Skocz do zawartości
IGNORED

(Nowicjusz) Problem z Rega P1 Plus


Kamik47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem gramofon Rega P1 Plus podpiąłem oryginalnym kablem i wydaje z siebie takie dźwięki jak na załączonym filmiku. 

To wina kabla? Czy ja coś źle robię?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę o pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast się stresować lepiej oddać Regę, za to kupic w lidlu za 500 zlotych duala , ktory ma byc na dniach ? Nie będzie żadnej różnicy . Tylko finanse się poprawia ,nawet jakby wkładkę trzeba było kupić to będziesz" do przodu" A jeśli ma być nowy prawdziwy gramofon to trzeba dołożyć do : reloop turn5 , projects classic albo teac seria 500 ( sa 2 modele).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wzmaku z głośnikiem brak jest wejścia phono.

Kup do zestawu jakiś przedwzmacniacz i za jego pomocą połącz gramofon > przedwzmacniacz > wzmacniacz z głośnikiem.

 Potrzebujesz coś takiego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lub jakikolwiek inny przedwzmacniacz gramofonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, Rega Plus ma wbudowany przedwzmacniacz :)

Obejrzałem jeszcze raz filmik i te trzaski to albo uszkodzone okablowanie ramienia lub kable IC tak sieją. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w sprzęcie towarzyszącym.

Podepnij Regę pod normalny wzmacniacz, który ma uziemienie i nie ma wytrysków w styli bluetooth czy wi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kable są nie ekranowane temu masz ten przydźwięk.

po drugie coś uziemienie nie działa jak trzeba 

po trzecie co to za wkładka , może grado ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uziemienie. Czasem tak trzeszczy u mnie, gdy podepnę któryś stary gramofon.

Pogmeraj tymi widełkami na końcu drucika.

Gdy nie przejdą objawy - spakuj rupiecia i oddaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w salonie w którym kupowałem Rege. Po podpięcia pod ich system, gramofon gra świetnie i nie ma tego co u mnie. Ewidentnie wina lezy po stronie głośnika który nie ma uziemienia. Mysle nad wymiana głośnika na inny. Co więcej, przykładając probówkę do śrubek głośnika, probówka swieci. Czyli na srubkach jest prad a tak raczej być nie powinno? 

Amplituner do którego podpisałem Rege również posiada przewód 2 żylowy i nie posiada uziemienia. 

Dlaczego odradzacie Rege? Przed zakupem jak rozmawiałem ze sprzedawcami każdy rege polecal. 

Wydaje mi sie ze jak kupie dobry głośnik z uziemieniem to problem zniknie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam Regę :)

Tylko coś nie tak u Ciebie ze sprzętem jest z tego co czytam . To może być nie bezpieczne , dużo ampli ma sieciówkę dwużyłową i nie ma takich problemów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamik47 napisał:

Ewidentnie wina lezy po stronie głośnika który nie ma uziemienia.

Amplituner do którego podpisałem Rege również posiada przewód 2 żylowy i nie posiada uziemienia. Dlaczego odradzacie Rege? Przed zakupem jak rozmawiałem ze sprzedawcami każdy rege polecał. 

głośnik z uziemieniem ?

ale możesz zrobić inaczej przewód uziemienia spróbuj podłączyć do pierścienia zewnętrznego we wtyku cinch , lub pod śrubę w obudowie czegokolwiek w torze - próbój

a odradzają regę bo w tej cenie jest dużo gramofonów z epoki z którymi jest mniej problemów bo są zwyczajnie lepiej zbudowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawcy zawsze polecają to co mają , takie czasy nikomu ufać nie można kiedy w gre wchodzi zysk jakikolwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze jaki polecacie głośnik? Taki zeby był z uziemieniem porządny. W sklepie pokazywał mi Sprzedawca taki za 2 tys z aplikacja itd ale nie pamietam nazwy. Chce cos wolno stojącego i zeby ładnie grało. Moze miec wifi blueetooth ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można po Bożemu?

Wzmacniacz i osobno kolumny głośnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
39 minut temu, Kamik47 napisał:

Nie chce kolumn.

to może taniej i lepiej będzie ze spotify słuchać i tak nie usłyszysz różnicy w jakości dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rucia1 napisał:

to może taniej i lepiej będzie ze spotify słuchać i tak nie usłyszysz różnicy w jakości dźwięku

Na spotify panienki nie lecą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 21:48, Kamik47 napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolejny geniusz filmowania w pionie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.