Skocz do zawartości
IGNORED

kabel Hdmi/i2s


Pawel_71615

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko wychodze z założenia, że jesli kabel ma spełniac jakies wymagania to powinien je spełniac.

 

BTW jaki jest transfer audio po I2S?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp: U mnie co prawda ten model tylko 12m ale dziala 8K do projektora, zwykle kable plaskie z Dipola 10m chodzily spoko FullHD a kosztuja grosze - tylko nie pisz mi ze do obrazu sa dobre te kable reklamowane przez HDTVpolska ktore sami konfekcjonuja w Chinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 8K poszło do projektora? Pytam o parametry czyli chroma i Hz.

 

Jaki masz projektor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy native Sony 270.

Nie wiem ile. Az tak nie celebruje, wystarczylo info ze jest sygnal 8K na tym kablu kiedys zmienie na optyczny ale na razie jak jestem w Polsce to chodzi on na tym Chinskim miedzianym kablu. Czesto tez mam ze soba w podrozy ten Dipolowski plaski 10m w hotelach jak sie podlaczam po hotelowe TV z biurka czy lozka i chodzi spoko FHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się z ciekawości spytam, wy na te odległości rzędy 7 czy 15m zamierzacie przepychać I2S? Znaczy 3 Lclock, Bclock, Mclock data i co tam jeszcze w tym protokole? I jeszcze po drodze te zegary konwertować napięcie->światło-> napięcie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Najtanszy native Sony 270.

 

To jest projektor 4K. On nie przyjmie sygnału 8K. On ma złącze HDMI 2.0. Dlatego nie mogłeś na nim obejrzeć sygnału w 8K. Nawet jesli to był materiał 8K nadajnik (player, komputer) musiał go wcześniej skonwertować do jakiegoś trybu 4K bo inaczej nie dogadałby się z projektorem. 

 

Popatrz tutaj:

hdmi5.jpg

 

Najgorszy sygnał 8K potrzebuje 32Gbps przepustowości. Wymaga złącza HDMI 2.1 i odpowiedniej jakości kabla. Albo krótki miedziany albo światłowodowy. BTW znam tylko dwa playery które mają wyjście w standardzie HDMI 2.1. To najnowsze konsole Sony i Microsoftu.

 

Oczywiście do audio I2S nie potrzeba takiego pasma, ponawiam pytanie ile go potrzeba bo nie wiem.

3 godziny temu, micwoj napisał:

Tak się z ciekawości spytam, wy na te odległości rzędy 7 czy 15m zamierzacie przepychać I2S? Znaczy 3 Lclock, Bclock, Mclock data i co tam jeszcze w tym protokole? I jeszcze po drodze te zegary konwertować napięcie->światło-> napięcie? 

A dlaczego nie?

Konwersja jak piszesz napięcie-światło-napięcie znana jest od ponad 30-u lat. Takie transmitery i receivery montuje się teraz w kablach AOC we wtyczkach HDMI. Nowości, które można wymyśleć to jedynie upchanie do rury większej ilości danych i do tego służą właśnie kable HDMI AOC. I tylko one zapewnią przesłanie na duże odległosci. kable HDMI 2.0 AOC zapewniają przesłanie pełnego pasma 18Gbps na odległość 100 metrów. Mam w domu taki kabel o długości 50 m. I sygnał 4K@60 (4:2:0) śmiga jak ta lala ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętajmy też że I2S to magistrala do przesyłania dźwięku w PCM. A kabel HDMI, czy jakikolwiek inny, to tylko rury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry chodzilo mi o 4K, czyli to co da sie aktualnie ogladac a nie demo z kompa 8K.

Te kable co podalem to na to co mozna faktycznie ogladac sa bardzo dobrej jakosci i przy swoich dlugosciach nie powoduja buntu urzadzen ze jest zly sygnal.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jay’s wrócił 29 stycznia po 3 tygodniach. Padła płytka sterująca serwomechanizmem.

Kabelki świeżyzna, musiały sobie trochę pograć. Od razu mówię – ten Jay’s to dla mnie 3 słowa: melodyjność, płynność, muzykalność. Tak go odbieram. Zatem przejdźmy do kabelków.

Odsłuchy przeprowadzałem na słuchawkach HIFiMan HE-6 z kablem Tonalium, wtyki 2 x 3 pin XLR.

Kable I2S HDMI

Enthusiast Moshou 8K – 1 m / 105 zł Chiny

Bardzo homogeniczny i pastelowy, lekko ocieplony – tak można napisać – letni. Na pierwszy rzut ucha rozjaśniony, ale nie, wysokie tony nieco wyciszone, tak samo z basem. Kabel gra głównie środkiem, środek ciężkości położony na górnej średnicy. Dość dużo szczegółów i sumie bardzo przyjemne brzmienie, biorą pod uwagę cenę kabla jest bardzo dobrze. Rozdzielczość jak cenę dobra.

Nordost Blue Heaven HDMI – 1 m / 1400 zł USA

Czysty i przejrzysty, bardzo przestrzenny. Zimny jak mroźny poranek. Dobra rozdzielczość. Środek ciężkości dość wysoko, bas mógłby być nieco masywniejszy. Wypełnienie i masa przeciętne. Dynamika dość dobra.

Hama ***** HDMI – 1 m / 100 zł Niemcy

Praktycznie to samo co Nordost, odrobinę mniejsza rozdzielczość wysokich tonów.

Audioquest Forest HDMI – 2 m / 250 zł ? USA

Dźwięk szary, przygaszony i matowy. Katastrofa…

Kabel coaxial BNC Argentum Cw 1/1 – 1m / 590 zł Polska

Mega dynamika zarówno w skali makro jak i mikro. Dobre dociążenie i wypełnienie. Barwowo neutralny, wybitna rozdzielczość i bogactwo harmonicznych. Długie podtrzymywanie wybrzmień. Czyste jak brylant wysokie tony, a jednak czuje się ciężar blach. Przestrzeń dość duża, uporządkowana i wiarygodna chociaż nie stadionowa. Dla mnie kabel marzenie, wykonany z ze srebra 5N.

Kabel coaxial RCA WireWorld Gold Starlight7  0,5 m / 1200 zł USA

Plastyczny i ocieplony, dobra rozdzielczość. Pierwszy plan przybliżony, poza tym przestrzenność ok. Fajne ciepłe złociste wysokie tony. W sumie bardzo fajny kabel, ale jak widać powyżej konkurencja – także polska – nie śpi. Wypada jednak zauważyć, że był kupiony w skrepie, a Argentum zamówiony u producenta, więc pewnie należy uznać że to ta sama półka cenowa.

Konkluzja – słucham na Argentum, a temat I2S jeszcze się podrybluje i czuję, że tanio nie będzie. Dlatego dalsze ewentualne zakupy po starannym odsłuchu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WhiteDragon napisał:

Jay’s wrócił 29 stycznia po 3 tygodniach. Padła płytka sterująca serwomechanizmem.

Kabelki świeżyzna, musiały sobie trochę pograć. Od razu mówię – ten Jay’s to dla mnie 3 słowa: melodyjność, płynność, muzykalność. Tak go odbieram. Zatem przejdźmy do kabelków.

Odsłuchy przeprowadzałem na słuchawkach HIFiMan HE-6 z kablem Tonalium, wtyki 2 x 3 pin XLR.

Kable I2S HDMI

Enthusiast Moshou 8K – 1 m / 105 zł Chiny

Bardzo homogeniczny i pastelowy, lekko ocieplony – tak można napisać – letni. Na pierwszy rzut ucha rozjaśniony, ale nie, wysokie tony nieco wyciszone, tak samo z basem. Kabel gra głównie środkiem, środek ciężkości położony na górnej średnicy. Dość dużo szczegółów i sumie bardzo przyjemne brzmienie, biorą pod uwagę cenę kabla jest bardzo dobrze. Rozdzielczość jak cenę dobra.

Nordost Blue Heaven HDMI – 1 m / 1400 zł USA

Czysty i przejrzysty, bardzo przestrzenny. Zimny jak mroźny poranek. Dobra rozdzielczość. Środek ciężkości dość wysoko, bas mógłby być nieco masywniejszy. Wypełnienie i masa przeciętne. Dynamika dość dobra.

Hama ***** HDMI – 1 m / 100 zł Niemcy

Praktycznie to samo co Nordost, odrobinę mniejsza rozdzielczość wysokich tonów.

Audioquest Forest HDMI – 2 m / 250 zł ? USA

Dźwięk szary, przygaszony i matowy. Katastrofa…

Kabel coaxial BNC Argentum Cw 1/1 – 1m / 590 zł Polska

Mega dynamika zarówno w skali makro jak i mikro. Dobre dociążenie i wypełnienie. Barwowo neutralny, wybitna rozdzielczość i bogactwo harmonicznych. Długie podtrzymywanie wybrzmień. Czyste jak brylant wysokie tony, a jednak czuje się ciężar blach. Przestrzeń dość duża, uporządkowana i wiarygodna chociaż nie stadionowa. Dla mnie kabel marzenie, wykonany z ze srebra 5N.

Kabel coaxial RCA WireWorld Gold Starlight7  0,5 m / 1200 zł USA

Plastyczny i ocieplony, dobra rozdzielczość. Pierwszy plan przybliżony, poza tym przestrzenność ok. Fajne ciepłe złociste wysokie tony. W sumie bardzo fajny kabel, ale jak widać powyżej konkurencja – także polska – nie śpi. Wypada jednak zauważyć, że był kupiony w skrepie, a Argentum zamówiony u producenta, więc pewnie należy uznać że to ta sama półka cenowa.

Konkluzja – słucham na Argentum, a temat I2S jeszcze się podrybluje i czuję, że tanio nie będzie. Dlatego dalsze ewentualne zakupy po starannym odsłuchu.

 

Jaszcze jak byś napisał jaki to dokładnie transport Jay's Audio i jaki DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pmcomp napisał:

Jaszcze jak byś napisał jaki to dokładnie transport Jay's Audio i jaki DAC?

Jay's Audio CDT-2 MK2 oraz Audio-gd Master 11 Singularity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WhiteDragon napisał:

Jay's Audio CDT-2 MK2 oraz Audio-gd Master 11 Singularity.

Widzę, że Jay's juz takich wypasów jak kiedyś nie robi. Zegar femto clock, napęd też inny. No cóż, klienci chcieli taniej. Szkoda, że nie ma wejścia zewnętrznego zegara.

DACa nie znam, nie słuchałem. Widzę że na PCM1704. Miałem te kości wsadzone na stolikach do mojego Audio Note ale mi się dźwiek bardziej podobał z PCM63.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pmcomp napisał:

Widzę, że Jay's juz takich wypasów jak kiedyś nie robi. Zegar femto clock, napęd też inny. No cóż, klienci chcieli taniej. Szkoda, że nie ma wejścia zewnętrznego zegara.

E, no chyba nie można narzekać. Zegar rubidowy kosztuje, femto clock to cienizna jakaś? Napęd Philipsa CDM4/19 - konstruktor Jacky Ho twierdzi  że laser pracuje w polu magnetycznym i jest trwalszy od tego stosowanego w CDT3 - już nieprodukowanego i jest bardziej muzykalny - tak jest w recenzji na 6moons. Nie wiem, nie porównywałem. Napęd wzięłem, miałem możliwość zwrotu, ale został.

36 minut temu, pmcomp napisał:

Widzę że na PCM1704

Tak, konkretnie 4 kosteczki PCM1704 w wersji UK - i podobno już ich nie ma, a Master 11S już nieprodukowany. Porównywałem z innym Audio-gd na Sabre przed zakupem - wybrałem właśnie M11S i mi pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WhiteDragon napisał:

 

Tak, konkretnie 4 kosteczki PCM1704 w wersji UK - i podobno już ich nie ma, a Master 11S już nieprodukowany. Porównywałem z innym Audio-gd na Sabre przed zakupem - wybrałem właśnie M11S i mi pasuje.

I chyba dobrze, bo Sabre to zło ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.02.2021 o 12:11, WhiteDragon napisał:

Audioquest Forest HDMI – 2 m / 250 zł ? USA

Dźwięk szary, przygaszony i matowy. Katastrofa…

Z Audioquesta to dopiero od Carbona gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafa napisał:

Z Audioquesta to dopiero od Carbona gra

Aha, dobrze wiedzieć, czyli Vodka gra. Jakby się dało wypożyczyć w topku to można sprawdzić...

Tak a propos Jay's Audio to od stycznia wyszedł CDT2 w nowej wersji MK3. Cena u polskiego dystrybutora oficjalnie 15 tysi. MK2 był 12 tysi, kupiony za 10. No i można z Chin sobie sprowadzić zestaw do upgradu - nowa cała płyta drukowana i wyświetlacz - 900 $ w tym koszt wysyłki.

Nowy lepszy zegar, ale nie Rubidium, możliwość upsamplingu do 176 khz z pilota i można ściemniać i wyłączyć wyświetlacz - w MK2 nie można. Podobno lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WhiteDragon napisał:

Aha, dobrze wiedzieć, czyli Vodka gra.

Vodka zawsze gra.. a po vodce jak gra?

 

20 godzin temu, WhiteDragon napisał:

Tak a propos Jay's Audio to od stycznia wyszedł CDT2 w nowej wersji MK3. Cena u polskiego dystrybutora oficjalnie 15 tysi. MK2 był 12 tysi, kupiony za 10. No i można z Chin sobie sprowadzić zestaw do upgradu - nowa cała płyta drukowana i wyświetlacz - 900 $ w tym koszt wysyłki.

Nowy lepszy zegar, ale nie Rubidium, możliwość upsamplingu do 176 khz z pilota i można ściemniać i wyłączyć wyświetlacz - w MK2 nie można. Podobno lepszy dźwięk.

Lepsze jest wrogiem dobrego, kwestia o ile jest lepsze i czy warto zmieniać..odwieczny dylemat..?

Jak tam pograłeś/wygrzałeś trochę na Moshou, czy leży w szufladzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 16:47, Cezary_58669 napisał:

Jak tam pograłeś/wygrzałeś trochę na Moshou, czy leży w szufladzie?

Nie leży w szufladzie, tylko łączy streamer Audiophonics Raspdac LTE (Malina) z DAC przez IIS LVDS i dobrze się do tego nadaje. Choć docelowo mam zamiar przejść na lepszą Malinę Signature i wypuścić sygnał coaxialem lub BNC oraz znaleźć w końcu kabel HDMI godny Jay'sa.

W dniu 4.03.2021 o 16:47, Cezary_58669 napisał:

Lepsze jest wrogiem dobrego, kwestia o ile jest lepsze i czy warto zmieniać..odwieczny dylemat..?

No właśnie, ale drogo się robi więc tylko wypożyczenie i odsłuch, żadnego już kupowania w ciemno. I żadnego wypożyczania jak nie kasy na zakup... Trudno trzeba trochę poczekać. A odpowiedź nigdy nie jest łatwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WhiteDragon, życzę Ci spełnienia i osiągnięcia celów. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i ciąg dalszy historii. Po pierwsze odsłuch dalej jest na HifiMan HE-6, tylko tyle, że teraz za pomocą odpowiedniej przejściówki Tonalium podłączone one są do odczepów głośnikowych końcówki mocy Audio-gd A-1. To zmienia brzmienie bardzo na plus w wypadku tych słuchawek i nieco inaczej odbiera się brzmienie już znanych i przetestowanych komponentów. Po prostu dźwięk jest pełniejszy, bardziej masywny i dociążony, poprawiła się też rozdzielczość, gra to wyraźnie cieplej.

Sprzedawcy nie chcą wypożyczać kabli, w tzw. topku powiedzieli, że mi kabla HDMI nie wypożyczą, bo jak raz włożę do gniazda i wyjmę to będzie po tym ślad a jak oddam, to nikt im używanego nie kupi.

Audiomica Laboratory, który kable wypożycza nie produkuje już kabli HDMI. Argentum Audio i Albedo (lubię srebro) nie wyprodukują kabla HDMI nawet na zamówienie, pytałem mailowo. Tak samo Lavricables.

Ostatecznie w moim systemie wylądował srebrny holenderski kabel Tubulus Concentus. 750€ i gwarancja zwrotu pieniędzy do 30 dni. Ale nie zwróciłem, że dwa miesiące już gra i jest świetny. Wybitna selektywność, rozdzielczość, różnicowanie nagrań i dynamika. No i jest to kabel specjalnie produkowany jako I2S, nie można go zastosować do video, a jest wyraźnie tańszy od np. WireWorld Platinum Starlight 7. Nie przewiduję dalszych poszukiwań kabli I2S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.07.2021 o 19:33, WhiteDragon napisał:

No i ciąg dalszy historii. Po pierwsze odsłuch dalej jest na HifiMan HE-6, tylko tyle, że teraz za pomocą odpowiedniej przejściówki Tonalium podłączone one są do odczepów głośnikowych końcówki mocy Audio-gd A-1. To zmienia brzmienie bardzo na plus w wypadku tych słuchawek i nieco inaczej odbiera się brzmienie już znanych i przetestowanych komponentów. Po prostu dźwięk jest pełniejszy, bardziej masywny i dociążony, poprawiła się też rozdzielczość, gra to wyraźnie cieplej.

Sprzedawcy nie chcą wypożyczać kabli, w tzw. topku powiedzieli, że mi kabla HDMI nie wypożyczą, bo jak raz włożę do gniazda i wyjmę to będzie po tym ślad a jak oddam, to nikt im używanego nie kupi.

Audiomica Laboratory, który kable wypożycza nie produkuje już kabli HDMI. Argentum Audio i Albedo (lubię srebro) nie wyprodukują kabla HDMI nawet na zamówienie, pytałem mailowo. Tak samo Lavricables.

Ostatecznie w moim systemie wylądował srebrny holenderski kabel Tubulus Concentus. 750€ i gwarancja zwrotu pieniędzy do 30 dni. Ale nie zwróciłem, że dwa miesiące już gra i jest świetny. Wybitna selektywność, rozdzielczość, różnicowanie nagrań i dynamika. No i jest to kabel specjalnie produkowany jako I2S, nie można go zastosować do video, a jest wyraźnie tańszy od np. WireWorld Platinum Starlight 7. Nie przewiduję dalszych poszukiwań kabli I2S.

Witam,

Mam ten sam CD transport Jays, podłączony do DAC Denafrips kablem coaxial RCA Hijiri. Jestem zadowolony z brzmienia, ale chciałbym jeszcze spróbować podłączenia I2s. Próbowalem kiedys jakiś lepszy Monkey HDMI, ale bylo moim zdaniem gorzej niż z moim coaxial Hijiri, jakoś tak płasko, szaro, nudno. Mam więc pytanie, czy móglbyś napisać coś więcej, jak brzmi ten holenderski I2s Tubulus w Twoim systemie? Czy nie wyostrza i  nie wysusza brzmienia, czy jest barwny i ma wypełnienie (pytam bo to jednak srebro)? Czy porównywałeś z jakimś dobrym coaxial/RCA? Zastanawiam się co u mnie zagraloby lepiej, obecny Hijiri coaxial czy Tubulus HDMI/I2s. Kupować w ciemno to trochę ryzyko, zważywszy na cenę ponad 3k pln.

Mam wrażenie, ze kabli niby dużo na rynku, ale wybór dobrych HDMI/I2s wbrew pozorom nie jest duży, a i z odsłuchem też jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój transport podłączony jest równolegle srebrnym coaxialem Argentum Audio z końcówkami BNC, Argentum fajny, ale Tubulus lepszy o klasę. Pierwsze wrażenie to wybitna selektywność - nie rozdzielczość a selektywność właśnie. To bardzo pełne i barwne brzmienie, żadnych wyostrzeń, ogromna kultura, a co do rozdzielczości to jest to typ brzmienia "detali jest mniej, ale więcej" tzn. nie są one same dla siebie, ale tworzą muzykę. Ponadto Tubulus Concentus nie masakruje gorszych nagrań, wręcz pomaga im. Bardzo dobra dynamika.

Jeżeli jesteś gdzieś z bliska (moja lokalizacja to Zabrze) to mogę wpaść z tym Tubulusem, Denafrips zdaje się ma wejście I2S to sobie posłuchasz w swoim systemie (a ja chętnie posłucham Denafripsa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WhiteDragon napisał:

Mój transport podłączony jest równolegle srebrnym coaxialem Argentum Audio z końcówkami BNC, Argentum fajny, ale Tubulus lepszy o klasę. Pierwsze wrażenie to wybitna selektywność - nie rozdzielczość a selektywność właśnie. To bardzo pełne i barwne brzmienie, żadnych wyostrzeń, ogromna kultura, a co do rozdzielczości to jest to typ brzmienia "detali jest mniej, ale więcej" tzn. nie są one same dla siebie, ale tworzą muzykę. Ponadto Tubulus Concentus nie masakruje gorszych nagrań, wręcz pomaga im. Bardzo dobra dynamika.

Jeżeli jesteś gdzieś z bliska (moja lokalizacja to Zabrze) to mogę wpaść z tym Tubulusem, Denafrips zdaje się ma wejście I2S to sobie posłuchasz w swoim systemie (a ja chętnie posłucham Denafripsa).

Dziękuję za odpowiedź. Po opisie, brzmienie Tubulusa wydaje mi sie bardzo interesujące. 

Też jestem z Górnego Śląska. Przebywam na wczasach do końca sierpnia, odezwę się po wakacjach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sebian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WhiteDragon napisał:

Pierwsze wrażenie to wybitna selektywność - nie rozdzielczość a selektywność właśnie. To bardzo pełne i barwne brzmienie, żadnych wyostrzeń, ogromna kultura, a co do rozdzielczości to jest to typ brzmienia "detali jest mniej, ale więcej" tzn. nie są one same dla siebie, ale tworzą muzykę. Ponadto Tubulus Concentus nie masakruje gorszych nagrań, wręcz pomaga im. Bardzo dobra dynamika.

Twój opis idealnie pasuje do kabla rca harmonix hs-101gp którego mam przyjemność użytkować😉

Fajnie, że znalazłeś odpowiedni kabel, najważniejsze, że człowiek cieszy się muzyką.

Jak dojdzie do spotkania to opiszcie Panowie swoje spostrzeżenia😊

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.07.2021 o 19:33, WhiteDragon napisał:

Ostatecznie w moim systemie wylądował srebrny holenderski kabel Tubulus Concentus.

 

W dniu 5.07.2021 o 19:33, WhiteDragon napisał:

Nie przewiduję dalszych poszukiwań kabli I2S.

Nie ma co się dziwić, bo to jeden z najlepszych kabli dedykowanych do i2s.

Ja również zaktualizowałem kabel z Moshou do Blue Jeans Cable, to był bardzo dobry krok i też już nie poszukuje😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.