczęście mam dość wybaczający sprzęt a ostatnio nawet wyciągnąłem z szafy starego NOS-DACa. W połączeniu z hybrydowym wzmacniaczem zamulaczem i dookólnymi paczkami Tidal mi nie straszny! Gra to pięknie i proszę się cieszyć moim szczęściem!

Gorzej natomiast bywa czasem na słuchawkach... Ale lampowy zamulacz w planach ?

Tidal to dla mnie przede wszystkim dostęp do nieprzebranych zasobów nagrań, mam muzyczne ADHD i co chwilę szukam czegoś nowego, innego. Jeżeli nawet jakość jest do zakwestionowania, to trudno, coś za coś. Z punktu widzenia słuchacza klasyki do poprawienia w Tidalu pilniejsze jest otagowanie i wyszukiwanie, bo jest bardzo źle w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, acapella55 napisał:

 

Nobel! Nobel!

Rewelacyjne odkrycie. Nigdy bym na to nie wpadł.

 

A czy ja do Ciebie pisałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

A czy ja do Ciebie pisałem?

Nauczył się na pamięć paru określeń to chce teraz zabrylować. Jeszcze jak by napisał czy ten Nobel z chemii, fizyki czy matematyki ale nie doczytał bidula

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, ASURA napisał:

Nauczył się na pamięć paru określeń to chce teraz zabrylować. Jeszcze jak by napisał czy ten Nobel z chemii, fizyki czy matematyki ale nie doczytał bidula

Osobiste wojenki zostawmy politykom, tutaj i w tej chwili ważą się losy platfirm streamingowych i metodologii szukania internetowtych stacji radiowych nadających w formacie flac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, shureido napisał:

Osobiste wojenki zostawmy politykom, tutaj i w tej chwili ważą się losy platfirm streamingowych i metodologii szukania internetowtych stacji radiowych nadających w formacie flac ?

Dla mnie bólem d. Jest że młodzi muzycy na niezależnych platformach sprzedają swoje utwory we flacu, nawet w owczym pędzie nikt nie wpadł na pomysł żeby nawet za niewielką dopłatą jednak ten WAVE był oferowany. Przypominam że miejsce na HD jest coraz tańsze i po co mielić nagranie z jednego formatu na drugi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Terrapin napisał:

Z punktu widzenia słuchacza klasyki do poprawienia w Tidalu pilniejsze jest otagowanie i wyszukiwanie, bo jest bardzo źle w tej kwestii.

Zgadza się. Tagi dla klasyki w Tidalu to jakaś kpina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 16.10.2020 o 13:30, acapella55 napisał:

Rzeczywiście ma to głęboki sens.

Poprawia samopoczucie.

Nobel! Nobel!

Rewelacyjne odkrycie. Nigdy bym na to nie wpadł.

 

Witamy w klubie …

W dniu 16.10.2020 o 15:21, ASURA napisał:

Dla mnie bólem d. Jest że młodzi muzycy na niezależnych platformach sprzedają swoje utwory we flacu, nawet w owczym pędzie nikt nie wpadł na pomysł żeby nawet za niewielką dopłatą jednak ten WAVE był oferowany. Przypominam że miejsce na HD jest coraz tańsze i po co mielić nagranie z jednego formatu na drugi?

Podejmiesz sie w slepym tescie odroznic FLAC od WAV?

Chetnie zorganizuje takie spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archeolog?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Witamy w klubie …

Podejmiesz sie w slepym tescie odroznic FLAC od WAV?

Chetnie zorganizuje takie spotkanie.

Chcesz się do mnie wprosić? 😉

 

Robiłem takie testy jak miałem pomysł co by swoje płyty CD na HD przerzucić i nie tylko takie bo zarówno z głębią bitową jak i częstotliwością i wyszło mi że jednak w FLAC-u minimalnie tracę. Dla jednych nagrań to nie istotne a dla innych niestety tak! Trzeba sobie jakoś archiwum znormalizować ale... to wszystko o kant d. rozbić bo jak do zewnętrznego napęduwypalarki podepnę przewymiarowany mocowo zasilacz liniowy a nie oryginalny na dodatek podepnę kabelkiem USB WireWorlda Platinium i jakieś parę moich tweaków w pobliżu będzie to już zupełnie inna bajka i.... różnice in plus większe niż FLAC a WAV

Każdy chodzi swoimi drogami i np. wolę Spotify niż Tidala ale.... w swoim torze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ASURA napisał:

Trzeba sobie jakoś archiwum znormalizować ale... to wszystko o kant d. rozbić bo jak do zewnętrznego napęduwypalarki podepnę przewymiarowany mocowo zasilacz liniowy a nie oryginalny na dodatek podepnę kabelkiem USB WireWorlda Platinium i jakieś parę moich tweaków w pobliżu będzie to już zupełnie inna bajka i.... różnice in plus większe niż FLAC a WAV

 

Poszedłem tą drogą, mam ten super duper napęd zewnętrzny przerobiony (zegary, zasilania), podkładki amortyzujące, zewnętrzny liniowy zasilacz, kabel USB Audioquesta jakiś wysoki model, podłączony do karty USB Jcata, też zewnętrznie zasilanej, różne próby z tym robiłem, ale cholera szczerze mówię że akurat jeżeli chodzi o to, to bym się "ślepego testu" nie podjął. Jak to wszystko robiliśmy z ludźmi z dobrego forum, to część pisała o różnicach, może są jakieś, ale jak mówiłem ja na ślepe testy bym z tym nie poszedł. Jedynie jak tak siedzę i już którąś zimę ripuje swoje płyty to mam wewnętrzny spokój że to super czasochłonne zajęcie jest robione tak dobrze jak się da.

 

hP8DOfY.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
błąd interpunkcyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kaviter napisał:

 

Poszedłem tą drogą, mam ten super duper napęd zewnętrzny przerobiony (zegary, zasilania), podkładki amortyzujące, zewnętrzny liniowy zasilacz, kabel USB Audioquesta jakiś wysoki model, podłączony do karty USB Jcata, też zewnętrznie zasilanej, różne próby z tym robiłem, ale cholera szczerze mówię że akurat jeżeli chodzi o to, to bym się "ślepego testu" nie podjął. Jak to wszystko robiliśmy z ludźmi z dobrego forum, to część pisała o różnicach, może są jakieś, ale jak mówiłem ja na ślepe testy bym z tym nie poszedł. Jedynie jak tak siedzę i już którąś zimę ripuje swoje płyty to mam wewnętrzny spokój że to super czasochłonne zajęcie jest robione tak dobrze jak się da.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trochę inna wypalarka też na P i niestety trzeba wolniutko 4x-8x na ich fabrycznym sofcie a nie na EAC-u. Wpisywanie tytułów na piechotę😣

Demagnetyzacja przed odczytywaniem też dużo dobrego robi niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

Trochę inna wypalarka też na P i niestety trzeba wolniutko 4x-8x na ich fabrycznym sofcie a nie na EAC-u. Wpisywanie tytułów na piechotę😣

Demagnetyzacja przed odczytywaniem też dużo dobrego robi niestety...

 

Wszystko próbowałem łącznie z x1, używam softu dBpoweramp, przy moich płytach ręczne wpisywanie tytułów i skanowanie okładek to w bardzo wielu przypadkach konieczność, demagnetyzer się nawet na zdjęcie załapał 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kaviter napisał:

 

Wszystko próbowałem łącznie z x1, używam softu dBpoweramp, przy moich płytach ręczne wpisywanie tytułów i skanowanie okładek to w bardzo wielu przypadkach konieczność, demagnetyzer się nawet na zdjęcie załapał 😉

Po co przepłacać, ja wybieram nr poczty głosowej, kładę telefon na płytce CD i naciskam połącz... po minucie poczta się rozłącza znaczy płytka zdemagnetyzowana

W sumie nie ma końca u mnie najlepiej odtwarza ze starego wolnego pendraka a nie z HD ale nie dam się zwariować LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.