Skocz do zawartości
IGNORED

Czego mogę oczekiwać po Sony CDP-761?


Zyzol

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie czego mogę oczekiwać po tym odtwarzaczu? Chodzi mi o jakość wykonania, cechy dźwięku czy jakże ważną dostępność lasera. Poza tym z czym to Waszym zdaniem "dobrze zagra"? Chodzi mi o wzmacniacz/amplituner stereo - najlepiej w oparciu praktyczne zestawienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość długo oryginał, byłem zadowolony ale do czasu - za ostry - więc tylko parę lat,

później QAudio zrobił upgrade na BB 2604 i zegar - grał już naprawdę nieźle.

Pojawiły się ostatnio problemy z dłuższymi nagrywanymi płytami i zmieniłem na 720 QS.

Lepszy bas - wypełniony a resztę poprawiła prosta wymiana C wy na foliowy.

Dostępność KSS 213 - w obu - to też bywa rosyjska ruletka  :-((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wydaje mi się, że pozostałe elementy mojego systemu potrzebują ostrości. A jakie zastrzeżenia masz do basu "761", bo akurat basu tez mam w nim dużo?

I na komiec plusy dodatnie czy ujemne? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to plusy dodatnie ;-)

Czytelny bas i wynikająca stąd dobra dynamika połączona z przejrzystością i niezłą barwą.

Niektóre systemy potrzebują pewnej ostrości i ten CD'k tu nie przesadza.

Słuchanie choćby "Diamonds and Pearls" to czysta radocha bo i wykop jak trzeba i bliski wokal.

Nie boi się wyższych poziomów, ale to też sprawka reszty toru.

Fakt, że zawsze można lepiej, ale to często zależy od repertuaru; smyczkowe to już była przesada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bas generowany przez odtwarzacze Sony: X559ES, XB930QS i 461. I i jeżeli bas 761 będzie zbliżony do 930, a znacznie lepszy od 461 to będę zadowolony. 559 jest poza moim finansowym zasięgiem, a za 930 sprzedający potrafią żądać dużo za dużo.  Postanowiłem sięgnąć po jakiś starszy model z mającej dobre notowania grupy cdp 7xx lub 9xx. Uciekły mi z przed nosa 715, 791 i 911. Wybór padł na ten model, gdyż był w dobrej cenie, z wyglądu i z opisu sprzedawcy w dobrym stanie oraz miał pilota. Na razie jest w drodze do mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie Sony CDP-761. Po niemal 24 godzinnym leżakowaniu w miejscu, gdzie zostanie na jakiś czas, dzisiaj rozpocząłem pierwsze odsłuchy. Na pierwszy ogień poszła ostania słuchana wczoraj płyta: "Love" The Cult. W porównaniu ze wczorajszym źródłem odtwarzaczem dvd Sony DVP-S536D dźwięk  bardziej wypełniony i szczegółowy – szczególnie w średnicy. Lepsza przestrzeń, większa muzykalność i dynamika. Bas bardzo dobry, raczej miękki, ale jednocześnie sprężysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.