Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do Rega Elex R


ciszyn11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Miałbym prośbę o pomoc w doborze kolumn do takiego zestawu:

 

pokój: 35m

sprzęt: Tidal HiFi z Node 2i/Dac: Gustard a20h/wzmaniacz Rega Elex R

kable: głośnikowe Qed Xt40, interkonekty DAC-wzmacniacz:Siltech SQ-88B 5N,

Muzyka: elektroniczna, alternatywa

Zależy mi najbardziej na naturalnym dzwięku, dynamice i przestrzeni w muzyce. Nie lubię zbyt dużo dominującego basu

Budżet: do 5 tys za kolumny (mogą być używane)

 

Obecnie gra to z Tannoy XT6F. Jestem z nich zadowolony, ale nie wiem, czy nie są za małe do mojego pomieszczenia. Może Tannoy XT8?

 

Będę wdzięczny za rady.

 

Pozdrawiam, Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do 35m2 na pewno Tannoy Revolution XT 6F jest zdecydowanie za mały, model większy Revolution XT 8F może okazać się optymalnym rozwiązaniem. Jako alternatywa proszę spojrzeć na Kef R700. Wiem, że są to kolumny droższe, ale może warto odsłuchać i zastanowić się, może wspomóc się kredytem 0%....

Ciekawą alternatywą dla Tannoy jest marka Fyne Audio. Stworzyli ją ludzie, którzy odeszli od Tannoy. Spójrz na model Fyne Audii F502. Mamy już te kolumny w salonie, w najbliższym czasie pełna oferta pojawi się na stronie. Kolumny w detalu kosztują niewiele ponad 5 tys. zł. za parę. Na pewno warto także spróbować Audio Academy Hyperion IV.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Zmierzyłem pokój i jednak jest mniejszy. Kształt litery L, gdzie główna część ma około 18m + 2m z boku. Więc może jednak te 6xtf nie są zbyt małe..

Myślałem o Kef700, ale słyszałem, że mogą dudnić przy ustawieniu w rogu pokoju, a tak niestety jest u mnie. Zastanawiam się nad Tannoy xt8, czy nie wniosłyby więcej przestrzeni. Może wybiorę się do Państwa na odsłuchy z wzmacniaczem, żeby posłuchać również tych Fyne Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do 35m2 na pewno Tannoy Revolution XT 6F jest zdecydowanie za mały, model większy Revolution XT 8F może okazać się optymalnym rozwiązaniem. Jako alternatywa proszę spojrzeć na Kef R700. Wiem, że są to kolumny droższe, ale może warto odsłuchać i zastanowić się, może wspomóc się kredytem 0%....

Ciekawą alternatywą dla Tannoy jest marka Fyne Audio. Stworzyli ją ludzie, którzy odeszli od Tannoy. Spójrz na model Fyne Audii F502. Mamy już te kolumny w salonie, w najbliższym czasie pełna oferta pojawi się na stronie. Kolumny w detalu kosztują niewiele ponad 5 tys. zł. za parę. Na pewno warto także spróbować Audio Academy Hyperion IV.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i wyceny.

Mam pytanie do q21 odnosnie Fyne Audio.Czym róznia się od xt6f?Jaki mają bas?Czy jest szybszy niz w xt6f?Konturowy czy rozciągniety?Czy mają dobra dynamikę i grają taka scenę jak xt6f?Pewnie dzwiekjest duzy poniewaz przetworniki to bodajże 20 cm.Czy beda sie dobrze sprawowac w ciezkiej muzyce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki elektronicznej szukałbym raczej głośników, które grają szybkim dźwiękiem i z niskim basem. Sam nie słuchałem takiego zestawienia ale spotkałem się z bardzo pozytywną oceną połączenia z Audiovectorem. Może QR3 gdzieś by się udało znaleźć? Nowe są droższe. Quadral byłby także niezłym rozwiązaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po bardziej dokładnym odsłuchu:

Wielkość pomieszczenia chyba jednak jest odpowiednia dla XT6F (około 22m).

Mam jednak wrażenie, że grają trochę zbyt jasno z Rega Elex R. Dźwięk jest bardzo przestrzenny i dynamiczny, szczegółowy. Jednak mam wrażenie, że wysokie tony są zbyt "słyszalne". Np dźwięk talerzy perkusyjnych jest zbyt natarczywy. 

Czy winą może być akustyka pomieszczenia (pokój na poddaszu, skosy, nie za dużo miękich mebli), czy też może należałoby pomyśleć o bardziej gęstych kolumnach?

Byłbym wdzięczny za opinie.

Mój zestaw to: Node 2i-Gustard a20h (DAC)-Rega Elex -R-Tannoy XT6F. Muzyka z Tidal. Kable głośnikowe Qed xt40 Reference, listwa zaisilająca: Sonus Oliva z filtrem Schaffera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia kolumn, niż otoczenia i rozwiązanie widział bym w kolumnach z miękką kopułką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )                         - tu z ew. zamianą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale to wszystko do namysłu i posłuchania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po zastanowieniu, chyba jednak zdecyduję się na zmianę wzmacniacza. 

Myślę, że hybryda Vincent sv 226 utemperuje te Tannoye. Jak sądzicie?

Przepraszam. Chodziło mi o Vincent SV-227 do tych Tannoy xt6f (lub xt8f).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam sprawdzić połączenie Tannoy XT 8F i Cambridge Audio CXA80. Często wybierane zestawienie. Dźwięk nie natarczywy wyraźny z świetną srednicą, bas nie natarczywy lecz dobrze zarysowany - wypełniony.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.