Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie CD i kable do Yamahy 803D + B&W 683S2


Janusz314

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzam wątek skasowany z powodów technicznych. Chciałbym kupić Yamahe 803D + B&W 683S2 do salonu około 50 m2. Słuchamy rocka progresywnego, muzyki klasycznej, opery, piosenki aktorskiej i jazzu. Byłem dwa razy na odsłuchu. Za pierwszym razem byłem zauroczony dźwiękiem tego zestawu (inne kolumny grały gorzej) ale nie zwróciłem uwagi na CD i kable. Wczoraj byłem drugi raz, sprawdziłem odtwarzacz Yamahy CD S300. Z wyjścia cyfrowego grał słabo, trochę lepiej z analogowego. Najlepiej zagrało z S700 przez wyjście cyfrowe. Do kolumn użyty użyty był kabel Rocket 44. Dalej jednak mam wrażenie, że nie jest to najlepsza kombinacja. Ktoś polecał mi na forum CD Marantza i inne kable. Będę wdzięczny za powtórzenie listów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D + HECO AURORA 1000 + Chord Clearway ( bez wtyczek ) + Marantz CD52 jako transport lub jak ma być nowy Pioneer PD50 .

W przypadku PD50 sygnał puścić kablem Toslink , markowym za około 40zł

CD52 ma tylko coax więc Da Vinci HF8DR długości 1,8m - szukaj.

 

Jak Ci się spodoba to do Yamahy sieciówka Wireworld Stratus ja ma ciut dociążyć a jak w stronę większej precyzji Aurora.

Jak padnie na PD50 to też jakaś lepsza sieciówka by się przydała .

 

Na koniec napisz do mnie , podam adres - wyślesz dobre piwo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjścia cyfrowego grał słabo zjakim dacem tak słabo grało?moj kumpel kupił zestaw ampli rn-803 i tenże cd i z toslinka na dacu w ampli grało minimalnie lepiej

btw muda 44 dobrze radzi...

 

uups coś mi posta scaliło,ale wiadomo o co chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D + HECO AURORA 1000 + Chord Clearway ( bez wtyczek ) + Marantz CD52 jako transport lub jak ma być nowy Pioneer PD50 .

W przypadku PD50 sygnał puścić kablem Toslink , markowym za około 40zł

CD52 ma tylko coax więc Da Vinci HF8DR długości 1,8m - szukaj.

 

Jak Ci się spodoba to do Yamahy sieciówka Wireworld Stratus ja ma ciut dociążyć a jak w stronę większej precyzji Aurora.

Jak padnie na PD50 to też jakaś lepsza sieciówka by się przydała .

 

Na koniec napisz do mnie , podam adres - wyślesz dobre piwo ;)

 

Dzięki za radę. Pioneera PD50 poszukam. Heco Aurora 1000 ma piękne parametry bass-reflex ale u mnie głośniki będą nie daleko ściany dlatego myślałem o B&W683S2. Sieciówkę Wireworld Stratus 7 o długości 1,5m znalazłem za 499 PLN, czy to ma sens ? Głośnikowy Chord Clearway za metr to tylko 55 PLN ale nie rozumiem dlaczego mam kupować bez wtyczek i jak póżniej ten kabel zamontować do wzmacniacza i kolumn ? Zapraszam na piwo i odsłuch jak skompletuje sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN803D + HECO AURORA 1000 + Chord Clearway ( bez wtyczek ) + Marantz CD52 jako transport lub jak ma być nowy Pioneer PD50 .

W przypadku PD50 sygnał puścić kablem Toslink , markowym za około 40zł

CD52 ma tylko coax więc Da Vinci HF8DR długości 1,8m - szukaj.

 

Jak Ci się spodoba to do Yamahy sieciówka Wireworld Stratus ja ma ciut dociążyć a jak w stronę większej precyzji Aurora.

Jak padnie na PD50 to też jakaś lepsza sieciówka by się przydała .

 

Na koniec napisz do mnie , podam adres - wyślesz dobre piwo ;)

Pioneer PD50 nie jest w tej chwili sprzedawany jako osobny CD. Co innego polecisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Pioneera PD50 poszukam. Heco Aurora 1000 ma piękne parametry bass-reflex ale u mnie głośniki będą nie daleko ściany dlatego myślałem o B&W683S2. Sieciówkę Wireworld Stratus 7 o długości 1,5m znalazłem za 499 PLN, czy to ma sens ? Głośnikowy Chord Clearway za metr to tylko 55 PLN ale nie rozumiem dlaczego mam kupować bez wtyczek i jak póżniej ten kabel zamontować do wzmacniacza i kolumn ? Zapraszam na piwo i odsłuch jak skompletuje sprzęt.

 

Srebrnego będzie ciężko kupić ale czarne jeszcze są , poszukaj . Znajdziesz .

 

Na parametry nie patrz , wypożycz , posłuchaj i sam oceń . Bowersy do tego ampli to nie jest najlepszy pomysł . Będzie za sucho - technicznie .

 

Na temat sieciówki zastanawiaj się jak już będzie całość i pograsz z miesiąc .

 

Chorda - odizoluj końcówki , skręć palcami i przykręć w gniazdach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrnego będzie ciężko kupić ale czarne jeszcze są , poszukaj . Znajdziesz .

 

Na parametry nie patrz , wypożycz , posłuchaj i sam oceń . Bowersy do tego ampli to nie jest najlepszy pomysł . Będzie za sucho - technicznie .

 

Na temat sieciówki zastanawiaj się jak już będzie całość i pograsz z miesiąc .

 

Chorda - odizoluj końcówki , skręć palcami i przykręć w gniazdach .

 

 

Dzięki, zacząłem szukać sklepów, gdzie wypożyczają sprzęt. Na razie znalazłem S4home. Znasz jakieś inne sensowne? Oczywiście wiem, że mogę kupić przez internet i zwrócić do 2 tygodni ale jak zwrócę 2 pary kolumn to ,ogą być wściekli. BTW, będę chciał podłączyć TV do do 803D. Rozumiem, że to idzie przez wejście optyczne. Podobnie pójdzie sygnał z CD. Ile jest takich wejść w tym ampli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypożyczałem z S4Home . Zaznaczyłem że chcę demo - posłuchać - sprawdzić .

Nie było problemu .

 

Telewizor jak ma toslink to łącz po optyku . Lepiej mieć telewizję oddzieloną galwanicznie od sprzętu AUDIO .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

przy zakupie takiego zestawu u nas, klienci najczęściej wybierali odtwarzacz cd Yamaha CD-S700, spięty przewodem RCA oczywiście.

Co do okablowania, najczęściej wybierano AQ Rocket44, albo Go-4, w zależności od warunków akustycznych i własnych preferencji. Rocket44 gra wyrównanym pasmem, z delikatnie dociążonym dołem. Go-4 otwiera bardziej górę i ma krótszy bas.

Wpadnij pożyczyć na testy oba :)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

przy zakupie takiego zestawu u nas, klienci najczęściej wybierali odtwarzacz cd Yamaha CD-S700, spięty przewodem RCA oczywiście.

Co do okablowania, najczęściej wybierano AQ Rocket44, albo Go-4, w zależności od warunków akustycznych i własnych preferencji. Rocket44 gra wyrównanym pasmem, z delikatnie dociążonym dołem. Go-4 otwiera bardziej górę i ma krótszy bas.

Wpadnij pożyczyć na testy oba :)

A dlaczego sygnał miałlby iść przezez wyjście analogowe a nie cyfrowe ? Czyli dane cyforwe na CD są przetwarzane do formatu analogowego w CD a potem znowu obrabiane przez DAC w ampli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę to, że DAC w CD'ku i DAC w amplitunerze mogą być urządzeniami

naprawdę różnej klasy i niestety w CD'ku często bywa lepszy, bo jest bardziej specjalizowany.

Dlatego mając możliwość wyboru użyjesz czasem kabli analogowych ...;-)

 

Zapomniałem dodać, że oczywiście jak dasz z CD'ka sygnał analogowy po RCA,

to nie będzie obrabiany przez DAC wewnątrz amplitunera a tylko wzmocniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z 803D i S300 i S700. Po optyku żadnej różnicy, po analogu lepszy DAC ma S700, ale zestrojenie tych CD jest drażniące. Wytrzymałem 2 tygodnie i się pozbyłem (S700).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sygnał miałlby iść przezez wyjście analogowe a nie cyfrowe ? Czyli dane cyforwe na CD są przetwarzane do formatu analogowego w CD a potem znowu obrabiane przez DAC w ampli ?

 

Ponieważ porównując obie możliwości, słychać, że dźwięk z wyjść analogowych jest lepszy niż podany cyfrowo do ampli.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z 803D i S300 i S700. Po optyku żadnej różnicy, po analogu lepszy DAC ma S700, ale zestrojenie tych CD jest drażniące. Wytrzymałem 2 tygodnie i się pozbyłem (S700).

 

I grasz teraz na S300, czy czymś innym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

803D, która jest w drugim zestawie jest sparowana z CD S300 po optyku i wystarczy. Z S700 po analogu (nawet z AS 1100) mam bardzo złe wspomnienia. Gra górą, uszy kłuje, nie wiem, może w innej konfiguracji byłoby OK.

 

Ponieważ porównując obie możliwości, słychać, że dźwięk z wyjść analogowych jest lepszy niż podany cyfrowo do ampli.

 

Raczej inny, a nie lepszy. To, że napitala górą to nie znaczy, że lepszy. Obiektywnie jednak DAC w S700 jest lepszy, po prostu zestrojenie tego CD jest beznadziejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie S700 gra lepiej z 803D po optyku niż po analogu. Po optyku gra w zasadzie tak samo jak z kompa przez sieć.

A z Bowersami w życiu bym tej Yamahy nie połączył. Brrrrr..... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po optyku nie ma realnej zmiany, bo gra w obu przypadkach DAC z 803D. S700 może mieć jakieś ciut lepsze wyjście cyfrowe, ale w tej klasie sprzętu to niuanse. S700 ma też lepszy mechanizm (z tych wyższych serii CD), ale ogólnie tego modelu nie polecam. A już w szczegolności nowego - lepiej w tej kwocie kupić używkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 07:17, artur 1984 waw napisał:

A już w szczegolności nowego - lepiej w tej kwocie kupić używkę.

Zakup S300 jescze rozumiem , sprzęt nowy , mały budżet itd. 

S700 , nie ta kasa w stosunku do jakości , praktycznie prawie każdy ze starych 30 letnich CD Yamahy zagra lepiej lub tak samo , ot tak w przedziale od 300 zł.

W dniu 12.12.2018 o 07:17, artur 1984 waw napisał:

S700 ma też lepszy mechanizm (z tych wyższych serii CD)

Ten wyższy mechanizm cechuje jedynie to ,co jest najczęściej podkreślane we wszystkich recenzjach " że jest cichy".

Naprawdę jest , ale za to trafienie płytą idealnie w trzy wypustki tacki / bo inaczej się nie zamknie/ wymaga sporych zdolności manualnych :) 

Były właściciel NOWEJ CD -S700. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z tym flagowym , to przesada sam mam wyższy model CDX-1060 :) a był jeszcze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz o Audioquestach kablach czyli byleś w Top HiFi, poproś o cd NADa, dźwięk będzie bardziej dociążony i lepszym środkiem i delikatnie cofnięta górą, może się sprawdzić z Y803 + Bowersy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Myślę, że potrzebujesz Kimber Kable w dobrej cenie

https://sklep.rms.pl/s?q=kimber&cat= 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię kable Kimbera czy  Audioquesta ale ja ich nie widzę z tą Yamahą i Bowersami .

Yamaha i coś na polipropylenie - owszem .

Tu trzeba barwy , subtelności a nie kolejnej porcji precyzji i twardości , chyba że się tego oczekuje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Wspominasz o Audioquestach kablach czyli byleś w Top HiFi, poproś o cd NADa, dźwięk będzie bardziej dociążony i lepszym środkiem i delikatnie cofnięta górą, może się sprawdzić z Y803 + Bowersy.

Ale o których Nadach piszesz? Jest przecież kilka modeli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.