Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz SACD do polecenia


qot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może ktoś polecić player SACD? Nie koniecznie z obecnych nowości (chyba, że odradzacie "używane"). Na jakie marki patrzeć? Na co zwrócić uwagę? Patrzę pod kątem odtwarzacza i jako źródło (do DACa).

Kiedyś miałem Yamaha DVD-S1700 i zostało mi parę płyt... ale pamiętam że szału nie było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa14se

Ups. trochę wysoka półka... dla -nastu płyt SACD ze starej kolekcji to model zbyt wypasiony :). Czytałem o serii marantza - zacne. Co do kwoty myślałem do 2-2,5 tyś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. trochę wysoka półka... dla -nastu płyt SACD ze starej kolekcji to model zbyt wypasiony :). Czytałem o serii marantza - zacne. Co do kwoty myślałem do 2-2,5 tyś...

 

A Pioneer PD-50? Bardzo fajny odtwarzacz w swojej cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pioneer PD-50? Bardzo fajny odtwarzacz w swojej cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety był za dobry , za tani i już jest nieprodukowany .

Jako SACD i w tej cenie warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj choćby na tym forum o Arcam CDS27

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz SA15S1... Godny polecenia ....Jedyna wada co mniej więcej 5 lat wymiana lasera ....HOP 1200R bardzo tani , a sama operacja wymiany bardzo prosta .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada co mniej więcej 5 lat wymiana lasera

tzn pewnie zależy to od ilości godzin słuchania ? dobrze ze jest dostępny na wymianę

 

Arcam CDS27 za ok. 2 kzł. Sprzedają tu i tam resztki.

a czemu resztki ? nie produkują go już ? za dobry był? :)

znalazłem na allegro :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nowe i to 16 sztuk

może komuś się przyda a i sam się zastanawiam, tylko muszę Was spytać czy taki Arcam może też działać jako odtwarzacz DVD / BR ?

obecnie mam Yamahę BR która odtwarza SACD ale mnie wkurza i chętnie zamieniłbym na tego arcama skoro cieszy się tak dobrą opinią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn pewnie zależy to od ilości godzin słuchania ? dobrze ze jest dostępny na wymianę

 

 

a czemu resztki ? nie produkują go już ? za dobry był? :)

znalazłem na allegro :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nowe i to 16 sztuk

może komuś się przyda a i sam się zastanawiam, tylko muszę Was spytać czy taki Arcam może też działać jako odtwarzacz DVD / BR ?

obecnie mam Yamahę BR która odtwarza SACD ale mnie wkurza i chętnie zamieniłbym na tego arcama skoro cieszy się tak dobrą opinią.

 

Z pewnością zależy to od czasu odsłuchu ...Choć lasery do płyt SACD wykazują oznaki zmęczenia po takim czasie uzytkowania , w przeciwienstwie do laserów CD , musza czytać trzy warstwy : CD , SACD , SACD 5. 1... Co wymaga skoncentrowanej silnej wiązki lasera...Polecam tego Marantza 15S1 miałem go 5 lat ...Czasami jest na Allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał odtwarzacza który czyta także płyty SACD-R nagrywane na zwykłych płytach DVD. Rip-ów takich płyt jest wiele tysięcy, jest w czym wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 18:40, cezar1972 napisał:

Rozważ zakup starszego Marantza z serii Premium - model SA - 17S1. Wyrwiesz go trochę poniżej 2.000 PLN. Moim zdaniem gra co najmniej tak samo dobrze (jak nie lepiej) jak nowe sprzęty w podobnej kwocie, ale bije ich jakością wykonania.

Myslę,że ten Marantz to ciekawy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD30/50 czyta płyty DVD/DVDR/DVDRW na które wypalasz pliki DSD i po sprawie. Masz jakość oryginału.

PD30 to jakieś 800zł za prawie nowy, tylko gra kiepsko. W innym wątku pisałem o tym parę minut temu. Kilka lat temu w teście chyba w HiFi i muzyce recenzent z miejsca proponował, czy zalecał wymianę układów wyjściowych. Płyną do mnie w tej chwili z Chin. Koszt takich układów to 100zł więc niewiele, tylko że sa w technologii smd i nikt tu na forun chyba się jeszcze tym nie bawił. Jak uruchomie to dam znac i opiszę jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pioneer PD50, który można podciągnąć również modem. 
Są jeszcze dostępne w sklepach końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otake coś wisi na olx- natknąłem się przypadkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek.

Czy jest coś godnego uwagi z nowych urządzeń w przedziale cenowym powiedzmy 5-8k ?

Miałem Yamaha cds1000 - zrobiła na mnie średnie wrażenie.

Słyszałem że Pioneer pd70ae jest świetny, ale cena odstrasza..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 23:41, Pasqual napisał:

Marantz SA11 S2 można kupić tanio z drugiej ręki, moim zdaniem zakup na lata

Używany sa11s2  za 2,5zl???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Denona DCD -2500NE, to Topowy model,za 8tyś powinno udać się go wyrwać,lub niższy model DCD-1600NE za około 4-4,5tyś zł. Był jeszcze DCD-2020NE ale jako nowy już chyba nie dostępny,chyba że gdzieś na sklepie jeszcze zalega na półce.

Miałem u siebie dłuższy czas Denona DCD-2010NE  (troche starszy model niż podane wyżej) i grał naprawdę świetnie,szczególnie potrafił pokazać na co go stać przy płytach SACD, ale również byłem pod wrażeniem jak dobrze grał z MP3 (oczywiście 320kbps)  Więc nie sądzę by np DCD- 2020NE a tym bardziej DCD-2500NE grały gorzej,jak już to chyba tylko lepiej.

Oczywiście dobrze by było odsłuchać przed zakupem,każdy ma inny gust,a firma sygnaturę dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, piotrek7 napisał:

A który z odtwarzaczy tej firmy został zaprojektowany jako SACD?

Np MF KW sacd player..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie. Było coś takiego w erze mody na SACD. Era przeminęła a MF dał sobie spokój z tą technologią i skoncentrował się na tym, co im wychodzi całkiem nieźle czyli CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz SA-1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lub wersja oszczędnościowa Philips SACD 1000

SACD1000-IMS-en_US.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piotrek7 napisał:

A faktycznie. Było coś takiego w erze mody na SACD. Era przeminęła a MF dał sobie spokój z tą technologią i skoncentrował się na tym, co im wychodzi całkiem nieźle czyli CD

SACD jest do dziś główne promowany w Japonii stąd w większości ich firm Audio ten format jest obsługiwany przez odtwarzacze CD. Miałem okazje porównywać dobre CD do płyt SACD i uważam że różnica jest na korzyść SACD , jednak to prawda że nie jest to jakaś kolosalna różnica-Ale Jest słyszalna,dzwięk jest pełniejszy,głębszy,scena szersza,więcej słyszalnych detali a jednocześnie jakby delikatniej,bardziej muzykalnie.Szkoda że oferta muzyczna SACD jest nie zbyt wielka,no i przede wszystkim trochę chore ceny za dobre wydania SACD szczególnie wersje SHM-SACD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jakiś miesiąc temu obiecałem wrażenia z odsłuchu Pioneera PD30 po wymianie opampów.

Stało się. Układy Muses 8920 w technologii smd przypłynęły, zostały profesjonalnie polutowane, żeby wszystko miało ręce i nogi w najlepszym zakładzie i przyszedł czas na odsłuch.

Nadmienię tylko że Pioneer PD30 to maszyna SACD na doskonałym DACu AKM i tylko nieszczęsne opampy 5532 powodowały że dźwiękowi brakowało większej przestrzeni, efektów za głową słuchacza jak w kinie domowym czy większej muzykalności, choć i tak w porównaniu z Sony ES, czy fabrycznym NADem było nieźle, a w porównaniu do krytykowanych tu na forum SONY wręcz super.

Ale po kolei:

TOTO "ROSANNA?, zaraz potem Eagles "HELL FREEZES OVER"- wprawdzie to nietuzinkowe płyty, ale w końcu testujemy i opisujemy zacne odtwarzacze-pojawiła się dynamika, lepsze barwy i początki przestrzeni. Słynna jakościowo płyta Eagles to wspaniały wręcz bas i prawdziwe 3 plany.

Al. Di Meola "Opus"- tu już wybrzmienia w całej okazałości, spektakularna przestrzeń. W ostatnim fragmencie 1 kawałka rewelacyjna perkusja fruwająca gdzieś wokół muzyków.

Peter Gabriel "UP" - w kawałku Growing Up ten bas trzeba usłyszeć. W końcu efekty w przestrzeni, jakiś metr za głową trochę na prawo (ktoś to potwierdzi ?).

Erykah Badu "Baduizm"- od początku super jędrny bas. Niezwykle punktowy, całość zwarta i bardzo realistyczna.

Teraz czas na płyty SACD.

The Pinnacle of Chesky Voice i Rebecca Pidgeon- bardzo ciepły wokal, podobnie Christy Baron.

Al. Di Meola "Consequence of chaos"- tym razem Meola w wersji SACD i tu jest pięknie. Dźwięk jasny ale miękki jak przystało na SACD. 

Ogólnie jestem zadowolony z wymiany układów w odtwarzaczu. Muszę przyznać że najbardziej zyskała przestrzeń i umieszczenie w niej instrumentów. Chodzi mi o precyzję ale uzyskiwaną jakby naturalnie, nie na skutek ostrego cięcia wysokimi tonami.

Ciekaw jestem czy może ktoś bawił się również tym odtwarzaczem (pytałem już kilkukrotnie bez odzewu).

Ciekaw jestem również czy można z niego coś jeszcze wydusić. Nie widzę na tę chwilę sensu zakładania oddzielnego wątku w dziale Diy, może w temacie poszukiwań SACD będzie sensowniej.

A może ktoś zmieniał coś w innym odtwarzaczu SACD podobnie jak to wszyscy czynią w CD-kach. Sporo płyt ukazuje się w formacie SACD. Obecnie czekam na Suzan Wong, po obejrzeniu BluRaya apetyt nie daje spokoju.

Zdziwił mnie też wpis któregoś z kolegów odnośnie nowych odtwarzaczy SACD- chyba tylko takie się teraz produkuje, czy ktoś widział nowe odtwarzacze w wersji tylko CD ? Do tego chyba wszyscy teraz wpowadzają drogą Pioneera, jak np. McIntosch MCD600 SACD możliwość odtwarzania plików DSF DFF z płyt DVD, czyli odpowiednik DSD w DACach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.