Skocz do zawartości
IGNORED

sugestie Accuphase e... integra


Jack71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników forum

 

Zwracam się z zapytaniem odnośnie wzmacniacza Accuphase. Przymierzam się do kupna któregoś modelu tej firmy zakres możliwości finansowych od 5 do 11tys.

Ważne żeby posiadał przedwzmacniacz gramofonowy. Pod uwagę biorę e305, e406, e405 ale nie wiem czym konkretnie różnią się te urządzenia.

Proszę o sugestie, uzasadnienia.

 

Pozdrawiam J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiekiem, budowa, moca, waga, cena.

 

Na allegro masz praktycznie nowego E-305 (sprzet mojego znajomego) oraz 405 i 406, jesli mozesz sobie pozwolic na taki wydatek to bierz 406

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiekiem, budowa, moca, waga, cena.

 

Na allegro masz praktycznie nowego E-305 (sprzet mojego znajomego) oraz 405 i 406, jesli mozesz sobie pozwolic na taki wydatek to bierz 406

 

duża jest różnica w jakości dźwięku pomiędzy 305 a 406 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum

 

Zwracam się z zapytaniem odnośnie wzmacniacza Accuphase. Przymierzam się do kupna któregoś modelu tej firmy zakres możliwości finansowych od 5 do 11tys.

Ważne żeby posiadał przedwzmacniacz gramofonowy. Pod uwagę biorę e305, e406, e405 ale nie wiem czym konkretnie różnią się te urządzenia.

Proszę o sugestie, uzasadnienia.

 

Pozdrawiam J

 

Miałem E408 , E260 i słuchałem E600

E260 jest bardziej barwny od E408 i według mnie lepszy ( rozdzielczość , scena itd ). E260 da się kupić za około 12000zł

Natomiast jeżeli zależy Ci na DOBRYM pre phono to rozważ Luxmana L505uX który ma takie wbudowane. To granie stereotypowo - lampowe z wycofaną sceną daleko za linię głośników .

Jak dobrze się potargujesz to za około 13000zł kupisz nowy ;)

Według mnie lepiej się prezentuje od Accu ( piękne wycieraczki )

 

Dla porównania .

E408

E260

L505uX

 

I z bliska E-260 i Lux

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13108-0-08557300-1543256894_thumb.jpg

post-13108-0-29001700-1543257029_thumb.jpg

post-13108-0-75935000-1543257084_thumb.jpg

post-13108-0-77919100-1543257129_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem l507s, do mnie jakos nie przemowil, nie gral nawet na zblizonym poziomie do e305, nie mowiac juz o 405 i 406

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L505uX będzie lepszą opcją niż accu 350- 405?

 

305 za jakieś 6000 a 505uX jest znacznie droższy ale NOWY lub prawie nowy z bdb pre phono .

Do tego ma pilota i można go włączyć- wyłączyć pilotem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz praktycznie nowego E-305 (sprzet mojego znajomego) oraz 405 i 406, jesli mozesz sobie pozwolic na taki wydatek to bierz 406

 

To chyba jakiś cud...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej się prezentuje od Accu ( piękne wycieraczki )

 

A który wg. Ciebie nadałby się lepiej do elektroniki ? Chodzi mi rzecz jasna o muzykę ;-). Accuphase, czy Luxman ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który wg. Ciebie nadałby się lepiej do elektroniki ? Chodzi mi rzecz jasna o muzykę ;-). Accuphase, czy Luxman ?

Zadałeś bardzo ogólnikowe pytanie . Nie wiem czy Accuphase ma dwa identycznie brzmiące modele tak jak i zapewne Luxman . A gdzie tu reszta toru , pomieszczenie , ustawienie , preferencje ...

To wszytko musi ze sobą współgrać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, chodziło mi raczej o firmową sygnaturę dźwięku. Czy wszystkie Accu brzmią raczej po miękkej i ciepłej stronie mocy, bardziej kojarzonej z muzyką akustyczną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, chodziło mi raczej o firmową sygnaturę dźwięku. Czy wszystkie Accu brzmią raczej po miękkej i ciepłej stronie mocy, bardziej kojarzonej z muzyką akustyczną ?

Nie znam wszystkich a miałem dłużej E408 i E260 . Seria X70 gra jeszcze inaczej , w stronę przejrzystości ...

Lux 505uX gra też inaczej niż te A klasowe więc trudno pisać o firmowej sygnaturze .

 

E260 i 505uX nie są demonami mocy więc tam gdzie one sobie nie poradzą z jakimiś smokami , powinien sobie poradzić E408 .

Te A klasowe Luxy też nie nadają się do prądożernych kolumn .

 

Tak więc nie tylko brzmienie jest ważne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum

 

Zwracam się z zapytaniem odnośnie wzmacniacza Accuphase. Przymierzam się do kupna któregoś modelu tej firmy zakres możliwości finansowych od 5 do 11tys.

Ważne żeby posiadał przedwzmacniacz gramofonowy. Pod uwagę biorę e305, e406, e405 ale nie wiem czym konkretnie różnią się te urządzenia.

Proszę o sugestie, uzasadnienia.

 

Pozdrawiam J

Dlaczego chcesz przepłacać za accuphase - szczególnie stare modele (vintage). Za 11 tys możesz nową (prawie nową) znacznie lepszą konstrukcję kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...która za 2 lata będzie warta 7 tysięcy, za 5 lat już tylko 5 tysięcy. Stare Accu to dobra inwestycja, 206, 305, 405 wszystko poleciało w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz przepłacać za accuphase - szczególnie stare modele (vintage). Za 11 tys możesz nową (prawie nową) znacznie lepszą konstrukcję kupić.

 

Chciałbym kupić i mieć spokój na kilka dobrych lat, dlatego postawiłem na accu lub coś z dobrego luxmana. accup. 305-405 do 450 jest w moim zsięgu, ale nie też niechciałbym przepłacać bez potrzeby jeśli różnica jest znikoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić i mieć spokój na kilka dobrych lat, dlatego postawiłem na accu lub coś z dobrego luxmana. accup. 305-405 do 450 jest w moim zsięgu, ale nie też niechciałbym przepłacać bez potrzeby jeśli różnica jest znikoma.

Za 11000 E450 nie kupisz , albo padlinę .

E-260 jest bardzo dobry ale pre phono to dodatkowa kasa , tak więc ja bym spróbował L505uX.

Potarguj się , wypożycz. Jak będzie za sterylnie ja bym szukał E260 i dozbierał do pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, chodziło mi raczej o firmową sygnaturę dźwięku. Czy wszystkie Accu brzmią raczej po miękkej i ciepłej stronie mocy, bardziej kojarzonej z muzyką akustyczną ?

Ja znam dobrze tylko E-450, A-46 i A-47. Zadne Accu mz nie kojarzy sie z wybitnym basem czy dynamika w ogole. Najnowsze modele ponoc te aspekty poprawiaja.

Moim zdaniem to wlasnie najslabszy punkt Accu. Dla innych moze byc oczywiscie zaleta. One sa stworzone do bardziej eterycznego grania, wokale, delikatna muzyka ktora plynie itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.