Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze amplitunera 2.1


Damian_72749

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że pare tematow poznikało, napisze jeszcze raz....

 

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego dla mnie amplitunera, nie będę się tutaj rozpisywał, postaram się przedstawić sprawę w miare krótko i zwięźle ;)

 

Moja historia poszukiwań przyzwoicie grającego sprzetu zaczęła się już dobrych kilka lat temu, poszukujac sprzetu muzycznego do nowego mieszkania, miało być ambitnie a skończyło się na mikro wierzy sąsiada... Teraz ta wierza wyzionela ducha i temat poszukiwan powrócił...

 

Chciałbym kupić amplituner głównie do muzyki ale nie tylko, dlatego cel w system 2.1, muzyka w tym radio fm to 80% pozostałe 20 to jakiś film czy serial i tu chcialbym uzyc suba dlatego wlasnie 2.1 a nie 2.0.

 

Pokoj w którym miałby zagrać sprzęt to niecałe 25m2. Czego głównie słucham, to dość dużo muzyki elektronicznej typu trance, house w sumie to na przemian z rockiem alternatywnym, pank rock, metal.

 

Wybrany amplituner chciałbym żeby grał ciepło i dynamicznie, szczegóły nie są aż tak istotne chociaż fajnie gdyby szło odróżnić instrumenty...

 

Co do odsłuchu, mialem przyjemność posłuchać sprzetu denona, yamachy i kardona i w tej kolejnosci brzmienia najbardziej mi odpowiadały. Niesty nie podam modeli bo to bylo kilka lat wstecz i po prostu nie pamietam co to było.

 

Moje pierwsze typy to:

- DENON DRA-565RD

- Maranz sr 5023

- YAMAHA RX-797

- Onkyo tx 8050

 

Może jakis harman jeszcze, ale narazie się wstrzymuje. Do tego kolumny napewno podstawkowe, brak miejsca na podłogowe, marki monitor audio, dali ablo polski najtańszy stx.

 

Budżet to powiedzmy okolo 1500zl, ampli używany, kolumny nowe no chyba że coś sensownego z używek się trafi, sub dopiero za jakiś czas będę kupować.

 

Proszę was panowie o weryfikacje wyżej wymienionych amplitunerów z uwzględnieniem moich preferencji, czy będą dla mnie odpowiednie i oczywiście mile widziane wszelkie sugestie z waszej strony :)

 

Jeszcze co ważne mieszkam w nieszczesnym opolskim gdzie nie znam zadnych sensownych sklepow muzycznych, żeby dokonac odsłuchu, ale z drugiej strony to tych wyzej wymienionych i tak juz nigdzie nie poslucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nawiązując do usuniętego wątku, kolegoa S4Home, podpowiedział zeby szukać denona w zestawieniu monitor audio bronze 2 albo dali zensor 3.

 

Bardzo dobra podpowiedź bo naprawde dobre kolumny ale również zbyt drogie jak na chwilę obecną dla mnie. Rozgladam się bardziej za kolumnami w przedziale cenowym typy dali lektor 2 lub monitor audio mr1, ceną kuszą mnie tez polskie stx f 100.

 

Czy ktos ma doswiadczenia z takimi kolumnami na denonie?

 

Ps. Co do amplitunera zaczynam powatpiewac w słuszność, czy jednak lepszy nie bedzie wzmacniacz denon pma 730ae, słyszałem go wczoraj z dali z3 i to chyba to co by mi pasowalo ale niestety budżet dużo przkroczony. No i brak radia fm, a na radiu niestety zależy mi dość mocno... Poradzicie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to dobry wybór i z wyjściem na subwoofer:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co do kolumn, to mało jest rozsądnych propozycji które nie pamiętają Wojny Japońskiej ;-)

ale coś można wygrzebać, biorąc pod uwagę późniejszy zakup suba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tannoye prezentują się naprawdę zacnie, po specyfikacji jak i komentarzach, to chyba bedzie mój wybór odnośnie kolumn, dzieki za sugestie.

 

Pytanie jeszcze jakiego dźwięku mogę się spodziewać po tym maranzie w połączeniu z mercury 2? Czy bedzie to dźwięk choć trochę ocieplony? Nie chcial bym uzyskać dźwięku chłodnego, powiedzmy chirurgicznego. Wiem jak gra denon pma720ae z dali z3 i dźwięk choć trochę zbliżony do tego był by dla mnie pożądany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rodzaju barwy decyduje najczęściej materiał kopułki w kolumnie. Bywają wyjątki też.

Zarówno Tannoy, jak pozostałe polecane mają kopułki tekstylne, tak, jak Zensor 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem wzmacniacz ma drugorzedna role?

 

Pozwól że przytoczę co mi na myśl sie nasuwa "kupic dobre kolumny, a dopiero pozniej dobrać wzmacniacz który je uciągnie i czy to będzie marantz czy denon nie ma wiekszego znaczenia bo głównie barwa dźwięku wydobywa się z glosnika" czy dobrze myślę?

 

Wiecie, jestem można powiedzieć prawie zielony w temacie audio, dopiero zaczynam przygodę z prawdziwym audio, staram sie dużo czytać i forum i testów i opini, ale szczerze mówiąc im więcej czytania tym większy metlik w głowie się tworzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolumny to 70% tego, co możesz usłyszeć.

Jasne, że jak dasz Technicsa czy starą Diorę do dobrej klasy kolumn, to będą problemy a to z basem,

albo barwą, ale nigdy tak duże, jak byś podłączył odwrotnie: złe kolumny do dobrego wzmacniacza.

Kolumny to podstawa; a statystyki czytelnictwa i tak nie poprawisz czytając różne bzdury na forum ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostałe 20 to jakiś film czy serial i tu chcialbym uzyc suba dlatego wlasnie 2.1 a nie 2.0.

Bardzo niewiele amplitunerów stereo obsługuje 2.1. Obsługuje w tym sensie, że posiada konfigurowalne zwrotnice do kolumn i subwoofera. To co mi przychodzi do głowy, to np. Pioneer SX-S30, Onkyo TX-8270, Yamaha R-N803. Poza Yamahą, te amplitunery to okrojony sprzęt kina domowego. W praktyce lepiej kupić kompletny amplituner KD, co często jest też tańszym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to dobry wybór i z wyjściem na subwoofer:

(..,.)

 

Też uważam, że Marantz SR-5023 to dobry wybór. Do niego proponowałbym Kef Cresta 30, tym bardziej, że ma być jeszcze subwoofer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, klocki podajesz, ale niestety 1- cena zdecydowanie za duża (budzet mam ustalony na 1500zl) 2- zdecydowany jestem na ampituner stereo, te 2.1 mialo byc tylko alternatywa dla filmów, a po wczorajszym odsluchu pma720ae z kolumnami dali jestem w stanie kupic nawet 2.0 basu dawalo to wystarczajaco. Z tego co czytałem zawsze można z takiego amplitunera 2.0 poratowac się wyjsciem tape out, lub pre out jesli posiada...

 

Teraz z perspektywy paru dni gdybym zakładał dziś temat to raczej bylo by, "pomoc w doborze amplitunera stereo"

 

W kazdym bądź razie kolumny beda albo używki tannoy mercury m2 albo nowe monitor audio brnonze 2, w zależności jaki ampli znajde. W sumie moglby byc sam wzmacniacz ale nie widze zadnego rozwiazania dla radia fm, a tunera osobno nie chce... Póki co najblizej mi do marantza 5023, albo denona dra500ae.

Co o takim rozwiazaniu sądzicie? Może znajda sie jeszcze jakieś podobne amplitunery warte zainteresowania?

 

Kef fajne, ale muszą byc koniecznie podstawkowe (półkowe), ze wzgledu na ograniczone miejsce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK 3480 gra z Canton Fonum 330 i one grają ostro, a Yamaha 496 z MA RX 6. Ten hk ma taką funkcje VMAX, która dodaje ciepła i takiej przestrzeni a yamaha lepiej mi się podoba z MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman i yamaha raczej odpadaja, harmana słyszałem ostatnio dobrych kilka lat temu w niemczech w markecie i przypominam sobie że zaraz po nim byl denon sluchany i harman mnie zachwycił ale denon zawalił z nóg... Dzisiaj wybralem sie posluchac yamahy do pobliskiego sklepu rtv, co prawda był to ampli Kd ale to nie to czego chce...

 

A powiedzcie mi proszę jeszcze tylko jak wyglada sprawa z onkyo seri 80xx, czy bliżej im do yamahy i harmana czy może sa bardziej w strone denona i marantza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem kolumny, mianowicie tannoy mercury m2. Mam jeszcze tylko dylemat pomiędzy:

 

- marantz SR5053

- denon dra-500ae

 

Który z nich ma szansę, lepiej zagrać z tymi Tannoyami?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.