Skocz do zawartości
IGNORED

Konsola + TV + Słuchawki = dobre audio gry i filmy


Arthur_71595

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Miałem w planach zakup zestawu Xbox One X i telewizora Samsung UE55NU8042t.

Decyzja była już podjęta, ale zatrzymał mnie jeden szkopuł, a mianowicie brak wyjścia słuchawkowego w tym TV.

Problem dla mnie znaczny, gdyż gram i oglądam filmy wyłącznie w słuchawkach.

Zacząłem więc rozważać kupno LG OLED55B8, ale 2 000 więcej dla wyjścia to lekka przesada, chodź ten telewizor to oczywiście inna klasa sama w sobie.

 

Konkluzja jest taka, że wolałbym spożytkować te 2 000 na urządzenie, które zwiększy doznania audio zarówno w kwestii gier jak i filmów, i nie zmusi mnie do ciągłego przepinania kabli. No chyba że sprowadzi się to jedynie do kabla 3.5 mm słuchawek.

 

Będę wdzięczny za rekomendacje sprzętu, który spełni powyższe wyzwanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Miałem w planach zakup zestawu Xbox One X i telewizora Samsung UE55NU8042t.

Decyzja była już podjęta, ale zatrzymał mnie jeden szkopuł, a mianowicie brak wyjścia słuchawkowego w tym TV.

Problem dla mnie znaczny, gdyż gram i oglądam filmy wyłącznie w słuchawkach.

Zacząłem więc rozważać kupno LG OLED55B8, ale 2 000 więcej dla wyjścia to lekka przesada, chodź ten telewizor to oczywiście inna klasa sama w sobie.

 

Konkluzja jest taka, że wolałbym spożytkować te 2 000 na urządzenie, które zwiększy doznania audio zarówno w kwestii gier jak i filmów, i nie zmusi mnie do ciągłego przepinania kabli. No chyba że sprowadzi się to jedynie do kabla 3.5 mm słuchawek.

 

Będę wdzięczny za rekomendacje sprzętu, który spełni powyższe wyzwanie :)

 

 

Samsung to HDR+... czyli kompletnie "niezgodny" format z oferowanym przez Microsoft Dolby Vision. I raczej patrząc na coraz większy "wysyp" materiałów i źródeł (oraz sprzętu) wspierającego Dolby Vision - ciężko będzie uznać HDR+ za ten przyszłościowy. Osobiście odpuściłbym sobie Samsunga ze względu właśnie an HDR+ (bez DV) oraz Tizen'a.

 

LG lepiej wpisuje się w koncepcję konsoli XBOX.

 

A teraz temat słuchawek - można kupić słuchawki bezprzewodowe z bazą, którą podłącza się poprzez RCA do TV lub słuchawki Bluetooth, które łączysz bezprzewodowo do TV.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd pytanie - czy istniej jakieś dobre rozwiązanie, które w tym przypadku wpłynie na jakość dźwięku i użytkowania?

Jakiś niedrogi wzmacniacz słuchawkowy z DAC podłączonym do tego TV via cyfrowe wyjście?

Jest to jakaś myśl.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.