Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner stereo + USB + podłogówki do 3.000 zł


Ronee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję w rozsądnej cenie amplitunera stereo z wejściem USB do odtwarzania plików muzycznych (z możliwością korekty barwy). Nie wiem jakie obecnie takie ustrojstwa są dostępne i warte uwagi.

 

Co do kolumn muszą to być podłogówki, bas reflex z przodu (będą blisko ściany), najlepiej dwa niskotonowe + średni + tweeter.

 

Całość głównie pod filmy. Ma być dużo basu, aby pominąć subwoofer oraz trochę mocy aby było czym pokręcić. (najlepiej zejście 40Hz).

 

Wiem że cena śmieszna za całość, ale wiem że można coś w miarę rozsądnego złożyć. Nie zależy mi na delektowaniu się niuansami muzycznymi.

 

Przeważnie w tej cenie są dostępne amplitunery 5+1 i jakieś dwie kolumienki. Pełno tego, więc po co płacić za ampli pod typowe kino jak można lepszej jakości kupić wzmacniacz stereo.

 

Wzmacniacz będzie wpięty na co dzień pod TV wejściem optycznym.

 

Coś poradzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Chyba największym "klasykiem" będzie Yamaha RN602 lub RN402 jako amp. Z głośników wybór masz duży. Ile pokój ma metrów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam po czasie ?

Dzięki za podpowiedź w temacie. Rodzicom złożyłem zestaw Yamaha R-N 602 (2.000zł) i kolumny Wilson Movix (1.500zł) +100zł za pozostałe 3 szt z zestawu. Więc rodzice zadowoleni w stosunku cena jakość.

Oczywiście ten zestaw wybrali po odsłuchu. Klipsch grał lepiej, w każdym aspekcie, ale wychodził ok 3700 po rabacie więc za drogo dla nich było a inne kolumny za ok 1300 to totalna padaka. Nawet nie wiem co to było.

Jedno co mi się podoba w R-N to że jest loudnes. Do filmów ustawiasz go na ok 80% i bass prawie na maxa i masz efekt subwoofera, Daje basem bardzo przyjemnie. Jak w kinie. A jak się chce spokojnie posłuchac muzyki to bas na zero a loudnes ok 40%.

Obecnie sam jestem na etapie szukania coś pokroju R-N803D, NAD C356BEE + jakieś monitorki do ok 3.000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Ronee napisał:

Obecnie sam jestem na etapie szukania coś pokroju R-N803D, NAD C356BEE + jakieś monitorki do ok 3.000zł.

NAD C356 BEE + Dynaudio Emit M20 - pięknie gra i tańczy ?
A tak poważnie warto uwagi są Emity! Jak do 3 tysięcy to świetne monitory, czytelna średnica i góra, sporo basu szybkiego i dobrze kontrolowanego.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, S4Home napisał:

NAD C356 BEE + Dynaudio Emit M20 - pięknie gra i tańczy ?
A tak poważnie warto uwagi są Emity! Jak do 3 tysięcy to świetne monitory, czytelna średnica i góra, sporo basu szybkiego i dobrze kontrolowanego.

Pozdrawiam.

Potwierdzam. Takie właśnie są Emity... ?

Tylko potrzebują w miarę mocnego wzmacniacza bo są mało "efektywne" z 4-ro omową impedancją.

No ale NAD356 czy R-N803 mają raczej duży zapas mocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Twoje założenia spełnia zestaw Yamaha R-N402D + Indiana Line NOTA 550 USB jest, wejście optyczne też. Budżet się zgadza. Kolumny te zagrają i w 20m2 i w 30. Są dość uniwersalne jeśli chodzi o repertuar. Najlepiej jak wpadniesz do nas posłuchać tego zestawu i kilku innych w podobnym budżecie. Jest to jedyny sposób, by coś wybrać i nie żałować za jakiś czas ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli wybierasz elektronikę pomiędzy YamahacR-N803D, a NAD C356, to zdecydowanie namawiam na NAD, a funkcje sieciowe możesz ogarnąć np. Yamaha WXAD-10.

Dynaudio Emit M20 to na pewno świetne uzupełnienie wzmacniacza NAD, rekomenduję taką konfigurację. Warto posłuchać Focal Aria 906. To mocne, potężne monitorkiem, które są w stanie bardzo dobrze nagłośnić nawet większe pomieszczenia. Mocne, szybkie i energiczne brzmienie uzyskasz także z Polk Audio RTi A3, ale tutaj bardziej skłaniałbym się ku wzmacniaczowi Advance Acoustics X-i75 lub Audiolab 6000A. Jeśli bardziej audiofilską, świetne wypełnienie, plastyka, spójrz na Jean Marie Reynaud Lucia.

Zapraszam serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.