Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Accuphase?


Jack71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Do użytkowników Accuphase, jakie polecacie kolumny do P260/C230? Słucham muzyki spokojnej, trochę popu, rocka i metalu nie słucham. Mogą być Podstawkowe lub podłogowe, ale nie za duże ponieważ pokój ma 20m. Na pewno nie interesują mnie ostre brzmienie,  naturalnie brzmiące nie męczące. Planuję zakup z rynku wtórnego do 8tys. Może coś z tych marek ? Spendor, Xavian, Sonus Faber, Harbeth dużo dobrego piszą o nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz z powyzej wymienionych  mam tylko Sonus Fabery, nie moge ich porownac z tymi innymi, a na pewno brzmia stosunkowo "relaxed", czyli bardziej przyjemnie niz neutralnie (to wcale nie jest wada!!!)

Odnosnie podstawkowcow/podlogowcow.

Twoje pomieszczenie wcale nie jest takie male i na pewno nie kierowal bym sie jego rozmiarem. Dlatego na 100% wybral bym podlogowce. Zamiast inwestowac pieniadze w podstawki kup za te pieniadze lepsze podlogowce). Im wieksze glosniki, tym wieksza szansa na naturalne, pelne, zrelaksowane nieskomprymowane brzmienie.

Sam uzywam rownoczesnie kilka roznych systemow audio/glosnikowych od 5" przez 6,5", 8" az do 18" i jesli bym mial mozliwosc wyboru, zawsze zdecydowal bym sie na wieksze.

Jesli male to wsparte dobrym subwooferem (lepiej dwoma) . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jello napisał:

Harbeth

ale jaki model proponujesz Herbetha?

4 godziny temu, xajas napisał:

Poniewaz z powyzej wymienionych  mam tylko Sonus Fabery, nie moge ich porownac z tymi innymi, a na pewno brzmia stosunkowo "relaxed", czyli bardziej przyjemnie niz neutralnie (to wcale nie jest wada!!!)

Odnosnie podstawkowcow/podlogowcow.

Twoje pomieszczenie wcale nie jest takie male i na pewno nie kierowal bym sie jego rozmiarem. Dlatego na 100% wybral bym podlogowce. Zamiast inwestowac pieniadze w podstawki kup za te pieniadze lepsze podlogowce). Im wieksze glosniki, tym wieksza szansa na naturalne, pelne, zrelaksowane nieskomprymowane brzmienie.

Sam uzywam rownoczesnie kilka roznych systemow audio/glosnikowych od 5" przez 6,5", 8" az do 18" i jesli bym mial mozliwosc wyboru, zawsze zdecydowal bym sie na wieksze.

Jesli male to wsparte dobrym subwooferem (lepiej dwoma) . 

Mógłbyś wyszczególnić jakie modele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 20m spokojnie dadzą radę podstawki w tej cenie na rynku wtórnym, kupisz już bardzo dobre w porównaniu do podlogówek za podobną cenę.

ProAc Response D2 spokojnie daja radę w 20m, a i dały by w ździebko większym. W tej cenie powinieneś dostać ProAci, nie wiem tylko jak zagrały by z Accuphasem.

Nie wiem skąd przekonanie, że 20m to duże pomieszczenie i trzeba ładować tam podłogówki, no ale bywa, że i w 12 m ludziska ładują się z podłogówkami.

:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 11:38, Jack71 napisał:

Witam

 Do użytkowników Accuphase, jakie polecacie kolumny do P260/C230? Słucham muzyki spokojnej, trochę popu, rocka i metalu nie słucham. Mogą być Podstawkowe lub podłogowe, ale nie za duże ponieważ pokój ma 20m. Na pewno nie interesują mnie ostre brzmienie,  naturalnie brzmiące nie męczące. Planuję zakup z rynku wtórnego do 8tys. Może coś z tych marek ? Spendor, Xavian, Sonus Faber, Harbeth dużo dobrego piszą o nich.

Do tego Accu to potrzeba dynamiczne i przejrzyste kolumny. Do tego niezbyt trudne do napędzenia, poniżej  realnych 4 Ohm będzie problem. Żadnych zamulaczy bo będzie papka  a nie granie. Najlepiej zabierz piec pod pachę i posłuchaj kilku zestawień. Nikt na odległość nie będzie w stanie Ci skutecznie pomóc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że odsłuch na swoim sprzęcie jest raczej mało możliwy, ze względu na wagę, oraz fakt że niekoniecznie dokonam zakupu w kraju. Dlatego każda dobra sugestia, zwłaszcza od osób które są posiadaczami tej marki będą cenne. 

22 godziny temu, Jack71 napisał:

ale jaki model proponujesz Herbetha?

Mógłbyś wyszczególnić jakie modele? jaki model Sonusów posiadasz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 16:32, Jack71 napisał:

ale jaki model proponujesz Herbetha?

Mógłbyś wyszczególnić jakie modele?

Do 20 metrów, model 30.1 lub SHL5. Do tego Siltechy IC , głośnikowe Analysis Plus, kable prądowe Shunyata Diamondback.  Potem można dokupić listę też Shunyaty, Hydrę. Będzie hulać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 16:32, Jack71 napisał:

Mógłbyś wyszczególnić jakie modele?

Poniewaz "nadaje z zagranicy", nie mam rozeznania, jakie modele sa aktualnie dostepne/rozpopularyzowane na Polskim rynku, Dlatego moja sugestia odnosnie mozliwie duzych glosnikow odnosi sie raczej do okreslonego typu (duze podlogowce) niz okreslonej firmy/modele.

Dlaczego sklaniam sie zdecydowanie do wielkich glosnikow? Pomine techniczne argumenty typu SPL, rozszerzone pasmo czestotliwosci, sprawnosc, neutralnosc, znieksztalcenia,... a porusze inny ciekawy aspekt.

Przez wiele wiele lat bralem udzial w tym typowym audiofilskim poscigu za jeszcze wiecej rozdzielcosci, powietrza, przestrzeni,... ale jakos nigdy nie dawalo mi satysfakcji/poczucia osiagniecia przyjetego celu. W niewielu wypadkach mialem wrazenie ze "to jest to czego szukam". Retrospekcyjnie zaczalem analizowac co bylo specyficzne dla tych systemow ktore mi sie zeczywiscie podobaly. Okazalo sie, ze zawsze byly to systemy, ktore powodowaly "wydzielanie adrenaliny" -> pobudzaly do przytupywania, do kiwania glowa, po prosti wzbudzaly emocje. I wszystkie te systemy byly oparte o DUZE glosniki, ktore z jednej strony nawet przy stosunkowo niskim poziomie glosnosci byly w stanie oddac w miare realistycznie pelnie brzmienia a z drugiej strony przy wyzszych poziomach nie komprymowaly dzwieku i nie brzmialy "nerwowo/uciazliwie".

Male glosniki to jak "lupa i skalpel", moze pobudzaja umysl ale nie emocje :-)

Jedyne male glosniki ktore mnie kiedys zaskoczyly/zafascynowaly to proste Mission 751 (ale to juz prawie 30 lat temu)

 

W dniu 14.12.2018 o 17:27, sir.jax napisał:

W 20m spokojnie dadzą radę podstawki 

...

Nie wiem skąd przekonanie, że 20m to duże pomieszczenie i trzeba ładować tam podłogówki, no ale bywa, że i w 12 m ludziska ładują się z podłogówkami.

:)

 

Co to znaczy "dadza rade" ?

"Dadza rade" to tak nic mówiące jak "mam ladne auto"

Co to znaczy "ladne"? Ladny kolor?, Landa sylwetka? Szybkie?, Z duzym bagaznikiem?...

Po czym poznajesz, ze glosniki "daja rade" albo "nie daja rady"? Uzyj bardziej fachowych technicznych przekonywjacych argumentów 

Co przemawia za malymi glosnikami?

Dlaczego podlogowki nie pasuja do 12m? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz wypatrzony typ głosników Spendor SP 7/1  ciężkie podłogowe kolumny 40kg sztuka Czy ktoś słyszał ten zestaw? czy war jest uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jello dobrze Ci radzi shl5.Mam accu,podobne pomieszczenie i gralo to ok,aczkolwiek nie do konca pod moj gust.Ale z Twoja muza idealnie.One graja duzym dźwiękiem,poza tym dobrze maskuja brud ze slabych nagran i to sa calkiem spore kolumny.

Rozwalaja mnie madre rady typu " wez Proac ale nie wiem jak zagra z Accu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 17:27, sir.jax napisał:

W 20m spokojnie dadzą radę podstawki

 Polecanie podstawek ? Podstawki to zło konieczne dla ludzi z naprawdę niewielkim pokojem.  Do pokoju 20 m nigdy podstawek !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Harbeth SHL i Accuphase,to koniecznie w wersji Plus. Wersja zwykła z Accu to za dużo szczęścia w postaci słodkiego dźwięku i trudnego basu. Harbeth w wersji Plus gra już troszeczkę inaczej,zlikwidowano w tym modelu tzw BBC Dip i głośniki grają w równy,bardzo przejrzysty sposób,z zebranym i wielobarwnym basem,oczywiście w ramach paradygmatu Harbeth sound. Wersja Plus niczego nie zamaskuje,na to nie licz,ale nie zmasakruje Ci słabych nagrań,po prostu zobaczysz to doświetlone dużym kandelabrem a nie prosektoryjną świetlówką :))

Musisz też pamietać o standach i to nie dlatego,że muszą być,bo to oczywiste,ale dlatego,że na każdych,które bedzisz testował,Harbeth zagra inaczej,nie zawsze dobrze...

2 minuty temu, SynSama napisał:

 Polecanie podstawek ? Podstawki to zło konieczne dla ludzi z naprawdę niewielkim pokojem.  Do pokoju 20 m nigdy podstawek !

Powiedz to posiadaczom Harbeth 40.1/40.2,zabiją Cię śmiechem:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SynSama napisał:

 Polecanie podstawek ? Podstawki to zło konieczne dla ludzi z naprawdę niewielkim pokojem.  Do pokoju 20 m nigdy podstawek !

Słyszałeś porządne monitory?

 

40 minut temu, p0is0n napisał:

Rozwalaja mnie madre rady typu " wez Proac ale nie wiem jak zagra z Accu".

Serio?

Nikt nie narzuca,  raczej była to propozycja do posłuchania i oceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio.Chlop pyta wyraznie o kolumny do Accu.A Ty doradzasz jakies kolumny,ktorych z Accu nie slyszales.Wiec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, p0is0n napisał:

Serio.Chlop pyta wyraznie o kolumny do Accu.A Ty doradzasz jakies kolumny,ktorych z Accu nie slyszales.Wiec?

Więc,  twierdzisz, że nawet jak bym je słyszał z tym Accu u siebie w swoich warunkach i ze swoimi kabelkami zagrało by tak samo jak u tego chłopa?

Dobre ;)))

To była propozycja, co z tego, że ktoś mógł słyszeć konkretny zestaw, skoro może mieć inne warunki akustyczne, inne okablowanie, zasilanie etc.

Ten sam zestaw u tego chłopa zagra inaczej, a u Ciebie jeszcze inaczej i wcale nie muszą to być subtelne różnice.

Dlatego takie pytania są trochę nietrafione, zbyt wiele zmiennych, żeby udzielić konkretnej odpowiedzi, dlatego jedynie można zaproponować jakiś model, ale zawsze trzeba to przytargać do siebie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powtorze moje pytanie, na jakiej podstawie twierdzisz ze podlogowce do takich pomieszczen sie nie nadaja i ze minitory sa lepsze. Co jest w monitorach lepsze i dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jamówię napisał:

Powiedz to posiadaczom Harbeth 40.1/40.2,zabiją Cię śmiechem:))))

A niech zabijają. Mnie boli brzuch ze śmiechu, kiedy widzę budowę Harbethów i słyszę ich cudownie przymulony dźwięk, no ale jak powiedział klasyk " co kto lubi "...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas

Nie powiedziałem,  że podłogowe się nie nadają,.

Powiedziałem, że często pomijane monitory też dają radę w takich pomieszczeniach, nawet większych.

Przerabialem te i te, poza tym 20m to całe pomieszczenie, a nierzadko obszar wydzielony do naszego audio nie jest zagospodarowany tak, by zachować minimum przyzwoitych odległości od ścian o adaptacji akustycznej nie wspomnę. 

Nie powiesz mi chyba, że tylko podłogówki mają sens w 20m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sir.jax napisał:

Słyszałeś porządne monitory?

Słyszałem troszkę monitorów w życiu. Tych tańszych i tych droższych. Wnioski nasuwają się same. Za dobry monitor trzeba dać tyle, że w tych pieniądzach mam olbrzymi wręcz wybór naprawdę niezłych podłogówek z taką różnorodnością brzmienia, że szansa znalezienie tego jedynego dla siebie jest nieporównywalna.

Powtórzę. Głośnik wielkości pudełka do butów powinno się rozważać tylko wtedy, kiedy warunki lokalowe nie pozwalają na  większą skrzynię.

2 minuty temu, sir.jax napisał:

@xajas

3 minuty temu, sir.jax napisał:

Nie powiesz mi chyba, że tylko podłogówki mają sens w 20m?

Ujmę to tak. Szkoda 20 m pomieszczenia na męczenie się z monitorami, które na końcu i tak pójdą do sprzedaży na allegro:-)))).

 

24 minuty temu, xajas napisał:

Co jest w monitorach lepsze i dlaczego?

Sam wielokrotnie zadawałem sobie pytanie. Próby odsłuchowe na kilku nienajgorszych modelach pokazywały, że monitory w niczym nie są lepsze, a wręcz odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie że dyskusja zeszła na argumenty, chciałem dodać że okablowanie VDH inspiration hybrid, pokój 20m w kwadracie można powiedzieć zamkniętym, nie jest to przestrzeń tylko wytyczona. Mam ozliwość odsunięcia kolumn od scian bocznych ok. 1m tylnej 50-70cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack71-

Fajnie, dobrze jak by można było odwrotnie tył1m boki 50-70cm, kwadrat zamknięty, ale nie pusty, tylko chyba umeblowany :) (kwadrat) dość trudne pomieszczenie akustycznie.

16cm woofer w 20m starcza, to nie hala koncertowa, żeby łoić ciśnieniem akustycznym :)))

Każdy ma swoje doświadczenia, generalizowanie i sprowadzanie tylko do jednego, że w 20m jedynie słuszne kolumny to podłogówki jest trochę nieuczciwe.

;P

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SynSama napisał:

A niech zabijają. Mnie boli brzuch ze śmiechu, kiedy widzę budowę Harbethów i słyszę ich cudownie przymulony dźwięk, no ale jak powiedział klasyk " co kto lubi "...;-)

Przymulony dźwięk...oprócz bólu brzucha,bolą cię także uszy,bez urazy ale dłuuuuga droga przed tobą...

9 godzin temu, SynSama napisał:

Słyszałem troszkę monitorów w życiu. Tych tańszych i tych droższych. Wnioski nasuwają się same. Za dobry monitor trzeba dać tyle, że w tych pieniądzach mam olbrzymi wręcz wybór naprawdę niezłych podłogówek z taką różnorodnością brzmienia, że szansa znalezienie tego jedynego dla siebie jest nieporównywalna.

Powtórzę. Głośnik wielkości pudełka do butów powinno się rozważać tylko wtedy, kiedy warunki lokalowe nie pozwalają na  większą skrzynię.

 

Sam wielokrotnie zadawałem sobie pytanie. Próby odsłuchowe na kilku nienajgorszych modelach pokazywały, że monitory w niczym nie są lepsze, a wręcz odwrotnie.

Kompletnie nie kumasz czym są monitory a czym są dobre monitory i w jaki sposób renderują obraz dźwiękowy,to już w ogóle. Chciałbym widzieć twoją minę,gdyby ktoś w ślepym teście odpalił Ci podstawki Linn Isobaric,jeśli w ogóle masz pojęcie czym te głośniki są. Zapewne byłbyś przekonany,że w pokoju stoją dwu metrowe lochy w postaci Focala Utopia. Dalsza wymiana zdań nt monitorów,uważam za bezpodstawne,bo zwyczajnie brak Ci argumentów a Harbetha to najpierw posłuchaj,bo klepiesz komunały zasłyszane przy harcerskim ognisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sir.jax napisał:

16cm woofer w 20m starcza, to nie hala koncertowa, żeby łoić ciśnieniem akustycznym :)))

Co to znaczy "starcza" ?

Rozmiar przetwornika to nie tylko cisnienie austyczne ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,  że rozmiar przetwornika to nie tylko ciśnienie, to z czego jest zrobiony też nie jest bez znaczenia, inne pierdoły też mają znaczenie, ale nie o tym tu mowa.

"Starczy" to ni więcej ni mniej, jak to, że takie ProAc Response D2 w zaadoptowanym akustycznie pokoju 20m w zupełności wystaczą do prawidłowego nagłośnienia, obojętnie, czy słuchasz na powiedzmy normalnym poziomie, czy glośno.

Podobnie jak napisał kolega @Jamówię mógłbyś się pomylić co do rozmiaru nie widząc tych głośników.

Może odwrócę pytanie, bo zarzucasz innym, że nie słyszeli konkretnych kolumn z konkretnym wzmacniaczem, a sie wypowiadają: słyszałeś kiedykolwiek ProAc Response D2 w 20m pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie zarzucalem (chyba masz kogo innego na mysli), ale ciagle nie odpowiadasz na pytanie co to jest „prawidlowe naglosnienie“

Slowo “prawidlowe“ ma zero zawartosci. W oparciu o jakie kryteria oceniasz czy naglosnienie jest prawidlowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jamówię napisał:

Kompletnie nie kumasz czym są monitory a czym są dobre monitory

Zapominasz tylko o jednym. Wymieniasz tu monitory, do których prawdopodobnie zainteresowany nie będzie miał za bardzo dostępu. I w tym momencie takie porady, to sztuka dla sztuki. Najszybciej w jego zasięgu będą monitory ( jak to wynika z Twojej wypowiedzi ) zwykłe, czyli w 90% przypadków oferujące gorsze granie niż sensowne podłogówki. I jedno mi się nie podoba. Możemy mieć różne zdanie i je tu prezentować, bo to forum. Tylko proszę nie posuwaj się do prezentowania swojej postawy w stylu " co ty wiesz o zabijaniu....". Swoje w życiu miałem, swoje przesłuchałem i zdanie na tej podstawie wykształciłem. I żeby nie bić piany dalej : z całej palety ofert, która na rynku jest autor pytania z pewnością będzie miał ciekawszy wybór z podłogówek, a wybierze co wybierze, jego małpy, jego cyrk i nic nam do tego :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.