Skocz do zawartości
IGNORED

hd dune 4k pro vs słuchawki


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, prośbę.

Chciałbym przy wieczornych seansach filmowych korzystać ze słuchawek. Źródłem jest u mnie HD Dune 4K Pro. Mam on wyjście AV w postaci mini jacka, wyjście optyczne oraz dwa wyjścia USB Audio.

Probowałem skorzystać z USB Audio poprzez Audioqueasta RED, ale niestety jest możliwość słuchania poprzez - ntobane płatny - software (USB Audio Player Pro) tylko muzyki.

Opcjonalnie mogę wsłuchawki podłączyć do TV, do którego dźwięk "idzie"z Dune'a poprzez HDMI, tylko, że mój LG OLED też stoi ubogo jeżeli chodzi o wyjścia audio.

Myślałem o jakieś przejściówce (adapterze) z wyjścia AV (mini jack) na wyjście słuchawkowe mini jack lub z wyjścia SPDIF na wyjście słuchawkowe mini jack, ale nie udalo mi się nic konkretnego znaleźć.

Poza tym - czy jest możliwe w ogóle wykorzystanie tych wyjść bez dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego?

Słuchawki mam w sumie gamingowe - Audio-Technica ATH-ADG1X, ale do filmów w zupełności mi wystarczają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wykorzystać swoje słuchawki to tylko z jakimś sensownym DAC'iem.

Są na rynku słuchawki np. bezprzewodowe z własną bazą do ktorej podłączasz RCA i sobie leci dźwięk np. SONY MDR-RF855RK.

Jest to pewien przykład jak to zrealizowac od strony technicznej, nie propozycja słuchawek.

Tutaj masz pole do popisu wg. własnych preferencji brzmieniowych.

 

Podana opcja jest najtańsza z mozliwych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.