Jump to content
kaaapa

Klub Ps Audio

Recommended Posts

Zapraszam wszystkich posiadaczy, byłych lub obecnych. Dla mnie to już czwarty produkt tej amerykańskiej marki począwszy od kabli zasilających ac12, ac5 po przetworniki, od dwóch tygodni gram na ich nowym wzmacniaczu sprout 100 i klasę jaką prezentuje ten wzmacniacz może zawstydzić większość produktów z EU w swojej cenie a na dodatek aluminiowy magnetyczny pilot! Nigdy nie zawiodłem się na żadnym ich produkcie, dla mnie sprzęt robiony przez Paula i Scotta to produkty kompletne bez żadnych wad z pełnym wsparciem i oczywiście świetnym wykonaniem.

To ja się dopiszę do klubu, choć obecnie nie posiadam żadnego klocka tej marki. Nie wiem, jak obecne produkty, ale te z lat 90-tych (głównie przetworniki i napędu konkurujące z produktami Thety) były świetne - nigdy nie zapomnę, jaki opad szczeny zrobił na mnie niepozorny DL Three. Do tej pory nie usłyszałem tak trójwymiarowej projekcji przestrzennej z żadnego innego urządzenia - nie mam pojęcia jak to osiągnięto, bo jego konstrukcja jest prosta jak budowa cepa (choć w oparciu o dobre komponenty). Sprzedałem go, bo miał dziwną techniczną naleciałość na górze pasma - nie wiem, czy wszystkie tak mają, czy mój już niedomagał, ale gdyby nie to, pewnie nadal by gościł w moim systemie. Nikt nie chce tego u nas kupować, ale nie jeden pewnie by się zdziwił, gdyby go posłuchać obok jakiegoś nowego DAC-a obsługującego hiper-rozdzielczości.

Edited by mol01

Aż dziw że nie było wcześniej tego klubu . Zapisuje się z Digital link III Dac .

I oczywiście Pozdrawiam 

Witam serdecznie.

W swoim systemie mam Ps audio perfect wave dac w wersji Mk II + Bridge oraz Ps audio Quintessence power center. Oba urządzenia mam już kilka lat i jakoś nie widzę powodu dla którego miałbym się z nimi rozstać. 

Także zapisuję się do klubu.

Pozdrawiam. 

Jest tu jeszcze jakiś posiadacz?

Edited by mol01

Ja mam DAC directstream. Urządzenie dla mnie kończące na daną chwilę przygody z dacami - długo mi zejdzie zanim mój system dociągnie do poziomu DAC'a. Ekstremalnie czuły na sieciówki, właściwie jaka sieciówka taki dźwięk. Nie należy używać regulacji głośności - sprawdzone że absolutnie powinien grać na 100 (max) na wyjściu. Jeżeli chodzi o inne rzeczy to tak właśnie powinien dla mnie działać hi end - jest włączony cały czas z włączonym wygaszaczem wyświetlacza i zapominam o nim. No i na koniec update'y za free które ciągle podnoszą jakość dźwięku (jak ktoś chce to może obecnie żąglować miedzy 4 oprogramawaniami).

Piter z miałeś może możliwość bezpośredniego porównania directstream do perfect wave? Pytam bo napewo w przyszłości chciałbym zmienić na directstream pytanie tylko jak duża będzie różnica w dźwięku i czy warta dopłaty. 

Nie, nie miałem. Różnica musi jednak być znacząca (chociaż zależy dla kogo i w jakim systemie - może się okazać że bardzo mała) bo inaczej nie było by dostępnego "upgrade kit" który jest w zasadzie directstream'em bez obudowy z wyświetlaczem. PS Audio i tak zresztą szykuje się do top dac'a 2 elementowego o czym jest wiadomo już jakiś czas - ale tam cena ma być około 20k$ (jak mówią pogłoski). Możliwe że tam też w końcu zaaplikują odpowiedni stopień wyjściowy na lampach.

Witam Wpisuję się do klubu 

Posiadam Perfectwawe MK2 +bridge Jednak chciałbym kupić kit i zmienić go na DIRECTSTREAM ten zestaw kosztuje 3000$ na stronie producenta PS Audio.com Nie dzwoniłem po krajowych dystrybutorach -Przypuszczam że cena będzie wyższa może ktoś z forumowiczów ma kontakt czy wie gdzie zalegają kartony z tym kit-em? Nie słyszałem porównań ale jednak Directstream czyta DSD a ten format to przyszłość jak mniemam...

Directstream to wyłącznie DSD - on na wejściu konwertuje wszystko do 20xDSD i z tego robi sygnał który nie ma stopnia wyjsciowego tylko transformatory (stąd chyba przyczyna że u mnie słychać że lubi/powinien grać odkręcony na 100)

To ja sie tez zapisuje do klubu. Posiadam phono pre GCPH i 3 kable zasilajace.

Paul McGowan stosuje dosc nowoczesny rodzaj marketngu. Wychodzi "do ludzi", przybliża firmę, tematyke high end. To odroznia go dosc wyraznie od innych producentow, nie tylko amerykanskich. Na YouTubie prowadzi bardzo aktywny kanal. Chcialbym kiedyś wyprobowac cos z jego "zabawek", zwlaszcza wzmacniacze stworzone przy udziale Bascoma Kinga....

Panowie czy można podłączyć kino domowe przez HDMI do PS AUDIO Perfect wave ? Ktoś próbował tam są te wyjścia S1 iS2 nie próbowałem, brak kabla długiego HDMI ale fanie podłączyć posłuchać koncert z telewizorni:) Czy ma ktoś z Was doświadczenie ?

Ponawiam pytanie j.w

Są na tyle wejścia HDMI ale jakoś nie działa:( Może ktoś z szanownych forumowiczów rozwiąże tą zagadkę?

To nie jest żadne hdmi tylko port w kształcie hdmi.

http://audiosystem.com.pl/produkt/867/perfectwave-dac-mk-ii

Ponawiam pytanie j.w
Są na tyle wejścia HDMI ale jakoś nie działa:( Może ktoś z szanownych forumowiczów rozwiąże tą zagadkę?

To jest wejście i2s dedykowane do transportu. Ps audio aktualnie taki transport ma pod nazwą memory player.