Skocz do zawartości
IGNORED

W pełni regulowany,solidny uchwyt do dużego TV...


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie...Kolega zakupił TV 75" Panasonic TX-75FX780E...Telewizor dość duży jak na TV..hehe...54kg...

...potrzebuje bardzo solidny wieszak ścienny, regulowany we wszystkich płaszczyznach....

Zaproponowałem Koledze Vogels'a THIN 550...bo spełnia on wszystkie wymagania...ale cena niestety nie mała...

...może "znacie" jakiś podobny do powyższego wieszaka...ale z niższą ceną... :)

 

... jak nic nie Znajdziemy, to niestety Ziomek będzie skazany na Vogels'a Thin 550... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te wszystkie drogie uchwyty to przerost treści nad formą mam to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

napiszę brzydko prędzej się zesr... a nie to wyrwiesz ze ściany ... a jak się dalej boisz to użyj kołków chemicznych... lub po prostu kołek+klej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kwestie wyrwania ze ściany tylko stabilności całej konstrukcji i trzymania pionu i poziomu po maks.wysunięciu......To że się nie wyrwie to wiadomo...ale właśnie kolega kupił podobny za 3stówki i niby ma być do 75 kg...ale jak zamontował i wyjechał tv od ściany to wieszak się mocno wygiął...aż strach było patrzyć....miałem kiedyś plazmę 65" i swoje ważyła ale mój wieszak nic się nie wyginał jak odjechałem tv od ściany...a ten za 3stówki po prostu masakra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 cali to nie 75 u mnie waga tylko 30kg rury w nim kwadratowe zauważ że sam specjalnie szukałem stabilnego nie jakieś po pierdółki na jednym ramieniu, nie musisz kupować tego co podałem ale coś podobnej konstrukcji i myślę że będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...Kolega zakupił TV 75" Panasonic TX-75FX780E...Telewizor dość duży jak na TV..hehe...54kg...

...potrzebuje bardzo solidny wieszak ścienny, regulowany we wszystkich płaszczyznach....

Zaproponowałem Koledze Vogels'a THIN 550...bo spełnia on wszystkie wymagania...ale cena niestety nie mała...

...może "znacie" jakiś podobny do powyższego wieszaka...ale z niższą ceną... :)

 

... jak nic nie Znajdziemy, to niestety Ziomek będzie skazany na Vogels'a Thin 550... ;)

Mam podobny problem z TV tez 75 tyle ze Sony , napewno nie warto ryzykowac z tanimi wynalazkami . Vogels jest napewno bezpieczym wyborem przy czym bardzo funkcjonalnym . Kolega moze jeszcze przejzec oferte od Meliconi tez bezpieczny wybor .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Vogels'a THIN 550, sam zawsze kupuje Vogels'a nic mądrzejszego nie widziałem a funkcjonalność boska warta wydanej kasy. Doceni to od chwili montażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z TV tez 75 tyle ze Sony , napewno nie warto ryzykowac z tanimi wynalazkami . Vogels jest napewno bezpieczym wyborem przy czym bardzo funkcjonalnym . Kolega moze jeszcze przejzec oferte od Meliconi tez bezpieczny wybor .

Meliconi sam kiedyś miałeś.....

model Ghost 430...ale teraz nie do kupienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę rozumiem obawy Yodas'a. Też przerabiałem kilka raczej noname'owych wieszaków tego typu, w przedziale cenowym 150-300 PLNów chcąc kilka lat temu powiesić również plazmę 42" (i jedyne prawie 40kg) i niestety żaden z nich nie wzbudził we mnie 100% zaufania. Na jednym z nich miałem nawet obawy wypuścić TV z rąk przy samym wieszaniu i to nie na wyciągniętym ramieniu.

Zgoda, że ten Vogel to też lekkie przegięcie cenowe, ale na pewno z tych tańszych warto skorzystać z już sprawdzonych przez innych użytkowników.

i skoro kolega bl4ck taki przerabiał, więc warto się ku niemu pochylić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolega "Black" ma tv 30kg... A tutaj ponad 50....i ten co kumplel montował za 3 stówki wyglądał na solidny a jak dostał odpowiednie obciążenie i maks.nastawe to niestety poległ...

Do tego dochodzi bezpieczeństwo....osób...dzieci... bo TV to tylko przedmiot...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. podeprzeć cegłami :P

 

to może z tego modelu z propozycji bl4ck'a są też do większych i cięższych TV?! Jedno jest pewne, tego rodzaju uchwyt nie powinien być z łapanki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest jeszcze taki za 300zl na 100kg podobne konstrukcyjne, ja bym szukał i szukał zanim wydał tyle na wieszak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od Kumpla i ma dokładnie ten uchwyt za 300 z A.....o...

...niestety po montażu okazał się bublem...pisałem o tym wcześniej...chodzi głównie o zawiasy które mają luz i gdy tv odjedzie od ściany ramiona bardzo się krzywią zgodnie z grawitacją... 100kg...dobre...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega da radę to niech ściągnie Vogels'a z DE, taniej o 1/4...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo co bl4ck wisi na nim szajsung krzywy 65 i wpelni stabilny na pelnym wysiegu, z reszta przed zawieszeniem tv sam zawislem na nim a waze 100 kg i ani drgnie, polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mogę Ci polecić polskiego producenta EDBAK, sprzęt topowy. Specjalizują się w uchwytach do Digital Signage (czasem monitory o przekątnej 98" lub videowalle) zastosowania typowo profesjonalne - brak kompromisu, wszystko idealnie spasowane, świetne materiały.

Ja mam model z wysięgnikiem na 800 mm - PWS4 (zależało mi aby mocno odsunąć od ściany TV Sony 55" o wadze 20kg) obciążenie uchwytu do 80kg (wytrzyma więcej) cena: 750 zł.

Jak potrzeba sprzętu do zadań specjalnych to RPWS1 (wysięg 700 mm) lub RMSA1 (wysięg 800 mm). Oba mają udźwig do 120 kg.

Żadnych luzów, porządne podzespoły. Niestety cena też adekwatna do jakości ale i tak tańszy od Vogels:

RPWS1 ok 1300 zł

RMSA1 ok 1500 zł - mona też regulować wysokość ekranu po jego powieszeniu co nie jest standardem w innych uchwytach.

Tak czy inaczej TV nie był tani (10K) więc kolega powinien być pewny uchwytu. Jakbyś miał więcej pytań co do mojego Edbaka to dawaj śmiało!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego... wyglądają na porządne..i super ,że to polski producent...napewno polecę go swojemu Kumplowi aby go sprawdził i wziął pod uwagę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto z targów ISE Amsterdam, to jest ten model podobny do mojego. Za szybką heavy duty - heavy weight ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_0673.thumb.jpg.c188e94dbde3480f65dfde5453303bd3.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale udźwig o 50% większy względem tego jednoramiennego. Najlepsze jest to, że 2 ramienny sam bez ekranu waży 22kg :P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...waga tego za 1300pln-ów to 22kg...więc musi być wykonany z dobrych materiałów...

...Waga prawdę Ci powie...hehe

 

... porównując to ten Vogels za 1600zł to "zabawka", ale jednak wysokiej klasy...Znajomy będzie się raczej skłaniał w stronę polskiej produkcji... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał Ci powiedzieć wadę tych Edbaków to parametr minimalnego odstępu ekranu od ściany. Vogels'y potrafią przywrzeć TV niemal do samej ściany. W przypadku Edbaków, nawet przy minimalnym złożeniu ramienia trzeba liczyć 15cm, dla niektórych to może być wada. Z drugiej strony przy rozmiarach 75"+ to optycznie proporcje odległości się trochę zmniejszają ze względu na rozmiar matrycy. Trzeba brać pod uwagę, że Edbak robi uchwyty do profesjonalnych instalacji DS gdzie można więcej pobawić się w wiercenie ścian i dostosowanie infrastruktury. Nie to co w domu po remoncie gdzie już nie ma miejsca na modyfikacje.

Vogesl - super, mają fajny marketing i kierują ofertę do klienta indywidualnego - bardziej eleganckie produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 cali o wadze 55 kg ma być w pełni obrotowy w trzech kierunkach ...

KIT stulecia. Kup kolego tapczan na kółkach. Na Lewarach. Będzie taniej.

Nikt nie pyta o strukturę ściany. Pewnie gipso-karton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.