Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie CD i kable do Yamahy 803D + B&W 683S2


Janusz314

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzam wątek skasowany z powodów technicznych. Chciałbym kupić Yamahe 803D + B&W 683S2 do salonu około 50 m2. Słuchamy rocka progresywnego, muzyki klasycznej, opery, piosenki aktorskiej i jazzu. Byłem dwa razy na odsłuchu. Za pierwszym razem byłem zauroczony dźwiękiem tego zestawu (inne kolumny grały gorzej) ale nie zwróciłem uwagi na CD i kable. Wczoraj byłem drugi raz, sprawdziłem odtwarzacz Yamahy CD S300. Z wyjścia cyfrowego grał słabo, trochę lepiej z analogowego. Najlepiej zagrało z S700 przez wyjście cyfrowe. Do kolumn użyty użyty był kabel Rocket 44. Dalej jednak mam wrażenie, że nie jest to najlepsza kombinacja. Ktoś polecał mi na forum CD Marantza i inne kable. Będę wdzięczny za powtórzenie listów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D + HECO AURORA 1000 + Chord Clearway ( bez wtyczek ) + Marantz CD52 jako transport lub jak ma być nowy Pioneer PD50 .

W przypadku PD50 sygnał puścić kablem Toslink , markowym za około 40zł

CD52 ma tylko coax więc Da Vinci HF8DR długości 1,8m - szukaj.

 

Jak Ci się spodoba to do Yamahy sieciówka Wireworld Stratus ja ma ciut dociążyć a jak w stronę większej precyzji Aurora.

Jak padnie na PD50 to też jakaś lepsza sieciówka by się przydała .

 

Na koniec napisz do mnie , podam adres - wyślesz dobre piwo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjścia cyfrowego grał słabo zjakim dacem tak słabo grało?moj kumpel kupił zestaw ampli rn-803 i tenże cd i z toslinka na dacu w ampli grało minimalnie lepiej

btw muda 44 dobrze radzi...

 

uups coś mi posta scaliło,ale wiadomo o co chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D + HECO AURORA 1000 + Chord Clearway ( bez wtyczek ) + Marantz CD52 jako transport lub jak ma być nowy Pioneer PD50 .

W przypadku PD50 sygnał puścić kablem Toslink , markowym za około 40zł

CD52 ma tylko coax więc Da Vinci HF8DR długości 1,8m - szukaj.

 

Jak Ci się spodoba to do Yamahy sieciówka Wireworld Stratus ja ma ciut dociążyć a jak w stronę większej precyzji Aurora.

Jak padnie na PD50 to też jakaś lepsza sieciówka by się przydała .

 

Na koniec napisz do mnie , podam adres - wyślesz dobre piwo ;)

 

Dzięki za radę. Pioneera PD50 poszukam. Heco Aurora 1000 ma piękne parametry bass-reflex ale u mnie głośniki będą nie daleko ściany dlatego myślałem o B&W683S2. Sieciówkę Wireworld Stratus 7 o długości 1,5m znalazłem za 499 PLN, czy to ma sens ? Głośnikowy Chord Clearway za metr to tylko 55 PLN ale nie rozumiem dlaczego mam kupować bez wtyczek i jak póżniej ten kabel zamontować do wzmacniacza i kolumn ? Zapraszam na piwo i odsłuch jak skompletuje sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D + HECO AURORA 1000 + Chord Clearway ( bez wtyczek ) + Marantz CD52 jako transport lub jak ma być nowy Pioneer PD50 .

W przypadku PD50 sygnał puścić kablem Toslink , markowym za około 40zł

CD52 ma tylko coax więc Da Vinci HF8DR długości 1,8m - szukaj.

 

Jak Ci się spodoba to do Yamahy sieciówka Wireworld Stratus ja ma ciut dociążyć a jak w stronę większej precyzji Aurora.

Jak padnie na PD50 to też jakaś lepsza sieciówka by się przydała .

 

Na koniec napisz do mnie , podam adres - wyślesz dobre piwo ;)

Pioneer PD50 nie jest w tej chwili sprzedawany jako osobny CD. Co innego polecisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Pioneera PD50 poszukam. Heco Aurora 1000 ma piękne parametry bass-reflex ale u mnie głośniki będą nie daleko ściany dlatego myślałem o B&W683S2. Sieciówkę Wireworld Stratus 7 o długości 1,5m znalazłem za 499 PLN, czy to ma sens ? Głośnikowy Chord Clearway za metr to tylko 55 PLN ale nie rozumiem dlaczego mam kupować bez wtyczek i jak póżniej ten kabel zamontować do wzmacniacza i kolumn ? Zapraszam na piwo i odsłuch jak skompletuje sprzęt.

 

Srebrnego będzie ciężko kupić ale czarne jeszcze są , poszukaj . Znajdziesz .

 

Na parametry nie patrz , wypożycz , posłuchaj i sam oceń . Bowersy do tego ampli to nie jest najlepszy pomysł . Będzie za sucho - technicznie .

 

Na temat sieciówki zastanawiaj się jak już będzie całość i pograsz z miesiąc .

 

Chorda - odizoluj końcówki , skręć palcami i przykręć w gniazdach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrnego będzie ciężko kupić ale czarne jeszcze są , poszukaj . Znajdziesz .

 

Na parametry nie patrz , wypożycz , posłuchaj i sam oceń . Bowersy do tego ampli to nie jest najlepszy pomysł . Będzie za sucho - technicznie .

 

Na temat sieciówki zastanawiaj się jak już będzie całość i pograsz z miesiąc .

 

Chorda - odizoluj końcówki , skręć palcami i przykręć w gniazdach .

 

 

Dzięki, zacząłem szukać sklepów, gdzie wypożyczają sprzęt. Na razie znalazłem S4home. Znasz jakieś inne sensowne? Oczywiście wiem, że mogę kupić przez internet i zwrócić do 2 tygodni ale jak zwrócę 2 pary kolumn to ,ogą być wściekli. BTW, będę chciał podłączyć TV do do 803D. Rozumiem, że to idzie przez wejście optyczne. Podobnie pójdzie sygnał z CD. Ile jest takich wejść w tym ampli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypożyczałem z S4Home . Zaznaczyłem że chcę demo - posłuchać - sprawdzić .

Nie było problemu .

 

Telewizor jak ma toslink to łącz po optyku . Lepiej mieć telewizję oddzieloną galwanicznie od sprzętu AUDIO .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

przy zakupie takiego zestawu u nas, klienci najczęściej wybierali odtwarzacz cd Yamaha CD-S700, spięty przewodem RCA oczywiście.

Co do okablowania, najczęściej wybierano AQ Rocket44, albo Go-4, w zależności od warunków akustycznych i własnych preferencji. Rocket44 gra wyrównanym pasmem, z delikatnie dociążonym dołem. Go-4 otwiera bardziej górę i ma krótszy bas.

Wpadnij pożyczyć na testy oba :)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

przy zakupie takiego zestawu u nas, klienci najczęściej wybierali odtwarzacz cd Yamaha CD-S700, spięty przewodem RCA oczywiście.

Co do okablowania, najczęściej wybierano AQ Rocket44, albo Go-4, w zależności od warunków akustycznych i własnych preferencji. Rocket44 gra wyrównanym pasmem, z delikatnie dociążonym dołem. Go-4 otwiera bardziej górę i ma krótszy bas.

Wpadnij pożyczyć na testy oba :)

A dlaczego sygnał miałlby iść przezez wyjście analogowe a nie cyfrowe ? Czyli dane cyforwe na CD są przetwarzane do formatu analogowego w CD a potem znowu obrabiane przez DAC w ampli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę to, że DAC w CD'ku i DAC w amplitunerze mogą być urządzeniami

naprawdę różnej klasy i niestety w CD'ku często bywa lepszy, bo jest bardziej specjalizowany.

Dlatego mając możliwość wyboru użyjesz czasem kabli analogowych ...;-)

 

Zapomniałem dodać, że oczywiście jak dasz z CD'ka sygnał analogowy po RCA,

to nie będzie obrabiany przez DAC wewnątrz amplitunera a tylko wzmocniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z 803D i S300 i S700. Po optyku żadnej różnicy, po analogu lepszy DAC ma S700, ale zestrojenie tych CD jest drażniące. Wytrzymałem 2 tygodnie i się pozbyłem (S700).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sygnał miałlby iść przezez wyjście analogowe a nie cyfrowe ? Czyli dane cyforwe na CD są przetwarzane do formatu analogowego w CD a potem znowu obrabiane przez DAC w ampli ?

 

Ponieważ porównując obie możliwości, słychać, że dźwięk z wyjść analogowych jest lepszy niż podany cyfrowo do ampli.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z 803D i S300 i S700. Po optyku żadnej różnicy, po analogu lepszy DAC ma S700, ale zestrojenie tych CD jest drażniące. Wytrzymałem 2 tygodnie i się pozbyłem (S700).

 

I grasz teraz na S300, czy czymś innym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

803D, która jest w drugim zestawie jest sparowana z CD S300 po optyku i wystarczy. Z S700 po analogu (nawet z AS 1100) mam bardzo złe wspomnienia. Gra górą, uszy kłuje, nie wiem, może w innej konfiguracji byłoby OK.

 

Ponieważ porównując obie możliwości, słychać, że dźwięk z wyjść analogowych jest lepszy niż podany cyfrowo do ampli.

 

Raczej inny, a nie lepszy. To, że napitala górą to nie znaczy, że lepszy. Obiektywnie jednak DAC w S700 jest lepszy, po prostu zestrojenie tego CD jest beznadziejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie S700 gra lepiej z 803D po optyku niż po analogu. Po optyku gra w zasadzie tak samo jak z kompa przez sieć.

A z Bowersami w życiu bym tej Yamahy nie połączył. Brrrrr..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po optyku nie ma realnej zmiany, bo gra w obu przypadkach DAC z 803D. S700 może mieć jakieś ciut lepsze wyjście cyfrowe, ale w tej klasie sprzętu to niuanse. S700 ma też lepszy mechanizm (z tych wyższych serii CD), ale ogólnie tego modelu nie polecam. A już w szczegolności nowego - lepiej w tej kwocie kupić używkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2018 o 07:17, artur 1984 waw napisał:

A już w szczegolności nowego - lepiej w tej kwocie kupić używkę.

Zakup S300 jescze rozumiem , sprzęt nowy , mały budżet itd. 

S700 , nie ta kasa w stosunku do jakości , praktycznie prawie każdy ze starych 30 letnich CD Yamahy zagra lepiej lub tak samo , ot tak w przedziale od 300 zł.

W dniu 12.12.2018 o 07:17, artur 1984 waw napisał:

S700 ma też lepszy mechanizm (z tych wyższych serii CD)

Ten wyższy mechanizm cechuje jedynie to ,co jest najczęściej podkreślane we wszystkich recenzjach " że jest cichy".

Naprawdę jest , ale za to trafienie płytą idealnie w trzy wypustki tacki / bo inaczej się nie zamknie/ wymaga sporych zdolności manualnych :) 

Były właściciel NOWEJ CD -S700. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z tym flagowym , to przesada sam mam wyższy model CDX-1060 :) a był jeszcze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz o Audioquestach kablach czyli byleś w Top HiFi, poproś o cd NADa, dźwięk będzie bardziej dociążony i lepszym środkiem i delikatnie cofnięta górą, może się sprawdzić z Y803 + Bowersy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię kable Kimbera czy  Audioquesta ale ja ich nie widzę z tą Yamahą i Bowersami .

Yamaha i coś na polipropylenie - owszem .

Tu trzeba barwy , subtelności a nie kolejnej porcji precyzji i twardości , chyba że się tego oczekuje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Wspominasz o Audioquestach kablach czyli byleś w Top HiFi, poproś o cd NADa, dźwięk będzie bardziej dociążony i lepszym środkiem i delikatnie cofnięta górą, może się sprawdzić z Y803 + Bowersy.

Ale o których Nadach piszesz? Jest przecież kilka modeli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.