Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Confidence C2 i ASR Emitter II


Sandowall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może ktoś słyszał. Czy to dobry pomysł łączyć głośniki ze wzmacniaczem jak w tytule?

Źródło Linn Akurate DS.

 

Dzięki, San

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sandowall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba im trochę metrów i b. mocnego/wydajnego wzmacniacza....

U mnie w 26 m iz Audionetem niestety było b. słabo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki zwyczajnie mi się z wyglądu podobają więc staram dla nich o odpowiednie warunki do grania. Równolegle poprawiam akustykę i szukam odpowiedniego wzmacniacza.

Niby Linn Akurate (2200) sobie z nimi radzi ale mam wrażenie że to taki trochę dźwięk wyprany z 'uczuć'. Z kloutem uczucia były ale chyba z kolei trochę za mało kontroli (watów?).

ASR ma dobrą opinię ale podobny charakter brzmienia do Dynek więc nie wiem czy to się wzajemnie nie 'zamuli'. Poza tym ASR ma 500 watów dla 4 ohm co chyba stanowi potencjalne zagrożenie dla 300 Watowych Dynek gdyby poniosło syna z Kanye Westem :)

Powierzchnię mam 40m2 ale po podłodze (spore skosy).

A może właśnie potrzeba dla Dynek takiego ASR, tyle Watów i takiego lampowego charakteru żeby zagrały w swoim klimacie na najwyższym poziomie?

 

San

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do C2 polecam końcówkę Krella np.FPB 200 ,200 c. Oczywiście potrzebny jest preamp lub cd z dobrym wyjściem typu Wadia,ML 390, Audio Aero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zmienic charakter brzmienia to albo zmien glosniki albo zastanow sie nad systemami typu DRC/DSP.

 

Dynaudio (dla mnie) zawsze brzmialy extremalnie neutralnie, bezemocjonalnie, jak "wyprane". Zmiana wzmacniacza, kabli itd. napewno tego nie skompensuje...

 

Czy masz mozliwosc przeprowadzenia pomiaru charakterystyki na miejscu odsluchu? To najlepszy indykator pozwalajacy ocenic, potwierdzic albo przeanalizowac twoje dotychczasowe spostrzezenia odnosnie brzmienia zestawu.

 

BTW. Jestem aktywny w forum wyspecjalizowanym w urzyciu wyskiej klasy aktywnych zestawow Audio. Czesta kombinacja jest wlasnie twoj LINN polaczony z profesjonalnymi glosnikami Geithain 901,...

Ale przewaznie jest to wszystko sterowane/korygowane programem Acourate, ktory docelowo koryguje akustyke i twoje upodobania dzwiekowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma ma swój gust. Zawsze jak myślę o brzmieniu które lubie na myśl mi przychodzą pory roku. Niby lato każdy lubi bo i pełno lubianego przez wszystkich slonca i ciepło bardzo. Ja jednak wolę jesień. Niby światła mniej ale jakieś takie ładniejsze. Kolorów pełno, pontonów, swiatlocieni i klimatu. A i na dłuższą metę upał nie męczy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie zestawienie u siebie w domu przez kilka dni, c2 i najwyższy asr emitter 2 excl

Była to dziękowa tragedia i gorzej już chyba się nie da zestawić klocków, dźwięk bez blasku, bez życia, ciemny. do c2 krell fbi, do emittera np focal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze kwestia źródła?

Słuchałem trochę C2.

Np z Ayonem Corssfire bardzo mi się podobało. Źródło też Ayon cd 35 czyvcos takiego.

Spokój, relaks, nie czułem braków w blasku. I to było w Nautilus w dość małym pokoju.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arc cd8, ancient audio lektor air Dynaudio potrzebują dużo prądu po otwartej i dynamicznej stronie żeby brzmienie bylo neutralne moim zdaniem oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio z serii C grają fenomenalnie z Audia Flight. Oczywiście najlepiej jakby podpiąć końcówkę mocy.

Fenomenalnie kontroluje bas a i nie psuje barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b. mocnego/wydajnego wzmacniacza....

 

...a w samym tytule wątku ...już występuje przecież "słabeusz" ASR II ...

 

Poza tym ASR ma 500 watów dla 4 ohm co chyba stanowi potencjalne zagrożenie dla 300 Watowych Dynek gdyby poniosło syna z Kanye Westem :)

 

...i doprawdy, syn (czy ktokolwiek inny w warunkach domowych) będzie w stanie wytrzymać choćby 5 sekund z odkręconym do oporu tym wzmacniaczem???

To żadne PRAKTYCZNE "zagrożenie" - nie jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i doprawdy, syn (czy ktokolwiek inny w warunkach domowych) będzie w stanie wytrzymać choćby 5 sekund z odkręconym do oporu tym wzmacniaczem???

To żadne PRAKTYCZNE "zagrożenie" - nie jest!

 

Widać ,że nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie znasz tych głośników. To nie są zestawy do głośnego grania. Tzw. pierdolnięcia ,też nie mają. Proponuję ,żebyś jednak nie wypowiadał się w tematach sobie nieznanych. Pobryluj sobie na onecie. Tam będziesz "gral pierwsze skrzypce" Na pewno będziesz zadowolony...

Kolega szatan dobrze pisze.Posłuchajcie go.

 

Miałem dokładnie takie zestawienie u siebie w domu przez kilka dni, c2 i najwyższy asr emitter 2 excl

Była to dziękowa tragedia i gorzej już chyba się nie da zestawić klocków, dźwięk bez blasku, bez życia, ciemny. do c2 krell fbi, do emittera np focal.

 

Przymniało mi się jak ,kiedyś miałem przez chwilę Dynaudio C3 plus Electrocompaniet AW180. Też nie dało się tego słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ,że nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie znasz tych głośników. To nie są zestawy do głośnego grania. Tzw. pierdolnięcia ,też nie mają. Proponuję ,żebyś jednak nie wypowiadał się w tematach sobie nieznanych

 

Widać, że nie masz pojęcia o czym Ja piszę. Abstrahując od samego połączenia wzm. + kolumny i jego brzmienia a także od kolumn jako takich.

Chodziło mi bowiem o to, że żadnego zagrożenia (awarii sprzętu) nie ma, nawet przy "imprezowym" odkręceniu nie ma - ponieważ nikt nie wytrzyma, nawet uwalony jak mops małolat, kiedy odkręcić go już nie na max, wystarczy na "ćwierć" mocy - teraz pasuje???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś słyszał. Czy to dobry pomysł łączyć głośniki ze wzmacniaczem jak w tytule?

Źródło Linn Akurate DS.

 

Cześć.

Zaciekawiła mnie Twoja prośba o pomoc, szczególnie, że niektórzy w tym wątku piszą kompletne bzdury oraz co najważniejsze, mam C2 Platinum w domu.

Na samym początku dodam również, że nie podpinałem pod nie nigdy ASR-a zatem nie mogę się wypowiedzieć co do niego samego.

Dobrze napisał albertini, z integrą Audia Flight może być naprawdę fajne brzmienie. Ogólnie te głośniki potrzebują mocnego wzmacniacza, ale to nie jest równoznaczne, że wzmacniacz ten musi mieć 300 czy 500 watów - zupełnie nie. Ja do C2P podłączyłem nawet 10-cio watowego SET-a i grało. Oczywiście nie na najwyższych poziomach głośności - fizyki nie przeskoczymy ale przy spokojnym słuchaniu mogło nawet być. Oczywiście, nie chcę kierować Ciebie w stronę 10 watowej lampy, chcę raczej uzmysłowić, że integra wysokiej klasy ze stabilnym zasilaniem, oddająca 200 watów przy 4ohm wystarczy.

C2 mimo iż mogą się podobać to trochę "himeryczne" kolumny, co nie znaczy złe. Głośniki te maja bardzo finezyjną średnicę oraz równie finezyjne ale aksamitne wysokie tony - są zupełnie inne od metalowych kopułek, ale mi osobiście ich sposób grania bardzo odpowiada. To przy czym należy się trochę napracować to dobór wzmacniacza oraz kabli, które nie skąpi dołu. Dynki C2P grają trochę jak monitory - myślę, że to określenie dość dobrze oddaje ich charakter. I kolejna sprawa, 40m pokój to idealne środowisko dla tych głośników. Radzą sobie one całkiem nieźle i w mniejszych metrażach, nawet i 25 m, ale najważniejsze jest to aby zbyt blisko nich nie siedzieć, z uwagi na dość wysoko ustawione głośniki.

Jak będziesz coś chciał wiedzieć to pytaj, chętnie pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku dodam również, że nie podpinałem pod nie nigdy ASR-a zatem nie mogę się wypowiedzieć co do niego samego.

Dobrze napisał albertini, z integrą Audia Flight może być naprawdę fajne brzmienie.

 

Miałem zarówno C2 jak i Audię Flight One. Co prawda nie jednocześnie ,ale jakieś wnioski można wysnuć. AF One naprawdę fajny wzmacniacz ,ale żeby wydobyć maksimum z C2 trzeba czegoś mocniejszego. Np. końcówkę AF 100. Gość od ,którego kupowałem swoje C2 (Niemiec) miał z kolei elektronikę Symphonic Line. Nieźle to grało. I miał masę miejsca wokół głośników, czyli tak jak ja lubię.

Często widzę na zdjęciach ,które są tutaj zamieszczane głośniki pod ścianą lub w zbyt małej odległości od niej. Nie zyskamy wtedy odpowiednio przestrzennego dźwięku bez odpowiedniej adaptacji akustycznej ,która oczywiście też niemało kosztuje.I nie zawsze możemy sobie pozwolić na wieszanie na ścianie dziwolągów...

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno C2 jak i Audię Flight One

 

Pisząc o Audi miałem na myśli FLS10. Jest to integra calkowicie wystarczajaca pod takie głośniki. Do tego wysokiej klasy źródło, kable i można słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Audi miałem na myśli FLS10. Jest to integra calkowicie wystarczajaca pod takie głośniki. Do tego wysokiej klasy źródło, kable i można słuchać.

 

No tak, ten wzmacniacz to inna para kaloszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c2 z krellem fbi nie grały jak monitory to ostatnie skojarzenie jakie mi przychodziło, miały wykop niesamowity... ale z 10w lampa to mogło tak być.

Wzmacniacz musi być mocny ale przede wszystkim po rozdzielczej, otwartej stronie a emitter taki nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz musi być mocny ale przede wszystkim po rozdzielczej, otwartej stronie a emitter taki nie jest.

 

Guno prawda.

W 80% zależy to jakie głośniki do niego podłączymy.

W pewnej też ilości przypadków nie-zagra błędne wybrane źródło (np. CD) o nietypowej, wyższej impedancji wyjściowej >300-400-500 Om a impedancja wejściowa ASRa będzie przypadkiem ustawiona (na wewnętrznych switchach) na (tylko) 1 kOm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz musi być mocny ale przede wszystkim po rozdzielczej, otwartej stronie a emitter taki nie jest.

 

Guno prawda.

W 80% zależy to od głośników z nim połączonych.

Teoretycznie również może zaistnieć niedopasowanie źródła. Gdy nietypowy CD o wysokiej impedancji wyjściowej (>300-500 Om) połączymy z ASRem, w którym ustawiono (na wewnętrznych switchach) impedancję wejściową na poziomie (tylko) 1 kOm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz musi być mocny ale przede wszystkim po rozdzielczej, otwartej stronie a emitter taki nie jest.

 

Guno prawda.

W 80% zależy to od głośników z nim połączonych.

Teoretycznie również może zaistnieć niedopasowanie źródła. Gdy nietypowy CD o wysokiej impedancji wyjściowej (>300-500 Om) połączymy z ASRem, w którym ustawiono (na wewnętrznych switchach) impedancję wejściową na poziomie (tylko) 1 kOm.

 

Przepraszam za wpis x3 - forum technicznie - nadal nieprzygotowane do zajęć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się spierać ale miałem 3 emittery, podłączałem do nich kilka par kolumn o różnych charakterach, także kilka źródeł po xlr i rca i mogę z pełnym przekonaniem napisać, że jest to wzmacniacz o bardzo spokojnym, ciepłym, nasyconym i nieagresywnym brzmieniu trochę "miśkowatym" (mocy mu nie brakuje).

Dopiero najwyższy model z akumulatorem miał otwartą i szczegółową górę pasma ale do jasnego grania było daleko i z dynkami to było najgorsze zestawienie bo nałożyły się wyżej wymienione cechy brzmieniowe kolumn i wzmacniacza, żadne kable i jasne cd ( ancient ) nie były w stanie tego uratować. Na obronę napiszę, że z mezzo utopiami grał bardzo dobrze a góra pasma była najlepsza jaką miałem w domu kiedykolwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2018 o 21:46, szatan napisał:

c2 z krellem fbi nie grały jak monitory to ostatnie skojarzenie jakie mi przychodziło, miały wykop niesamowity

Cokolwiek oznacza słowo "wykop" przy graniu C2P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.12.2018 o 14:38, Szpieg napisał:

Cokolwiek oznacza słowo "wykop" przy graniu C2P.

Ustawiłem głośniki jak radzono powyżej. Siedzę teraz od nich jakieś 5,5 metra, rozstawiłem je szerzej i na bardziej 'wytłumionej' stronie pokoju. Dzwięk i przestrzeń - jak wyżej ktoś napisał - z monitorowych zrobiły się stadionowe. W tym sensie że dźwięk jest duży i realny. Nie taka słuchawkowa wszędobylska przestrzeń która daje wrażenie jakbym głośniki wstawił do kościoła ale coś jak wstawić muzyków do pokoju. Podejrzewam że głównie to wina (zasługa?) tego że i ja i głośniki jesteśmy jakieś 0,5m od jedynych murowanych ścian bo reszta to skosy karton/gips wełna i dachówki - bas ma się od czego obić, jest go dużo, jest duży i kontrolowany, bez dudnienia. Pewnie też tego że teraz ze względu na odległość gram jakieś 30% głośniej one chyba tak lubią. Przeprosiłem się też z Akurite 2200. Linn ma prąd, moc, detal i kontrole. Klauta brakło - nie warto pisać. W tej chwili zdecydowanie mam z tych głośników 'wykop'. I sporo zabawy :) Jeżeli macie rację i 'jazda' zacznie się z czymś jak polecany Krell to zaczynam zbierać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sandowall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2018 o 06:29, xajas napisał:

Dynaudio (dla mnie) zawsze brzmialy extremalnie neutralnie, bezemocjonalnie, jak "wyprane".

Nie chcę kolegi martwić ale to dość dziwne spostrzeżenia. Ciepłe, zmulone z bułowatym basem owszem, takie opinie nie są im obce ale wyprane i bezemocjonalne?

W jakim zestawieniu je słuchałeś, że odniosłeś takie wrażenie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.