Skocz do zawartości
IGNORED

strumieniowiec z dac do 6 tys


pepe2001

Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuje strumieniowca do około 6 tys. zastanawiam sie nad azur 851n oraz blue sound node 2 i do tego moge mieć używanego hegla hd 25 co waszym zdaniem bedzie lepiej grało ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Node2. Wybrałem ze względu na cenę, funkcjonalność i brzmienie w moim zestawie.

Sugeruje wlasnouszny porównanie w/w bo nie ma pewności ze Twój gust jest taki sam jak mój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś nowość od Nada? ................................................................... /nad-c658l Z całą pewnością będzie to produkt godny polecenia. Funkcjonalność jak to w Bluesoundzie, obsługa- poezja. Zobaczymy ile warty jest DAC. Póki co jest jeden egzemplarz w Polsce na testach.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu dorzucę jeszcze CXNv2, nowego kupisz za niewiele ponad 4 tys. Posiadam i sobie chwalę... kupiłem zamiast Lumina D1... HD25? To wyłącznie DAC... miałem... nie polecam... za drogie urządzenie w porównaniu z możliwościami jak i wniesioną poprawą brzmienia... A może Oppo Sonica..? Jest chwalony, ale czy słusznie...? Musiałbyś sprawdzić u siebie... i pytanie czy szanowne Oppo będzie wspierać dalej to urządzenie, bo odtwarzacze olało już daaawno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisalem streemer blue sound node2 razem z heglem hd 25 nie sam hegel

 

Kolego napisalem blue sound node2 razem z heglem hd25 a nie sam hegel. Czyli z blue sounda zrobilbym transport plikow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą opcją jest wybór dobrego, nowoczesnego i przede wszystkim stabilnego pod względem oprogramowania odtwarzacza strumieniowego. A ewentualnie można pomyśleć o dobrym zewnętrznym DAC.

Moja propozycja to np. Marantz NA6006 oraz dobry przetwornik. Wybór konkretnego modelu przetwornika jednak zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz konfiguracji systemu. Nie ma problemu z wypożyczeniem przetworników i przetestowaniem w Twoim systemie, dobraniem pod indywidualne preferencje.

Drugą opcją jest zakup odtwarzacza, który oferuje na tyle wysoką jakość dźwięku, że nie będziemy musieli szukać zewnętrznego DAC. W tym przypadku spójrz na najnowszy odtwarzacz NAD C658. Urządzenie oparte jest na BluOS. Bardzo dobrą jest także Pioneer N-70E.

 

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge CXN V1 jest teraz w okazyjnej cenie - około 3000zł plus modyfikacja.

 

W takim wykonaniu sam już będzie bdb strumieniowcem ale można pójść dalej i dodać np SOTM SMS200 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze moge mieć hegla hd25 za 3500 zł

Zastanów się, czy warto wydać taką kwotę na Hegla. Sam mam HD11 za który dałem 1600zł (używany) i uważam że i tak za dużo.

Porównywałem środki urządzeń i wychodzi na to, że wszystko klepią na tych samych kondensatorach, toroidzie, złączkach zasilających.

Generalnie księgowa rządzi. No ale to Norwegia więc musi być drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord 2qute + SOtM 200. W tym zestawieniu spokojnie zmieścisz się w 6 tys. A jeśli nie Chord to Mytek Liberty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord 2qute + SOtM 200. W tym zestawieniu spokojnie zmieścisz się w 6 tys. A jeśli nie Chord to Mytek Liberty.
Chord lub np M2Tech Young plus Sotm.

Ale trzeba pamiętać że Sotm to nie streamer, a raczej end point. Wymaga włączonego komputera w sieci z softem do odtwarzania muzyki.

Nie każdy tego szuka. Sporo kabelkow itd.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound Node2 jako transport + dobry DAC to fajna opcja. Lub w jednym pudełku coś takiego jak Auralic Altair :) streamer dac w jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno 851N jak i Node2+lepszy DAC to fajne rozwiązania, jedne z lepszych na rynku w tych kwotach (sporo opisów i porównań znajdziesz w sieci, chociażby moich na tym forum), przy czym jeśli już jakiś DAC do Node2 to moim zdaniem nie Hegel 25, szkoda kasy, w tych pieniądzach znajdziesz sporo lepszych rzeczy.

851N gra dynamiczniej, bardziej konturowo niż Node2, z świetnym basem, sprawdzi się w trochę innych systemach jeśli chodzi o brzmienie.

To takie trochę rozwinięcie Stream Magic/CXN, bardziej poukładany dźwięk (choć jak robiłem porównania w salonach to 851N wydawał się być jakiś taki... jazgotliwy, ale znalazłem przyczynę - zimny, wyciągnięty z bagażnika, leżakował na mrozie i od początku nie grał, po jakimś czasie sytuacja się jednak zmieniała).

 

Dźwiękowo porównaj obydwa, funkcjonalnie też, bo każdy z nich ma swoje zalety.

Moim zdaniem to tak:

- albo spasuje Ci 851N - dźwiękowo i funkcjonalnie - wtedy warto jego wybrać

- albo spodoba Ci się bardzo fukncjonalność Node2 (wtedy warto kupić Node2 i szukać do niego DACa, który wpasuje się w system).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje strumieniowca do około 6 tys. zastanawiam sie nad azur 851n oraz blue sound node 2 i do tego moge mieć używanego hegla hd 25 co waszym zdaniem bedzie lepiej grało ??

A masz w ogóle możliwość posłuchania tego zestawienia?

Sam mam obie firmy u siebie (tylko starsze modele) i akurat do Tidala jest super. Dla mnie największym atutem Bluenode jest stabilość pracy i ciągłe upgrade (pomimo starego modelu).

Co do Hegla...albo się go lubi albo nie :)

Co do ceny wydaje mi się, że przy SH za zestaw 5 tyś to powinieneś się spokojnie zmieścić (do tego jakiś normalny kabelek COAX).

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer n70 AE w cenie do 6 tys nie ma konkurencji. Gra lepiej od marantza a przy ca 851n to wzor neutralnosci i przyjemnosci ze sluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer n70 AE w cenie do 6 tys nie ma konkurencji. Gra lepiej od marantza a przy ca 851n to wzor neutralnosci i przyjemnosci ze sluchania.

 

True :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałem pomiędzy 851N i n70AE. Wybrałem tego pierwszego bo pioneer miał problemy z odtwarzaniem plików dsd z pendrive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer n70 AE w cenie do 6 tys nie ma konkurencji. Gra lepiej od marantza a przy ca 851n to wzor neutralnosci i przyjemnosci ze sluchania.

Bardzo fajny strimer. potwierdzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daci

A jak ci nie da?

Zlituj się. Nie odmieniaj tego skrótu. Nie lepiej użyć słowa "przetworniki"? Wiem, że to nie jest forum języka polskiego ale daci, daćów (bo i takie dziwadło tez widziałem) wygląda wręcz dziwnie.

A wracając do pytania, aby uzyskać konkretną odpowiedź, musiałbyś napisać, jakiego typu dźwięku oczekujesz i jakich funkcji. Rozpiętość cenowa jaka przyjąłeś jest dość duża. Sporo się w niej mieści. Ja poszukałbym Mytek Brooklyn +. Gdzieś w promocji widziałem Luxmana DA250 w cenie niewiele przekraczającej 8 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Linn Akurate DS w niższej cenie.

To twoje ogłoszenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.