Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny i serwis do Dual StudioConcept CV6065RC,CT7065RC + Grundig FineArts CD9000


Jacek_72737

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

Zakupiłem elektronikę jak w opisie. Szukam kogoś do serwisu i konserwacji tego sprzętu na terenie Wrocławia lub w jego okolicy. Poszukuje właściwego okablowania, interesuje mnie ciepłe , ale szczegółowe brzmienie, z dobrą sceną stereo (slucham Jazzu i rocka). Chce też zakupić zestaw kolumn, myślałem o Polk Audio S60e (słuchałem mniejszych), Heco Aurora 1000 lub Pylon Audio Saphire 31. Muszą być 8ohm i wypełniać salon ok 30m2. Słuchałem już Dali i Cantona, ale ich brzmienie mi nie odpowiadało. Gdzie we Wrocławiu mógłbym odłuchać takich kolumn? Za każdą poradę z góry dziękuje (mam nadzieje, że 4 raz tego postu nie będę musiał pisać).

 

Pozdrawiam

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za pomoc. Sprzęt już skompletowałem. Jak przyjdzie wszystko i ustawie w pokoju załącze foty. Może nagram też filimik jak to gra tylko muszę postarać się o mikrofon.

Zakupiłem wszystko w salonie MBDAudio we Wrocławiu. Tam też zrobiłem pierwszy profesjonalny odsłuch (w życiu ;). Wiem juz napewno, że będę ich odwiedzał nieraz. A teraz do rzeczy, całość:

Wzmacniacz CV6065 RC Dual Studio Concept - 2x85 Watt (8ohm), direct, lodness, surround matrix, sterowanie z pilota, podświetlanie pokrętła volume, waga 8kg, gra lepiej niż marantz (nie pamietam co było w salonie - miny sprzedawców bezcenne ale to ich opinia) oraz lepiej niż cambridge audio CX60 (testowane na kolumnach Fyne Audio F501 utwór Jesse Cook Toca Orilla - góra jest inna niż Cambridge,  ale bas na direkcie zszedł tak nisko i punktowo, że ja i facet z dłuchu podciągneliśmy brwi do góry, nikt się tego nie spodziewał tego po tych kolumnach, utworze, a co dopiero po takim wzmacniaczu - cambridge ten zakres pominął w odsłuchu, a żródło było to samo) - dumny jestem z zakupu tego wzmaka mimo, że to taki dziwak.

Tuner CT7065 RC Dual Studio Concept - sterowanie pilotem, czyste brzmienie narazie tyle mogę powiedzieć.

Odtwarzacz CD9000 Grundig Fine Arts - TDA1541A, CDM2, NOS - jak gra jeszcze nie wiem ;)

Interkonekty RCA - 2xChord Cline 0,5m + 1xWireWorld Luna 8 0,5m

Optyczny 1xChord Clite 2m

Kable głośnikowe 2x2,5m QED REFERENCE XT40 + QED AirLock ABS,

Kolumny Fyne Audio F502 - Świetna góra i te niskaie tony!

DAC DACmagic 100 Cambridge Audio - napewno będzie modowany po wygrzaniu u kolegi z forum!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.