Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  20 członków

Ps Audio Klub
IGNORED

Klub Ps Audio


kaaapa

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich posiadaczy, byłych lub obecnych. Dla mnie to już czwarty produkt tej amerykańskiej marki począwszy od kabli zasilających ac12, ac5 po przetworniki, od dwóch tygodni gram na ich nowym wzmacniaczu sprout 100 i klasę jaką prezentuje ten wzmacniacz może zawstydzić większość produktów z EU w swojej cenie a na dodatek aluminiowy magnetyczny pilot! Nigdy nie zawiodłem się na żadnym ich produkcie, dla mnie sprzęt robiony przez Paula i Scotta to produkty kompletne bez żadnych wad z pełnym wsparciem i oczywiście świetnym wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopiszę do klubu, choć obecnie nie posiadam żadnego klocka tej marki. Nie wiem, jak obecne produkty, ale te z lat 90-tych (głównie przetworniki i napędu konkurujące z produktami Thety) były świetne - nigdy nie zapomnę, jaki opad szczeny zrobił na mnie niepozorny DL Three. Do tej pory nie usłyszałem tak trójwymiarowej projekcji przestrzennej z żadnego innego urządzenia - nie mam pojęcia jak to osiągnięto, bo jego konstrukcja jest prosta jak budowa cepa (choć w oparciu o dobre komponenty). Sprzedałem go, bo miał dziwną techniczną naleciałość na górze pasma - nie wiem, czy wszystkie tak mają, czy mój już niedomagał, ale gdyby nie to, pewnie nadal by gościł w moim systemie. Nikt nie chce tego u nas kupować, ale nie jeden pewnie by się zdziwił, gdyby go posłuchać obok jakiegoś nowego DAC-a obsługującego hiper-rozdzielczości.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie.

 

W swoim systemie mam Ps audio perfect wave dac w wersji Mk II + Bridge oraz Ps audio Quintessence power center. Oba urządzenia mam już kilka lat i jakoś nie widzę powodu dla którego miałbym się z nimi rozstać. 

Także zapisuję się do klubu.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DAC directstream. Urządzenie dla mnie kończące na daną chwilę przygody z dacami - długo mi zejdzie zanim mój system dociągnie do poziomu DAC'a. Ekstremalnie czuły na sieciówki, właściwie jaka sieciówka taki dźwięk. Nie należy używać regulacji głośności - sprawdzone że absolutnie powinien grać na 100 (max) na wyjściu. Jeżeli chodzi o inne rzeczy to tak właśnie powinien dla mnie działać hi end - jest włączony cały czas z włączonym wygaszaczem wyświetlacza i zapominam o nim. No i na koniec update'y za free które ciągle podnoszą jakość dźwięku (jak ktoś chce to może obecnie żąglować miedzy 4 oprogramawaniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem. Różnica musi jednak być znacząca (chociaż zależy dla kogo i w jakim systemie - może się okazać że bardzo mała) bo inaczej nie było by dostępnego "upgrade kit" który jest w zasadzie directstream'em bez obudowy z wyświetlaczem. PS Audio i tak zresztą szykuje się do top dac'a 2 elementowego o czym jest wiadomo już jakiś czas - ale tam cena ma być około 20k$ (jak mówią pogłoski). Możliwe że tam też w końcu zaaplikują odpowiedni stopień wyjściowy na lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wpisuję się do klubu 

Posiadam Perfectwawe MK2 +bridge Jednak chciałbym kupić kit i zmienić go na DIRECTSTREAM ten zestaw kosztuje 3000$ na stronie producenta PS Audio.com Nie dzwoniłem po krajowych dystrybutorach -Przypuszczam że cena będzie wyższa może ktoś z forumowiczów ma kontakt czy wie gdzie zalegają kartony z tym kit-em? Nie słyszałem porównań ale jednak Directstream czyta DSD a ten format to przyszłość jak mniemam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paul McGowan stosuje dosc nowoczesny rodzaj marketngu. Wychodzi "do ludzi", przybliża firmę, tematyke high end. To odroznia go dosc wyraznie od innych producentow, nie tylko amerykanskich. Na YouTubie prowadzi bardzo aktywny kanal. Chcialbym kiedyś wyprobowac cos z jego "zabawek", zwlaszcza wzmacniacze stworzone przy udziale Bascoma Kinga....

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie czy można podłączyć kino domowe przez HDMI do PS AUDIO Perfect wave ? Ktoś próbował tam są te wyjścia S1 iS2 nie próbowałem, brak kabla długiego HDMI ale fanie podłączyć posłuchać koncert z telewizorni:) Czy ma ktoś z Was doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ponawiam pytanie j.w
Są na tyle wejścia HDMI ale jakoś nie działa:( Może ktoś z szanownych forumowiczów rozwiąże tą zagadkę?
 
To jest wejście i2s dedykowane do transportu. Ps audio aktualnie taki transport ma pod nazwą memory player.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

PS Audio zacne klocki. Skusiłem się jakiś czas temu na PerfectWave Transport i muszę przyznać że sprzęt jest najwyższej klasy. Miałem już kilka transportów ale zdecydowanie najlepiej wypada ten mimo że podłączony do Exogala a ponoć najlepiej wypada z firmowym dac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Witam kolegów.

Przyjedzie do mnie PS dac DL3. 
Nie wiem czy karton/6 butelek dobrego portugalskiego wina, który zapłacę za niego to dużo.

Żartuję sobie trochę. Mam nadzieję na poprawę brzmienia systemu. Mam Node2i na liniowym z Sbooster.

Czy ktoś z kolegów go posiada i zechciałby napisać paru słów na temat, co om wniósł, zmienił w brzmieniu?

Dziekuję

Nie mogę się doczekać, w poniedziałek dojedzie😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 18:36, adamnl napisał:

Czy ktoś z kolegów go posiada i zechciałby napisać paru słów na temat, co om wniósł, zmienił w brzmieniu?

Myślę, że jak będziesz miał sprzęt nazajutrz to niema co słuchać opinii innych, a wyrobić sobie własną - nie wiem, czego słuchałeś dotychczas i nie wiem czy chodzi Ci o starego szarego DL Three, czy nowego białego Digital Link III, ale stary na pewno miał niesamowity bas i scenę wysunięta do przodu - czułeś się jakbyś był między muzykami (normalnie efekt 3D), jedynym problemem była techniczna naleciałość na górze pasma, ale to mały koszt tego jaki poziom reprezentował ten DAC przy swej cenie.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
14 minut temu, mol01 napisał:

Myślę, że jak będziesz miał sprzęt nazajutrz to niema co słuchać opinii innych

Jestem tego samego zdania i gdziekolwiek mogę tyle razy je powtarzam. Trochę „podstępnie”😊 zadałem pytanie.

Dziękuję, że zechciało się Tobie odpowiedzieć. Bardzo to doceniam. 

Ja nie słyszę „wielkich” różnic w brzmieniu systemów przy dobrej klasy d/a przetwornikach.

Jesli nie słyszę to po co przepłacać, pomyślałem.

No tak mam😉

 

Jutro przyjdzie chyba ten stary, za karton wina to nie może być „nowszy”

Zobaczę, jak mój mózg efekt 3D odbierze, jestem bardzo ciekawy, dziękuję jeszcze raz i dobrej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamnl

(Konto usunięte)
W dniu 5.09.2021 o 15:23, adamnl napisał:

Jesli nie słyszę to po co przepłacać, pomyślałem.

Pogadam sam ze sobą. 
Nie przepłaciłem, ale usłyszałem.

Wczoraj dwie godzinki posłuchałem kilku „znanych” kawałków. 

Na „zimnym” a tym bardziej „rozgrzanym” DLIII w połączeniu z BS Node2i z SBooster usłyszałem wyraźną, zaskakująco pozytywnie a czasami z niedowierzaniem niesamowitą barwę „dołu”. 
„Dół” jak tort, ma więcej aniżeli 2 warstwy!! 
Według mnie basu nie ma więcej, jest bardziej rozdzielczy, momentami powtarzałem utwory, by lepiej się wsłuchać. 
Mam kilka ulubionych, niestety nędznie zrealizowanych nagrań. Sami wiecie, z młodzieńczych lat wspomnienia itp😃 przy których niezależnie od jakości nagrania włos się jeży. Gęba mi się uśmiechnęła, bo teraz to dało się „zjeść”. 

Dla mnie gdyby PS ten model kosztował tyle co 10 lat temu teraz bym go nie nabył. W „tej” cenie jest co wybrać. 
 

Mam CD oddzielnie.

Do Node na liniowym i streamowania z Quobuz dobry upgrade. 
Zastosowałem w nim przewód w klasie cenowej 1200 zł. 
 

Zatem on zostaje u mnie, jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamnl napisał:

usłyszałem wyraźną, zaskakująco pozytywnie  a czasami z niedowierzaniem niesamowitą barwę „dołu”. 

Mówiłem, że bas będzie napewno atutem, a wysunięcie sceny pewnie też w dużej mierze zależy od reszty systemu - ja go słuchałem z flagowymi Rotelami, które lubią nieco przybliżać scenę, ale z PS Audio przeszło to moje najśmielsze oczekiwania. Miało to swoje dobre i złe strony - nie mówię, że bycie "na scenie" jest idealne, bo napewno odbiega od naturalności i niekiedy może przeszkadzać. Dlatego też rozstałem się z Rotelem na rzecz Classe, ale to już zupełnie inna bajka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.