Skocz do zawartości
IGNORED

Singapur - raj dla kupujących sprzęt audio.


Morświn

Rekomendowane odpowiedzi

Załączam film z (chyba największego) skupiska sklepów branży audio. Jest trochę chaotycznie kręcony, ale w ogromie możliwości wyboru sprzętu można się zatracić.

W jednym miejscu jest chyba cały znany i znaczący w świecie audio sprzęt. Myślę, że w kwestii dopasowania sprzętu to wystarczy na wózek wstawić wzmacniacz, czy kolumny (jak za ciężkie) i przewieźć parę metrów dalej do innego sprzedawcy i tak cały dzień... aż do upadłego :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=ejmQ_IDgNsU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę filmu.

 

Czasem na TapTalk nie ma odnośnika tylko jakiś kod.

 

Ktoś może to wyjaśnić czy poprawić?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Byłem tam, wielkiego wrażenia nie zrobiło na mnie. Po prostu jak biedronka tylko z prawie każdym sprzętem audio, ustawione na półkach jeden nad drugim. Głośno, harmider, raczej posłuchać tam się nic nie da.

 

Na pytanie co tam mają czego u nas nie ma, no właśnie nie mają tam czegoś co my mamy - podatki ;-) Kupując tam sprzęt jesteś zwolniony z wszystkich możliwych podatków, dostajesz kwit który nie dość że upoważnia Cię zwrotu zapłaconego podatku, to jeszcze jest kilka % zniżki dla turystów którzy przyjechali na krótkie zakupy. Z takim kwitem idziesz na lotnisku przy wylocie i bardzo sprawnie, w kilka minut i bez żadnych pytań odzyskujesz jakieś 30% zapłaconej ceny (która i tak jest zwykle bardzo konkurencyjna).

W połączeniu z ekstremalnie wysokimi karami za sprzedaż podróbek i ułatwieniu konsumentom odzyskiwania podatku Singapur traktowany jest jak jeden wielki dom handlowy dla bogatej Azji Południowo-Wschodniej.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Lampizator tam idzie spod lady, a na polskie listwy i kondycjonery szejkowie robia listy kolejkowe, podobno do 3 lat oczekiwania....

Podobno na placu czerwonym rozdają rowery.

 

Jakoś nie widzę Lampizatora.

A koledzy pisali, że tak dobrze sprzedaje się w Azji.

No ja nie widziałem, żadnej polskiej marki prócz Nagry :-)

W kraju w ktoóym przed wejściem do centrum handlowego stoi osoba mierząca temperatura ciała czy przypadkiem nie masz gorączki (i jeśli masz to od razu wracasz do domu by nie zarazić nikogo), raczej słabo widzę urządzenia bez atestów, badań itp.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę przeciętnego użytkownika forum w tym raju :-). Cztery jaja na twardo, bułki w plecaku. W kieszeni ćwiarteczka cytrynówki, a w portfelu nalepki na świeżaki i nadzieja, że przyjmą w sklepie jako zniżkę.

 

- Janusz, co ty robisz ?!

- Spokojnie Irena, Roman mówił, że jak się dobrze zagada, to dadzą na nie zniżkę.

 

;))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na placu czerwonym rozdają rowery.

 

 

No ja nie widziałem, żadnej polskiej marki prócz Nagry :-)

W kraju w ktoóym przed wejściem do centrum handlowego stoi osoba mierząca temperatura ciała czy przypadkiem nie masz gorączki (i jeśli masz to od razu wracasz do domu by nie zarazić nikogo), raczej słabo widzę urządzenia bez atestów, badań itp.

A hORNS Mummy ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Adelphi wiele razy. Urok tego miejsca polega na tym, że 80% oferty światowego rynku audio znajduje się pod jednym dachem. W jeden dzień można obejrzeć i odsłuchać sprzęty, za którymi gdzie indziej trzeba by rok jeździć. Jest też trochę niszowych produktów azjatyckich. Sprzedawcy są kompetentni, nienachalni, chętni do prezentacji, pogadania o audio czy muzyce - często są to pasjonaci. Czegoś podobnego do Adelphi nie widziałem nigdzie indziej. Bardzo przyjemne miejsce dla audiofila. Można Singapurowi pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.