Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i kolumny do gramofonu Rega Planar 2


Ja_72755

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w świecie sprzętu audio jestem totalnym żółtodziobem. Na początek swojej przygody, na podstawie kilku niezależnych od siebie poleceń, sprawiłem sobie gramofon Rega Planar 2. Teraz pytanie, jaki wzmacniacz i kolumny dokupić, żeby to ładnie zagrało. Nie jestem audiofilem, nie mam super wrażliwego ucha, które wychwyci najdrobniejsze detale. Interesuje mnie opcja "po środku", nie najdroższa, ale jednak chciałbym coś porządnego, żeby trochę posłużyło i dało satysfakcję ze słuchania.

Słucham bardzo różnej muzyki od rapu, bluesa, jazzu, przez rocka po elektronikę, więc wydaje mi się, że potrzebuje czegoś w miarę uniwersalnego. Coś może nie od razu dla audiofila, ale jednak dla kogoś, kto ma większe wymagania od przeciętnego słuchacza i wchodzi na wyższy poziom swojej przygody ze słuchaniem muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz gramofon Regi to aż się prosi o elektronikę i kolumny tej samej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

gratuluję bardzo dobrego zakupu gramofonu. Aby jednak zaproponować konkretne modele wzmacniaczy i kolumn, musisz podać więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jaki budżet zakładasz na zakup wzmacniacza i kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz na pewno Rega. Nie szukaj dalej. Nie ma sensu. Z głośnikami można trochę pokombinować i dobrać pod konkretne wymagania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny model tego wzmacniacza Regi? Bo widzę, że ceny niektórych są dla mnie kosmiczne :) I od razu pytanie, czy do Rega Planar dokupuję po prostu wzmacniacz, czy potrzebuję jeszcze przedwzmacniacza? Tak jak mówię, zupełnie się na tym nie znam, dlatego tak liczę na Waszą pomoc.

 

Jeśli chodzi o pomieszczenie odsłuchowe, na ten moment przeciętny pokój, pewnie około 20m2 ( z tym że dość wysoki, mieszkanie w kamienicy), w uproszczeniu prawie kwadrat, poza jednym delikatnym, bez wcięć/spadów w ścianach. Jednak w ciągu najbliższego roku/dwóch planuję przeprowadzkę i jak będzie wyglądało to w przyszłości - nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że jednak uda się znaleźć dla mnie jakieś rozwiązanie. Kolumny raczej na podłodze, chyba że jakieś mniejsze, mogą być też na półce.

 

Jeśli chodzi o budżet - trudno powiedzieć. Chciałbym się zamknąć w około 3 tysiącach, o ile to możliwe i sensowne? Ale jestem gotowy rozważyć inne opcje, jeśli będą uzasadnione w moim przypadku.

 

Pamiętajcie proszę, szukam czegoś optymalnego dla mnie na ten moment, wydaje mi się, że nie mam wygórowanych oczekiwań, poza tym, że chciałbym poczuć, że po słuchaniu muzyki na zwykłych wieżach, słuchawkach itp. naprawdę wskoczyłem na wyższy level. Mam nadzieję, że da się coś z tym zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 3 tys. zł. na wzmacniacz i kolumny oczywiście wystarczy na zakup tych dwóch elementów, ale w przypadku fabrycznie nowych urządzeń będą to modele bardzo budżetowe. Moim zdaniem najtańszą ale sensowną jakościowo opcją będzie zakup wzmacniacza NAD C326 BEE z kolumnami Monitor Audio MR6. To zestaw niewiele przekraczający budżet, a zapewniający bardzo uniwersalną charakterystykę, dobrą dynamikę, szybkość.

Do takiego zestawu niezbędny będzie jeszcze zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy.

Jeśli jesteś dopiero początkujący w tematyce audio, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W komfortowych warunkach będziesz miał możliwość odsłuchu wielu różnych konfiguracji co da Ci pewien obraz i temat do przemyśleń na co się zdecydować.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny model tego wzmacniacza Regi? Bo widzę, że ceny niektórych są dla mnie kosmiczne :) I od razu pytanie, czy do Rega Planar dokupuję po prostu wzmacniacz, czy potrzebuję jeszcze przedwzmacniacza? Tak jak mówię, zupełnie się na tym nie znam, dlatego tak liczę na Waszą pomoc.

 

W tej chwili na allegro masz używane wzmacniacze Rega Brio i Brio-R. Obydwa wzmacniacze mają wbudowane pre gramofonowe.

Wydaje się to być ciekawszą (i tańszą) opcją od chińskiego NAD-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pójść w stronę używek. Np. takich:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przypuszczam, że i tak ich nie odsłuchasz, choć byłoby to najlepsze. Dlatego poczytaj rad, ich opisów w innych miejscach i zdaj się na własne czucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też z innej strony:

Nowy wzmacniacz Onkyo A9010 z pre do gramofonu, kolor do wyboru i wejściami cyfrowymi np. do TV ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i gdybyś nie bał się kolumn używanych, to jest kilka propozycji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dlatego, że nie demonizuję wzmacniaczy i ten wystarczy spokojnie,

a są nawet bardziej ekonomiczne wersje choćby z radiem, PHONO i BT - Sherwood :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jego jedyną wadą jest wybór kolumn - mają być 8 Ohm; tyle mają tu polecane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? :o

 

Znasz takie słowo jak "synergia"?

Jest też coś takiego co na forach przed laty określano jako "Rega sound" i może warto o to powalczyć i kupić coś autentycznie europejskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie.

A na pewno byłoby łatwiej podjąć własną decyzję gdyby subiekci nie odzywali się w takiej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, dziękuję za wszystkie sugestie. Trochę sobie poczytałem i najbardziej zainteresowały mnie te kolumny: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I teraz pytanie, czy warto dopłacać te 500-600 do bl40mk3, czy może kupić tańsze bl30mk3?

Ponawiam także pytanie o wzmacniacz. Teraz w kontekście tego, żeby jak najlepiej połączyć gramofon rega planar 2 ze wspomnianymi wyżej kolumnami (o ile to dobry wybór). 

Wspominałem wcześniej o budżecie około 3 tysiące na wzmacniacz i i kolumny, ale jak widać mogę być elestaczyny i trochę dołożyć, jeśli będzie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy tez wzamcniacz w takim zestawie faktycznie będzie dobrym rozwiązaniem? Czy ktoś może zaproponuje jakąś alternatywę w podobnej/ciut wyższej półce cenowej?

 Przy okazji wzamcniacza chciałbym, żeby w razie potrzeby, dało się też niego podłaczyć przenośny odtwarzacz z plikami .flac. Czy będzie taka możliwość?

No i nie ukrywam, że mam mętlik z tym, czy wzmacniacz powinien być Regi...Brakuje mi fachowej wiedzy, żeby samodzielenie to ocenić. 

Z ciekawością czekam na Wasze dalsze sugestie i podpowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny gramofon.

Raczej przemyśl swój wybór aby nie stracić potencjału.

Podpowiem - Cyrus, Rega, Roksan, Creek, Quad, Naim, NVA, Linn, ProAc, Mission.

Wiem, to droższe marki niż obecnie celujesz.

Ale są czasami wyprzedaże u dealerów, no i jest ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz o wzmacniaczu? Kolumnach? Czy jednym i drugim? 

Problem jest taki, że ja naprawdę się nie znam. Gramofon wybrałem na podstawie tego, co sam przeczytałem w internecie, a potem sprzedawca, który naprawdę wydawał się uczciwy, utwierdził mnie w  przekonaniu. Teraz trochę utknąłem, a chciałbym ruszyć już z dalszymi zakupami, tylko nie za bardzo mam pojęcie co i jak. 

Mam też pewną obawą dotyczącą droższych sprzętów, że ja zwyczajnie nie mam aż takich potrzeb, przynajmniej na ten moment. Chyba, że różnice naprawdę są słyszalne, nawet nie dla audiofila (w takim prawdziwmym, a nie nadużywanym znaczeniu słowa). I jasne, pewnie warto myśleć przyszłościowo i zainwestować raz a dobrze, ale z drugiej strony warto też nie przesadzić. Do tej pory słuchałem muzyki na naprawdę przeciętnym sprzęcie, można powiedzieć, że "pierwszym z brzegu". Więc zakładam, że to i tak będzie dla mnie duży skok jakościowy. Oczywiście zależy mi na tym, żeby był możliwie jak najbardziej przemyślany i chciałbym znaleźć złoty środek między satysfakcją ze słuchania i kosztami. Trochę jak z bieganiem, jak ktoś przesiada się z adidasów za 80 zł, to też raczej, nie od razu na te za 800 zł, bo pewnie jeszcze nie zostaje ultramarotończykiem i niekoniecznie takich potrzebuje. Głośno myśle.

Dla jednego 5-6 tysięcy nie starczy nawet na jedną kolumną, dla innych będzie to duża suma nawet jak za cały sprzęt do grania. NIe mam ucha aboslutnego, na pewno nie wyłapię wszystkich niuansów, pewnie nawet większości. Jednak w miarę możliwości chciałbym uzyskać satysfakcjonujące i jakościowe brzmienie (w zestawieniu z własnym budżetem i potrzebami).  Mam nadzieję, że dzięki Waszym poradom uda się dojśc do jakiegoś sensownego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w pobliżu Łodzi to weź gramiaka i zapraszam do mnie do Pabianic. Mam komplet wzmacniacz + kolumny na sprzedaż. Na ten sam dzień możesz się umówić do Q21 na odsłuchy jeżeli celujesz w nowy sprzęt.
Pozdro.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odnośnie posta wyżej - jestem ze Szczecina, więc raczej odpada. 

Ogólnie coraz bardziej poważniej myślę o kupnie wzmacniacza Rega Brio 2017. 

Kilka pytań: 

1. Rozumiem, że Rega Brio 2017 ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonoway do wkładek MM, czyli z podstawowym wyposażeniem Regi Planar 2 komponuje się dobrze. Jednak, co jeśli w przyszłości chciałbym wymienić wkładkę? 

2.Czy do tej Regi w razie potrzeby będę w stanie podpiać odtwarzacz przenośny/telefon z plikami MP3 lub Flac? 

3.Wracam też do tematu kolumn, może teraz będzie łatwiej, przy założeniu, że dobieram je do zestawu Rega Planar 2 i Rega Brio 2017. Na kolumny chciałbym przeznaczyć około 2500-3000 złotych. 

4. I jeszcze jedna sprawa, w przyszłości chciałbym w znacznym stopniu przerzucić się na winyle, jednak z pewnościa zostanie mi niewielka kolekcja płyt CD, myślę jeszcze o dokupieniu jakiegoś odtwarzacza, ale tutaj naprawdę interesuje mnie jakaś możliwie najtańsza sensowana opcja, żeby mieć tylko taką opcję dodatkowo pod ręką. Jakieś pomysły, sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wkładka ma mocowanie standardowe 1/2 cala, więc można wymieniać,

ale może być kłopot z regulacją jej kąta; ale się da.

2. Ale tylko kablem z mini jack na RCA

3. Tu musisz sam zdecydować, a najlepiej posłuchać, bo jakiś wybór jest, na początek 

choćby Pylon Opal 23 lub Pearl 25 może Focal Chorus 706 lub Dali Zensor 3 albo Jamo C 95,

ale tu musisz sam zdecydować o ich charakterze i wielkości.

4. Jak nowy - zawsze jest gwarancja - to choćby Onkyo C7030 czy budżetowy Sherwood 5505

Używanych niezłych też trochę jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam do tematu nieco bagatszy w wiedzę. Przede wszystkiem zdecydowałem się zwiększyć budżet do 5-6 tys. na wzmacniacz i kolumny. Dziś byłem w salonie na odsłuchach, testowałem dwa wzmacniacze: Rotela A12 i NADa C368 oraz kilka par kolumn, niestety nie pamiętam nazw modeli, które mi się nie podobały... Na pewno jedną z par były jakieś kolumny podłogowe, które odsuwały wokal w tło, jeśli mogę tak to nazwać, co zupełnie mi nie odpowiadało. 

W moim odczuciu najlepiej wypadł zestaw Rotel A12 + monitory Bawers and Wilkins 685 S2. W drugiej kolejności zestaw NAD C368 + monitory Bawers and Wilkins 606. Jednak biorąc pod uwagę, że pierwszy z tych zestawów nie tylko grał przyjemniej dla mojego ucha, ale jest także tańszy, druga z wymienionych tu opcji raczej odpada. Mimo wszystko mam jednak jakieś poczucie niedosytu., którego niestety nie potrafię dokładnie nazwać... Może po prostu za dużo wymagam od sprzętu w takim budżecie? Z drugiej strony, tak jak wspominałem, nie jest audiofilem , nie mam ucha wyczulonego na niuanse i do tej pory słuchałem muzyki na naprawdę podstawowym sprzęcie, który umownie można nazwać "pierwszym z brzegu, z rtv agd". To co udało mi się zaobserwować: lubię gdy wokal brzmi naturalnie (tak mi się przynjamniej wydaje, że to dobre określenie) oraz lubię przestrzeń pomiędzy instrumentami, w sensie, gdy potrafią samodzielnie, przyjemnie wybrzmieć (mam nadzieję, że cokolwiek z tego, co piszę, jest zrozumiałe). Co jeszcze? Zdecydowanie większe różnice pomiędzy poszczególnymi zestawami dostrzegałem na takich utworach jak np. Radiohead - The National Anthem, czy LCD Soundsystem - All my friends, niż np. w przypadku numeru Yello - Limbo, który dla mnie brzmiał bardzo podobnie w zasadzie we wszystkich konfiguracjach - podobnie przyjemnie, żeby być precyzyjnym. 

Jestem jeszcze umówiony na odsłuch zestawu:  Marantz PM 7005 + Monitor Audio Silver 100 oraz na jakiś zestaw ze wzmacniaczem Cambridge CXA80, niestety nie wiem, jakie kolumny w moim budżecie mi do tego zaproponują. 

Wzmacniaczy Regi od odsłuchów w Szczecinie nie znalazłem. Co o tym wszystkim sądzicie? Może jakieś inne propozycje w oparciu o te pozytywne wrażenia z połączenia Rotela i B&W 685? Czy wspominane tutaj zestawy to sensowne połączenia? Czy warto rozpatrywać je w kontekście gramfonu rega planar 2? 

PS Ten Cambridge CXA80 wygląda ciekawie, ale z tego, co widzę nie ma wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego prawda? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na kolejnych odsłuchach. Co wiem po nich? Prawdopodobnie odrzuciłem Marantza 7005. Najbardziej spodobało mi się brzmienie zestawu Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100. Na Cambridge'u  CXA80 też grały bardzo fajnie, ale raz, że dla mnie chyba jednak trochę mniej przyjemnie, dwa - to trochę  droższa opcja, trzy - musiałbym dokupić przedwzmacniacz. Więc na ten moment faworytem wydaje się zestaw  Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100, mógłbym go mieć za trochę ponad 6 tysięcy, więc lekko nagiąłbym budżet. 

Ten zestaw wg mnie grał bardzo naturalnie i przyjemnie, czułem przestrzeń między instrumentami, wokal brzmiał świetnie, bas też wydawał mi się całkiem w porządku i nieprzesadzony. Pytanie, czy w tym budżecie przy preferencjach, o których wspomniałem wcześniej rozglądać się za czymś jeszcze dalej? Nie mam za bardzo możliwości odsłuchania tych Triangle Espirit...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 22:41, Ja_72755 napisał:

Byłem na kolejnych odsłuchach. Co wiem po nich? Prawdopodobnie odrzuciłem Marantza 7005. Najbardziej spodobało mi się brzmienie zestawu Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100. Na Cambridge'u  CXA80 też grały bardzo fajnie, ale raz, że dla mnie chyba jednak trochę mniej przyjemnie, dwa - to trochę  droższa opcja, trzy - musiałbym dokupić przedwzmacniacz. Więc na ten moment faworytem wydaje się zestaw  Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100, mógłbym go mieć za trochę ponad 6 tysięcy, więc lekko nagiąłbym budżet. 

Ten zestaw wg mnie grał bardzo naturalnie i przyjemnie, czułem przestrzeń między instrumentami, wokal brzmiał świetnie, bas też wydawał mi się całkiem w porządku i nieprzesadzony. Pytanie, czy w tym budżecie przy preferencjach, o których wspomniałem wcześniej rozglądać się za czymś jeszcze dalej? Nie mam za bardzo możliwości odsłuchania tych Triangle Espirit...

Słuchałem niedawno tych Triangli i wysokie tony graja jak dla mnie bardzo punktowo, kto co lubi ale dla nie do przyjęcia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 22:41, Ja_72755 napisał:

Byłem na kolejnych odsłuchach. Co wiem po nich? Prawdopodobnie odrzuciłem Marantza 7005. Najbardziej spodobało mi się brzmienie zestawu Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100. Na Cambridge'u  CXA80 też grały bardzo fajnie, ale raz, że dla mnie chyba jednak trochę mniej przyjemnie, dwa - to trochę  droższa opcja, trzy - musiałbym dokupić przedwzmacniacz. Więc na ten moment faworytem wydaje się zestaw  Audiolab 8300A + Monitor Audio Silver 100, mógłbym go mieć za trochę ponad 6 tysięcy, więc lekko nagiąłbym budżet. 

Ten zestaw wg mnie grał bardzo naturalnie i przyjemnie, czułem przestrzeń między instrumentami, wokal brzmiał świetnie, bas też wydawał mi się całkiem w porządku i nieprzesadzony. Pytanie, czy w tym budżecie przy preferencjach, o których wspomniałem wcześniej rozglądać się za czymś jeszcze dalej? Nie mam za bardzo możliwości odsłuchania tych Triangle Espirit...

A skąd jesteś?

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.