Skocz do zawartości
IGNORED

Co to za zwyczaj w sklepach audio?


Misio38

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny zwyczaj - chyba taki domorosły marketing - podawania ceny jednej kolumny z pary i jednocześnie możliwość kupienia tylko pary. Czemu nie podajecie ceny za parę? Branżo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny zwyczaj - chyba taki domorosły marketing - podawania ceny jednej kolumny z pary i jednocześnie możliwość kupienia tylko pary. Czemu nie podajecie ceny za parę? Branżo?

A w sklepach obuwniczych trzymają się twardo.

Nikt nie chce podawać ceny jednego buta!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A w sklepach obuwniczych trzymają się twardo.

Nikt nie chce podawać ceny jednego buta!

Buty są w lustrzanym odbiciu (lewy/prawy). Większość współczesnych kolumn nie ma rozróżnienia prawa/lewa (cięcie kosztów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to jest irytujące.

Q21 tak ma.

Moja teoria: chodzi o pozycjonowanie produktu np. w Ceneo jako najtańszego.

Ale czy przekłada im się to na sprzedaż, to nie wiem... chyba bardziej na wkurzenie kupującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jezeli podaja cene za sztuke, to powinna byc mozliwosc zakupu trzech a jednak w wiekszosci przypadkow takiej opcji nie ma.

 

Jednej sztuki też niestety nie można kupić a może lepiej mieć jedną b.dobrą aniżeli dwie kiepskie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ten zakup trzeciej kolumny nie jest zły. Możnaby kupić, trzymać w szafie jako dawcę części w przyszłości jak firma padnie i nie będzie części zamiennych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jest to bardzo wkurzające!

Pozycjonowanie jest jedynym słusznym wytłumaczeniem, ale działa to na mnie wręcz odwrotnie. Kiedyś nawet specjalnie nie zaglądałem do sklepów internetowych stosujących takie praktyki, ale problem w tym że teraz to już prawie wszyscy zachorowali na chorobę zwaną "pozycjonowaniem".

Przykre.

 

Jak to w życiu starałem się znaleźć plus w tym co mnie wkurza i stwierdziłem, że tym sposobem łatwiej przekonać żonę do zmiany kolumn jak się jej pokaże cenę za sztukę :D.

Gorzej jak kiedyś spełni się koszmar audiofila, czyli: po jego śmierci, żona sprzedaje jego "zabawki" w cenie takiej jakiej jej powiedział ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
Gorzej jak kiedyś spełni się koszmar audiofila, czyli: po jego śmierci, żona sprzedaje jego "zabawki" w cenie takiej jakiej jej powiedział ;-)

Podobna rzecz z kupowaniem cieżkich klocków audio, co by ich żona nie przestawiałą podczas sprzątania mieszkania. Ona nie da rady, ale zaprosi sąsiada, który posunie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Kolumny są sprzedawane po sztuce chyba po to by naszym połówkom móc pokazać paragon.Czyli musimy kupić 2 sztuki ale możemy poprosić o 2 paragony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są sprzedawane po sztuce chyba po to by naszym połówkom móc pokazać paragon.Czyli musimy kupić 2 sztuki ale możemy poprosić o 2 paragony.

 

Ha ha świetne wytłumaczenie, ale nie ma miesiąca, żeby taki argument nie był wykorzystywany przez Klienta.

Wracając do sprawy, rozumiem że jest to irytująca, ale powody takiej sytuacji są dwa. Pierwszy to (przynajmniej w naszym przypadku) księgowość, większość kolumn kupujemy po sztuce i w taki sposób są księgowane a następnie sprzedawane. Drugi argument to niestety dopasowanie się do rynku. Nie wiem kto pierwszy zaczął prezentować ceny "po sztuce", ale w pewnym momencie niestety większość sklepów dostosowała się do takiego sposobu tylko po to, aby być na odpowiednim miejscu w ceneo i innych wyszukiwarkach cen. My także naszą ofertę dostosowaliśmy do sytuacji na rynku dawno temu, chociaż w allegro nadal pokazujemy ceny "za parę".

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie porozmawiac z branza musicie zalozyc temat w stylu jakie kolumny, jaki wzmacniacz lub cd.

Zobaczycie jak sie zleca.

 

A moze w imie zasady klient nasz pan powinno sie oferte dostosowywac pod niego a nie pod siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek jest tak przystosowany... ale są marki z których da się kupić normalnie jedną sztukę, lecz w internecie zawsze sprzedaje się w parze, no bo w gruncie rzeczy po co komu jedna kolumna. Niekiedy dobrze jest poprostu zapytać :)

 

Według mnie wywodzi się to od dystrybutorów marek podających w większośći przypadków cenę za sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie przydac komus kto chce miec zestaw do odsluchu muzyki w 5.1. Zestaw powinien skladac sie w takim przypadku z pieciu identycznych kolumn glosnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.