Skocz do zawartości
IGNORED

Strumieniowiec + końcówka mocy


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Nie był bym taki pewien, że NAD C375 zagra lepiej od AM100 i żeby nie było, nie teoretyzuje, słyszałem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kolumn. A Atoll to żaden cud, miałem integrę z serii 100 i szybko oddałem. Wyższe modele też znam i zdecydowanie NAD nie ma się przy nich czego wstydzić..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN100 mnie też nie zachwycił,  po BypPass jako koncówka gra o wiele dojrzałej, spokojniej, dlatego wybór AM100 jest lepszym wyborem niż IN100, zresztą podobnie jest z innymi integrami tego producenta, nawet taki IN300 w roli koncowki wypada lepiej niż jako integra. Dla mnie wniosek chyba taki, że sekcje pre w tych integrach są słabawe. Role pre odgrywał Hegel HD12, znam opinie na jego temat, ale nie zgadzam się z nimi zbytnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam, ze in300 to hi-end obok hegla h90, wiec o jakich slabawych pre mowimy...hehehe. Sir.jax za tego symbolicznego tysiaka oddaj Tomkowi swoja am100 - jezeli jeszcze nie udalo Ci sie jej pchnac w swiat a Tomkowi na przeczekanie na wieksze lokum ona wystarczy no i bedzie slodko, cieplo, gesto z dyniami x14. Moze nawet sie spodoba, w koncu sam wlasnie slucham cd100 i in100se z X14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już odnosisz sie do hi-endu, to wg AV H90 to też hi-end.

Mialem oba i jeszcze kilka, a IN300 był pierwszy w tych odsluchach, zrobil na mnie oogromne wrażenie, po kolejnych wzmacniaczach jeszcze raz wrócił do mnie i już nie było tak kolorowo i nie było efektów wow. Wiesz o tym, rozmawialiśmy przecież. Nie mam ciśnienia i nie szukam na siłę nabywcy, ale za tysiaka nie oddam. Ale jak swoje bedziesz chciał oddać za tysiaka, to daj znać :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-End to pojęcie względne dla jednego hiendem będzie Pass int250 lub Copland 405A a dla drugiego Atoll IN300, a może i AM 100 :))

Po kilku przerzuconych wzmacniaczach trudno mi byłoby wybrać, który z nich jest najlepszy, albo który z nich to Hie-end. ;))

Z Hegli H90 zrobił pozytywniejsze wrażenie niż H190 niestety, a może i stety zważając na cenę tego drugiego, powiem tylko, że tą opinię podziela kilka osób, które miało z nimi styczność.

Stwierdziłem wtedy i stwierdzam teraz, że pominięcie sekcji pre nawet w takim IN300 jest przeskokiem do szlachetniejszego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tomek11 napisał:

 

Dzięki za wsparcie;) Z tego wynika, że bez 70 koła nie należy podchodzić do kombinacji z końcówką, bo będzie pseudo audiofilsko, dziwacznie i w ogóle do d..y. Przepraszam, że w ogóle stworzyłem taki problem, którego nie ma... Budżet 5000 zł na odtwarzacz i końcówkę - napisałeś "bez jaj". To jak skomentujesz budżet np. 2 tysiące? Lepiej wtedy siedzieć cicho i o nic nie pytać, o przepraszam, może o jakieś magiczne kolce do kolumn;) ale tylko do jednej, bo budżet 2000 zł na komplet kolców - nie no bez jaj...

 

Co do DAC'a i lapka z foobarem, zrozum proszę, że nie każdy chce angażować w system kompa. Czy tacy ludzie są od razu skazani na w Twoim domyśle badziewny dźwięk ze streamera?

Wiesz, miałem już kiedyś SM6 i nie był gorszy niż cedek Arcam 23T (najwyższy model w ich historii z przetwornikiem Ring DAC od DCS). Dlatego Arcama sprzedałem i został SM6. W końcu jednak sprzedałem i SM6, ale nie dlatego , że był słaby, tylko dlatego, że jestem middle middle class i czasami proza życia determinuje decyzje.

 

Co to za cudo ten NAD, czy mógłbyś podać model? W Nadzie streamer jest dopracowany a w innych to badziewie (przynajmniej tak wynika z Twoich akapitów). Ejże, jeśli to prawda to brzmi jak prawdziwe objawienie;)

 

Peace:)

 

 

Słuchałem go dość krótko. Drive, dynamika, kontrola, to wszystko było. Brakowało mi może trochę więcej "kolorowej" barwy, fantazji. Unitiqute2b to fajny sprzęt, ale niespodziewane duże wydatki zmusiły mnie do jego sprzedaży. Teraz już się trochę odkułem, chociaż jak widać w wątku mój budżet jest dla niektórych śmieszny, a pomysł streamera i końcówki to w ogóle zbędna fanaberia "audiofila" bez budżetu na Accuphase:)

Chciałbym spróbować czegoś innego, bo Naim nie powalił mnie na kolana (w stosunku do ceny), tak jak np. kiedyś Creek P43/A43 (naturalnie też w stosunku do swojej ceny). Oczywiście subiektywnie Naim był lepszy (jednakże nie we wszystkich kategoriach).

Oczywiście duze chłopace jesteśmy i robimy ze swoim  i złotówkami lub innymi walutami co chcemy.  Dla mnie to możesz nawet w tej cenie szukać lampowych monobloków albo wzmacniacza single-ended. Nic mi do tego.

Nie musisz mieć 70 tys. – ale rozwiązania, które są dobre w takim budżecie nie musza być dobre w budżecie ponad 10  razy mniejszym. Akurat moje uwagi bazują na własnych doświadczeniach z podobnym co Twój budżetem i jak sobie pomyślę, że zafiksowałbym  się finalnie na streamerze(a był taki moment) i wywalił na niego kasę to włos mi się jeży na głowie. Ale OK chcesz streamer – też tak można.

Sam masz wątpliwości czy pre w streamerach, które szukasz da radę z taką końcówką. To chyba oczywiste, że kombinacji streamer/integra za 5000 zł(zwłaszcza skoro polujesz na używki) będzie od pyty a kombinacji, którą sobie wykoncypowałeś już niekoniecznie. Integra jest typowym rozwiązaniem w tej cenie – i jest po prostu mnóstwo dopracowanych rozwiązań . Pamiętam np. legendarnego Creeka 4330, pamiętam też  - że dedykowana mu końcówka(do bi-ampingu) nie dawała jakiejś dramatycznej poprawy brzmienia. Oczywiście nie można wykluczyć, że końcówka Evolution 50P zagra lepiej w jakiejś konfiguracji niż integra 50A – ale pieniędzy bym na to nie postawił.

 Budżetowe końcówki są robione po to, żeby grać z budżetowymi wzmacniaczami/przedwzmacniaczami, w cenie budżetowych końcówek – a więc z zasady cena takiej budżetowej kombinacji jest mnożona razy dwa i przestaje być budżetowa. A jeszcze zostaje pytanie czy integra w cenie takiego kombo na pewno będzie gorsza. I tak dalej i tak dalej.

W NAD 368 może mieć moduł blu-os czyli streamer zbliżony do Bluesond Node, - od strony użytkowej jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie w niedrogich systemach. NAD to NAD wiadomo, jedni kochają, inni wzruszają ramionami – zawsze trzeba sprawdzić, ale dotyczy to również końcówek  mocy i streamerów z przedwzmacniaczem.

Moim zdaniem jednak wąskim gardłem Twojej koncepcji jest zafiksowanie się na streamerze. Z jakich zasobów będziesz słuchać? Czy masz dużą plikotekę własną czy raczej źródłem będzie Tidal lub coś w tym stylu? Nie lepiej – skoro chcesz końcówkę – skupić się na kombinacji z DAC(dużo więcej opcji – zapewne lepszych brzmieniowo). Zawsze, skoro nie lubisz laptopów, można zacząć od Chromecasta audio – a po pewnym czasie dobrać optymalny transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten NAD C368 to cyfrowy wzmacniacz, w dodatku o połowę słabszy od C375, a akurat Dynki zdecydowanie docenią większą moc. Dlatego właśnie polecałem tego ostatniego a nie nowe modele NAD. Poza tym z tego co widzę to ten moduł streamera do C368 kosztuje 2.000 zł a więc tyle samo co wolnostojący streamer Bluesound Node 2 w obecnej promocji.. Poza tym zamiast niego można zawsze kupić jakiś tańszy streamer, a nawet Chromecasta. Moja propozycja była wbrew pozorom przemyślana ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma wyjście analogowe stałonapięciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marek-1969 napisał:

Yamaha ma wyjście analogowe stałonapięciowe.

Jesteś pewien, dasz sobie rękę uciąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z manuala .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej Denona DNP-800NE  lub Marantza NA-6006. Oba mogą służyć za pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2018 o 18:09, konradwo napisał:

 

 

W przypadku Yamahy słyszałem sporo narzekań odnośnie niestabilnego softu, poza tym niczym szczególnym się to urządzenie nie wyróżnia, ani funkcjonalnie ani... brzmieniowo też!


 

A to dziwne bo ja znam ten soft i śmiga że aż chce się śmigać ;)

Przy nim SM6 , CXN 851N to sprzęt dla cierpliwych . Jako DACe , tu nie ma co do Yamahy porównywać , ale ...

Musiccast mega stabilny na androidzie i mega szybki soft jak i sprzęt . Wystarczy z 5 sekund od włączenia żeby zaczął lecieć dźwięk z przykładowo dysku bo zapamiętuje track na jakim jest wyłączony i po włączeniu z niego startuje .

Gra naprawdę dobrze z dysku , radio FM ( DAB u mnie nie łapie ) i z wejścia PHONO . Trochę gorzej po cyfrze a najgorzej RCA.

 

Funkcjonalnie nie znam na rynku bardziej rozbudowanego urządzenia :)

Czytanie muzyki z serwera , pena , dysku . 2X TOSLINK , 2X COAXIAL , phono , RCA . Tuner FM , DAB + , radio internetowe .

Regulacja barwy , płynny loudnes i YPAO . Możliwość regulacji czułości wejść i coś tam jeszcze ;)

 

Oczywiście SM6/CXN plus jakiś player , plus porządna integra zagra lepiej , ALE w tej cenie  ...

 

Jeżeli jednak bajery nie są ważne a brzmienie to ja bym szukał na rynku wtórnym NADa  C356BEE po moim modzie + SM6/CXN po takim modzie a do tego Malinę .

Zmieścisz się w cenie i jeszcze na kable starczy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek-1969 napisał:

Wynika to z manuala .

Coś tu nie tak. Na stronie Yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  napisane jak byk: 

"Tryb przedwzmacniacza z kolei oznacza, że głośność regulowana będzie pilotem do Yamaha MusicCast WXC-50 lub aplikacją MusicCast Controller. W tym trybie pracy możesz również podłączyć WXC-50 do dedykowanego wzmacniacza mocy."

Co Ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Jeżeli jednak bajery nie są ważne a brzmienie to ja bym szukał na rynku wtórnym NADa  C356BEE

A czy ten DAC2 na pokładzie NAD-a 356 jest coś wart, czy lepiej szukać (tańszej) wersji bez DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALbo ten tańszy i bez DAC-a: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomek11 napisał:

A czy ten DAC2 na pokładzie NAD-a 356 jest coś wart, czy lepiej szukać (tańszej) wersji bez DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widzę za około 1900-2000 nowe bez DAC więc można pokusić się o zakup nowego + mod a to robi znaczną różnicę do wersji fabrycznej.

DAC w nich jest dobry ale to nie to co SM6 a zwłaszcza SM6  z modem ale tam znowu dochodzi sieciówka + jakiś dobry kabel RCA.

Kwestia kasy .

 

Mając 5000 szukaj jak wyżej tych urządzeń ale po modzie , chyba że nowego 356 i go zrobić a polować na tańszego SM6 z modem.

Uważam że miło się zaskoczysz takim rozwiązaniem a z czasem do tego Malina .

Same SM6/CXN jako strumieniowce nie są złe , fajnie grają np Spotify ale jako DAC + Malina albo transport CD tak można zostać na dobre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na Amazonie nówka za 1800 zł. Warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też NAD C375 za ok. 3400 zł, to chyba też dobra cena. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko z NAD-ami nie mam za bardzo doświadczenia i zastanawiam się czy ten C375 wart jest tej dopłaty w stosunku do C356. To prawie 2x większa cena, bo C356 jest w tej chwili na Amazonie za 1800 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

375BEE nie da się zrobić . W stosunku do 356BEE ma bardziej dociążony bas i ciemniejsze brzmienie . Fabryczny 375BEE w większości zestawień gra lepiej od fabrycznego C356BEE.

356BEE po modzie gra lepiej od fabrycznego 375BEE. Równiej , lepsza rozdzielczość itd .

 

Nie kupowałem na Amazonie to nie wiem czy warto , koszty wysyłki , cła itd ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka gratis, cła nie ma (transakcja wewnętrzunijna), dochodzi ok. 4% do ceny w €, bo w Polsce jest VAT 23%, w Niemczech 19%. Ale nawet wtedy ok. 1870zł za nówkę C356 wydaje mi się naprawdę dobrą ofertą. Jak mi coś nie przypasuje to mam 30 dni na zwrot.

W Top Hi-Fi jest teraz przecena z 3400 zł na 2700 zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że w pierwszym poście chodziło o WXC-50 a nie o WXAD-10... nie wiem skąd mi się ubzdurał ten model, zbyt szybko czytałem widocznie.
Wycofuję w takim razie zarzut przeciętnej funkcjonalności :) co do dopracowania aplikacji i brzmienia nie mam pojęcia, nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek11 napisał:

Wysyłka gratis, cła nie ma (transakcja wewnętrzunijna), dochodzi ok. 4% do ceny w €, bo w Polsce jest VAT 23%, w Niemczech 19%. Ale nawet wtedy ok. 1870zł za nówkę C356 wydaje mi się naprawdę dobrą ofertą. Jak mi coś nie przypasuje to mam 30 dni na zwrot.

W Top Hi-Fi jest teraz przecena z 3400 zł na 2700 zł...

Wiem,  że mogę wywołać u co poniektórych uśmiech politowania, ale zanim coś kupuję mimo wszystko patrzę na recenzje i np. Ranking AudioVideo , a tam NAD s356bee stoi w segmencie C, Atolle zaś w segmencie B.

To znaczy ni mniej ni więcej, że Atolle grają lepiej.

Oczywiście i tak zawsze jest opcja wypożyczenia i posłuchania w moich warunkach akustycznych i na moim sprzęcie towarzyszącym innej drogi nie ma.

Słuchałem Nada 356bee co prawda nie z moimi kolumnami, tylko Usherami V601 i pierwsze wrażenie było bdb, nawet bym powiedział WOW. Niestety osoba, która kupiła ten zestaw dziś troszkę jak by narzeka, no i wzmacniacz już raz koledze się zepsuł na szczęście był na gwarancji.

Tak tak, wiem, że za chwile pojawi się tu ktoś, kto powie, że Atolle, brumią i wywalają bezpieczniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomek11 napisał:

Jest też NAD C375 za ok. 3400 zł, to chyba też dobra cena. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko z NAD-ami nie mam za bardzo doświadczenia i zastanawiam się czy ten C375 wart jest tej dopłaty w stosunku do C356. To prawie 2x większa cena, bo C356 jest w tej chwili na Amazonie za 1800 zł.

Witaj.

Jeśli chodzi o Nada i propozycję kolegi muda44 to jak masz ochotę a mieszkasz na śląsku to zapraszam do mnie posłuchać c356bee po modzie. Może udało by się go porównać z c375 bo mój brat chyba jeszcze go ma ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z atollami to raczej wina instalacji miałem kilka sprzętów budowlanych bardzo mocnych bez wolnego startu i u jednych wywala korki u innych nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll jest wyjatkowo "wrazliwy" na prad (instalacje itd.) temat znany, wszystko zostalo juz powiedziane. Tomek, mialem przez prawie rok nad c 356 z X14, atoll-a mam prawie 3 latka, cos tam wiem jak graja z naszymi X14. Cos pisales, ze brakowalo Ci barwy w polaczeniu z NAIM? Nie wiem co rozumiesz przez pojecie braku barwy, czy chcesz dostac z X14 bardzo podgrzany, slodki wokal czy isc w bardziej surowa, prawdziwa, roznicowana barwe ale bez tej slodyczy, podgrzewania. Atoll to podgrzany, slodki wokal z X14, NAD nie bedzie kolorowal, slodzil wokali z naszymi x14 (wielu powie, ze srednica jest matowa ale to nie tak, on zwyczajnie sam od siebie - jak to robi piec atolla - jej nie podbarwia). Wybralbym pod nasze X14 modowanego czy oryginalnego C356 i do tego zrodlo, ktore dobrze roznicuje barwy. Slodkich wysokich nie dostaniesz z naszych X14 z zadnym piecem, slodka, gladka i dzwieczna gore ma seria emit/dm, x14 maja calkiem inna barwe wysokich tonow, nie ma w niej slodzenia znanego z DM-ow. Bas i w NAD i w Atollu nie jest konturowy i w jednym i drugim przypadku jest podkrecony (ilosc). Ps. Ciekawostka - rozne serie klamotow Atolla graja inaczej, nie do konca jest zachowana powtarzalnosc (mowie o in100se). Predzej spierdzieli sie piec Atolla jak NADa, w C356 zwalony jest potencjometr, ktory lubi trzeszczec praktycznie od nowosci. No to pomoglem chyba heh. Barwne zrodlo plus modowany NAD (zeby pozbyc sie tego basiora Nadowego - Atoll nie jest tu lepsiejszy, zeby ktos nie pomyslal, ze atoll to swietny bas - akurat bas to jego najwiekszy mankament) i z x14 bedzie duzo lepiej jak z am100, in100. Nie patrz na te tabelki wskazane przez sir.jax, audio video dobrze zyje z audio forte, u nich malo brakowalo a atoll in 80 dostalby latke hi-end...No nie sa ani troche obiektywni (magazyn AV). Mam nadzieje, ze cos Ci podpowiedzialem gdy chodzi o barwe tych dwoch klamotow z naszymi X14. Gdy zdecydujesz sie na atollowa koloryzacje zapytaj sie sprzedajacego czy jego atoll byl naprawiany, nawet nasz Kolega, ktory tak dzielnie broni am100 opisywal na forum jakie mial z nia problemy a serwis audio forte to "wybitni specjalisci"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie Atolla jest dużo narzekań, najwięcej twoich Adam, masz problem z CD Atolla, a cały czas to trzymasz, sprzedaj za przysłowiowego tysiąca i po sprawie.

Jakiego kolegę z problemami AM100 masz na myśli nie kojarzę,  może umknęło mi w morzu twoich narzekań, nie wiem.

Ja mam Atolla AM100 i nawet przez chwilę się nie zachłysnął. Brumienie o którym tak namiętnie piszecie u mnie nie występuję, ale o tym już wiesz z klubu. Żeby coś usłyszeć muszę przytykać ucho do obudowy, a i z tym jest różnie, bo czasem delikatnie brumi z uchem przy obudowie (zależy od pory dnia), a czasem wcale z naciskiem na to drugie.

Co do basu to się  zgodzę, bo Hegel H90 H190, Roque Audio Albo na v2 i IN300 mają lepszy bas, chociaż tak jak pisałem już w tym wątku IN300 nie jest całkiem referencyjny, raczej pogrubiony czasem za bardzo, wokalne słodkie i ciepłe, ale scena wypchnięta do przodu, wolę scenę bardziej za linią kolumn, Hegel robi to lepiej głębiej i szerzej, może to mnie w nim wzięło i jest bardziej naturalny niż Atoll IN300.

Co do powiązań AV się nie wypowiadam, wiem że niejedno Panowie słyszeli i mają więcej do powiedzenia niż my ziutki z for.  Każda redakcja ma pewno swój  zaprzyjaźniony salon, który jej wypożycza sprzęt do testu, nie wiem jak to ma się do faworyzowania konkretnej marki, to tak jak by recenzenci musieli się dotykać z producentami, a nie dystrybucją. Nie tylko Audioforte jest dystrybutorem Atolla.

Jasne, że recenzje trzeba z przymrużeniem oka brać, ale nie przesadzać z tymi powiązaniami zbytnio...

Pozdro

P.S.

Może po świętach będę miał na jakiś czas Atolla IN200 sygnature, jak czas pozwoli rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oglądałeś końcówki NuPrime'a. W takim secie spokojnie mogę Ci zaproponować set na końcówkach mono

https://sklep.rms.pl/nuprime-sta-6-sta6-koncowka-mocy-stereo-z-opcja-mono-160w-rms-w-klasie-a-d

lub stereo, a z czasem dobierzesz drugą mono

https://sklep.rms.pl/nuprime-sta-9-sta9-koncowka-mocy-stereo-2x120w-mono-1x290w-rms-w-klasie-a-d

 

Używanych streamerów nie bierz, bo tracą na funkcjonalności szybciej niż liście jesienią spadają z drzew. Usługi streamingowe momentalnie przestają na nich dzialać. Najrozsądniejsza opcja to urządzenie wciaż produkowane. 

https://sklep.rms.pl/onkyo-ns-6170-ns6170-sieciowy-odtwarzacz-strumieniowy-audio-hi-res-z-airplay-wi-fi-dab

https://sklep.rms.pl/onkyo-ns-6130-ns6130-sieciowy-odtwarzacz-strumieniowy-audio-hi-res-z-fireconnect-spotify

https://sklep.rms.pl/pioneer-n-30ae-n30ae-odtwarzacz-strumieniowy-z-wi-fi-i-bluetooth

 

Jeśli chcesz coś konkretnie z tego wycenić lub posłuchać końcowek NuPrime odezwij się na priv. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.