Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Arthur_71595

Konsola + TV + Słuchawki = dobre audio gry i filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Miałem w planach zakup zestawu Xbox One X i telewizora Samsung UE55NU8042t.

Decyzja była już podjęta, ale zatrzymał mnie jeden szkopuł, a mianowicie brak wyjścia słuchawkowego w tym TV.

Problem dla mnie znaczny, gdyż gram i oglądam filmy wyłącznie w słuchawkach.

Zacząłem więc rozważać kupno LG OLED55B8, ale 2 000 więcej dla wyjścia to lekka przesada, chodź ten telewizor to oczywiście inna klasa sama w sobie.

Konkluzja jest taka, że wolałbym spożytkować te 2 000 na urządzenie, które zwiększy doznania audio zarówno w kwestii gier jak i filmów, i nie zmusi mnie do ciągłego przepinania kabli. No chyba że sprowadzi się to jedynie do kabla 3.5 mm słuchawek.

Będę wdzięczny za rekomendacje sprzętu, który spełni powyższe wyzwanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Miałem w planach zakup zestawu Xbox One X i telewizora Samsung UE55NU8042t.

Decyzja była już podjęta, ale zatrzymał mnie jeden szkopuł, a mianowicie brak wyjścia słuchawkowego w tym TV.

Problem dla mnie znaczny, gdyż gram i oglądam filmy wyłącznie w słuchawkach.

Zacząłem więc rozważać kupno LG OLED55B8, ale 2 000 więcej dla wyjścia to lekka przesada, chodź ten telewizor to oczywiście inna klasa sama w sobie.

Konkluzja jest taka, że wolałbym spożytkować te 2 000 na urządzenie, które zwiększy doznania audio zarówno w kwestii gier jak i filmów, i nie zmusi mnie do ciągłego przepinania kabli. No chyba że sprowadzi się to jedynie do kabla 3.5 mm słuchawek.

Będę wdzięczny za rekomendacje sprzętu, który spełni powyższe wyzwanie :)

Samsung to HDR+... czyli kompletnie "niezgodny" format z oferowanym przez Microsoft Dolby Vision. I raczej patrząc na coraz większy "wysyp" materiałów i źródeł (oraz sprzętu) wspierającego Dolby Vision - ciężko będzie uznać HDR+ za ten przyszłościowy. Osobiście odpuściłbym sobie Samsunga ze względu właśnie an HDR+ (bez DV) oraz Tizen'a.

LG lepiej wpisuje się w koncepcję konsoli XBOX.

A teraz temat słuchawek - można kupić słuchawki bezprzewodowe z bazą, którą podłącza się poprzez RCA do TV lub słuchawki Bluetooth, które łączysz bezprzewodowo do TV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za odpowiedź.

Słuchawek wolałbym nie zmieniać. Długo szukałem i testowałem, więc chciałbym zostać przy obecnych i kablu.

Stąd pytanie - czy istniej jakieś dobre rozwiązanie, które w tym przypadku wpłynie na jakość dźwięku i użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stąd pytanie - czy istniej jakieś dobre rozwiązanie, które w tym przypadku wpłynie na jakość dźwięku i użytkowania?

Jakiś niedrogi wzmacniacz słuchawkowy z DAC podłączonym do tego TV via cyfrowe wyjście?

Jest to jakaś myśl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi