Skocz do zawartości
IGNORED

Jakość dźwięku w MacBook Pro


tehen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy miał ktoś okazję porównać jakość dźwięku z MacBook'a Pro i, bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego, z popularnymi DACami + wzm. typy Fiio E10k, SMSL M3 czy Audiotrak Prodigy Cube?

Mam Mac'a Pro 2016 z pracy i gdy porównam jak gra do tego co mam ze zwykłego PCeta, to Mac radzi sobie świetnie - lepsze wypełnienie, przejrzystość czy kontrola basu. Zastnawiam się czy przejście na DAC/wzmak z przedziału do 500zł będzie miało jakiś pozytywny wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

Czy miał ktoś okazję porównać jakość dźwięku z MacBook'a Pro i, bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego, z popularnymi DACami + wzm. typy Fiio E10k, SMSL M3 czy Audiotrak Prodigy Cube?

Mam Mac'a Pro 2016 z pracy i gdy porównam jak gra do tego co mam ze zwykłego PCeta, to Mac radzi sobie świetnie - lepsze wypełnienie, przejrzystość czy kontrola basu. Zastnawiam się czy przejście na DAC/wzmak z przedziału do 500zł będzie miało jakiś pozytywny wpływ.

Mam macbooka pro, macbooka air, ipada pro i każde z tych urządzeń gra zaskakująco dobrym dźwiękiem prosto "z dziury". Moim zdaniem DACi do 500zł grają podobną klasą - oczywiści poszczególne aspekty mogą się różnić, ale nie nazwałbym tego zmianą jakościową tylko inną prezentacją dźwięku.

Wydaje mi się, że sensowniej te 500zł przeznaczyć na słuchawki bo one realnie zwiększą jakość odtwarzanego dźwięku, a wyraźnie wyższy level to już słuchawki z wzmacniaczem plus dobrej klasy DAC ale to całkiem inny budżet już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam macbooka pro, macbooka air, ipada pro i każde z tych urządzeń gra zaskakująco dobrym dźwiękiem prosto "z dziury". Moim zdaniem DACi do 500zł grają podobną klasą - oczywiści poszczególne aspekty mogą się różnić, ale nie nazwałbym tego zmianą jakościową tylko inną prezentacją dźwięku.

Wydaje mi się, że sensowniej te 500zł przeznaczyć na słuchawki bo one realnie zwiększą jakość odtwarzanego dźwięku, a wyraźnie wyższy level to już słuchawki z wzmacniaczem plus dobrej klasy DAC ale to całkiem inny budżet już.

 

Mój pierwszy "maczek" do zadań bojowych to początek lat 90 (czas leci).

Przeżyłem wszystkie kolejne zmiany procesorów, systemów i dołączonych do oferty produktów z ogólnej oferty iZabawek.

Tak jak Kolega Plastik radzi - 500 złotych nie warto inwestować w nic więcej, poza dołożeniem do słuchawek.

Nie zyska się nic więcej kupując zewnętrzny DAC, poza innym brzmieniem. I nie dlatego, że sprzęt Apple brzmi tak dobrze, tylko dlatego, że wszystko do 500 złotych zabrzmi bardzo podobnie :)

Więcej zyskamy w temacie brzmienia dokładając do słuchawek, dobrych słuchawek.

 

A potem warto wejść w świat DAC'a ale nie do 500 złotych, bo to nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam MacBooka, porównywałem do wzmacniacza SMSL. Jedyna różnica to głośność. Macu brakuje prądu żeby napędzać ciężkie słuchawki. Ale gdy masz normalne czułe słuchawki, to mac zupełnie wystarczającą jakość.

 

Jednak inne DAC mogą bardziej podobać bo igrają inaczej. N.p. te co na przetwornikach Wolfson, R2R albo DDFA. Więc gdy masz kasę do wydania, to moim zdaniem warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z VLC do odtwarzania flac-ów na macbooku pro.

Dźwięk całkiem przyzwoity (HD555) ,nie ma sensu kupować zewn. dac-a w tej kwocie.

Wkurzała mnie tylko plątanina tych kabli z zasilacza,dysku zewn,słuchawek,itd, skończyłem na porządnym stacjonarnym strumieniowcu i wzmacniaczu a laptop................no cóż bez kabli jest zdecydowanie lepszy.

A gdy zachce mi się posłuchać np. youtube to puszczę go po airplay2 i mam na słuchawkach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Będę wdzięczny za pomoc kolegów w problemie połączenia razem w sposób w  miarę budżetowy następującego szpeja:

-macbook pro (ma tylko wyjście słuchawkowe i usb-c) 

-telewizor z wyjściem optycznym,

-monitory aktywne m-audio bx5 (mają xlr/ts).

będę wdzięczny za pomoc.

MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, miszka1973 napisał:

Będę wdzięczny za pomoc kolegów w problemie połączenia razem w sposób w  miarę budżetowy następującego szpeja:

-macbook pro (ma tylko wyjście słuchawkowe i usb-c) 

-telewizor z wyjściem optycznym,

-monitory aktywne m-audio bx5 (mają xlr/ts).

będę wdzięczny za pomoc.

MM

Jedynie jakiś sensowny DAC z wyjściem XLR. Tanio nie będzie.

MacBook poprzez USB-C (z przejściówką na "zwykłe" USB) do DAC.

TV optykiem do DAC'a. Z DAC poprzez XLR do głośników

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Chciałbym dołączyć się do tematu. Właśnie się przesiadam z Win na Macbook Pro. Mam DAC-a NuForce UDH-100. Po podłączeniu kabla USB (z przejściówką USB A na C) nic się nie dzieje. W preferencjach dźwięku nie widać DAC-a. W Windows wszystko działo się automatycznie, po włożeniu kabla USB dźwięk natychmiast szedł przez DAC. Może to wina przejściówki, ale nie znalazłem nigdzie kabla USB B / C. Pozdrawiam Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, zoltar77 napisał:

Może to wina przejściówki, ale nie znalazłem nigdzie kabla USB B / C. Pozdrawiam Marcin

Da się kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko czy konwerter usb w dacu wspiera  USB Audio Class 2.0?  Bo to jakiś ich wynalazek i wzmianki o tym nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zoltar77 napisał:

Chciałbym dołączyć się do tematu. Właśnie się przesiadam z Win na Macbook Pro. Mam DAC-a NuForce UDH-100. Po podłączeniu kabla USB (z przejściówką USB A na C) nic się nie dzieje. W preferencjach dźwięku nie widać DAC-a. W Windows wszystko działo się automatycznie, po włożeniu kabla USB dźwięk natychmiast szedł przez DAC. Może to wina przejściówki, ale nie znalazłem nigdzie kabla USB B / C. Pozdrawiam Marcin

Nie zmieniłeś pewnie domyślnego wyjścia - Panel Sterowania -> Dźwięk - zakładka Wyjście.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 23.11.2018 o 17:20, tehen napisał:

Witam,

Czy miał ktoś okazję porównać jakość dźwięku z MacBook'a Pro i, bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego, z popularnymi DACami + wzm. typy Fiio E10k, SMSL M3 czy Audiotrak Prodigy Cube?

Mam Mac'a Pro 2016 z pracy i gdy porównam jak gra do tego co mam ze zwykłego PCeta, to Mac radzi sobie świetnie - lepsze wypełnienie, przejrzystość czy kontrola basu. Zastnawiam się czy przejście na DAC/wzmak z przedziału do 500zł będzie miało jakiś pozytywny wpływ.

A na co wypuszczasz dźwięk?

Czym? Kablem z marketu czy np Audioqueste'm? Do czego?

Ja mam porównanie. Dzwięk z wyjscia audio przez jacka vs Fiio USB-B/USB-C + Topping D10S + Inaqustic razem z Audirvaną oraz Tidalem do Yamahy A-S501 i kolumny B&W+Indiana Line. Jak puszczony nawet do DAC'a w 501 to jest różnica, a przepaść zaczyna się przy dobrze skonfigurowanym Topping D10S razem z Audirvaną pozwala wypuścić faktycznie pliki HighRes. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Też chciałbym dołączyć się do tematu, ale z innym pytaniem. Do odtwarzania plików i streamowania muzyki wykorzystuję od kilku lat MacBooka i odtwarzacz Audirvana. Wcześniej był PC i foobar, a do streamowania muzyki z Tidala lub innych serwisów playery, które znajdują się do pobrania za darmo na stronach tych serwisów. Potem kupiłem Audirvanę, bo mogła streamować TIDAL i można wykorzystać dedykowaną apkę na telefonie lub tablecie co jest wygodne przy nawigacji po bibliotece TIDAL. Poza tym możliwość tworzenia playlist i takie tam. Do DACa zawsze wykorzystywałem wyjście USB. Do wyjścia słuchawkowego nigdy nic nie podłączałem. Pytanie moje to zakładka upsampling. Wykorzystałem chyba wszystkie możliwe opcje. Dwukrotny upsampling, maksymalny upsampling oraz DSD. Od jakiegoś czasu mam to wyłączone, bo żadnych różnic nie słyszałem przy rożnych upsamplingach, a przynajmniej nie takich różnic, które z czystym sumieniem mógłbym potwierdzić, że słyszałem. Czy coś źle ustawiam, czy to trochę taka zabawka tylko 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dopisać coś odnośnie tych upsamplingów. „Sygnał można upsamplować bez strat tylko do częstotliwości będącej wielokrotnością częst. bazowej, czyli z 44,1 - 88,2 etc.” Cytat z tego forum, z innego tematu. Jest w Audirvanie opcja upsamplingu x2, x4. Kiedy to wybiorę, z 16/44,1 na przetworniku pokazuje się próbkowanie 705,6 KHz. Jakoś nie ufam tym algorytmom. Kiedyś wkładało się zwyczajnie płytę CD do odtwarzacza i nikt nie narzekał, chyba że jakość materiału pozostawiała wiele do życzenia lub przetworniki w takich odtwarzaczach nie były zbyt dobre. Tak sobie więc myślę, czy nie najlepiej pozwolić zająć się konwersją sygnału cyfrowego na analogowy przetwornikowi w takiej postaci jaką mamy na dysku komputera. Jeśli jest to plik 16/44,1 lub 24/96 to niech go przyjmie DAC w takiej postaci, a nie wymuszać jakimiś algorytmami upsampling do wyższych wartości. Czy nie będzie powodować to wprowadzania dodatkowych szumów lub jakichś zniekształceń? Czy nie wystarczy skorzystać tylko z trybu exclusive, integer mode jak przy fabrycznych ustawieniach. Włączam jeszcze optymalizacje systemu na extremalny priorytet dla Audirvany. Kojarzy mi się to trochę z fidelizerem dla Windows o którym to różne opinie były zamieszczane na forach. Działa, optymalizuje czy tylko sugestia działa i wyobraźnia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze DAC pracuje „wewnetrznie/natywnie“ z okreslona czestotliwoscia, wiec albo musisz dostarczony do niego sygnal upsamplingowac do tej czestotliwosci w PC/Mac, albo zostawic nie upsampled, a wtedy upsampling przejmuje DAC.
Pytanie brzmi, kto (PC/Mac czy DAC) ma lepszy algorytm do upsamplingu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

Pamietaj ze DAC pracuje „wewnetrznie/natywnie“ z okreslona czestotliwoscia, wiec albo musisz dostarczony do niego sygnal upsamplingowac do tej czestotliwosci w PC/Mac, albo zostawic nie upsampled, a wtedy upsampling przejmuje DAC.
Pytanie brzmi, kto (PC/Mac czy DAC) ma lepszy algorytm do upsamplingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Mój DAC to Topping DX7 Pro. Trochę nie rozumiem: „musisz dostarczony do niego sygnal upsamplingowac do tej czestotliwosci w PC/Mac”. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mój DAC to Topping DX7 Pro. Trochę nie rozumiem: „musisz dostarczony do niego sygnal upsamplingowac do tej czestotliwosci w PC/Mac”. 

Na moj chlopski rozum.

Aby ten czip w DACu mogl dokonac konwersji musi dostac sygnal o okreslonej czestotliwosci (sampling rate specyficznej dla tego czipa). Czyli albo twoj Mac musi przekonwertowac wszystkie dowolne pliki (44.1, 48, 88.2, 96,…) na ta czestotliwosc (wtedy DAC nie musi nic konwertowac, albo ta konwersja nastepuje w DACu

Te „proste“ konwersje 2x 4x sa raczej malo krytyczne, bardziej krytyczne sa te „krzywe“ np. 44.1 na 96

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xajas napisał:

albo ta konwersja nastepuje w DACu

Czyli sprzętowo, nie programowo? Zgadza się? Ciekawe czy czip w moim DACu potrafi dokonać konwersji dla rożnych częstotliwości. W sumie wyższych niż 44,1 nie słucham, a z taką częstotliwością chyba sobie radzi. Może włączę sobie dwukrotny upsampling, choć wątpię żebym usłyszał różnicę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.