Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny najlepiej podstawkowe do 5 tys nowe


Pawel_53104

Rekomendowane odpowiedzi

 

W 15 metrach dudnienie może być mniejszym problemem niż zachowanie spójności gdy się słucha z bliska .

Każdy dobór kolumn powinien być rozważany indywidualnie .

Jak pisałem jak nie jestem zwolennikiem monitorów i zawsze bym próbował od jak największych podłogówek .

 

 

 

Kolumny dudnią czy fale stojące generujące się w danym pomieszczeniu ?

Oczywiście w tych samych " dudniących " warunkach głośniczek 10cm nie narobi takiego rabanu jak 4x20cm ale jakim kosztem ?

U mnie kolumny stoją blisko tylnej ściany ale mam panele między nimi , wiele elementów rozpraszających i pochłaniających .

I teraz rodzi się pytanie kto chce mieć 4x20,w pokoju 20mkw???.podejzewam że nie każdy może swój salon obłożyć panelami itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko, czy w 15m2 podłogówki nie będą dudnić? Obecnie mam Kef q300 (spięte z NAD C368) na podstawkach, tylko że słucham ich z odległości ok. 2m (rozstawione też są ok. 2m od siebie główne miejsce odsłuchu mniej więcej na środku pokoju) i się właśnie zastawiam, czy kupić jakieś lepsze podstawkowe, czy mniejsze podłogowe.

Ja też mam pokój 15m.

Niestety kolumny muszą stać blisko ściany, więc wszystkie podłogowe wentylowane których słuchałem odpadły.

Słuchając w bliskim polu jak Ty zdecydowanie szedłbym w monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je odsunięte od tylnej ściany ok. 70cm mogę plus minus coś tam jeszcze regulować, z tym, że główne miejsce odsłuchu pozostaje bez zmian. Za kolumnami mam też postawione panele z wełny PT. Generalnie też bym wolał pozostać przy monitorach, tylko obecnie brakuje mi nadal trochę dociążania, stopy basowej itd. i zastawiam się które podstawkowce coś by tu polepszyły...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz rodzi się pytanie kto chce mieć 4x20,w pokoju 20mkw???.podejzewam że nie każdy może swój salon obłożyć panelami itd.

Tu nie chodzi o to kto chce .

Prawa fizyki - im większy głośnik basowy tym więcej przepompuje powietrza i przeważnie takie głośniki są wyższej efektywności czyli mniej wybredne co do mocy i wydajności prądowej wzmacniacza . Dobry bas to duży głośnik basowy a im on mniejszy tym większe kompromisy .

 

Niestety moda na " słupki " w pustych akustycznie salonach robi swoje a każdy dobór kolumn trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Aale tak jak napisałem . Ja bym zaczął od jak największych kolumn starając się jednocześnie poprawić akustykę . Jakiś dywan , pufy , poduszki , grubsze zasłony itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebol.

Napisz jaki masz budżet, czym napędzasz i czy nowe czy używane.

Może coś doradzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam je odsunięte od tylnej ściany ok. 70cm mogę plus minus coś tam jeszcze regulować, z tym, że główne miejsce odsłuchu pozostaje bez zmian. Za kolumnami mam też postawione panele z wełny PT. Generalnie też bym wolał pozostać przy monitorach, tylko obecnie brakuje mi nadal trochę dociążania, stopy basowej itd. i zastawiam się które podstawkowce coś by tu polepszyły...

 

Przeczytaj to jeszcze raz ;)

Jakiej stopy oczekujesz z głośnika coaxialnego 165mm gdzie część membrany zabiera jeszcze tweeter ?

Zamiast tego co masz NADa mogłeś kupić C375BEE . Ten to ma basiszcze i dociążone brzmienie .

Może od tego zacząć ?

Wypożycz i sam oceń .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu nie chodzi o to kto chce .

Prawa fizyki - im większy głośnik basowy tym więcej przepompuje powietrza i przeważnie takie głośniki są wyższej efektywności czyli mniej wybredne co do mocy i wydajności prądowej wzmacniacza . Dobry bas to duży głośnik basowy a im on mniejszy tym większe kompromisy .

 

Niestety moda na " słupki " w pustych akustycznie salonach robi swoje a każdy dobór kolumn trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Aale tak jak napisałem . Ja bym zaczął od jak największych kolumn starając się jednocześnie poprawić akustykę . Jakiś dywan , pufy , poduszki , grubsze zasłony itd .

masz rację z tym basem.dlatego trzeba brać kolumny do siebie,ustawić je tak jak można I samemu się przekonać jak to gra .W wypadku buczenia nie.ma sensu kupować podłogowe tylko zacisnąć zęby i szukać monitorow.takie jest moje zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają z Nad C368 jako źródło malina digi+ pro +flac z dysku. Muzyka bardzo różna, więc coś uniwersalnego, mogą być używane. Budżet najlepiej by było żeby się zmieścić w 3000zł (po rabatach w przypadku nowych). Wstępnie myślałem nad dynkami m20.

 

Jakiej stopy oczekujesz z głośnika coaxialnego 165mm gdzie część membrany zabiera jeszcze tweeter

 

No i dlatego właśnie szukam czegoś innego, co będzie grało lepiej w tej materii. Co do wzmacniacza, to na razie zostaje to co jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają z Nad C368 jako źródło malina digi+ pro +flac z dysku.

Niestety nie słuchałem nic w takim zestawieniu więc chyba nie pomogę.

Jeżeli mieszkasz w pobliżu Łodzi to wpadnij do mnie ze wzmakiem, posłuchasz sobie moich maluchów.

Może to wskaże Ci jakiś kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet i to że akceptujesz sprzęt używany otwiera Ci szeroką drogę do eksperymentów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie Pan z kims pomylił. Czy to nie PAN raptem 3-4 lata temu pisał mi publicznie że się go czepiam (i jego sprzętu), bo mnie na niego nie stać i kupuję złom z Niemieckich śmietników? Czy to nie Pan zawsze przyparty do muru z braku argumentów wiecznie pił do taniego sprzętu i braku pieniędzy? Akurat tak się składa że jestem na forum od lat i kopa tu nigdy nie dostałem. Taki kity możesz wciskać forumowiczom zarejestrowanym rok temu, nie mi. Ale wrócmy do sedna, bo zaraz się nam rozpłaczą stare wygi.

Wracając do kwiecistego opisu podstawowych Heco i znając twoją twórczość na forum od lat, śmiem twierdzić że to albo próba kryptoreklamy, albo że przez te wszystkie lata słabo się uczysz.

Owszem, zgadzam się. KASA nie gra, chyba taki gołodupiec (w twoim mniemaniu) jak ja wie o tym najlepiej. Miałem sporo integr, dzielonek czy DACów za spore pieniądze. Nie zawsze najdroższe chciało grać, ale nie mogę obojętnie przejść obok dyrdymałow jakie wypisujesz nt. tych Heco (a wcześniej KEFów R i wielu innych). Zawsze największym problemem między muzyka, a ludzkim uchem był głośnik. Źródła, wzmacniacze dawno ludzie opanowali do perfekcji, dziesiętne % odchyleń nie usłyszy ludzie ucho. Zawsze głośnik jest najsłabszym ogniwem. I jak czytam że podstawowe Heco w których kopułka kosztuje ze 20zł, albo i to nie, gra jak u konkurencji za 20tys to słabo mi się robi. Ile jeszcze takich śmiesznych porównań przeczytam? Ile może kosztować głośnik w kolumnie, która kosztuje 1200zł (Aurora 300)? Nawet kasy nie zostało na fornir. Przez te wszystkie lata nauczyłem się jednego, dobry głośnik to podstawa. Elektronika owszem, ale nie wzmak za 20 tys do kolumn za 1200zł! Trochę tego przesłuchałem, trochę tego miałem. Głośnik dobrej marki to podstawa. Niech przykładem tu będzie że zwykła Vifa DX za 80zł grała na poziomie kopułki z R300. A może i lepiej? Wiec proszę daj już spokój z tymi kartonowymi Heco, bo to jest już śmieszne. Poza tym widziałem nie raz twój pokój na foto i zastanawiam się jaki masz gust pchając pod ściany i w kąty kolumny na czterech 20cm wooferach? Co tam musi się dziać na basie? Mniejsza z tym, i tak za dużo tu napisałem. Aż mnie ręcę bolą.

 

 

Ależ nic się nie zmieniło .

Mijają lata i Ty nadal się czepiasz sprzętu o którym piszę a którego nie słuchałeś . Nic nowego .

Tak jak mając zaledwie R300 Kefa wiele razy wypowiadałeś się na temat R700 i R900 ...

No bo miałeś R300 a to przecież prawie to samo ;)

To samo jak miałem DENONA PMA2020AE kłóciłeś się wręcz w klubie DENONA że Twój model sprzed około 20 lat gra tak samo bo ...

W środku wygląda PODOBNIE ...

 

Więcej przykładów ?

 

Przez długi czas też sprzedawałeś niskiej klasy sprzęt " sprowadzany " za grosze i często później przez Ciebie naprawiany więc w czym problem ?

 

Źródła, wzmacniacze dawno ludzie opanowali do perfekcji, dziesiętne % odchyleń nie usłyszy ludzie ucho - no jeżeli Ty jesteś na taki etapie to faktycznie masz wiedzę ...

 

 

Nie wiem co to sa Heco 300 bo mam model 1000 . Nie wiem jak grają . Może dobrze , może bardzo źle . Nie mam , nie słuchałem , nie wypowiadam się .

Ja też kiedyś nie chciałem słyszeć o innych tweeterach jak Scan Speak .... Później tani , aluminiowy Seas zburzył moje wyobrażenia :)

Dzisiaj przy tak rozwiniętych symulatorach , optymalizacji produktów i masowej produkcji jak widać da się zrobić coś świetnego za fajne pieniądze .

 

 

Mój pokój ?

Jak dobrze pamiętam w Twoim sprzęt stoi na szafce z wiórówki a między kolumnami wisi telewizor .

No to masz USTAWIENIE :)

 

 

Tylko po jaka cholerę czytasz moje wpisy i oglądasz " nie raz " zdjęcia mojego pokoju ?

Jakaś obsesja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nic się nie zmieniło .

Mijają lata i Ty nadal się czepiasz sprzętu o którym piszę a którego nie słuchałeś . Nic nowego .

Tak jak mając zaledwie R300 Kefa wiele razy wypowiadałeś się na temat R700 i R900 ...

 

Własnie o tym pisałem. Przyparty do muru zaczynasz manipulować i palić frana. To nie ja pisałem że wszystkie Erki to to samo prócz basu? To twoje słowa. Bo jak mogą grać inaczej średnice i góre skoro siedzi tam ten sam głosnik i ta sama biedna zwrotka, a średnica i góra to największy ból tych kolumn. Nie będę już wspominał że jak dowiedziałeś się że kupiłem R300, zacząłęś znowu rżnąć głupa na forum że kupiłem je za Twoją namową. Jak nisko jeszcze upadniesz?

 

To samo jak miałem DENONA PMA2020AE kłóciłeś się wręcz w klubie DENONA że Twój model sprzed około 20 lat gra tak samo bo ...

W środku wygląda PODOBNIE ...

To żadna tajemnica. Ludzie którzy porównywali bezpośredno ostatnie wysokie modele Denona potwierdzają że grają tak samo. Zresztą nie dziwi mnie to, to tylko Denon i wyżej d... nie podskoczy. To dobre wzmaki i solidnie zbudowane, ale szystkie graja gęstym dzwiekiem i wielkim basem. Poprawne granie, ty natomiist zrobileś niego kolejne odkrycie roku i znowu slogany "najlpeszy do 20tys". A, i jeszcze modyfikowany NAD co nie ma konkurencji "do 10tys".

 

 

Mój pokój ?

Jak dobrze pamiętam w Twoim sprzęt stoi na szafce z wiórówki a między kolumnami wisi telewizor .

No to masz USTAWIENIE :)

 

Dlatego kupuję kolumny "skorojone" pod moje ustawienie. Ty matomaist pchasz największe, najtańsze kolumbryny do swojej klitki i zachwycasz się jak pięknie grają.

 

 

Przez długi czas też sprzedawałeś niskiej klasy sprzęt " sprowadzany " za grosze i często później przez Ciebie naprawiany więc w czym problem ?

 

Tak? A skad ty to możesz wiedzieć? Może jeszcze pisalem do ciebie na PW? A nie przepraszam, to ty pisałeś do mnie jak chciałeś kupić Meridiana 500. No tak. I chciałeś ten złom z Niemiec? Akurat tak sie składa że to nie ja wciskałem na każdym kroku swoj denny tuning zapyziałych nadów.

 

 

Nie wiem co to sa Heco 300 bo mam model 1000 . Nie wiem jak grają . Może dobrze , może bardzo źle . Nie mam , nie słuchałem , nie wypowiadam się .

 

Wystarczy że siedzi tam ten sam tweeter za 10zł, bo jaki inny? A może zwrotnica jest super bogata w kolumnie za tysiaka, gdzie wkłąd materiałowy to 20%?

 

Kończe rozmowę z tobą, bo znając twoj charakterek zaczniesz teraz manipulowac całkowicie na maksa nie mając żadnych sensownych argumentów.

 

Żeganam i witam ponownie w moich ignorowanych. Lata mijają, a muda dalej w miejscu drepcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym pisałem. Przyparty do muru zaczynasz manipulować i palić frana. To nie ja pisałem że wszystkie Erki to to samo prócz basu? To twoje słowa. Bo jak mogą grać inaczej średnice i góre skoro siedzi tam ten sam głosnik i ta sama biedna zwrotka, a średnica i góra to największy ból tych kolumn. Nie będę już wspominał że jak dowiedziałeś się że kupiłem R300, zacząłęś znowu rżnąć głupa na forum że kupiłem je za Twoją namową. Jak nisko jeszcze upadniesz?

Różnią się basem ale nie tylko . Oczywiście według Ciebie niczym innym różnić ( o czym ciągle jak i tu piszesz ) się nie mogą a różnią . Są inaczej cięte i mają różne szerokości ścianek .

To wystarczy żeby grały inaczej . Bas też wpływa na pozostałe zakresy ale skąd to możesz wiedzieć .

 

To żadna tajemnica. Ludzie którzy porównywali bezpośredno ostatnie wysokie modele Denona potwierdzają że grają tak samo. Zresztą nie dziwi mnie to, to tylko Denon i wyżej d... nie podskoczy. To dobre wzmaki i solidnie zbudowane, ale szystkie graja gęstym dzwiekiem i wielkim basem. Poprawne granie, ty natomiist zrobileś niego kolejne odkrycie roku i znowu slogany "najlpeszy do 20tys". A, i jeszcze modyfikowany NAD co nie ma konkurencji "do 10tys".

 

Ha ha ha ....

Nie , no Ty to tak na serio ?

Aha , faktycznie . Widziałeś je na zdjęciach i jak maja grać inaczej :)

Już 2010 czy A100 grają zupełnie inaczej od 2020AE , tak jak i inaczej gra 2500NE .

A Ty nadal jesteś przekonany że Twoje Denony sprzed 20 lat grają jak te nowe ...

Eh ...

 

Ludzie porównywali ?

Którzy ?

Gdzie ?

:)

 

Dlatego kupuję kolumny "skorojone" pod moje ustawienie. Ty matomaist pchasz największe, najtańsze kolumbryny do swojej klitki i zachwycasz się jak pięknie grają.

 

Co mają skrojone kolumny do stawiania sprzętu na byle czym a pomiędzy nimi telewizor ?

Ściągnij go kiedyś i postaw sprzęt na czymś do tego przeznaczonym to wtedy możesz coś na ten temat napisać ...

 

W przeciwieństwie do Ciebie Rafale miałem kolumny i za 20 000 , 25000 , 47000 i 55000zł i masę tańszych z adekwatnej klasy elektroniką , ale co ja tam wiem ... :)

 

Tak? A skad ty to możesz wiedzieć? Może jeszcze pisalem do ciebie na PW? A nie przepraszam, to ty pisałeś do mnie jak chciałeś kupić Meridiana 500. No tak. I chciałeś ten złom z Niemiec? Akurat tak sie składa że to nie ja wciskałem na każdym kroku swoj denny tuning zapyziałych nadów.

 

To Ty założyłeś na tym forum pierwszy wątek " nasze aukcje na allegro i ebay " i go zasypywałeś tym czymś . Trwało to latami .

Nawet teraz sprzedajesz :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A wiesz że rozważałem zakup tego Meridiana , ale wiedząc skąd wozisz " sprzęt " postanowiłem nie ryzykować .

 

Wystarczy że siedzi tam ten sam tweeter za 10zł, bo jaki inny? A może zwrotnica jest super bogata w kolumnie za tysiaka, gdzie wkłąd materiałowy to 20%?

 

Kończe rozmowę z tobą, bo znając twoj charakterek zaczniesz teraz manipulowac całkowicie na maksa nie mając żadnych sensownych argumentów.

 

Żeganam i witam ponownie w moich ignorowanych. Lata mijają, a muda dalej w miejscu drepcze.

 

Taka ta Twoja opinia jak i masę innych w których krytykujesz to co ja zachwalam nigdy tego nie słuchając ani nie mając pojęcia o budowie , konstrukcji itd .

To co ja miałem można łatwo znaleźć .

Jak Ty jesteś na etapie " Onkyo....Denon....Music Hall.......Sony....Straight Wire....Supra....Sommer....Canare " to faktycznie nasza wiedza różni się troszeczkę .

 

 

 

Cieszę się że podjąłeś męską decyzję i nie będziesz na siłę czytał moich postów ani oglądał zdjęć po których robi Ci się niedobrze .

Nie zmuszaj , się , będzie Ci lepiej ;)

Trwaj w tym !

Nie poddawaj się !

 

Pozdrawiam serdecznie .

 

 

 

Wybaczcie te nasze wpisy , ot takie przywitanie dwojga przyjaciół sprzed lat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejasz link z moim odtwarzaczem a notorycznie wystawiasz na allegro aukcje ze smiesznymi modyfikacjami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może przypomnisz za co dostałeś kopa z forum? 

PS. Widać tam na zjedciu tą audiofilska szafkę z Bodzio meble :D w sumie dobrze się komponuje z kolumnami z kartonu. Przemyślana koncepcja. 

PS 2. Ta pseudo akustyczna aranżacja pewnie sporo daje przy wcisnietych kolumnach w kąty. Grunt że audiofilsko wygląda i pochwalić się można. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ale jaja. Na forum wracaja "zmudyfikowane" NADy , ktore znowu beda kosily wszystkie piece do 10kzl. Na forum audio chyba slabo idzie biznes, ze ludziska tu wracaja robic swoje biznesy, mudyfikacje itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkich zbanowanych przywrocili. Zobaczymy czy to uszanuja, bo jak na razie to chyba już powoli kroja się tuningi kartonowych Heco. Jeszcze trochę i będziemy czytać o kosmicznej poprawie po modyfikacji. I tak kółeczko się zamknie na nowo. Jeszcze panuje kult Erek, ale powoli będzie trzeba robić grunt pod kolejne odkrycie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dodam tylko od siebie, że zostałem oszukany przez użytkownika muda44.

Przerabiał mojego c350. Na forum w innych wątkach pisałem co miało być a co było. Nie wspomnę o tym jak już odebrałem wzmacniacz, to jakbym z inną osobą rozmawiał. Straciłem 600 czy 650zl i wzmacniacz w stanie sklepowym który musiałem sprzedać. 

Sam pamiętam jak zachwalał r900 i ich modyfikacje warte miliardy. 

Ludzie co za bzdury, nie słuchajcie tego gościa. To zwykły oszust !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie swego czasu nawet zadzwonil jakis pajac, ktory tylko co zarejestrowal sie na forum, chcial sie spotkac na bitke bo zle sie wypowiadalem o mudyfikacjach mudy heh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, rafal735r napisał:

Wklejasz link z moim odtwarzaczem a notorycznie wystawiasz na allegro aukcje ze smiesznymi modyfikacjami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może przypomnisz za co dostałeś kopa z forum? 

PS. Widać tam na zjedciu tą audiofilska szafkę z Bodzio meble :D w sumie dobrze się komponuje z kolumnami z kartonu. Przemyślana koncepcja. 

PS 2. Ta pseudo akustyczna aranżacja pewnie sporo daje przy wcisnietych kolumnach w kąty. Grunt że audiofilsko wygląda i pochwalić się można. 

Wkleiłem link bo wpis wcześniej pytałeś skąd wiem że handlujesz od lat tanim sprzętem który naprawiasz i sprzedajesz - sam o tym pisałeś .Na forum jest masa Twoich ogłoszeń tego typu .

Co do moich aukcji i modyfikacji zapytam po raz któryś tam - co masz w tym temacie do powiedzenia od strony odsłuchu - porównań albo od strony elektronicznej ?

Na jednym ze zdjęć widać szafkę Bodzio sprzed lat . Teraz jest stolik do tego celu . Ty na jakim etapie jesteś ?

 

Ja bym był ostrożny na Twoim miejscu wyrażając się tak o firmie Heco czy NAD . Bezpodstawnie , świadomie i celowo psujesz renomę poważnym firmą i kiedyś ktoś możesz tym coś zrobić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MaciejT napisał:

Witam 

Dodam tylko od siebie, że zostałem oszukany przez użytkownika muda44.

Przerabiał mojego c350. Na forum w innych wątkach pisałem co miało być a co było. Nie wspomnę o tym jak już odebrałem wzmacniacz, to jakbym z inną osobą rozmawiał. Straciłem 600 czy 650zl i wzmacniacz w stanie sklepowym który musiałem sprzedać. 

Sam pamiętam jak zachwalał r900 i ich modyfikacje warte miliardy. 

Ludzie co za bzdury, nie słuchajcie tego gościa. To zwykły oszust !

 

Proszę wycofać się z tej i innych na mój temat wypowiedzi . Nie oszukałem Ciebie a to co się stało jest wyłącznie Twoją zasługą .

Posiadam wszystkie wiadomości z Tobą to co ustalaliśmy i czego nie dotrzymałeś .

Od 12 listopada 2017r do połowy stycznia 2018r kontaktowałeś się ze mną dziesiątki razy telefonicznie i smsowo .

Uzgodniliśmy do Twoich kolumn wzmacniacz NADC350  bo szukałeś jak najlepszego wzmacniacza w tym przedziale cenowym który da Ci rozdzielczość , dociążenie i barwę . Uzgodniliśmy też że do tego wzmacniacza kupisz odtwarzacz i kable adekwatnej klasy i miałeś kupić Pioneera PD-50 .

W trakcie modyfikacji w połowie stycznie zdecydowałeś że kupisz tymczasowo Google Chromecast czyli odtwarzacz za 160zł.

Później stwierdziłeś że nie chcesz innego źródła i gra to Ci jasno , płasko .

Wzmacniacz który otrzymałeś jest w stosunku do wersji fabrycznej  "odmulony ". Czyli bardziej przejrzysty ale nadal dociążony i barwny . Niestety skoro jest bardziej przejrzysty to dostając najniższej możliwej jakości sygnał taki też wzmocni i poda na kolumny .

2 miesiące non stop się ze mną kontaktowałeś i trzymaliśmy się ustaleń które później zmieniłeś .

Nie jestem winien ani odpowiedzialny za Twoje widzimisię .

Nie jestem też winny że działasz impulsywnie i wystawiłeś w takiej a nie innej cenie ten wzmacniacz . Co ciekawe na aukcji wychwalałeś go pod niebiosa .

Nieładnie .

Jeżeli nie zmienisz swoich wpisów spotkamy się na drodze prawnej .

 

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Do mnie swego czasu nawet zadzwonil jakis pajac, ktory tylko co zarejestrowal sie na forum, chcial sie spotkac na bitke bo zle sie wypowiadalem o mudyfikacjach mudy heh.

Nic mi na ten temat nie wiadomo ale na Twoim miejscu bym się zastanowił dlaczego komuś nerwy puściły .

Ile możne bezpodstawnie po kimś jechać ?

 

 

Zacząłem ponownie pisać na tym forum bo miały nastąpić zmiany . Pewne osoby jak widzę odeszły ale nadal jest to jedyne forum na którym można bezpodstawnie komuś psuć opinie i ubliżać .

Sprawę zgłaszam do moderacji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz zglosic? To, ze ludzie pisza prawde? Teraz bedziesz cale forum straszyl sadem? Rozumiem, ze Pan jestes ten jedyny i nieomylny i wszyscy musza Ci przytakiwac. Masz Pan racje Panie Muda, mnie wystraszyles...tak samo jak ten gamoń co do mnie wydzwanial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokujta sie,

To moj temat.

Moje kef r 300 graja coraz lepiej ;)

Jezeli ktos ma schemat zwrornicy tych kolumn albo zdjecia zwtotnicy i chcialbg sie nimi podzielic to bede wdzieczny.

Chetnie poznam tez opinie odnosnie kabli glosnikowych do mojego zestawu.

Obecnie uzywam sonic link as 200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

Co chcesz zglosic? To, ze ludzie pisza prawde? Teraz bedziesz cale forum straszyl sadem? Rozumiem, ze Pan jestes ten jedyny i nieomylny i wszyscy musza Ci przytakiwac. Masz Pan racje Panie Muda, mnie wystraszyles...tak samo jak ten gamoń co do mnie wydzwanial.

A czujesz się winny w tym wątku ?

Którzy ludzie prawdę piszą ?

Rafał735r wypowiadający się od lat negatywnie o tym co robię i opisuję a czego oprócz R300 nie miał ?

Czy miał Kefy R900 czy jakikolwiek sprzęt po mojej modyfikacji ?

Nie .

To jest prawda ?

Czy MaciejT który wyzywa mnie od oszustów , działa na moją szkodę za to że mimo uzgodnień zrobił po swojemu ?

Bo chyba sam się zgodzisz że Google Chromecast to urządzenie niskiej klasy które połączone z jasno grającymi kolumnami i w miarę przeźroczystym wzmacniaczem narobi szkód w brzmieniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące tylko jeszcze słowo. 

Sądem chcesz straszyć ? O co ? Za co ?

Mam nadzieję że podatki odprowadzasz za swoje usługi, bo ja do działu paragonu nie otrzymałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pawel_53104 napisał:

Uspokujta sie,

To moj temat.

Moje kef r 300 graja coraz lepiej ;)

Jezeli ktos ma schemat zwrornicy tych kolumn albo zdjecia zwtotnicy i chcialbg sie nimi podzielic to bede wdzieczny.

Chetnie poznam tez opinie odnosnie kabli glosnikowych do mojego zestawu.

Obecnie uzywam sonic link as 200.

Tu masz zdjęcie zwrotnicy część coaxiala dla R900 po poprawce .

W R300 jest podobnie , inne wartości .

W zależności co się dalej potoczy mogę założyć wątek o modyfikacjach tych kolumn . Akurat R300 łatwiej się rozbiera ( można ręką przez otwór BR przytrzymać woofer przy demontażu  ) od R700 czy R900.

 

Kabel Chord Clearway spróbuj ale bez konfekcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muda44 napisał:

Tu masz zdjęcie dla R900 po poprawce oraz część coaxiala fabryczną .

W R300 jest podobnie , inne wartości .

W zależności co się dalej potoczy mogę założyć wątek o modyfikacjach tych kolumn . Akurat R300 łatwiej się rozbiera ( można ręką przez otwór BR przytrzymać woofer przy demontażu  ) od R700 czy R900.

 

Kabel Chord Clearway spróbuj ale bez konfekcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2013-10-06-928.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pawel_53104 napisał:

Chetnie poznam tez opinie odnosnie kabli glosnikowych do mojego zestawu.

Miałem te głośniki i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Chord Clearway

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.