Skocz do zawartości
IGNORED

jaka listwa zasilająca do sprzetu audio


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale daj mu Panie Boże

Od kiedy jakaś bozia idzie w parze z nauką?

Przecie powołujesz się na nauki, a wyjeżdżasz z wyimaginowanym bytem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam takich co mają podpięty pod licznik osobny kabel do ich sprzętu bo twierdza że lodówka czy Wi-Fi zaburza ich system.doskonale rozumiem że zmiana kolumn czy wzmacniacza wniesie więcej niż zmiana kabla.ale wyobraź sobie że ludzie już znaleźli już to czego szukali, I wolą raz w czas poprawić się w zmiana kabli za 200£, niż wymianę kolumny czy wzmacniacz

 

Jeżeli muszą coś poprawić to wcale nie znaleźli tego czego szukali.

Tylko im się tak wydaje.

 

Mam propozycję. Zalinkuj sobie tę dyskusję i przeczytaj ją za dwa lata.

Okaże się wtedy kto miał rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urządzenia hi fi w ogóle nie potrzebują prądu ani kabli,działają na wireless

 

brak wiedzy przez osoby wierzące w granie kabli , prawie zawsze maskowany jest pseudo-ironicznymi wpismi

 

urządzenia hi-fi zasilana sa prądem z zasilacza stabiliwowanego

 

i nie ma znaczenia co dostarczy ten prąd do owego zasilacza , bo ten zasilacz i tak go "przemieli" po swojemu - że użyje takiego kolokwializmu

 

 

tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

prosty  test.podepnij pod wzmacniacz kabel zasilający który był w kartonie,A podepnij coś  typu russ Andrews,chord czy nawet supra.jezeli twój sprzęt nie zagra głośniej to faktycznie jest wadliwy

 

 

Zdajesz sobie wogóle sprawę z kim Ty tańczysz...? ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli muszą coś poprawić to wcale nie znaleźli tego czego szukali.

Tylko im się tak wydaje.

 

Mam propozycję. Zalinkuj sobie tę dyskusję i przeczytaj ją za dwa lata.

Okaże się wtedy kto miał rację.

A kto ma rację?? Ja nie jestem jedyną jedenastka w hi fi którą twierdzi że kable i listwy się sprawdzają,jest nas wielu.nawet w tym wontku są ludzie którzy korzystają z takich gadżetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Większość to osoby które tym handlują, promują i czerpią z tego korzyści. Potem jest jeszcze cała masa klonów tych osób. Pozostali to Ci którzy nawet nie pofatygowali sie żeby zrobić sobie porównanie w ślepym teście tylko twierdzą że słyszą bo przecież słyszą;)

AAAA więc Ci wszyscy ludzie są podstawieni. CO ROKU na Bristol show w pokoju NORDOSTA czy RUSSA ANDREWSA jest sporo zachwyconych ludzi.mozna sobie porównać standardowe sieciowki I listwy I trzeba być wybitnie głuchy żeby nie słyszeć różnic. Ale teraz już wiem że to wszystko to ustawia,NORDOST opłaca ludzi żeby zachwalali jego produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma rację?? Ja nie jestem jedyną jedenastka w hi fi którą twierdzi że kable i listwy się sprawdzają,jest nas wielu.nawet w tym wontku są ludzie którzy korzystają z takich gadżetów.

 

A co powiesz na wpływ przez elementy infrastruktury sieci (switche, kable ethernetowe, konwertery światłowodowe, wifi, etc) na dźwięk przesyłany strumieniowo?

Czytam na ten temat od pewnego czasu i coś tam sprawdzam we własnym zakresie,

Wiem na razie jedno - wspaniała nisza do wykorzystania i złapania całkiem sporego pieniądza,

 

BTW.

W latach osiemdziesiątych modna była koszulka z napisem - "miliony much nie mogą się mylić, jedz g...no."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega tylko sie spytał o jakaś listwę w cenie 500 złotych (1000)

 

druga strona naparzanki nad wyższością ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam listwy, lecz chcę wyważyć cenę do jakości. Szperam po necie i widzę ile potrafią kosztować . Myślę na maxa wydac 500zł, lecz bardzo chętnie mniej.

Może Audionowa Insomnia , ma zamiast przewodów szyny z 86% miedzi pokrytej mikronową warstwą złota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat używam i polecam listwę Sonus Oliva z kablem wpiętym na stałe i 8 gniazdek .

Kosztuje około 380zł

Wcześniej miałem kilka prób ze zwykłymi , DIY z filtrami i trafami separującymi .

Przeżyła u mnie już dziesiątki przełączeń i ma się dobrze :)

 

Natomiast co do sieciówek to warto żaby każdy w swoim systemie sam sobie sprawdził czy warto .

I tu uwaga - nawet te zwykłe z pudła są lepsze i gorsze a czasem trafia się dobra .

Przerabiałem u siebie sieciówki od tych za grosze do 8500zł i wcale to drogie nie były lepsze a część z nich tak jak napisał Rochu poprawiały coś kosztem czegoś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał kiedyś w sygnaturce cytat z jakieś dyskusji. Przytaczam z pamięci, szło to mniej więcej tak:

- "Kłamiesz. Jak możesz pisać, że wzmacniacz XXX brzmi źle, on przecież dostał w teście gazety YYY pięć gwiazdek!"

i tu masz rację, gdy czytam testy, lub recenzję sprzętów to każdy ma najlepszy stosunek ceny do jakosci i gra najładniej, lecz gdy mam okazje posłuchać tego sprzetu to sam oceniam i widzę, słysze co jak gra i jak MI to pasuje. Nie sugerować się gwiazdkami w recenzjach. Trzeba też zauważyć iż testawane np kolumny za 2tyś para są podłączane do wysokobudżetowych klocków, i to też inaczej zagra w salonie audio niż później w domu z jakims 20letnim wzmacniaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na tym forum zawsze na Was można liczyć.

Widzę że zdania są podzielone.

Zależy mi na listwie która uchroni mój sprzęt od niepożądanych zakłóceń. Sam za bardzo nie wieżę w poprawę jakości dzwięku

Nie chcę wydać majątku aby podnieść swoje ego, chcę mnieć spokojną głowe o jakość dostarczanego prądu.

Już mam kilka pomysłów, np Sanus Oliva Listwa sieciowa z filtremna obciążalność 10 A (2300W) z filtrem SCHAFFNERA.

Zapraszam do lektury, bardzo ciekawy test

Filtru przeciwzakłóceniowy Filtercon PFpz2-4-D na Stereo i Kolorowo za jedyne 50zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert 7800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz filtr do jakiejś listwy to może ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ja kupiłem 8A , został 12A w detalu na mouser electronics ok 400 zł , chyba powinien być dobry , skutków ubocznych nie stwierdziłem

P.S zbieżność imion ze sprzedawcą przypadkowa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na tym forum zawsze na Was można liczyć.

Widzę że zdania są podzielone.

Zależy mi na listwie która uchroni mój sprzęt od niepożądanych zakłóceń. Sam za bardzo nie wieżę w poprawę jakości dzwięku

Nie chcę wydać majątku aby podnieść swoje ego, chcę mnieć spokojną głowe o jakość dostarczanego prądu.

Już mam kilka pomysłów, np Sanus Oliva Listwa sieciowa z filtremna obciążalność 10 A (2300W) z filtrem SCHAFFNERA.

Zapraszam do lektury, bardzo ciekawy test

Filtru przeciwzakłóceniowy Filtercon PFpz2-4-D na Stereo i Kolorowo za jedyne 50zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko że już ich nie produkują - podchodziłem do nich ze 4 razy i Pan obiecywał że zaczną produkcję juz niedługo - i to było ze dwa lata temu ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostali to Ci którzy nawet nie pofatygowali sie żeby zrobić sobie porównanie w ślepym teście tylko twierdzą że słyszą bo przecież słyszą;)

 

Ślepych testów jeszcze nikt nie przeszedł, poza tym wykonanie prawidłowo zorganizowanego logistycznie ślepego testu jest w domowych warunkach prawie, że niemożliwe. Uwielbiam teksty o ślepych testach-żenada.

 

Jeśli ktoś zadbał o akustykę, dobór komponentów, kabli, akcesoriów etc, a system gra rozdzielczo, to nie powinno być problemu z rozróżnieniem prezentacji brzmienia pomiędzy jedną , a drugą listwą, czy kondycjonerem i nie ma tu znaczenia cena i wiedza ile co kosztuje, bo bywa tak, że te tańsze czasem mają lepszy i większy wpływ na brzmienie, niż te droższe.

Pitolenie, że komuś się coś wydaje jest pieprzeniem dla samego pieprzenia.

Mam przykłady łącznie z udziałem osób nie mających związku z "audiofilią", nie znających ile co kosztuje i jaki może przynieść efekt, bez żadnych sugestii potrafili wskazać jaki aspekt brzmienia się poprawił, a co zostało bez zmian etc.

Nie będę ich przytaczał, bo nie o tym wątek, poza tym nie ma sensu jak widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Od kilku lat z powodzeniem używam listwy zasilajacej w ubudowie aluminiowej z 9-ma gniazdami firmy Maxbert. Bez żadnych filtrów sieciowych. Bardzo dobre wykonanie. Koszt ok. 150zł. Jedynym minusem jest zastosowanie przewodów o przekroju 1,5mmkw. Przekrój 2,5mmkw wymaga założenia zamówienia indywidualnego. Dzisiaj zamówiłbym ten większy i wersję listwy z gniazdami Schuko.

Maxbert to jeden z większych producentów tego typu sprzętu na rynku PRO. W swoim systemie miałem audiofilskie listwy z sieciówkami w kwotach za komplet 6-10kPLN. Byłu pięknie wykonane, frezowany CNC blok z POMu/Delrinu, ale za droga zabawa jak na oferowane walory dźwiękowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach osiemdziesiątych modna była koszulka z napisem - "miliony much nie mogą się mylić, jedz g...no

 

ja znam takie

 

dądź sobą, wybierz to co wszyscy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo jest w sieci pozytywnych opini na temat listwy

 

TAGA PF-1000

 

lecz rozsadek podpowiada

 

Sonus Olivia Listwa sieciowa ekranowana 6 gniazd schucko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert 7800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zadbał o akustykę, dobór komponentów, kabli, akcesoriów etc, a system gra rozdzielczo, to nie powinno być problemu z rozróżnieniem prezentacji brzmienia pomiędzy jedną , a drugą listwą, czy kondycjonerem i nie ma tu znaczenia cena i wiedza ile co kosztuje,

 

WIEDZA techniczna również - nie ma tu znaczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież skoro słyszysz to i powinieneś tak samo usłyszeć z opaską na oczach

 

I z zatkanym nosem :), serio - u niektórych może to tak działać - mogą się tak uwarunkować, że słyszą dobrze, tylko wtedy, gdy jednocześnie czują delikatny smrodek przypalanej chińskiej lampy... kto nie wierzy, niech weźmie miernik i to zmierzy (taka fraszka, a co mi tam:), albo niech zapyta psychologa lub fachowca od sensoryki.

 

Wracając do tematu - porządnie chronią sprzęt i prawdopodobnie nie degradują dźwięku wyroby estradowe Furman - stoi za nimi taka legenda, której musiałem ulec - otóż Furmana założył ktoś z ekipy techników Grateful Dead. Minus, że trzeba się pobawić z kablami w przejsciówki c13/c14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez teskoł

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy posiada Taga pf1000 i spełnia swoje zadania.

Też kupiłem tą listwę i zdaje egzamin. U mnie wyostrzyła trochę brzmienie oraz poprawiła dynamikę. Jak na takie pieniądze to jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2018 o 13:46, Kratos40 napisał:

U mnie wyostrzyła trochę brzmienie oraz poprawiła dynamikę. Jak na takie pieniądze to jest ok.

Ale z opaską na oczach i zatkanym nosem? :)))

Przecież to niemożliwe.... :D

Ciekawe dlaczego niektóre daki i nie tylko,  mają dedykowane zasilacze, przecie prund to prund ;))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2018 o 14:26, Robert 7800 napisał:

Zależy mi na listwie która uchroni mój sprzęt od niepożądanych zakłóceń. Sam za bardzo nie wieżę w poprawę jakości dzwięku

Nie chcę wydać majątku aby podnieść swoje ego, chcę mnieć spokojną głowe o jakość dostarczanego prądu.

Już mam kilka pomysłów, np Sanus Oliva Listwa sieciowa z filtremna obciążalność 10 A (2300W) z filtrem SCHAFFNERA.

Na wstępie powiem , ze należę raczej do sceptyków jeżeli chodzi o wpływ kabli. Ale doszedłem do wniosku , że należy pisać o czymś co się sprawdziło na własne uszy, a nie tylko z opowieści. Z pomocą kolegi z forum rozpocząłem budowę listwy w oparciu o filtr drugiego rzędu Schaffner FN2090-10-06 10A , kable wewnętrzne Supry , zasilający Supra , części TME , gniazdo Furutech z bezpiecznikiem , gniazda schuko Monacor. Uprzedzam zainteresowanych, że impreza tania nie jest, bo na razie pochłonęła 1,3k. w samych elementach, a jeszcze dojdzie koszt malowania obudowy.Czekam jeszcze na ostatnia przesyłkę z TME i będę mógł wreszcie zacząć montaż i napisać , czy było warto. Do samodzielnej budowy skłonił mnie fakt , że przynajmniej będę wiedział co jest w środku, zamiast czytać płomiennych recenzji nierozbieralnych pudełek za 30k. :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_2274.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Na wstępie powiem , ze należę raczej do sceptyków jeżeli chodzi o wpływ kabli. Ale doszedłem do wniosku , że należy pisać o czymś co się sprawdziło na własne uszy, a nie tylko z opowieści. Z pomocą kolegi z forum rozpocząłem budowę listwy w oparciu o filtr drugiego rzędu Schaffner FN2090-10-06 10A , kable wewnętrzne Supry , zasilający Supra , części TME , gniazdo Furutech z bezpiecznikiem , gniazda schuko Monacor. Uprzedzam zainteresowanych, że impreza tania nie jest, bo na razie pochłonęła 1,3k. w samych elementach, a jeszcze dojdzie koszt malowania obudowy.Czekam jeszcze na ostatnia przesyłkę z TME i będę mógł wreszcie zacząć montaż i napisać , czy było warto. Do samodzielnej budowy skłonił mnie fakt , że przynajmniej będę wiedział co jest w środku, zamiast czytać płomiennych recenzji nierozbieralnych pudełek za 30k. :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
IMG_2274.JPG.6f47c61b06a53bf301d66affdeaadf67.JPG
Jestem tego samego zdania co kolega . Poniżej zdjęcie mojej listwy , która jest też w trakcie budowy końcowej .
Projekt oparty jest na Gniazdach Furutech w wersji UK i iec fi-06 NCF .
Okablowanie wewnętrzne na dzień dzisiejszy będzie Neotech 2mm solid core z miedzi OCC . Jak dojdzie kabelek alpha-12 furutecha to pewnie pokombinuje i zobaczę czy coś zmienia .
Obudowa z aluminium t6082 .
Co do kabla to mam że 2-3 różne więc zobaczę czy jest jakaś zmiana w dźwięku .
6f3385ca2979a0361a3db8d5a157605b.jpg

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2018 o 13:50, ROBOLOWSKI napisał:

Poniżej zdjęcie mojej listwy , która jest też w trakcie budowy końcowej .

Wygląda elegancko :) 

Właśnie skończyłem swoją , zostało jeszcze tylko malowanie. Wg. mnie efekt dźwiękowy jest ok. w skrócie system ożył , choć najbardziej słyszalne jest to na pre i końcówce mocy, gramofonie , znacznie mniej na CD.

 

 

Dziwna sprawa, bo nie mogę dodać dalszych zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_2384-min.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek4446

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wygląda elegancko :) 
Właśnie skończyłem swoją , zostało jeszcze tylko malowanie. Wg. mnie efekt dźwiękowy jest ok. w skrócie system ożył , choć najbardziej słyszalne jest to na pre i końcówce mocy, gramofonie , znacznie mniej na CD.
 
 
Dziwna sprawa, bo nie mogę dodać dalszych zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
IMG_2384-min.thumb.JPG.b9ad1debb7ea45b529a14cd6609adf5e.JPG
Fajnie że już gra :) gratulacje !
Co do malowania to ja będę pokrywał listwę twarda warstwą anodyzowaną ( hard anodised) I jeszcze zastanowię się nad kolorem :)
A czy wykladalales wnętrze listwy jakimś materiałem bitumicznym?
Ja mam arkusz dynamat Xtreme i waham się czy użyć czy nie .

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że popełniłeś dwa błędy jeżeli chodzi o założenie audiofilskie :)
Wtyki nie są podłączone w gwiazdę i włącznik nie jest stosowany ze względu na negatywny wpływ na jakość dźwięku .
Tak przynajmniej wyczytałem i podpatrzyłem w różnych drogich listwach .

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ROBOLOWSKI napisał:

A czy wykladalales wnętrze listwy jakimś materiałem bitumicznym?

Będę wykładał , choć to tylko tak pro forma , robię tą listwę równocześnie z kolegą który swoją wyłożył materiałem bitumicznym / drgania/ lecz jak twierdzi różnicy nie ma żadnej , ot tak na wszelki wypadek :) 

37 minut temu, ROBOLOWSKI napisał:

Wtyki nie są podłączone w gwiazdę

Nie widzę żadnego technicznego uzasadnienia dla takiego podłączenia , pomijając mity na temat wpływu na dźwięk bo jedno urządzenie drugiemu " kradnie prąd" :) 

45 minut temu, ROBOLOWSKI napisał:

włącznik nie jest stosowany ze względu na negatywny wpływ na jakość dźwięku .

Jak to delikatnie powiedzieć .... , w tej listwie robotę ma robić filtr Schaffnera / i robi/ i jest on po za wyłącznikiem , reszta magii przewodów i połączeń mnie nie interesuje. Tak jak zastosowany kabel zasilający , na zdjęciu jest Supra , mam i wpinałem Furutecha i taki za 60zł z Komputronika , jak dla mnie różnicy żadnej w dźwięku nie ma. Aby to ostatecznie ustalić w przyszłym tygodniu będę miał jeszcze dwa Siltechy do porównania i cudów się nie spodziewam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak to delikatnie powiedzieć .... , w tej listwie robotę ma robić filtr Schaffnera / i robi/ i jest on po za wyłącznikiem , reszta magii przewodów i połączeń mnie nie interesuje. Tak jak zastosowany kabel zasilający , na zdjęciu jest Supra , mam i wpinałem Furutecha i taki za 60zł z Komputronika , jak dla mnie różnicy żadnej w dźwięku nie ma. Aby to ostatecznie ustalić w przyszłym tygodniu będę miał jeszcze dwa Siltechy do porównania i cudów się nie spodziewam.
No w sumie liczy się efekt końcowy czy słyszy się roznice itp itd . Ja swoją listwę traktuje jako przedłużenie gniazda ściennego z lekką mieszanką złota i rodu , jakością okablowania .
Filtrowanie mnie nie interesuje bo mam jedną listwę taką i efekt jest mieszany . Trochę męczący po półgodzinnym słuchaniu , dźwięk zaczyna być zbyt detaliczny i mało dociążony .
Jeżeli chodzi o różne kable sieciowe to ja mam inne doświadczenia . Mam ich kilka i zdecydowanie najlepiej wypada Furutech FP-TCS31 na rodowanych wtykach . Gra tak fajnie że aż nie chce mi się słuchawek ściągać z głowy :)
Jeżeli chodzi o pozostałe kable to te różnice nie są aż tak wielkie ale też nie grają źle . Myślę że największy wpływ mają wtyki .


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.