Skocz do zawartości
IGNORED

problem z Thekamil921


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem u tego człowieka dwie kosteczki TDA1543 . Odpisywał na wiadomości wysyłane na komunikator , podał numer konta więc przelałem pieniądze . Od tej pory nie odpowiada i nie otrzymałem zamówienia . Minęło 16 dni . Może chory ? A może to poprostu naciągacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Znam człowieka osobiście - nie jest naciągaczem, spróbuje się skontaktować z nim i poinformować o zaistniałej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wysłałem mu SMS z powiadomieniem o zaistniałej sytuacji - mam nadzieje, że niedługo się skontaktuje w tej sprawie.

 

Wysłałem mu SMS z powiadomieniem o zaistniałej sytuacji - mam nadzieje, że niedługo się skontaktuje w tej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem z tym użytkownikiem, też zamówiłem kostkę tylko TDA1541... u mnie od wpłaty do rzecz Thekamil921 minęło 15 dni... na żadne z moich wiadomości od 20 listopada nie dopisał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno , trzeba będzie napisać do administracji o usunięcie tego użytkownika z forum . Tacy ludzie podważają sens funkcjonowania sprzedaży/wymiany na forum , która oparta jest wyłącznie na zaufaniu . Pomijając oczywiście możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej , która jest utrudniona bo nie dysponujemy nawet danymi adresowymi czy numerem telefonu . Tylko nazwisko i numer konta .

PS

Może to będzie okazja do rozpoczęcia dyskusji o zorganizowaniu sprzedaży bo jeśli forum ma się stać miejscem wykorzystywanym przez oszustów do naciągania użytkowników to rodzi się problem . Mamy tu przecież wspólne zamówienia organizowane w celu zakupów u zagranicznych dostawców , zamówienia na płytki i części do przedstawianych na forum projektów , sprzedaż przez zakładkę Ogłoszenia i przez specjalnie zorganizowane wątki typu ,, Róże kostki do wzięcia " , oferty wykonania usług związanych z budową czy naprawami sprzętu itd .

Łatwo nas oszukać - wystarczy ,że ktoś zorganizuje wspólne zamówienie na zakupy u zagranicznego dostawcy aby ograniczyć koszty wysyłki i uzyskać zniżkę za większą ilość zamówionego towaru - ludzie wpłacają mu kasę , zwykle jest to kilkadziesiąt osób , zakupy każdego chętnego często przekraczają 100 PLN bo przecież kupuje się elementy./urządzenia niedostępne w kraju lub drogie ... i organizujący zamówienie znika z kilkoma tysiącami . Lepszy przekręt niż ,,na wnuczka ".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trudno , trzeba będzie napisać do administracji o usunięcie tego użytkownika z forum . Tacy ludzie podważają sens funkcjonowania sprzedaży/wymiany na forum , która oparta jest wyłącznie na zaufaniu . Pomijając oczywiście możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej , która jest utrudniona bo nie dysponujemy nawet danymi adresowymi czy numerem telefonu . Tylko nazwisko i numer konta .

PS

Może to będzie okazja do rozpoczęcia dyskusji o zorganizowaniu sprzedaży bo jeśli forum ma się stać miejscem wykorzystywanym przez oszustów do naciągania użytkowników to rodzi się problem . Mamy tu przecież wspólne zamówienia organizowane w celu zakupów u zagranicznych dostawców , zamówienia na płytki i części do przedstawianych na forum projektów , sprzedaż przez zakładkę Ogłoszenia i przez specjalnie zorganizowane wątki typu ,, Róże kostki do wzięcia " , oferty wykonania usług związanych z budową czy naprawami sprzętu itd .

Łatwo nas oszukać - wystarczy ,że ktoś zorganizuje wspólne zamówienie na zakupy u zagranicznego dostawcy aby ograniczyć koszty wysyłki i uzyskać zniżkę za większą ilość zamówionego towaru - ludzie wpłacają mu kasę , zwykle jest to kilkadziesiąt osób , zakupy każdego chętnego często przekraczają 100 PLN bo przecież kupuje się elementy./urządzenia niedostępne w kraju lub drogie ... i organizujący zamówienie znika z kilkoma tysiącami . Lepszy przekręt niż ,,na wnuczka ".

 

Arturze,

problem jak najbardziej występuje - sam przez te kilka lat bycia na forum zostałem oszukany trzy razy na większe kwoty i parę razy na kwoty poniżej 50 zł o które nie chciało mi się kłócić za bardzo.

Za każdym razem udało mi się finalnie pieniądze odzyskać, raz była to kwota ok 200zł, raz 700zł, a ostatni raz 800zł (ta sprawa nadal w toku 600zl odzyskałem czekam jeszcze na 200zł).

Niestety dwa razy musiałem udać się na policję - strata czasu plus dziesiątki maili wysłanych do uczciwego inaczej sprzedawcy.

 

Rozwiązanie problemu jakie ja sobie wypracowałem: przy każdym zakupie w różnych kostkach do wzięcia wysyłam sprzedającemu umowę kupna-sprzedaży, w której zawarte są wszystkie informacje o kupującym i sprzedającym, kwota, nr konta TERMIN WYSYŁKI TOWARU (bardzo ważne, bez tego policja dużo nie zrobi). Jeżeli sprzedający nie ma ochoty poświęcić 5 minut i wydrukować takiej umowy, podpisać i odesłać skan - odpuszczam. Uczciwe osoby nie mają z tym nigdy problemu i rozumieją taką formę zabezpieczenia.

Może dobrym pomysłem będzie podpięcie wzoru takiej umowy w tamtym wątku i zalecenie by korzystać z niej przy zawieranych transakcjach.

 

Co do udziału AS w handlu. Forum nie jest pośrednikam, nie pobiera żadnych opłat, udostępnia jedynie miejsce gdzie ludzie nawiązują kontakt, a sama transakcja to już prywatna umowa dwóch forumowiczów. Oczywiście zawsze staniemy po stronie poszkodowanego, nie damy spokojnie egzystować oszustom, ale nic ponad to nie jesteśmy w stanie pomóc...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest pośrednikam, nie pobiera żadnych opłat, udostępnia jedynie miejsce gdzie ludzie nawiązują kontakt, a sama transakcja to już prywatna umowa dwóch forumowiczów.

 

Tak ,to jest jasne . Nie traktujemy forum jak portalu aukcyjnego czy handlowego . Ale może jakieś reguły ? Np trzykrotne potwierdzone rażące zaniedbanie lub oszustwo powinno eliminować nieuczciwego użytkownika z forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak ,to jest jasne . Nie traktujemy forum jak portalu aukcyjnego czy handlowego . Ale może jakieś reguły ? Np trzykrotne potwierdzone rażące zaniedbanie lub oszustwo powinno eliminować nieuczciwego użytkownika z forum .

Myślę że już za pierwszym razem użytkownik dostaje bana na "różne kostki do wzięcia". No i oczywiście indywidualnie będziemy się takimi sprawami zajmować, na tyle na ile pozwolą nam środki łagodnego przymusu. (w zasadzie oprócz próśb i blokowania kolejnych ogłoszeń sprzedaży, dużo zdziałać nie możemy...).

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie logowanie 21.11.2018 22:04. Może zamiast usuwać użytkownika sprawdźcie co mu się stało. Czemu w góry jest założony temat oszustwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie na info od @Seyv-a. Ma do niego przecież fona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości ,że człowiek nas oszukał . Piszę ,,nas" ponieważ mam informacje o innych przypadkach wyłudzeń . Moim zdaniem należy tego użytkownika usunąć z forum bo podważa sens jego funkcjonowania - odbiera nam wzajemne zaufanie do siebie , na którym budujemy wymianę opinii , informacji i urządzeń . To ,że mimo różnic poglądów , wielu konfliktów a nawet innych oczekiwań wobec brzmienia , rodzaju słuchanej muzyki , podejścia do rozwiązań technologicznych itp itd udało nam się stworzyć pewną ,, społeczność" skupioną wokół tego hobby - to jest najważniejsza wartość forum . Szkoda aby to zniszczyć przez ludzi cynicznie wykorzystujących nasze zaufanie do członków tej naszej ,,społeczności ." Ale z drugiej strony szkoda mi także człowieka , który musi się posuwać do okradania innych aby funkcjonować . Nie chcę w chodzić w politykę bo to nie Bocznica .

 

Poczekajcie na info od @Seyv-a. Ma do niego przecież fona.

 

Seyv zrobił co mógł ( za co jeszcze raz dziękuję ) ale telefon ,, sprawcy" milczy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na whutsapie wysłałem mu wiadomość z linkiem do tego tematu.

Nie odczytał nawet.

28.11.2018 ostatnie logowanie.

 

Znam go osobiście (widzieliśmy się raz czy dwa razy)

 

To młody chłopak.

Albo się w coś wpłatal i ma naprawdę duży problem z czymś, albo coś mu się stało, albo ... jest niepoważny mówiąc delikatnie(nie bronię nie wybielam)

 

Szkoda tylko że przez takie zachowanie podważa zaufanie do ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest w Houston? Tak nazywamy nasz ośrodek odwykowo - detoksowy w Radomiu - :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go znam. Był u mnie na odsłuchach parę razy. Właśnie wysłałem mu SMS-a w Waszej sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ciąg dalszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dajcie znać, co tam dalej się dzieje w tej sprawie? Ja też jestem z Lublina i trochę znam Kamila - mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zmian.  Jeżeli możesz się z nim skontaktować to byłoby miło gdybyś wspomniał ,że czekamy na przesyłki . pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 7.12.2018 o 23:50, daris666 napisał:

Ostatnie logowanie 21.11.2018 22:04. Może zamiast usuwać użytkownika sprawdźcie co mu się stało. Czemu w góry jest założony temat oszustwa?

Daris odezwij się proszę do mnie jak możesz wysyłać wiadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Staś_44798 napisał:

Daris odezwij się proszę do mnie jak możesz wysyłać wiadomości...

Właśnie nie mogę. Pewnie po tym całym zamieszaniu z zmianą forum odblokują mi PW.

W razie czego podaje emajla : [email protected]

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Staś_44798 napisał:

Daris...nie mogę wysłać maila na ten adres...

Spróbuj ten [email protected] , to ten sam inaczej napisany :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Staś_44798 napisał:

Przepraszam...nie było innej możliwości kontaktu...

 

504389439 jutro od 10 jestem dostępny i nie mów mi, że nie ma takiego numeru!! :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakieś wieści? Do mnie się nie odezwał. A widziałem dzisiaj jego komentarz na facebooku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.