Skocz do zawartości
IGNORED

KD do 7k zł 5.1


GREGO3city

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz założę temat :)

 

Mam taki dylemat, przymierzam się do zakupu systemu audio który będzie służyć zarówno do KD jak i słuchania muzyki (50/50). Pierwotnie miałem pomysł ale jak ze wszystkim w życiu im dalej w las tym więcej pytań. I tak oto... jestem tutaj.

 

Kilka spraw podstawowych.

rozmieszczenie kolumn jak na załączonym obrazku (pierwszy raz będę wstawiać zdjęcie wiec mam nadzieję że jest widoczny). X1 to miejsce słuchania muzyki a X2 to oglądania filmów.

Pomieszczenie 25 mkw.

System 5.1: kolumny + amplituner.

Cena... na właśnie... ok 7kzł (aczkolwiek powoli dojrzewam do decyzji by wstępnie kupić 5.0 a subwoofer w późniejszym czasie).

mieszkanie-umeblowanie-kolumny.png

 

 

Zależy mi na tym by kolumny były w miarę zgrabne ok 20cm szerokości (szersze kolumny zawężą ekran), oraz bass-reflex, do przodu ze względu na bliskość ściany. Do tego kolorystyka: wskazane czarna ale brązy też są dopuszczalne

Wiem że ustawienie w rogu nie jest optymalne dla muzyki wiec przewiduje ich odsunięcie na jej potrzeby, do KD idą w róg.

 

Wstępnie upatrzyłem sobie set Wilson Raptor 7, poszukałem, poszperałem, no i umówiłem się na odsłuch: Wilson Raptor 7, Indiana Line Tesi 561, + Pudio Pylon Saphire. W drugim salonie sprzedawca odradzał mi Wilsony, a zaproponował: Pylon Pearl 27 i zaprosił w środę na odsłuch, podłączy też jeszcze kilka innych kolumn, aczkolwiek puścił Tannoy Mercury 7.4 i... o kurcze, naprawdę ładnie zagrały (tylko że niestety są trochę za szerokie)

 

I tak pytanie: jaki zestaw 5.1 (ampli + kolumny) do 7kzł.

Ewentualnie 6-6,5 kzł na zestaw 5.0 a subwoofer później?

 

Na tą chwile kolumny które przesłuchałem:

5.1

- Wilson Raptor 7

- Pylon Audio Spahhire 25

- Indiana Line Tesi 561

Zasilane przez Denona 2500 i Yamahe 685

Wnioski z odsłuch są... jakby nie co mało, mocy, basu, podstawy. Porównuje je do BW DM602S3 gdzie miały one zdecydowanie więcej energii tylko ze były jakby nie co suche (amplituner Yamaha 596)

 

Czego szukać? systemu 5.0 a subwoofer później? Niestety tu typów nie mam.

Jaki zestaw, który zagra energicznie, nie będzie pykać tylko łupnie tak porządnie, jestem lekko podłamany po pierwszym podejściu.

 

 

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z całym szacunkiem kolego ale widzę ,że umiesz pisać i czytać. Czas chyba zacząć też i myśleć.

W tym dziale jest chyba wystarczająco dużo podobnych tematów, jeden masz nawet poniżej,ciężko zabrać się za lekturę i trochę poczytać zanim się złoży nowy temat? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Znalazłem takie dwa zestawy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę że są one godne uwagi. Do tego powinno starczyć na jakiś ampli i sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Znalazłem takie dwa zestawy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę że są one godne uwagi. Do tego powinno starczyć na jakiś ampli i sub.

Drugi zestaw znam i również do kina jak i stereo mogę śmiało go polecić cena również ciekawa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, zapomniałem napisać że nie biorę pod uwagę używanego sprzętu.

 

Ktoś też wcześniej (przed fackupem forum związanego z nowym silnikiem - zdążyłem założyć temat po czym przepadł bezpowrotnie) zasugerował przestawienie suba na środek pomieszczenia, to oczywiście cena uwaga i na pewno się zastosuje).

Podał też ktoś propozycje kolumn Heco... ale nie zdążyłem sprawdzić i nie pamiętam co to było...

Ale! zasugerowany podesłanymi linkami umówiłem się na odsłuch Monitor Audi MR4 i MR6. Zobaczymy jak one brzmią. Raczej subwoofer kupię w późniejszym czasie, bo poczytałem i wychodź że porządny sub zaczyna się od 2,5kzł. Na teraz skupiam się na 5.0.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam autora.

Masz kilka zestawów nie koniecznie drogich i sprawdzonych . Jak wyżej może to być heco, dali, polk audio rti serie, klipsch. Osobiście namawiał bym na klipscha i nową serię RP której zestaw mam ja razem z denonem. Jest dynamika, przestrzeń, moc i co ważne nawet śladu ostrości o której wiedzą dużo ci którzy klipscha najczęściej nie słyszeli.  Kolumny podstawkowe 600m dają radę spokojnie w pomieszczeniach nawet 25m2. Jako central możesz użyć największego 504c lub trochę tańszego i mniejszego 404c. Taki zestaw -600m+404c+402s możesz kupić za ok 6tys po rabatach i naprawdę wymiata. 

Subem faktycznie możesz zająć się później ale nie rezygnuj z niego . W okolicach 2tys znajdziesz xtz 12.17, klipsch 112.

Do @paul klacska- nie bądź niemiły i bezczelny bo nikt Cię nie zmusza do odpowiedzi i jeśli to ci nie pasuje to czemu w ogóle odpisujesz ,forum jest od tego żeby się dowiedziec czegoś nowego czy poznać kilka odpowiedzi i nikt nikogo nie zmusza do odpisywania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subfun Klipsch który proponujesz wykracza po za budżet. 6kzł kolumny + 2,5kzł na amplituner i mamy juz ponad 8 kzł a ja bym chciał się zamknąć w 6-6,5 kzł (ampli+kolumny 5.1). I tak jeszcze 4 stówki pewnie pójdą na kable. Z suba nie rezygnuje, poprostu nie teraz. Wolę kupić trochę lepsze fronty i dokupić suba później.

Mam jeszcze takie pytanie, głośniki typu Audio Pro Avanto, jamo s626,628 mają głośnik basowe skierowana na bok. Czy można taki głośnik umieścić przy ściance, z wooferem skierowanym do środka? Bedzie tam stała tylko niska (ok 40-45cm) szafka rtv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Porządne kolumny z aktywnym subem to np Definitive Technology ale tam kupisz jedną za 4 czy 5 tyś . Te które proponujesz to badziewie i lepiej o nich zapomnij ,chyba że wrócisz za kilka miesięcy na forum z tematem "proszę pomóżcie ". 

Możesz sprawdzić klipsch ale tańszą serię czyli Reference. Dużym ich plusem przy ograniczonym budżecie jest efektywność czyli nie potrzebują wydajnego zasilania a co za tym idzie ,drogiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe.

Pisząc 606 masz na myśli zarówno 606 jak i 608 (i ich nowsze konstrukcje?)

A Audio Avant Pro? One również mają woofer skierowany na bok. Czy taką kolumna można umieszcza bezpośrednie przy ścianie - tylko do KD, do muzyki może być odpowiednio odsunięta (wiem że to nie idealne rozwiązanie ale zawsze jakieś).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie no tylko 606 to paździerz a 608 to już haj end haha szmelc to szmelc.  W niektórych dziedzinach wręcz wskazane jest eksperymentowanie ale nie odkryjesz Ameryki i koncentruj swoją  moc Luke na zestawach sprawdzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @subfan- nie bądź niemiły i bezczelny bo nikt Cię nie zmusza do odpowiedzi i jeśli to ci nie pasuje to czemu w ogóle odpisujesz ,forum jest od tego żeby się dowiedziec czegoś nowego czy poznać kilka odpowiedzi i nikt nikogo nie zmusza do odpisywania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Skoro cytujesz co napisałem znaczy nie widzisz różnicy pomiędzy moim wpisem a wpisem @paul klacska czyli pogratulować interpretacji .

Widzę że wolisz się uczyć na własnych błędach tylko po co skoro można zaoszczędzić sobie czasu i rozczarowań i iść na skróty, tyle że skoro wiesz wszystko najlepiej to co tu robisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zarówno 606 jak i 608 jak i późniejsze konstrukcje jamo.

Audio pro jest ok. Tu nie boczny głośnik powoduje czy kolumna jest słaba czy nie. Lata temu polski rynek podbijał wharfedale obsydian też z bocznym głośnikiem. A na takiej konstrukcji opiera się większość wysokiej klasy audio physic. 

Po prostu te kolumny odpuść. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.12.2018 o 03:48, subfan napisał:

Do @paul klacska- nie bądź niemiły i bezczelny bo nikt Cię nie zmusza do odpowiedzi i jeśli to ci nie pasuje to czemu w ogóle odpisujesz ,forum jest od tego żeby się dowiedziec czegoś nowego czy poznać kilka odpowiedzi i nikt nikogo nie zmusza do odpisywania. 

Widzę że jesteś kolejnym dzieckiem Neostrady, forum dla ciebie to zakładanie nowych tematów ( nie czytanie tego co już jest) i nabijanie sobie licznika. Na tym forum jest poruszony praktycznie każdy temat, wystarczy poszukać i zanurzyć się w lekturę. W twoim przypadku po co, lepiej założyć nowy wątek i klepać to samo w tematach,kino za 1 tys,za 2 tys ,za 5 tys.  Te tematy już dawno były poruszone. A jak ktoś coś chce dodać,to ja nie widzę problemu dodać nowy wpis do starego wątku. Ale po co czytać,jak można utworzyć nowy wątek. Sorki ale ja trochę inaczej widzę poruszanie się po różnych forach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 13:23, GREGO3city napisał:

subfun Klipsch który proponujesz wykracza po za budżet. 6kzł kolumny + 2,5kzł na amplituner i mamy juz ponad 8 kzł a ja bym chciał się zamknąć w 6-6,5 kzł (ampli+kolumny 5.1). I tak jeszcze 4 stówki pewnie pójdą na kable. Z suba nie rezygnuje, poprostu nie teraz. Wolę kupić trochę lepsze fronty i dokupić suba później.

Mam jeszcze takie pytanie, głośniki typu Audio Pro Avanto, jamo s626,628 mają głośnik basowe skierowana na bok. Czy można taki głośnik umieścić przy ściance, z wooferem skierowanym do środka? Bedzie tam stała tylko niska (ok 40-45cm) szafka rtv.

Witaj.

Ja posiadałem Jamo s608. U mnie miały one troszkę miejsca więc nie było z nimi problemu. Fakt nie jest to wysokiej klasy kolumna ale musimy pamiętać ile one kosztują. W kinie sprawdzały się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie mają się czego wstydzić. Gdybyś jednak zdecydował się na używki to na pewno można lepiej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 13:23, GREGO3city napisał:

subfun Klipsch który proponujesz wykracza po za budżet. 6kzł kolumny + 2,5kzł na amplituner i mamy juz ponad 8 kzł a ja bym chciał się zamknąć w 6-6,5 kzł (ampli+kolumny 5.1). I tak jeszcze 4 stówki pewnie pójdą na kable. Z suba nie rezygnuje, poprostu nie teraz. Wolę kupić trochę lepsze fronty i dokupić suba później.

Mam jeszcze takie pytanie, głośniki typu Audio Pro Avanto, jamo s626,628 mają głośnik basowe skierowana na bok. Czy można taki głośnik umieścić przy ściance, z wooferem skierowanym do środka? Bedzie tam stała tylko niska (ok 40-45cm) szafka rtv.

Witaj.

Ja posiadałem Jamo s608. U mnie miały one troszkę miejsca więc nie było z nimi problemu. Fakt nie jest to wysokiej klasy kolumna ale musimy pamiętać ile one kosztują. W kinie sprawdzały się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o jakość wykonania to nie mają się czego wstydzić. Gdybyś jednak zdecydował się na używki to na pewno można lepiej ;-) 

Ale jeśli jednak ma być to nowy sprzęt to sprawdź set 5.0 Melodika bl40. Zmieścisz się spokojnie w cenie a otrzymasz w zamian już bardzo dobre granie zarówno w kinie i stereo :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo s608 graja u mnie do dzis. 

W kinie sa ok. W Stereo taki shit ze szkoda gadac. Jak chcesz moge sprzedac za 1200zl caly set 5.0

U mnie s608 graja jako boczne surround zasilane z koncowki i tam niczego im nie brakuje. Central i surround stoja i sie kurza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nówek.

Przesłuchałem Heco Aurora 700 - to nie to.

Generalnie zwiększyć chyba muszę budżet, Bo to co słuchałem mi nie odpowiada. Przesłuchałem też - przypadkiem - w salonie Denona Canton 509. To chyba pierwsza kolumna która brzmieniowo mi pasuje. Ale cena... 8,5 kzł za zestaw 5.0 + ampli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.