Skocz do zawartości
IGNORED

Strumieniowiec + końcówka mocy


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

To ja, żeby nie było aż tak łatwo/lepiej itd. dodam, że dobrać przedwzmacniacz do końcówki to nie jak kupno pączka  w cukierni, nie takie to proste. Ps. Gratuluję nowego piecyka (in100se), niech cieszy jak najdłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam 38 napisał:

To ja, żeby nie było aż tak łatwo/lepiej itd. dodam, że dobrać przedwzmacniacz do końcówki to nie jak kupno pączka  w cukierni, nie takie to proste.

Dopóki nie mówimy o jakiś hi-endowych dziwadłach, tylko o w miarę masowych produktach, z założenia przyjaznych dla użytkownika i mających dobrze współpracować z inną elektroniką, to chyba że nie jest aż tak źle, jak piszesz. Nie słuchałem tej Yamahy, ale wydaje mi się, że nie potrzeba jakiejś mega tajemnej wiedzy, żeby ją połączyć z końcówką i żeby to zagrało na tyle dobrze, na ile oba elementy pozwalają. Przy wyższych pułapach cenowych faktycznie zgranie pre i końcowki wymaga pewnie więcej uwagi. Pozdrawiam, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, paul klacska napisał:

Oczywiście że się zgadza,pytanie tylko ( punkt 3) gdzie preamp jest lepszy? Wbudowany czy ten w wxc. Według mnie gra nie warta świeczki. 

Nie znam Yamahy, z moim HD12 jest lepiej, wtedy jeszcze z CASM6 w roli pre też było lepiej.

Pisałem już, nawet taki IN300 na moje lepiej zagrał z HD12 w roli pre niż jako integra.

Pisze tylko jak było u mnie na moim zasilaniu, na moim okablowaniu, na moich kolumnach i w mojej akustyce.

Tutaj już padł przykład jak akustyka potrafi zmienić brzmienie i wrażenia akustyczne konkretnego wzmacniacza, czy całego systemu.

Jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Adam 38 napisał:

To ja, żeby nie było aż tak łatwo/lepiej itd. dodam, że dobrać przedwzmacniacz do końcówki to nie jak kupno pączka  w cukierni, nie takie to proste

Podobnie rzecz się ma z kolumnami.

Myślę,  że nawet z doborem źródła,  kabli etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, dzięki wielkie za odpowiedzi :) Posłucham, posprawdzam, ocenię.

Wiadomo Adam, przyznaję że bardzo spłyciłem w poprzedniej wypowiedzi temat wyboru i doboru preamp do końcówki mocy. (W sumie jak by nie patrzeć temat audio to tragiczny temat. Wszystko ze wszystkim gra inaczej i szukanie tego najlepszego brzmienia to strasznie długa droga, często niekończąca się.) Odnośnie gratulacji - dzięki, mam nadzieję że tak będzie :)

Nie wcinam się dłużej, życzę autorowi wątku powodzenia w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
35 minut temu, sir.jax napisał:

Nie znam Yamahy, z moim HD12 jest lepiej, wtedy jeszcze z CASM6 w roli pre też było lepiej.

Pisałem już, nawet taki IN300 na moje lepiej zagrał z HD12 w roli pre niż jako integra.

Pisze tylko jak było u mnie na moim zasilaniu, na moim okablowaniu, na moich kolumnach i w mojej akustyce.

Tutaj już padł przykład jak akustyka potrafi zmienić brzmienie i wrażenia akustyczne konkretnego wzmacniacza, czy całego systemu.

Jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz.

 

Oczywiście że zagrał lepiej, wxc jest trochę za hd12. To zupełnie inna półka jakościowa i cenowa. Sam mam HD 12,gra  z Oppo 105d i Yamahą as2100. Według mnie hd12 jest lepszy dac w Oppo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll am100 czyli bardzo ciepło, spokojnie, z rozmytym konturem i do tak bardzo wyraźnego charakteru  każde pre będzie pasowało, ok. Fajne jest to nasze audio, gdzie dobór okablowania to sprawa fundamentalna a pre kupuję na palę bo...a co to za różnica. Na szczęście zawsze można liczyć na fart, że akurat trafię...powodzonka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,  nie wyolbrzymiaj proszę.

Nikt nikomu nie każe kupować na pałę, zawsze zaznaczam w takich dyskusjach, że koniecznie trzeba u siebie w swoich warunkach i ze swoimi klamotami posłuchać, innej drogi nie ma.

Nawet Atolla PR300, który rzekomo jest jedyny słuszny uwagi po PR100 i PR200, które najzwyczajniej są słabe nie brał bym w ciemno. A , że u mnie HD12 pokazal wiele więcej niż CASM6 to już został i tyle, mam niezły DAC,  pre i przy okazji świetny słuchawkowy,  a tych u mnie 3 szt i jakoś HD12 najczęściej wybieram przy słuchawkach,  zaraz po Cayinie HA3. Trzeciego nie podam, nie chcę klasyfikować i komuś robić przykrości :)

Niespecjalnie chciałbym się ładować w kolejny segment w torze, skoro sprawę załatwia mi Hegel.

Atoll AM100 może gra ciepło,  ale zobacz sobie IN300 ten gra jeszcze cieplej, tyle że z lepszą kontrolą, ale za bardzo słodki i wypycha średnicę do przodu, generalnie  całość prezentacji wypycha, scena jest bliżej słuchacza,  nie lubię takiego grania, przypomina mi marketowe grajki (oczywiście wyolbrzymiam).

Widzisz może dlatego AM 100 tak dobrze zgrywa się z Heglem HD12, może z PR300 było by za dużo cukru w cukrze :)

Wracając do tematu,  jeśli ma to być na jakiś czas jako przejściowy zestaw, a uważam, że i na dłużej można z nim zostać to CA SM6 w obecnej cenie na rynku wtórnym i AM100 można polecić, ten drugi oczywiście trudno będzie znaleźć, bo rzadko widzę na giełdzie nie śledzę Alle.. , może tam częściej  nie wiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym CASM6 jako DAC też bdb się sprawdza na kości WM8740 i to jest bezpieczny wybór, nie mówcie mi, że Sabre lepszy to fakt, tylko niewielu na rynku potrafi go zaimplementować, żeby brzmienie nie kojarzyło się "cyfrą ".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnosilem sie do Ciebe Jacku... Ty troche tych pre z am100 przecwiczyles i wiesz jak jest, a przeciez to nie hi-end wiec co za roznica jakie pre sie podlaczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie odnosilem sie do Ciebe Jacku... Ty troche tych pre z am100 przecwiczyles i wiesz jak jest, a przeciez to nie hi-end wiec co za roznica jakie pre sie podlaczy...

Domyślam się,  że to nie do mnie pisałeś :)

Myślę,  że różnica może być,  skoro na AM100 jest różnica między pre z CASM6,  a Hegelem HD12 i to nie na poziomie "subtelnej zmiany", nie wiem czy w tym jakaś zasługa adaptacji akustycznej, dlatego łatwiej mi w ocenie, czy faktycznie jakości bebechów daka.

Swojego czasu miałem słuchawkowy Espressivo na lampkach z funkcją pre i też było inaczej, w sumie czar lampy był, ale buła na basie nie do zaakceptowania, a ten wzmacniacz nie ma jakiś lampek zmulaczy, w ciemno na słuchawkach nie dało by się odróżnić od tranzystora, tym bardziej mnie to zdziwiło. 

Zobacz , żaden Hi-End,  a różnice jednak są i to wcale nie subtelne, chyba że to kwestia wyćwiczenia sluchu na co zwracać uwagę,  może zwykły zjadacz chleba, by tego nie wychwycił, chociaż wątpię - testowałem na ludziach voodo zabawki i zmiany słyszeli :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2018 o 23:59, tomek11 napisał:

Wcześniej myślałem też o kompletnym samograju Yamahy, tzn. amplitunerze sieciowym R-N803D

IMHO w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego. Yamaha to funkcjonalny steramer, bardzo dobry DAC i rozbudowany technicznie wzmacniacz. Co najważniejsze, posiada zaawansowane funkcje korekty akustyki. Jedyna wada, to brak wielopunktowej kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Adam 38 napisał:

przeciez to nie hi-end wiec co za roznica jakie pre sie podlaczy...

Już bez tego sarkazmu proszę;) Czy naprawdę Twoim zdaniem łącząc 2 czy 3 różne streamery z tzw. umownie "bezpiecznego mainstreamu" za powiedzmy max 2000 zł z jednym i tym samym wzmacniaczem/końcówką za kolejne 2000-3000 zł uważasz, że różnice mogą być aż tak duże? Jeżeli masz jakieś konkretne przykłady z autopsji, to chętnie zapoznam się z Twoim doświadczeniem. Poważnie, ja piszę bez sarkazmu, przeważnie;)

Co do kupowania w ciemno, zaryzykuję tylko jeżeli będzie małe ryzyko straty przy szybkiej odsprzedaży. Czyli raczej 1-szy właściciel i relatywnie dobra cena. Takich ogłoszeń nie ma jednak za dużo.

Poza tym wiele używek jest już nieprodukowanych, a to w sumie nie są jakieś wiekowe sprzęty, powiedzmy 3-8 lat. To gdzie niby w takim przypadku szukać podpowiedzi, jak nie tutaj? Do kogo piszę? Adresat się domyśli;)

Używki, ale wciąż dostępne jako nowy sprzęt w różnych salonach - na pewno zmobilizuje się na odsłuch.

Nówki - kupno wyłącznie po uprzednim odsłuchu.

Będę po prostu musiał spiąć "d....o" i znaleźć czas na odsłuch powiedzmy 3 różnych konfiguracji. Dzięki za mobilizację.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest pierwszy zawodnik do nowej drużyny - Rega Brio R (poprzednia wersja, przed obecną Brio 2017). Więc w kwestii końcówki/wzmacniacza na razie mam temat z głowy. Jeszcze nie przyszedł, ale pomacam go i pewnie posłucham w przyszłym tygodniu z Dynaudio X14 (jakieś źródło do plików pożyczę na 2-3 dni). Wtedy dam znać, co ok, co nie i będę liczył na Waszą dalszą pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz tą opinię? :

"Brzmienie plastyczne i delikatne niesie zwykle ze sobą pewne kompromisy w zakresie dynamiki i otwartości; z kolei dźwięk swobodny i detaliczny może wprowadzać ostrość i zbliżać się do natarczywości. Rega Brio nie jest w stanie połączyć wszystkich zalet i wyeliminować wszystkich ograniczeń, jednak znajduje dość oryginalną drogę, by w dużym stopniu pogodzić pożądane cechy, które nie lubią ze sobą chodzić w parze.

Rega Brio wprowadza nas w brzmienie angażujące, ale nienapastliwe, barwy są trochę podgrzane, co do pewnego stopnia ujednolica przekaz, redukuje różnorodność wybrzmień, jednak "podrasowanie" przeprowadzone jest na tyle zręcznie i atrakcyjnie, że modyfikację tę odbierałem jako zgodną "z duchem" większości próbek muzycznych; nawet gdy były to ostre rockowe kawałki, to chociaż obiektywnie traciły na wyrazistości, zyskiwały trochę inny wymiar, gdyż Brio zawsze potrafiło wyciągnąć muzykę... nawet trochę inną, ale nigdy nie wpadało w emocjonalną obojętność, mechaniczność, "dostawę informacji".

Może taka maniera faktycznie dobrze zgrywa się z Dynkami X14.

P.S

Fajne to maleństwo ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam jak wrazenia, mialem te Rege u siebie, nawet z X14 grala, zrodlo to CD Rega Apollo r i jakis CD Nadzika. Tym bardziej czekam czy po Naimie reki nie opadna przy tym piecu (jakosc basu, to co dzieje sie na przelomie basu i srodka..., brak wyrazistosci, ujednolicona perlista gora, bardzo, bardzo, baaaardzo cieplo, bardzo wyraznie narzucony wlasny charakter wzmaka duszacy oddech, swiezosc X14) ALE moze akurat tego szuka Tomek i bedzie piknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Tez czekam jak wrazenia, mialem te Rege u siebie, nawet z X14 grala, zrodlo to CD Rega Apollo r i jakis CD Nadzika. Tym bardziej czekam czy po Naimie reki nie opadna przy tym piecu (jakosc basu, to co dzieje sie na przelomie basu i srodka..., brak wyrazistosci, ujednolicona perlista gora, bardzo, bardzo, baaaardzo cieplo, bardzo wyraznie narzucony wlasny charakter wzmaka duszacy oddech, swiezosc X14) ALE moze akurat tego szuka Tomek i bedzie piknie.

Nie ma idealnych sprzętów, zwłaszcza za te pieniądze. A co to, Naim Unitiqute, czyli 3w1 to szczyt świata, nirwana i ekstaza? Szanuję tą markę, ale nie przesadzajmy. Cenią się bardzo, bardzo mocno. Jeden woli ogórki drugi pomarańcze... albo ogrodnika córki;) Nie piszę tego dlatego, że sprzedałem Naima i kupiłem Regę. Jak mi Rega nie przypasuje i "opadną ręki", to po prostu ją sprzedam bez straty (używka z pierwszej ręki) i tyle. Ale patrząc na inżyniersko-mechaniczno-elektroniczną stronę widzę to tak, że Naim i owszem zbudował swoją pozycję ale czesze klientów strasznie, Rega natomiast ma jednak w miarę rozsądne ceny, a "wkład" środka bebechów jakościowo podobny jak w Naimie i też made in UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, moze Ciebie ujmie ten sposob na brzmienie i to polaczenie, moze u mnie z innym zrodlem byloby lepiej?. Z Regi uwazam, ze model Elex r jest wyjatkowo atrakcyjnie wyceniony ale to tez wyraznie inne brzmienie jak brio r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, człowiek, od którego kupiłem Brio R, twierdził, że Elex R nie stanowił na tyle wielkiego progresu, żeby się na niego skusić. Ostatecznie kupił Elicit R.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu znam przypadki, gdzie bardziej siadla Elex -r niz Elicit. Dla mnie Elex - r i Brio -r to jak dzien i noc, wszystko - barwa, dynamika, precyzja. Chociaz nie, jest jeden wspolny mianownik, oddanie wokalu - tu i tu jest to "cos" czego tak bardzo brakowalo Heglowi H90 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a jak byś ocenił ten w Heglu, bo u mnie wokal był czysty, (nie pogrubiony jak w in300) głoski syczące jakie czasem dają się we znaki np. na płycie AMJ "Upojenie" jakoś na Heglu nie drażniły pomimo opinii internetowych, że to suchotnik.

Wokal ładnie ulokowany za linią kolumn, ale wyraźnie przed muzykami i dla mnie tak ma być.  

Chciałem tylko zapytać czym wpinacie do prądu te wzmaki, tym co dała fabryka, czy czymś lepszym? 

Adam wiesz, że mam lekką ambe na tym tle i każdy z testowanych U mnie wzmacniaczy zasila Enerr Holograph Hybrid (używany na codzień) plus wsadzam bezpiecznik SR RED :)

Tak już mam :P

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wpiętego H90 tym co dała fabryka. I zgadzam się, że wokal nie był pogrubiony i nie było mowy o żadnych głoskach syczących, a precyzja i separacja na średnicy była bardzo, bardzo dobra. Również bas chociaż słabo różnicowany (chociażby w stosunku do Haiku Audio Sol 2 czy Soul Note SA300) miał dla mnie odpowiednią szybkość. Tylko co z tego, skoro muzyka kompletnie nie angażowała, co nie włączyłem to grało "maszynowo", bez tego "czegoś", nie było emocji, wzruszenia, piękna muzyki a to właśnie mają Regi, Cyrus czy nie dający mi spokoju genialny Dayens Menuetto. I mówię to myśląc o płytach CD, które znam na pamięć,  które mogę słuchać bez końca i będę je słuchał dopóki będę.

Sir.jax,  byłem (przyznaję się - głównie po krajowych recenzjach) tak pozytywnie nastawiony do H90, że zanim do mnie dojechał z Premium Sound (pozdrawiam, bardzo mili panowie) byłem na 200% przekonany, że to koniec mojej drogi, gdy chodzi o wzmacniacz. Nawet nie wiesz jak bardzo chciałem się wzruszyć przy mojej muzie z tym Heglem (przecież to on miał u mnie zostać, przecież jak czyta się jego krajowe recenzje to ma się wrażenie, że oto powstał "niszczator" całej konkurencji) ale ten piec w jakiś tylko Heglowi znany sposób całe muzyczne piękno zniszczył a w zamian dał ten bezduszny, "komputerowy" dźwięk ( i to z kolumnami Dynaudio…). Aż z ciekawości jeszcze raz wróciłem do krajowych recenzji (które tak mnie na Hegla nakręciły mimo, iż 5 na 6 "moich" salonów audio mających u siebie Hegla dawało mi w różny sposób do zrozumienia, żebym H90 odpuścił), gdzie ten Hegel dostał wręcz rangę kultowego i Hi - Endowego i rzuciła mi się w oczy jedna ciekawostka a mianowicie większość recenzji sprzętów pochodzących od dystrybutora Hegla i IFI audio kończy się w ten sam sposób czyli coś na sposób - konkurencja ma teraz o czym myśleć, jak tak dalej pójdzie to (Hegel/IFI) wykończy konkurencję itp., itd. To daje do myślenia czy aby na pewno te recenzje są w 100 % autorstwa magazynów audio i blogerów czy może jednak dostali "od kogoś" parę zdań, które muszą obowiązkowo znaleźć się w ich recenzjach a najlepiej jako podsumowanie... Jak widać po moim przypadku  taki marketing zadziałał, na szczęście przed zakupem posłuchałem H90 i każdemu nakręconemu krajowymi reckami na ten klamot radzę zrobić to samo, można się mooocno zdziwić.

Jacku, jak już Ci kiedyś pisałem, jestem przekonany, że jeżeli jednak H90 kupisz to bardzo szybko go sprzedasz, jesteś za bardzo doświadczonym wyjadaczem, żeby złapać się na "pierwsze wrażenie", czas pokaże czy mam rację. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować  :)

Moja pierwsza styczność z Heglem była przy okazji szukania DAC/pre i kiedy miałem pierwszy raz u siebie HD12, wtedy pierwszy raz usłyszałem jak ten cały Hegel gra, zupełnie inaczej pokazał stereofonię niż do tej pory byłem przyzwyczajony, było to dla mnie trochę dziwne po przejściu z CA SM6, ale bardziej w pozytywnym znaczeniu. To małe coś zaczęło zupełnie inaczej pokazywać smaczki, właśnie ciekawiej i wydaje się, że bardziej angażująco, chciało się słuchać jak by czekając  na to, co może wydarzyć się za chwilę nawet w tych znanych mi nagraniach. Bas też był inaczej pokazany, ale właśnie jakoś jakby z większą ilością informacji w tym zakresie, bardziej jakby punktowo z może szybszym wygaszaniem, ale schodził jakby niżej niż z CA SM6. Hegel ma może swoją taką specyficzną manierę do której nie wszyscy mogą się przekonać, nie wiem.  W nagraniach symfonicznych, zresztą nie tylko w takich rozwaliła mnie separacja instrumentów, stereofonia ładnie rozłożona na ksztalt "łuku", tak jak czasem rozlokowana jest orkiestra, to mnie wciągnęło właśnie jak Hegel potrafi w naturalny sposób pokazać obraz muzyczny i lokalizację źródeł. 

Najlepsze, że to samo pokazuje jako słuchawkowiec, gra aksamitną górą, może niektórzy nazwali by matową,  przygaszoną,  ale jak dla mnie bardzo rozdzielczo ten HD12 gra i powiedziałbym bardziej "analogowo/lampowo" niż Espressivo, które miałem, zresztą w stosunku do Cayin HA3 też ;) 

Takie granie mi odpowiada...

Dlatego w poszukiwaniu wzmacniaczy nie chciałem ominąć tej marki i w tej roli (wzmacniaczy) również mi podszedł, może niektórzy mówią, że to takie techniczne granie, ale mnie się zdaje, że bardziej naturalne nie podbarwione niż techniczne i bezpłciowe, zwłaszcza w stosunku do Atolla.

Generalnie z tych 4 sztuk co miałem u siebie zostawił bym,... no właśnie teraz nie wiem, ale chyba Hegel H90 i z całą pewnością Roque Audio Sphinx v2, Sphinx jest dość głęboki i nie bardzo pasował mi do mojego stolika musiałem go wysunąć, żeby nie kolidowały terminale z tylnymi nogami, które mają węższy rozstaw.

Ale nowy rok zaczynam od mebelka,  wjedzie mi nowy stolik z którym już nie będzie problemu z ustawieniem głębokich wzmacniaczy i takich tam. ;)

Może znów coś się zadzieje w temacie wzmacniaczy, myślę o Coplandzie, żeby to przytargać podobno zgrywa się bdb z ProAc Response D2.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce na tapetę idzie Yamaha WXC-50 i Bluesound Node 2i. I coś z tych dwóch wezmę, chyba że będzie kompletnie do kitu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 16.12.2018 o 15:32, tomek11 napisał:

Przy wyższych pułapach cenowych faktycznie zgranie pre i końcowki wymaga pewnie więcej uwagi. Pozdrawiam

Przy wyższych pułapach cenowych zaczynają się fanaberie i lęki kupującego czy aby na pewno na forum potwierdzą, że mam taki cudny zestaw...i milon pytań zamiast słuchania muzyki...

A na końcu okazuje się, że nie gra...a taki wysoki pułap cenowy...???

W dniu 16.12.2018 o 15:33, sir.jax napisał:

Tutaj już padł przykład jak akustyka potrafi zmienić brzmienie i wrażenia akustyczne konkretnego wzmacniacza, czy całego systemu.

Jak nie sprawdzisz, to się nie przekonasz.

Ole!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej się wypowiadałem w kwestii WXC-50. Zrezygnowałem jednak z niego na rzecz CA CXN V2 który dla testu wpięty jest w tej chwili jako preamp w IN100SE (dla przypomnienia). Testuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam się i pytam/podbijam wątek. Mam Rotel A12 którego używam Roon'a. Jednak na dłuższą metę Roon jest drogi a po 3 latach subskrypcji można kupić coś stacjonarnego. Poza tym DAC wbudowany w A12 nie wspiera MQA, DSD. Pomyślałem więc o jakimś dedykowanym pudełki który pogoniłby mi pliki z NAS'a, i Tidal Master. Nie chcę wydawać zbyt dużo kasy na kolejny klocek więc szukam czegoś do ok. 2k - N-30AE (podoba mi się ze wględu na wyświetlacz) lub Node 2 który można kupić za ok. 1800PLN. Inne odpały ze względu na brak gapless.

Jakieś inne sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2019 o 10:09, MxL napisał:

Witam się i pytam/podbijam wątek. Mam Rotel A12 którego używam Roon'a. Jednak na dłuższą metę Roon jest drogi a po 3 latach subskrypcji można kupić coś stacjonarnego. Poza tym DAC wbudowany w A12 nie wspiera MQA, DSD. Pomyślałem więc o jakimś dedykowanym pudełki który pogoniłby mi pliki z NAS'a, i Tidal Master. Nie chcę wydawać zbyt dużo kasy na kolejny klocek więc szukam czegoś do ok. 2k - N-30AE (podoba mi się ze wględu na wyświetlacz) lub Node 2 który można kupić za ok. 1800PLN. Inne odpały ze względu na brak gapless.

Jakieś inne sugestie?

Ja niezmiennie polecę 3 urządzenia, które dobrze znam:
- Node 2, który rozważasz
- Auralic Aries Mini
- Cambridge Stream Magic 6 (lub nowszy CXN)
Jeśli używki wchodzą w grę to każda z opcji mieści się w budżecie.
Każde z tych urządzeń gra bardzo przyzwoicie i ma masę zalet w swojej cenie, każde ma też pewne ograniczenia.
Poczytaj dokładnie o nich, spróbuj ew. coś pożyczyć na odsłuch (zobaczysz też jak funkcjonalnie się sprawują, czy aplikacje chodzą OK w Twojej sieci, czy odpowiada Ci obsługa).
Wszystkie z tych urządzeń są dość długo na rynku, na ich temat dużo napisano i sprawdzono, nie jest to więc jakaś nieznana światu nowość, z którą można wtopić.
Odsprzedać też w razie czego będzie je prosto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.