Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 685 S2 vs JmLab Focal 806V vs Monitor Audio Silver RX2


Noru

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do osób które miały z nimi doczynienia o odniesienie się do brzmienia bo mam możliwość kupienia ich z zagranicy bez możliwości odsłuchu. Wszystkie 3 mogę mieć w tej samej cenie także kwestia porównania ja to gra i dlaczego warto :)

Z góry bardzo dziękuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać parę słów o Focal Chorus 806V, bo akurat je mam (w drugim systemie w pracowni) i podłączałem do różnych wzmacniaczy.

Zaczynając od basu - prawie go nie ma (w porównaniu do moich podłogówek na 2x18cm), ale to co jest, to jest bardzo dobrej jakości. Wiadomo, z pustego i Salomon nie naleje, ja wolę taką prezentację niż bezsensowne dudnienie z bass-reflexu i udawanie, że jest coś. Zawsze takie udawanie, to jest działanie na przekór muzyce, więc nie boleję nad tym co jest. Ale za to kontrabas pomimo braku najniższych składowych jest precyzyjny, punktowy, ze świetnym atakiem i świetnym wygaszaniem. Dla mnie to taki trochę fenomen tych kolumn, one brzmią bardzo profesjonalnie, jak urządzenia dużo droższe, ale bez najniższego "dołu".

Średnica i wysokie - tu jest bardzo wysoka klasa. Porównując to z moimi kolumnami z systemu głównego, mogę napisać, że to jest bardzo, bardzo wysoka jakość. Nie ma niczego za dużo, niczego nie brakuje. Niektórzy piszą / mówią, że te kolumny jasno (nawet ostro) brzmią. Nic podobnego. Owszem równowaga jest przesunięta ku górze ze względu na względny brak basu (fajne słowotwórstwo) ale góra nie jest ani wyeksponowana, ani krzykliwa, ani ostra. Moim zdaniem takie krzywdzące opinie wynikają z podłączania kiepskich wzmacniaczy. Ja podłączałem pod końcówkę Modwright i Cambridge Audio 651 (końcówkę, nie integrę) i za każdym razem były to tony wysokie wysokiej próby (fajne słowotwórstwo). Rzekłbym, że porównywalne z kolumnami wyposażonymi w Iluminatory ScanSpaka a tu przecież 2 kolumny kosztują tyle co 2 głośniki.

Porównując do BW ale nie ostatniej serii, tylko te wcześniejsze, bo miałem ich całkiem sporo, to granie Focali jest... hmm.... szlachetniejsze.

Porównując do Monitor Audio, do tych, które miałem, to są to kolumny wyższej klasy. Po prostu.

To co mi się w Focalach naprawdę niepodoba, to cholerne wykończenie, dotkniesz paluchem i jest ślad. Wytrzesz microfibrą i są mikro-ryski. Szlag jasny trafia człowieka. Mam na to jednak radę. Nie przejmować się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2018 o 15:44, Noru napisał:

z Rotelem RA-972 lub Rotelem RA-1062 ale to raczej bez znaczenia bo interesuje mnie charakter brzmienia samych kolumn 

Powiedziałbym, że znacznie bardzo duże.

 

2 godziny temu, bagnet napisał:

Porównując do BW ale nie ostatniej serii, tylko te wcześniejsze, bo miałem ich całkiem sporo, to granie Focali jest... hmm.... szlachetniejsze.

Porównując do Monitor Audio, do tych, które miałem, to są to kolumny wyższej klasy. Po prostu.

e tam, to wszystko jeden segment tylko tyle, że z różnym charakterem dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.