Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz NAD vs DENON


slawekko

Rekomendowane odpowiedzi

Czym więcej czytam i przeglądam forum tym nowe pomysł powstają-łatwiej mi będzie biegać ze wzmacniaczem i szukać monitorów niż odwrotnie ;).

W tym wątku znajdziecie moje preferencje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do monitorów to na chwile obecną biorę pod uwagę Focal Aria 906 i Bowers & Wilkins 685 S2

 

I teraz pytanie który wzmacniacz będzie najbardziej odpowiedni (nie konicznie do tych monitorów ww):

1.) NAD C356BEE vs Denon PMA-1500R

2.) NAD C356BEE vs Denon PMA-1510AE

 

Proszę o wypowiedź i sugestie.Ktoś miał bezpośrednią możliwość wysłuchania-porównania ww wzmacniaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi kolumnami i w moich warunkach akustycznych w bezpośrednim pojedynku w/g mnie lepiej od mi.in Denona 1510 wypadł...NAD 375 bee i został.

Niższy model, czyli NAD 365 to zupełnie inna i sporo tańsza konstrukcja, więc nie wiem czy jest sens porównywać go z w/w Denonami ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na konstrukcje to nie ma co do czego porownac.

denon 3 razy bardziej zaawansowany od porownywanego nada.

Z nadem c320 np mam bardzo mile wspomnienia tak nawiasem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej czytam i przeglądam forum tym nowe pomysł powstają-łatwiej mi będzie biegać ze wzmacniaczem i szukać monitorów niż odwrotnie ;).

W tym wątku znajdziecie moje preferencje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do monitorów to na chwile obecną biorę pod uwagę Focal Aria 906 i Bowers & Wilkins 685 S2

 

I teraz pytanie który wzmacniacz będzie najbardziej odpowiedni (nie konicznie do tych monitorów ww):

1.) NAD C356BEE vs Denon PMA-1500R

2.) NAD C356BEE vs Denon PMA-1510AE

 

Proszę o wypowiedź i sugestie.Ktoś miał bezpośrednią możliwość wysłuchania-porównania ww wzmacniaczy?

 

Do tych monitorów jeżeli NAD to C350

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tych 2 wolałbym denona. Dla mnie nad to strasznie przereklamowany klocek.

 

Polecam posłuchać jak gra nawet fabryczny C356BEE + Heco Aurora 1000 i dobrej klasy źródło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nad to strasznie przereklamowany klocek.

zależy który model (choć i tak wolę NAD-y od Denonów)

posłuchaj takiego NAD-a 319 - możesz się zdziwić....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ze nikt nie zwraca uwagi na funkcje, jakie ten przyszly wzmacniacz oferuje.

Moim zdaniem ciekawe jest zintegrowanie przetwornika DAC z wejsciem USB i rozdielnosc na Pre/Power umozliwiajaaca w przyszkosci rozszerzenie system (patrz NAD)

 

@slawekko

dlaczego chcesz "monitory" a nie "pdlogowce"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie który wzmacniacz będzie najbardziej odpowiedni (nie konicznie do tych monitorów ww):

1.) NAD C356BEE vs Denon PMA-1500R

2.) NAD C356BEE vs Denon PMA-1510AE

 

NAD jest mocno efektywnym wzmacniaczem, Denon 1500 bardziej ciepłe charakter, dynamiczny, takie granie starych denonów z drugiej strony 1510 to juz nie co jaśniejsze granie.

 

Mogę udostępnić 356 na odsłuch.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas

"dlaczego chcesz "monitory" a nie "pdlogowce"?

ograniczona powierzchnia mieszkalna,ukształtowanie mebli

 

@stench

tylko to już inny przedział cenowy :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas"dlaczego chcesz "monitory" a nie "pdlogowce"?

ograniczona powierzchnia mieszkalna,ukształtowanie mebli

 

Jesli wstawisz je do mebli, to w pewni rozumie ta argumentacje, ale jesli chcesz postawic te monitory na podstawkach, to brak miejsca nie jest dla mnie zadnym argumentem. Podstawki zajmuja tyle samo miejsca co podlogowce. Na dodatek kosztuja pieniadze, ktore wolalbym wsadzic w lepsze podlogowce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po przesłuchaniu NAD C356BEE w połączeniu z Bowers & Wilkins 685 S2-jakoś nie przypadło mi do gustu-gra dobrze ale czegoś mu brakuje.

Odniosłem wrażenie,że przy dłuższym słuchaniu chyba czułbym się zmęczony.

Potrzebuję czegoś cieplejszego-pytanie,czy to tylko kwestia monitorów,czy ten typ (NAD) tak ma?

Oj będzie ciężko :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie B&W 685-S2- ten typ tak ma (podobno).

Tu jest temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po przesłuchaniu NAD C356BEE w połączeniu z Bowers & Wilkins 685 S2-jakoś nie przypadło mi do gustu-gra dobrze ale czegoś mu brakuje.

Odniosłem wrażenie,że przy dłuższym słuchaniu chyba czułbym się zmęczony.

Potrzebuję czegoś cieplejszego-pytanie,czy to tylko kwestia monitorów,czy ten typ (NAD) tak ma?

Oj będzie ciężko :(

 

Dlatego też wyżej napisałem że jak NAD do tych kolumn to C350 labo C375BEE ale to już znacznie wyższe pieniądze które bym wolał dołożyć do lepszych kolumn .

Nałożyły się cechy grania tego wzmacniacza z takimi samymi w tych kolumnach . Można by tu dać przykładowo kable VDH ( Magnum i First ULMKII ) i powinno być już ok.

Jeżeli C356BEE jest nowy to daj mu też minimum 3 dni grania .

Jeżeli kolumny są też nowe to pograj nimi intensywnie jakiś czas i wtedy szukaj wzmacniacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C350

A jak różni się brzmienie C350 w stosunku do C356BEE, obiektywnie, niezależnie od kolumn i źródła? Czy to różnice raczej graniczne percepcyjnie, czy łatwe do wychwycenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak różni się brzmienie C350 w stosunku do C356BEE, obiektywnie, niezależnie od kolumn i źródła? Czy to różnice raczej graniczne percepcyjnie, czy łatwe do wychwycenia?

Jeżeli porównujemy wzmacniacze fabryczne , bez modyfikacji to C350 gra cieplej , bardziej dociążonym brzmieniem , plastyczniej i spokojniej .

Na jego tle C356BEE gra szybciej , zwinniej ale średnica jest wysuszona , taka plastikowa . Łatwo o agresję na średnicy , zwłaszcza w jej wyższym podzakresie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porównujemy wzmacniacze fabryczne , bez modyfikacji to C350 gra cieplej , bardziej dociążonym brzmieniem , plastyczniej i spokojniej .

Na jego tle C356BEE gra szybciej , zwinniej ale średnica jest wysuszona , taka plastikowa . Łatwo o agresję na średnicy , zwłaszcza w jej wyższym podzakresie .

 

@muda44

a c356bee po modyfikacji w stosunku do c350?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C356BEE z modem ma ciut mniej basu ( fabrycznie jest go ciut więcej od liniowości ) ale ma lepsze kontury , precyzję i zróżnicowanie .

W całym paśmie jest znacznie większa precyzja , rozdzielczość , scena , lokalizacja itd . Znika też ta plastikowa naleciałość średnicy a pojawia się naturalna barwa .

Czyli więcej detali , czyściej ale i barwniej .

 

C350 z modem odmula się . Z zamglonego brzmienia wychodzą detale , precyzja itd ale nadal gra bardziej dociążonym brzmieniem od C356BEE z modem.

Spokojniej z mniejszą werwą .

 

Kilku moich klientów z powodzeniem połączyło C356BEE z modem i Dynaudio Emit20 .

Mod to kierunek w dobrą stronę jeżeli chodzi o jakość i zgranie z monitorami które wymieniłeś na początku . Później można się pobawić kabelkami i powinno być optymalnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie C350 przed modem po modzie jak i C356 przed i po.

W obu przypadkach różnica ogromna na + z czym że nie przypadku C356 chyba bardziej odczuwalna. Fabryczny C356 to jakiś dramat po modzie gra dostojnie bez tej charakterystycznej chropowatości. Tu jest czysty przekaz jakby nagrania nabrały rozdzielczości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44

a jak się ma C352 po modzie w porównaniu do ww?jest sens dopłacać do C356BEE?

 

 

C352 jest mocniejszy od C350 ale temu też pary nie brakuje . C352 gra najbardziej rockowo z pazurem . Nie do ww monitorów bo może być za lekko , zwiewnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44

czy brak możliwości regulacji barwy w modyfikowanym sprzęcie jest problemem-niedogodnością,czy na tyle jest ona znikoma w sprzęcie,że jest niezauważalna i nie tworzy jakiegoś dyskomfortu dla użytkownika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44

czy brak możliwości regulacji barwy w modyfikowanym sprzęcie jest problemem-niedogodnością,czy na tyle jest ona znikoma w sprzęcie,że jest niezauważalna i nie tworzy jakiegoś dyskomfortu dla użytkownika?

 

Od wielu lat szukam wzmacniacza z regulacją barwy która mało psuje . Poległy Accuphase , Luxman , wysokie Denony i Marantze . Jedynie cyfrowa korekta przez korektor Behringera mało psuła .

Każda z tych regulacji psuje , dlatego też większość wzmacniaczy jej nie posiada .

Tu musisz sam sobie odpowiedzieć . Jakość czy ilość .

Oczywiście trafisz na płyty gdzie np basu będzie ok , mało albo stanowczo mało ale chyba lepiej jest mieć mniej basu na takiej płycie ale całość wyższej jakości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu szukałem podobnego wzmacniacza,ciepło grającego.Polecam odsłuchaj NAD C368.Do tego monitory B&W 606. Dla mnie podczas odsłuchu w salonie zniknęły i była tylko muzyka.Tylko odsłuch w domu potwierdzi Twoje odczucia,żadne testy z gazet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na chwilę obecną poszukiwania wzmacniacza zostały zakończone-na półce znalazł się Denon PMA-1510AE.Obecnie gra z Yamaha NS-45E i jest całkiem nieźle :). Odkrywam w mojej kolekcji muzycznej dźwięki,które wcześniej nie wiedziałem (nie słyszałem),że są.

Dziękuję za pomoc i cenne rady.

Kolejnym tematem pewnie będzie poszukiwanie następcy NS-45E ;)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecanie komukolwiek jakiegokolwiek zamulacza spod znaku New Audio Dimension uważam za tyle ponury żart, co mający chyba odwrócić kogoś od audio na wieki wieków..amen.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, SynSama napisał:

Polecanie komukolwiek jakiegokolwiek zamulacza spod znaku New Audio Dimension uważam za tyle ponury żart, co mający chyba odwrócić kogoś od audio na wieki wieków..amen.....

Wodzu SynuSama. Sam jesteś zamulacz...forumowy. Howgh ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.