Skocz do zawartości
IGNORED

czemu pogon za 4K czy tym bardziej 8K nie ma sensu


T

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych ktorzy pukali sie w czolo jak mowilem ze nie chce TV/Projektora 4k bo filmy (w 1080p) wygladaja na nich nie jak film w kinie a jak serial telewizyjny lub niemalze jak grafika komputerowa (acz nie bylem pewien do konca czemu, domyslajac sie ze ma to cos wspolnego z interpolacja) - okazuje sie ze amerykanie maja na to okreslenie juz, "soap opera effect" (czyli dokladnie "serial telewizyjny") i Tom Cruise z Chris McQuarrie potwierdzaja moje spostrzezenia, wraz z porada jak to poprawic :-) Acz mysle ze po tej "poprawce" nadal filmy w 1080p (czyli ogromna wiekszosc) beda gorzej wygladac na TV 4K niz 1080P :-) Tak wiec ja zostaje na dlugi czas jeszcze przy 1080p aby film wygladal jak film :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A widziałeś 8K że tak twierdzisz? 4K to przejściówka...."

 

Zaraz jeden taki skasuje Twoje wywody tym stwierdzeniem.....aż dziw bierze że jeszcze tego nie napisał. :))

 

A poważniej bez żartów.....w sąsiednim wielostronicowym temacie (LG....8K) i wielu innych toczy i toczyła się dyskusja na ten temat.....końca jej nie widać. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jak to mówią,, starą plazme,, fullhd 65cali i nawet jak wrócę od brata po obejrzeniu Oleda 4k to ta stara plazma nadal cieszy oko w moim domu .. Co do płynności to mam to samo, on ma ustawienie właśnie płynne i dla mnie to wygląda nadpłynne i ja tego nie mogę oglądać,do tego oled się gubi w szybkich akcjach . Czernie w Oled i filmy w hdr robią wrażenie ale w bardzo wielu sytuacjach mam wrażenie że to reklamówka z YouTube a nie film.. Może trzeba pooglądać dłużej np kilka tygodni i wtedy mózg się przestawi na inną jakość. Osobiście do Oleda jakoś jeszcze nie mogę się przekonać, to taki LCD z nieskończonym kontrastem..plazma służy mi tylko do oglądania nocnego i w tych warunkach ciągle robi wrażenie.. Chciałbym zobaczyć Oleda skalibrowanego bo być może tu leży problem z moją opinią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem jest taki, że filmy są kiepsko nagrane, jakby było 60 fps nagrywane nie byłoby problemu. Taki obraz jest postrzegany jako ostrzejszy, jeśli coś się rusza, i moim zdaniem - to jest przyszłość, a nie jakieś 10k. Nawet na PC mam 144 Hz (nie interpolację, tylko faktyczne) i bardzo to sobie cenię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki film Billy coś tam w 60klatkach na 130" wyświetlony przez jvc 540 robi efekt WOW, idąc do sypialni na 65" oled nie ma tego efektu można taki telewizor do TV sniadaniowej wykorzyskać... :-) Wiec filmy już są w 60klatkach tylko jeszcze calarz2do tego odpowiedni i jest efekt...

 

Taki film Billy coś tam w 60klatkach na 130" wyświetlony przez jvc 540 robi efekt WOW, idąc do sypialni na 65" oled nie ma tego efektu można taki telewizor do TV sniadaniowej wykorzyskać... :-) Wiec filmy już są w 60klatkach tylko jeszcze calarz2do tego odpowiedni i jest efekt...

Ps.widziałem na 130" materiał skalowanie do 8k na jvc 3000 i konia z rzędem kto by zgadl kiedy był obraz 4k a kiedy 8k włączony... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych ktorzy pukali sie w czolo jak mowilem ze nie chce TV/Projektora 4k bo filmy (w 1080p) wygladaja na nich nie jak film w kinie a jak serial telewizyjny lub niemalze jak grafika komputerowa (acz nie bylem pewien do konca czemu, domyslajac sie ze ma to cos wspolnego z interpolacja) - okazuje sie ze amerykanie maja na to okreslenie juz, "soap opera effect" (czyli dokladnie "serial telewizyjny") i Tom Cruise z Chris McQuarrie potwierdzaja moje spostrzezenia, wraz z porada jak to poprawic :-) Acz mysle ze po tej "poprawce" nadal filmy w 1080p (czyli ogromna wiekszosc) beda gorzej wygladac na TV 4K niz 1080P :-) Tak wiec ja zostaje na dlugi czas jeszcze przy 1080p aby film wygladal jak film :-)

 

Opisywany przez Ciebie efekt nie ma kompletnie żadnego związku z rozdzielczością telewizora, czy projektora. Powodowany jest on przez upłynniacz, czyli system, który tworzy nowe klatki obrazu na podstawie wektorów ruchu. Stosowany jest on we wszystkich urządzeniach od klasy średniej w górę od wielu lat. Występował również w telewizorach 1080p, a nawet w CRT Philipsa. Nic nie stoi na przeszkodzie by upłynnianie wyłączyć jednym przyciskiem. Funkcja odpowiadająca za to, którą znajdziesz w menu obrazu, ma następującą nazwę:

Sony - Motionflow

LG - TruMotion

Samsung - Auto Motion Plus

Panasonic - Intelligent Frame Creation

Philips - Perfect Natural Motion

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/6/2018 at 5:17 PM, Tenfilip said:

Główny problem jest taki, że filmy są kiepsko nagrane, jakby było 60 fps nagrywane nie byłoby problemu. Taki obraz jest postrzegany jako ostrzejszy, jeśli coś się rusza, i moim zdaniem - to jest przyszłość, a nie jakieś 10k.

Dokładnie tak jest. Tylko jak coś chciano z tym zrobić i wprowadzono do kin Hobbita w 48 kl/s to ludzie marudzili, że zbyt płynnie i źle się ogląda. Potem wracają do domu i wszystko i tak oglądają z upłynniaczami i jakoś jest dobrze... nie pojmuję tego. A to było prawdziwe 48 kl/s zarejestrowane kamerą, a nie sztucznie wygenerowane przez upłynniacz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.