Skocz do zawartości
IGNORED

jaka listwa zasilająca do sprzetu audio


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pojaśnijcie jak możecie. Podpinam pod listwę Taga PF1000 v2 wzmacniacz lampowy z filtrem Schaffnera na wejściu. Jak podepnę do gniazd filtrowanych to listwa zaczyna brzęczeć. Jak podepnę pod gniazda niefiltrowane jest cisza. Jakiś rezonans? "O co kaman" ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, McGyver napisał:

Co to za obudowa

Materiał , czyli dwie kwadratowe obudowy i blacha na zakrycie góry i dołu znalezione na złomie. Wszystko zespawane i pomalowane proszkowo. 

Front wykonywał znajomy na frezarce CNC wg. mojego pomysłu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2018 o 17:25, Robert 7800 napisał:

Pod listwe dędzie podłączony telewizor komputer i najważniejsze - wzmacniacz. Który posiada transformator toroidalny który z kolei szczytowo ponoc potrafi pobrac 750 W

- rozruchowo więcej - soft start niezbędny, bo takie aparaty jak wyłącznik nadprądowy o charakterystyce B lub C na pewno zareagują bo po to jest (aby unikać pożaru w ścianie).

W dniu 8.12.2018 o 23:23, sir.jax napisał:

A co to "przetężenie"

W odróżnieniu od przepięcia , (czyli nadmiaru ciśnienia stosując analogię hydrauliczną) przetężenie  dotyczy ilości, jaką przewód, złącza są w stanie wytrzymać bez ich zniszczenia.

W dniu 8.12.2018 o 23:36, sir.jax napisał:

na przetężenie ma pomóc listwa ?

Przy poprawnie wykonanej instalacji, nie ma prawa dojść do przetężenia obwodu zasilania

Wyłączniki nadprądowe mają czujnik bimetaliczny (przetężeniowy długotrwały) i cewkę z kotwicą, która wypina obwód bezzwłocznie (zwarciową).

Zwarć na obudowę nie unikniesz, ani jednoczesnego załączania odkurzacza, suszarki, czajnika, itede.

Gdy remont , wtedy policz sobie - rozruchowo to może być więcej niż masz w umowie z dostawcą energii (wtedy są szczególne warunki eksploatacji).

Dlatego rozruch niejednoczesny i z równomiernym obciążeniem faz (powinien być).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2018 o 00:43, Ronaldo9 napisał:

mają podpięty pod licznik osobny kabel 

twierdza że lodówka czy Wi-Fi zaburza ich system

urządzenia hi fi w ogóle nie potrzebują prądu ani kabli,działają na wireless

Licznik do zabezpieczeń zaliczeniowych jest zaplombowany przez dostawcę energii.

Prędzej świetlówki kompaktowe u kresu żywota (ogólnie wypinanie lub ściemnianie lub przepalenie oświetlenia - prąd przemienny i masz impuls napięciowy)

Suchar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2018 o 14:07, sir.jax napisał:

Ciekawe dlaczego niektóre daki i nie tylko,  mają dedykowane zasilacze, przecie prund to prund ;))))))

Zasilacze zewnętrzne bywają z trzecią żyłą sterującą od ładowanego/zasilanego urządzenia. Bywa, że nie tylko plus i minus.

W cyfrowych przetwornicach bierz pod uwagę, że to spadek napięcia może spalić zasilacz ( a nie jego nadmiar , bo po wydzielaniu nieodprowadzonego ciepła nie rozpoznasz tego). Lepiej żeby miał podane na obudowie: 100- 240 V AC. (Input). Tak zwykle jest.

 

Do @catdragon

Co to jest "układ sprawdzający poprawność fazy" ? Względem czego ?

W dniu 9.12.2019 o 23:11, Bogusław_59825 napisał:

To prawda. 

Dla sprzętu typu CD, DAC może być, ale nic wysoko-prądowego, ten podbiera prąd innym sprzętom, co niestety : słychać przy głośniejszym graniu wzmacniacza. 

O widzisz.

Teraz załóż scenariusz, że sąsiad robi remont i akurat używa spawarki.

Twój obwód też to odczuje.

- na "podbieranie" rada - zmiana pola przekroju poprzecznego przewodów w instalacji stałej, a przed tym-ekwipotencjalizacja uziemień do jednego z danego obszaru czyli wokół budynku .

(Żart)

Gwiazda/Trójkąt już dawno temu

wynaleziona.

(Jak na słuch wyłapiesz, że te z nadmiarową mocą podbierają prąd innym niskoprądowym, to dla mnie zagadka). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2020 o 22:14, Wojtokol napisał:

Szukam kondycjonera 

Przeprowadziłem się do nowego domu

Sprawdziłem napięcia w sieci i lepiej nie komentować.

Reklamacja do dostawcy energii, niech oni wyślą ekipę - ma być tak, jak w umowie.

21 godzin temu, M-K napisał:

To raczej twoje pomieszczenie pracuje a nie listwa

Rozwinąłbyś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Interpunkcja

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, xetras napisał:

(Jak na słuch wyłapiesz, że te z nadmiarową mocą podbierają prąd innym niskoprądowym, to dla mnie zagadka). 

I niech tak zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xetras napisał:

Rozwinąłbyś ?

Do pewnych poziomów głośności nie usłyszymy "reakcji" pomieszczenia. Po prostu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2020 o 15:51, MariuszZ. napisał:

Koledzy pojaśnijcie jak możecie. Podpinam pod listwę Taga PF1000 v2 wzmacniacz lampowy z filtrem Schaffnera na wejściu. Jak podepnę do gniazd filtrowanych to listwa zaczyna brzęczeć. Jak podepnę pod gniazda niefiltrowane jest cisza. Jakiś rezonans? "O co kaman" ? 

Listwa zaczęła grać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

Co z tego, skoro głównie na nerwach?

Wystarczy zmienić gniazdko i po kłopocie. Bardziej nurtuje mnie pytanie czy tylko moja tak ma czy to standard i nie powinno się podłączać w kaskadę filtrów EMI. W instrukcji listwy nic nie ma na ten temat, bo i po co? Wszak to banalnie proste urządzenie ... a jednak coś się tam dzieje, że coś w środku "gra". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @xetras nie mam pojęcia może względem drugiego przewodu niefazowego , cyt " PF-2000 posiada dodatkowo funkcję wskazującą prawidłową fazę zasilania. "  kondycjonery / listwy innych firm też często mają taki wskaźnik / układ nazwany tak jak w pf2000 albo podobnie , zastanawiałem się jak to jest zrealizowane .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

... Wszak to banalnie proste urządzenie ... a jednak coś się tam dzieje, że coś w środku "gra". 

Zapewne drgają luźne druty na dławikach gdy przepływa przez nie prąd.

Bubel.

 

42 minuty temu, catdragon napisał:

... zastanawiałem się jak to jest zrealizowane .

A jak jest to realizowane jak sprawdzasz fazę w gniazdku? 

Dotykasz neonówką i świeci na fazie. A świeci bo faza ma potencjał względem Twojego ciała i płynie prąd... Jaki problem to wykorzystać w listwie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Dotykasz neonówką i świeci na fazie. A świeci bo faza ma potencjał względem Twojego ciała i płynie prąd... Jaki problem to wykorzystać w listwie?

Hej wiem że tak to działa tylko listwy nie dotykasz cały czas , jest led który po prostu świeci .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Bubel

Jutro się przyjrzę wewnątrz czy da się to ogarnąć jakimś silikonem. Faktycznie jak podłączę lampkę 40W też brzęczy, a ja już schematy chciałem analizować hehe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, catdragon napisał:

Hej wiem że tak to działa tylko listwy nie dotykasz cały czas , jest led który po prostu świeci .

Pozdrawiam 

Tranzystor. W kolektorze LED. Emiter na neutralny. Baza przez duży R do fazy. I jak jest OK podłączone to LED świeci. Kilka takich kombinacji pozwoli wskazać prawidłowe podłączenie. 

To tylko banalny przykład. 

Robiłem takie układy (np. mogące mieć zastosowanie w listwach acz zastosowane w moich wzmacniaczach), które pokazywały istnienie (również wartość) składowej stałej w sieci zasilającej. To trochę bardziej złożone zadanie ale również bez przesady.

21 minut temu, MariuszZ. napisał:

Jutro się przyjrzę wewnątrz czy da się to ogarnąć jakimś silikonem. Faktycznie jak podłączę lampkę 40W też brzęczy, a ja już schematy chciałem analizować hehe. 

Gdybyś miał pewność co do dławika to polecam Epidian (jakiś tego typu klej z Castoramy). Są takie szybkowiążące (praktycznie po 5 min). Silikon długo tężeje. Ale wcześniej upewnij się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

W instrukcji listwy nic nie ma na ten temat, bo i po co?

A jesteś pewien, że zaglądałeś do instrukcji, bo w niej jest taki zapis:

1. Upewnij się, że filtr jest wyłączony (przełącznik zasilania znajduje się w pozycji OFF i kabel zasilający jest odłączony).

2. Używając kabli zasilających (do tego produktu dołączony jest tylko przewód zasilający dla filtra) podłącz sprzęt audio-video do gniazd zasilania. Postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:GNIAZDA FILTERED (te gniazda są filtrowane, szumy elektryczne są filtrowane i redukowane) - podłącz tutaj źródła audio-video (odtwarzacz CD/DVD/BluRay/Odtwarzacz multimedialny, tuner FM/AM/TV, DAC, gramofon, przedwzmacniacz, kolumny aktywne itp.) i urządzenia wyświetlające obraz (telewizor, projektor itp.).GNIAZDA DIRECT (te gniazda nie są filtrowane) - podłącz tutaj urządzenia wzmacniające (wzmacniacz, końcówkę mocy, amplituner stereo/AV, subwooferaktywny itp.)Uwaga! Sprawdź rozdział „Obsługa” niniejszej instrukcji, aby uzyskać więcej informacji o fazach oraz prawidłowym podłączeniu sprzętu audio-video.

3. Twój filtr jest gotowy do pracy.

Uwaga!

Zalecamy stosowanie wtyczek Schuko we wszystkich kablach zasilających.Uważaj, aby nie przeciążyć filtra zasilania. Dodaj wszystkie ilości energii zużywanej przez sprzęt audio-video podłączony do filtra - całkowita wartość nie powinna przekraczać maksymalnego obciążenia określonego na filtrze i w specyfikacjach na stronie www.TagaHarmony.com (zwykle 10A, 2500W)

Pomijam fakt, że na samym początku instrukcji widnieje napis:

Seria PF [230-240V]

PRZECIWZAKŁÓCENIOWE FILTRY ZASILANIA DO UŻYTKU Z URZĄDZENIAMI AUDIO-VIDEO

więc po co podłączasz lampkę do testów.

Kolejna sprawa, taka ogólna, to co do zasady, między filtrem sieciowym, a źródłem nie powinno się montować innych urządzeń, a Ty masz filtr sieciowy zamontowany już we wzmacniaczu i między nim a źródłem czyli gniazdkiem wstawiłeś dodatkowe urządzenie w postaci drugiego filtra, nie mówię już o tym, że jeśli masz we wzmacniaczu zamontowany ten filtr zintegrowany razem gniazdem na kabel sieciowy, to musi on być dokładnie skręcony/połączony z obudową. Ta lampa to jakiś diy projekt ?

52 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Zapewne drgają luźne druty na dławikach gdy przepływa przez nie prąd.

No bo w tej listwie nic innego nie ma, co by mogło brzęczeć z częstotliwością przepływającego prądu i pewnie ten dławik jest kiepskiej jakości ale pytanie czy jest on przystosowany do "syfu" jaki może być w gniazdku. To trochę tak, jak niektórym brzęczą transformatory we wzmacniaczach w jednym pokoju, a już w drugim nie, a przecież przy przenoszeniu wzmacniacza zwoje/blachy nie poluźniają/ścieśniają się na przemian, wiadomo że jest to kwestia wykonania ale jednocześnie pokazuje nam, że "prąd może mieć różną jakość".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Tranzystor. W kolektorze LED. Emiter na neutralny. Baza przez duży R do fazy. I jak jest OK podłączone to LED świeci. Kilka takich kombinacji pozwoli wskazać prawidłowe podłączenie. 

Gratuluje wiedzy i biegłości w temacie , dla mnie to zupełnie nie zrozumiałe , jak masz schemat z konkretnymi wartościami to proszę , chętnie skorzystam . 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, radmorek napisał:

więc po co podłączasz lampkę do testów

Ponieważ przy mniejszym obciążeniu np. CD, DAC, zasilacz streamer podłączonych do gniazd filtrowanych nie brzęczy listwa. Wzmacniacz ma ok. 70W i podłączony pod filtrowane gniazdo powoduje co napisałem. Lampka 40W czyli niewiele ale też wzbudza te cewki. Podłączyłem żeby sprawdzić czy powodem brzęczenia nie jest drugi filtr wzmacniacza w obwodzie. Poza tym dzięki za przypomnienie instrukcji. Faktycznie nie zwróciłem uwagi żeby nie podłączać wzmaka pod filtrowane gniazda. Nie rozumiem dlaczego ale jak pisałem wzmak ma swój filtr Emi więc nie ma problemu. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radmorek napisał:

Ta lampa to jakiś diy projekt ?

Tak. Prawie klon ANK PP na EL84. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Resizer_15839661175040.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta obudowa jest malowana i do tej farby przymocowany jest filtr z gniazdem, to jest to błąd co do zasady, gdyż co do zasady, te filtry muszą mieć bardzo dobre połączenie z masą, głównie chodzi o prawidłowe uziemienie kondensatorów znajdujących się w takim filtrze, chyba, że producent przewidział inaczej i to musiał byś sprawdzić pod ten konkretny filtr, jeśli natomiast konstrukcja wzmacniacza nie pozwala na "masowanie do obudowy", to taki filtr wymagający tego nie powinien być zamontowany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest w miejscach mocowania bez farby. Poza tym pin PE będący częścią obudowy filtra jest połączony linką z PE gniazda zasilającego i punktem wspólnym PE i masy wzmacniacza na obudowie, co prawda przez ground lifter z drugiej strony ale to inna historia. Może da się lepiej ale szczerze powiem, że nie wiem jak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa Antyprzepięciowa Ever HOME 2m RJ11 RJ45 RTV

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2020 o 19:12, Grzegorz7 napisał:

Listwa zaczęła grać...

To znaczy, że muzykalna jest;-)

A wybrała już instrument?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje temat .

Mam aktualnie taka listwę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chciałbym wymienić na coś lepszego tak do 500 zł.

Główny minus jak słucham muzyki słychać irytujące trzeszczenie przy włączeniu lampki .

I tam jeszcze parę rzeczy ?

Szukam czegoś tak do 500 zł .

Na chwile obecną rozważam

1 zostać przy listwie a kupić dc blocker pod wzmacniacz .

2 kupić dc blocker i podłączyć całą listwę .

3 zakupić  listwę

A coś z tomanka

B wireworld matrix 2

C na znanym portalu wyszła listwa sonus oliva

D Taga Harmony PF-1000 v.2

E  Taga Harmony PF-600

F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chodzi mi typowo o kwestie techniczne i w miarę dobre wykonanie jak za te pieniądze .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, margaryna85 napisał:

coś z tomanka

Skuteczność BC-blockera tej "marki" zerowa. Miałem, przetestowałem. Psuje dźwięk a kompletnie nie chroni przed syfem z sieci. Bardzo przyzwoicie zbudowana jest listwa Wireworld ale to nie jest listwa filtrująca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sam Dc blocker od gościa z punktu F. Brzęczenie mojego Nada doprowadzało mnie do szału. Po podłączeniu tej skrzyneczki nastała błoga cisza. Czyli tanio i działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, margaryna85 napisał:

trzeszczenie przy włączeniu lamp

Wyraziłem się mało precyzyjnie. Mam wzmacniacz lampowy ale i podłączona lampkę nocną pod jedna listwę. 

7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Bardzo przyzwoicie zbudowana jest listwa Wireworld ale to nie jest listwa filtrująca

Czyli rozumiem że to zwykły przedłużacz? 

Więc w takim razie może warto zainwestować a przed to wstawić dc blocker co kolega Seb1? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.