Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzanie Tidala i flac'ów a raspberry pi ? pomózcie


czesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw...Naim 5si, Pylon Audio Diamnod 25,  DAC Aune s6...muzyki głownie słucham z Tidala Hifi i plików flac z komputera PC.wszędzie jest chwalone to coś - bo nie wiem co to jest co się nazywa Raspberry Pi - czy możecie mi powiedziec na jakiej zasadzie to coś odtwarza muzyke z Tdiala i flaców ? czy dżwiek z komp bedzie taki sam jak z tego czegos ? chodzi mi o bitperfect w połaczeniu z moim DAC'iem...chciałbym słuchać TIDALA i plików nie właczajac kompa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Przeczytaj temat poniżej to się wszystkiego dowiesz. Koszt praktycznie żaden ( malina+ kabelek USB do twojego dac-a). Pobawisz się i będziesz wszystko wiedział. Najlepiej to na początek odpal system z pendriva. Potem sam zdecydujesz czy ci to odpowiada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czesiek85 napisał:

Mój zestaw...Naim 5si, Pylon Audio Diamnod 25,  DAC Aune s6...muzyki głownie słucham z Tidala Hifi i plików flac z komputera PC.wszędzie jest chwalone to coś - bo nie wiem co to jest co się nazywa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czy możecie mi powiedziec na jakiej zasadzie to coś odtwarza muzyke z Tdiala i flaców ? czy dżwiek z komp bedzie taki sam jak z tego czegos ? chodzi mi o bitperfect w połaczeniu z moim DAC'iem...chciałbym słuchać TIDALA i plików nie właczajac kompa...

To proponuję jeszcze wypróbować polski program JPlay Femto. Można ściągnąć trial bodaj na 14 dni. Instalujesz program - a na komórce aplikację BubbleUPnP  (na iPhonach działa tez ponoć pod mConnect i Kinsky) aplikacja widzi serwer jPlay Femto i można grać np. z Tidala albo z własnej biblioteki(przy instalacji trzeba wskazać folder z muzyką). Ta druga opcja działa średnio(na Bubble nie widać okładek) ale program działa też niezależnie od sieci – np. jako wtyczka do Foobara. Jeśli nie ma problemów z siecią to opcja z serwisami działa b. fajnie(ja słucham Qobuza) Ta nowa wersja jPlaya 7.0.  nie we wszystkich konfiguracjach działa stabilnie na bardziej zaawansowanych ustawieniach – np. z moim DACiem nie działa kernel streaming(dlatego nadal gram na wersji 6.2.) Na pewno warto to wypróbować – jak nie zadziała albo się nie spodoba, zawsze można pobawić się w malinę(tam Tidal tez nie zawsze działa na tym całym Volumio). Koszt programu jest spory – 150 ero ale daje duży progres w brzemieniu, a nowa wersja(w przeciwieństwie do poprzednich) jest zrobiona tak, żeby nie obciążać komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Poszło na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dzarro napisał:

To proponuję jeszcze wypróbować polski program JPlay Femto.

Spróbuj roon audio a szybko zapomnisz o tej archaicznej aplikacji. Z sentymentu wgrałem nową wersję, sam kilka lat temu się z nią męczyłem, później przyszedł czas na jriver a dzisiaj na roona. To jest inny świat obsługi, dźwięku i kompatybilności.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

cena też inny świat 499 $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

I to rocznie.

Dożywotnio.

2 godziny temu, Rucia1 napisał:

cena też inny świat 499 $

Właśnie mam na testach kabelek LAN za... 7000zł :)

Na tym tle to prawdziwa okazja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Dożywotnio co rok.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Licencja roczna kosztuje 119$.

Za 499$ masz licencję dożywotnią co za tak dopracowany produkt nie jest niczym wyjątkowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon napisał:

Dożywotnio.

Właśnie mam na testach kabelek LAN za... 7000zł :)

Na tym tle to prawdziwa okazja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajna walizeczka,w cenie cze extra płatna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam na malinie z dystrybucji diet-pi i wgrane mam logitech sqeezbox serwer,wraz z squeezlite,a tam dodany plugin tidal sterowanie z telefonu apka squeezecontrol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon fajny - ale to tylko organizer, dobrze gra dopiero... z jPlayem albo ponoć (tego nie testowałem) z HQPlayerem. Jedno trzeba przyznać, że działa stabilnie - a jPlay Femto ma jeszcze choroby dziecięce.

Tańszą alternatywą dla Roona jest Audirvana(nie używałem z Tidalem ale Qobuz działała OK) - od niedawna dostępna na Windows. Wadą jest to, że można sterować tylko iPhonem i lepiej mieć 8 GB RAMu. Brzmieniowo jest dużo słabiej niż z jPlay. Zresztą też można grać z jPlay jako wtyczką ASIO - i to jest najlepsza opcja. Koszt 64 euro ale dodają 3 miesiące Tidala albo Qbuza za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roona można potestować za darmo przez 14 dni. Polecam spróbować.

asta a porównywałeś może squeezecontrol z Orange Squeeze ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MrSalieri napisał:

Roona można potestować za darmo przez 14 dni. Polecam spróbować.

asta a porównywałeś może squeezecontrol z Orange Squeeze ? 

Pomyłka,korzystam z squeeze ctrl,podoba mi się w nim pauza odtwarzania w razie połączenia telefonicznego,oraz szybkie przeszukiwanie wykonawców.Orange squeeze nie korzystalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 15:53, MrSalieri napisał:

Roona można potestować za darmo przez 14 dni. Polecam spróbować.

asta a porównywałeś może squeezecontrol z Orange Squeeze ? 

Orange Squeeze polecam - sam uzywam kiedy steruje z Androida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, awietek napisał:

Orange Squeeze polecam - sam uzywam kiedy steruje z Androida.

Również używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.