Skocz do zawartości
IGNORED

Optoma HD144X - zmniejszenie jasnosci ( FIltr ND ?)


Excalibue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest problem z opanowaniem jasności w/w Optomy.

Oczywiscie tryb eco i kino włączone.

Jedynym wyjściem jest chyba zakup filtra szarego ND2.

Montował już ktoś na obiektywy optomy ?

Jak taki filtr zamontować, jaki kupić ?

Średnica obiektywu, a raczej pokrętła ostrości to 86mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

106" gain 0,9.

Świeci za jasno i tyle..

Kupiłem prostokątny filtr Cokin i spróbuje to jakoś dopasować.

Rozumiem, że chodzi tylko o przesłonięcie obiektywu tym filtrem ?

Zielony jestem jeśli chodzi o fotografie : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się nie dziwię: 3200 lumenów. Toż to projektor do oglądania przy świetle, a nie w warunkach kinowych. Nie wiem czy ten szary filtr nie zmieni Ci kompletnie kolorystyki obrazu, ale można spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien, Cokin jest dobrej jakości. Kiedyś używałem szarego NDx2 do zwiększenia kontrastu w panasoniku 700. Potem zdjąłem, jak lampa ściemniała ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z filtrem w tym wypadku jak najbardziej

- a może ekran z IKEJI :)))

wiem wiem :)

ale za 2 stówki na próbę? czemu nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybach najciemniejszym trybie kinowym, optoma ma bodajże 500ansi lum, więc optymalnie, tyle że używam opcji Dynamic Black, która poprawia czerń, schodząc poniżej tych maksymalnych 500 ansi do których można zejść (kino+eco ), z tym, że w jasnych scenach DB operuje trybem jasnym, który dla mnie jest za jasny.

Nie wiem dlaczego nie można ustawić oddzielnie trybu Eco/Jasny i do odpowiedniego dla siebie trybu włączyć bądź wyłączyć funkcje Dynamic Black.

 

W poprzedniej Optomie HD82 miałem fizyczną przesłonę i tam było wszystko git, działała zarówno w trybie eco jak i jasnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się nie dziwię: 3200 lumenów. Toż to projektor do oglądania przy świetle, a nie w warunkach kinowych. Nie wiem czy ten szary filtr nie zmieni Ci kompletnie kolorystyki obrazu, ale można spróbować.

 

To bardzo ciekawe, czy to znaczy że planowany do zakupu u nas benq tk800 który też jest jasnym projektorem, wygeneruje na moim białym ekranie podobny problem? Myślałem, że można swobodnie operować jasnością w menu projekotra. Przy okazji zadam pytanie do fachowców od projektorów - czy te projektory mają netflixa zintegrowanego w menu? Jeśli tak, to jak z wypustem audio?

Ja jestem przygotowany w sensie że mam w suficie kabel hdmi, ale podobno różnie z tymi kablami bywa przy sygnale 4k.

 

pozdrawiam - Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz, jak chcesz go używać i jak będziesz miał przystosowany salon. Jeśli oczekujesz prawdziwego kinowego obrazu w salonie-jaskini to tego benq od razu sobie odpuść, bo moim zdaniem "zabije" Cię tą jasnością. Ale jeśli masz normalny jasny salon i chcesz go używać jak tv czy podpinać konsole do grania to jak najbardziej powinien się sprawdzić.

Oczywiście tego konkretnego benq nie widziałem, więc nie wiem jakie ma ustawienia odnośnie jasności lampy. W większości jest jednak tak, że te jasne projektory nawet w trybach eco świecą dość jasno.

 

Netflixa raczej nie mają, przynajmniej ja o takim nie słyszałem, ale może coś się zmieniło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.