Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RN602 vs Pioneer SX N30AE jak grają


halvor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wybrać któryś z wyżej wymienionych amplitunerów. Pytanie moje brzmi jak one grają? U mnie będzie to grało na Sonus Faber Chameleon. Przejrzałem już chyba wszystkie fora i testy i...jestem dalej w tym samym miejscu. W jednym teście piszą, że Pionek ożywia każdą muzykę, że czasami może zabrzmieć metalicznie, że jest bardzo jasny, z twardym krótkim basem (co dla mnie nie jest jakąś szczególną wadą). W innym z kolei teście czytam, że Pioneer i Onkyo(ten niby bliźniak) grają naturalnie bez podbarwień, a Yamaha właśnie leci skrajami pasma i, jak to niektórzy piszą może "krew z uszu polecieć". Potem włączam Youtube i widzę " sound testy" Yamahy gdzie kolesie mają treble na maxa i nie widzę żadnej krwi, sopran taki sobie, słaby jak na ustawienie "max". Więc chciałbym uzyskać odpowiedź, który z tych dwóch gra bardziej wyeksponowanymi wysokimi względem średnicy, który z nich ma potężniejszy, ale jednocześnie krótki dość twardy bas, nie taki rozlazły jak w subie KD. Dzięki za jakieś odpowiedzi, już mam taki mętlik w głowie, że niedługo mnie chyba do psychiatryka w kafatanie wywiozą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się na odsłuch wybierz, albo wypożycz i rozwiejesz swoje wątpliwości... Są to dwa odmienne grania, ja osobiście w ciemno wolę Pionka, a prawda jest taka, że każde kolumny zagrają inaczej i niekoniecznie się zgrają z daną końcówką. W ciemno wziąłbym Pionka, a po odsłuchaniu nie powiedziane, że nie zmieniłbym zdania i wziął yamahe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wybrać któryś z wyżej wymienionych amplitunerów. Pytanie moje brzmi jak one grają? U mnie będzie to grało na Sonus Faber Chameleon. Przejrzałem już chyba wszystkie fora i testy i...jestem dalej w tym samym miejscu. W jednym teście piszą, że Pionek ożywia każdą muzykę, że czasami może zabrzmieć metalicznie, że jest bardzo jasny, z twardym krótkim basem (co dla mnie nie jest jakąś szczególną wadą). W innym z kolei teście czytam, że Pioneer i Onkyo(ten niby bliźniak) grają naturalnie bez podbarwień, a Yamaha właśnie leci skrajami pasma i, jak to niektórzy piszą może "krew z uszu polecieć". Potem włączam Youtube i widzę " sound testy" Yamahy gdzie kolesie mają treble na maxa i nie widzę żadnej krwi, sopran taki sobie, słaby jak na ustawienie "max". Więc chciałbym uzyskać odpowiedź, który z tych dwóch gra bardziej wyeksponowanymi wysokimi względem średnicy, który z nich ma potężniejszy, ale jednocześnie krótki dość twardy bas, nie taki rozlazły jak w subie KD. Dzięki za jakieś odpowiedzi, już mam taki mętlik w głowie, że niedługo mnie chyba do psychiatryka w kafatanie wywiozą.

wiele zalezy od kolumn i akustyki

jak ktos jechal dajmy na to na glosnikach z tubami albo takim paradigm to potem sluchanie yamachy z lekko podbity sopranem ale na spokojnych na gorze kolumnach moze sie wydawac lagodne i bez sopranu

ocena dzwieku w duzej mierze zalezy od brzmienia naszego domowego zestawu - potem slyszac cos innego oceniamy to w kontrze do naszego przyzwyczajenia

najwazniejsze zeby sluchane polaczenia nas nie meczylo ani basem ani gora ani nie irytowalo

reszta to tylko przyzwaczejenia wyniesiony z charakteru brzmienia naszego dotychczasowego zestawu

jak mial duzo basu to wiadomo - ze kazdy inny normalny w tym zakresie sprzet bedzie niedomagal choc gral prawidlowo

podobnie z sopranami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twoich kolumn lepszy moim zdaniem będzie Pioneer SX-N30AE lub Onkyo TX-8250. Ale to kwestia odsłuchów. Natomiast z mojej strony do tej klasy kolumn sugerowałbym jednak klasyczny dobry wzmacniacz. Z dwojga złego już NAD C326 BEE będzie lepszą opcją niż amplitunery, a jeśli tylko budżet pozwoli, zakup C356 BEE uważam za optymalny wybór. Funkcje sieciowe uzyskasz z Yamaha WXAD-10.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twoich kolumn lepszy moim zdaniem będzie Pioneer SX-N30AE lub Onkyo TX-8250. Ale to kwestia odsłuchów. Natomiast z mojej strony do tej klasy kolumn sugerowałbym jednak klasyczny dobry wzmacniacz. Z dwojga złego już NAD C326 BEE będzie lepszą opcją niż amplitunery, a jeśli tylko budżet pozwoli, zakup C356 BEE uważam za optymalny wybór. Funkcje sieciowe uzyskasz z Yamaha WXAD-10.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

 

ten onkyo ma wyjscie dzwieku line out

zalozmy ze kupie sobie onkyo czy poprzez to wyjscie mozna podlaczyc normalny wzmacniacz stereo strat na jakosci dzwieku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.