Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz sieciowy, Spotify, 500-1000zł


T-9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam klamoty takie:

Yamaha RX-797 i podstawkowe Usher v-601

 

Puszczam dźwięk z laptopa kablowo: USB przez DACa FiioE10k, potem RCA do Yamahy. Słucham głownie zSpotify oraz lokalne utwory (Głównie FLAC/wys. jakość)

Jednak nie do końca mi to pasuje i zdecydowałem się na jakiś sprzęt do streamowania bezprzewodowo przez lokalną sieć WIFI, czyli streamaera.

Ten temat jest dla mnie całkowicie czarną magią więc czy dostanę coś w kwocie 500-1000zł ? No i chyba by musiał by być z DACiem na pokładzie też.

Aha i jak będzie potrzeba to chciałbym to "zasilić" bezpośrednio z Yamahy (ma gniazda przyłączeniowe do 100W), oczywiście jak da radę...

 

Hmm... Yamaha WXAD-10? Bluetooth nie jest konieczny

 

EDIT1: Chyba żeby wymienić wzmaka, ale pewnie koszt będzie większy...

 

EDIT2: A może pójść po taniości i chromecast audio...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać ampli i kupić coś z funkcjami sieciowymi albo onkyo ns 6130. Podstawowy model więc szału nie ma, ale za to bardzo funkcjonalny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są dwie opcje. Można dokupić WXAD-10 który będzie najbardziej sensownym zakupem zwględem ceny i funkcjonalności, lub zmienić amplituner na nowszy z dostępnymi funkcjami sieciowymi. Niestety w wypadku zmiany amplitunera trzeba liczyć się z dużo większym kosztem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sterować smartfonem i możesz z niego puszczać Spotify to najwyższą jakość w tej cenie zapewni Ci ten odbiornik Bluetooth - po analogu gra jak petarda

https://sklep.rms.pl/mass-fidelity-relay-odbiornik-adapter-bluetooth-z-przetwornikiem-cyfrowo-analogowym-dac

 

Jeśli wolisz klasyczne rozwiazanie z wyświetlaczem i pilotem to zerknij na te urządzenie. Bardzo dobre. W obu wypadkach mogę Ci zaproponować rabat dla forowicza. 

https://sklep.rms.pl/onkyo-ns-6130-ns6130-sieciowy-odtwarzacz-strumieniowy-audio-hi-res-z-fireconnect-spotify

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w tej cenie to niewiele rzeczy pobije Raspberrry z odpowiednią nakładką + MyVolumio .... No i ten plus że nikt się nie wycofa z upgrade softu :D

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem że chciałbym pchać "wszystko" przez wifi, a nie BT więc mass-fidelfy raczej odpada.

Za bardzo mi się nie chce robić "składaków" z Pi. Wolałbym gotowca.

WXAD-10 vs onkyo ns6130 i chyba bym się zdecydował na ten drugi, ale najprędzej po nowym roku bym robił zakup, a może w międzyczasie coś jeszcze wpadnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich składaków .... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   

Po rozpakowaniu pudełka jedyne co musisz zrobić to podać hasła do wifi i serwisów streamingowych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
W dniu 13.12.2018 o 21:54, T-9 napisał:

Nie wspomniałem że chciałbym pchać "wszystko" przez wifi, a nie BT więc mass-fidelfy raczej odpada.

Za bardzo mi się nie chce robić "składaków" z Pi. Wolałbym gotowca.

WXAD-10 vs onkyo ns6130 i chyba bym się zdecydował na ten drugi, ale najprędzej po nowym roku bym robił zakup, a może w międzyczasie coś jeszcze wpadnie...

Jak chcesz, to u mnie leży półtoraroczny WXAD-10 - odkąd gram z Lumina U1Mini bidula stracił robotę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2018 o 20:49, T-9 napisał:

Jednak nie do końca mi to pasuje i zdecydowałem się na jakiś sprzęt do streamowania bezprzewodowo przez lokalną sieć WIFI, czyli streamaera.

 

10 godzin temu, brbr napisał:

Poszukaj produktów iEast. Tanio a niedoceniany, maksimum funkcjonalności,  wszystko obsługujesz dedykowaną aplikacją. 

Ja również polecam Ci iEast spełnia wszystkie Twoje założenia , popatrz tu : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam używałem m20 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj produktów iEast. Tanio a niedoceniany, maksimum funkcjonalności,  wszystko obsługujesz dedykowaną aplikacją. Korzystałem.

Mam m20 na wyjściu. Stan w zasadzie nowy. Jak chcesz,  to priv 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci ieast , kupiłem taki wynalazek żeby coś brzdękało na amazonie ieast am 160 ,podłączyłem to z ciekawosci pod monitor audio gs20 i szczena mi opadła...ma to spotify ,tidal, tuneln itp , fajnie sie tym steruje z telefonu , gra to naprawde fajnie jak na takie malenstwo , lepiej niż klocki za większe pieniądze...nie do uwierzenia ale tak jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W onkyo ns 6130 też jest Amazon. Zależy kto czego oczekuje. Ja nie chciałem być wiecznie uzależniony od apki. Jak chce posłuchać tylko radia, włączam odtwarzacz, wybieram z pilota co chce i gra. Przy Playerach bez jakiegoś ekranu zawsze jesteśmy skazani na uruchomienie aplikacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WXAD-10 to najtańszy przyzwoity streamer. O ile wiem, wszystko tańsze, łącznie z Raspberry i Chromecast, ma problemy z gapless i trudno to zakwalifikować jako pełnosprawny sprzęt do Spotify Connect.

Z drugiej strony WXAD-10 nie ma wejścia USB. Twoje pliki flac musiałbyś odtwarzać z PC i transmitować przez WiFi do stremera. Alternatywnie można użyć routera WiFi z serwerem DLNA. Wiele routerów ma taką funkcję, również w openwrt można łatwo serwer DLNA zainstalować.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kapusta7 napisał:

ieast 30 od 20 różni się tylko tym

Hej tak jedyna różnica to pilot i obecność gniazda usb oraz gniazda "line in" na przedniej ściance , cała reszta jest dokładnie taka sama .

dokładna rozpiska : ostatnia kolumna to m30 a przed ostatnia to m20 

IEAST
 
przycisk wps mają oba mimo że w opisie brak znaczka przy m20 , a ostatnia funkcja nie mam pojęcia co to za funkcja ( pewnie jakaś integracja z domową automatyką ) 
Pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2018 o 21:22, rafal735r napisał:

Sprzedać ampli i kupić coś z funkcjami sieciowymi albo onkyo ns 6130. Podstawowy model więc szału nie ma, ale za to bardzo funkcjonalny. 

Onkyo 6130 to w swojej cenie rewelacyjny transport o bardzo dobrej funkcjonalności. Jako transport gra identycznie jak dużo droższy 6170 i lepiej jak Pioneer n50. Zewnętrzne dyski np. pojemności np 1TB wczytuje błyskawicznie. Niestety ieast jest kiepski w roli transportu (porównywalem z tym samym dac). Także jeśli autor pomysli kiedyś o upgradzie to dodanie zewn.dac znacznie poprawi brzmienie tego Onkyo. Do tego obsługa pilotem np. radia internetowego, tidal, dpotify, Nas, itd. Fajna sprawa dla tych którzy nie chcą się uzależnić tylko od apki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. ok, ok, a jakbym chciał przepchać "cały" dźwięk z komputera to jak? Mam na myśli by streamer był jako "urządzenie dźwiękowe-wyjścia", czyli jak odpalę np playera audio/grę czy nawet film to da radę czy trzeba kombinować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kapusta7 napisał:

Czyli nie warto kupować M30.

Ja M20 jakiś czas temu kupiłem za 340 zł wtedy różnica do M30 była większa, przy aktualnych cenach 100 zł różnicy między modelami nie jest przepaścią ,  wybrałem M20 bo pilot wydawał mi się zbędny skoro do obsługi możesz używać ich aplikacji albo natywnych aplikacji typu spotify wybierając po prostu w menu urządzenia  do odtwarzania , muzykę z dysku typu NAS puszczasz za pomocą ich aplikacji albo jakiegokolwiek kompa , bardziej przydatne wydaje się gniazdo USB jak często z takiego nośnika korzystasz , ja nie korzystam więc też było mi zbędne .

Nie mam pojęcia jak długo będą wspierać swoje urządzenia ale patrząc w ich ofertę i to że ich pudełeczka nadają się do integracji z fibaro i pokrewnymi systemami to nie martwiłbym się o wsparcie przez najbliższe parę lat .

51 minut temu, Dawid Hare napisał:

Onkyo 6130 to w swojej cenie rewelacyjny transport o bardzo dobrej funkcjonalności.

dokładnie tak ale jest też co najmniej dwukrotnie droższy od iesta30 ( który ma pilota ) i trzykrotnie od M20, więc nie ma co porównywać , to są produkty dla zupełnie innych klientów . Ale nie uwierzę że obsługa pilotem urządzenia które ma mały matrycowy wyświetlacz jest wygodniejsza niż na wyświetlaczu telefonu lub tabletu w kolorze i dotykiem, a w przypadku wyszukiwana jakiś egzotycznych stacji czy wykonawców jest to po prostu nie możliwe zwłaszcza w większym salonie , no chyba że na kolanach siedzisz przed sprzętem i pilotem wklikujesz  .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz i pilot w tym Onkyo traktuję jako fajny dodatek, a obsługę realizuję w 90% z telefonu. Nigdy nie powiedziałem że pilot/wyświetlacz  daje więcej możliwości bo oczywiście tak nie jest. Bardziej podkreślałem że Onkyo jest bardzo dobry jako transport do zewn.dac, ale oczywiście masz rację co do kosztów. Jeśli doliczyć zakup dobrego dac i kabelka cyfrowego to już robi się fajna suma. IEast w swojej cenie to dobre rozwiązanie. Ale tylko w tej kategorii cenowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co w koncu , warto to onkyo sobie sprawic czy nie?

Maline juz przerabialem , sama oraz z hifiberry digi+.

Muze po bluetooth z ipada przerabialem i nic mnie tak nie wkurza jak sterowanie z telefonu badz tabletu w chwili obecnej.

Sam szukam jakiegos dobrego streamera ale chce siasc z pilotem w łapie i puszczac muze a nie non stop klikac w ekran telefonu  ....

 

Zastanawiam sie nad tym onkyo 6130 bo na ten drozszy mnie nie stac.

Rozumeim, ze moge wypuscic sygnal do daca przez usb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Argon Stream2. Ma pilota i ekranik do nawigacji. Można obsługiwać bez aplikacji. U mnie służy do radia internetowego i bezproblemowo można zmieniać stacje (można zaprogramować zestawy ulubionych na stronie silicon frontier). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwaga z IEAST , z dysku to nie gra , z pendrive tak, ale dysku 500 GB nie obsłuży , pendrive 32 GB daje radę .

 

Ieast 30

Tak poza tym działa bez zarzutu , bez tych kombinacji jak z malinką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kwasior21 napisał:

sygnal do daca przez usb?

Hej , usb w tym sprzęcie służy do podłączenia pendraka albo dysku z muzyką , dac możesz podłączyć tylko po cyfrowym coaxial , albo możesz wykorzystać dac wbudowany i wyjść analogiem .

big_NS-6130-S-Rear.JPG?lm=1543528771

Pozdrawiam 

Teraz, notoryczny napisał:

, z dysku to nie gra

Hej a próbowałeś z dysku z własnym zasilaniem ? Na pocieszkę ieast gra z dysków sieciowych .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał do dyspozycji około 1000zl na streamer to kupił bym Onkyo. W tej cenie nie znajdziecie lepszego streamera o tak dużej funkcjonalności. Dodatkowo Onkyo ma tą zaletę że jest świetny w roli samego transportu. Zatem jeśli ktoś zechce poprawić brzmienie to dodaje solidnego zewnętrznego dac. Co tu dużo kombinować? Masz max budżet 500, kupuj IEast, masz 1100zl, kup Onkyo. Za 2000 są inne lepiej grające streamery ale jeśli ktoś myśli o wykorzystaniu zewn.dac i nie chce z jakiegoś powodu maliny to zakup Onkyo jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Co do droższego NS6170 to gra lepiej ale i kosztuje dużo więcej. Natomiast jako transporty grają dokładnie tak samo!

2 godziny temu, kwasior21 napisał:

No to co w koncu , warto to onkyo sobie sprawic czy nie?

Maline juz przerabialem , sama oraz z hifiberry digi+.

Muze po bluetooth z ipada przerabialem i nic mnie tak nie wkurza jak sterowanie z telefonu badz tabletu w chwili obecnej.

Sam szukam jakiegos dobrego streamera ale chce siasc z pilotem w łapie i puszczac muze a nie non stop klikac w ekran telefonu  ....

 

Zastanawiam sie nad tym onkyo 6130 bo na ten drozszy mnie nie stac.

Rozumeim, ze moge wypuscic sygnal do daca przez usb?

Pilot i wyswietlacz w tym Onkyo traktuj jako miły dodatek. Bez telefonu się nie obejdzie. Dlatego jeśli denerwuje Cię obsługa streamerów za pomocą tel. to może pomyśl po prostu o odtwarzaczu cd ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.