Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer UDP LX500 i 800


taipan3

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu przymierzam się do wymiany mojego odtwarzacza bluray na coś lepszego, moim typem był Oppo ale ostatnio jak już dojrzałem do zakupu ( czytaj zgromadziłem odpowiednią ilość papierków z ładnymi nadrukami sygnowanymi przez NBP) udałem się do Top Hi-Fi okazało się że już nie zajmują się dystrybucją tego sprzętu . Poszperałem trochę w necie ale w Warszawie Oppo jest już niemożliwe do wypożyczenia na odsłuch . W Top Hi-Fi namawiali mnie na Pioneera , który miał wejść w niszę po Oppo, ale i tak nie mają możliwości wypożyczenia .

Mam dwie możliwości kupić w ciemnie Oppo 203 , bo to jest mój poziom cenowy lub czekać na możliwość wypożyczenia Pioneer UDP LX500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer to chyba nówka na rynku, nie widzę jeszcze żadnej solidnej recenzji ani testu... ja bym się w to nie pchał. Zobacz sobie tylny panel tego Pioneera i porównaj z Oppo 203... straszna bieda w tym Pioneerze jak za taką cenę. Największy brak to nieobecność analogowych wyjść 7.1, jest tylko stereo. Poza tym Oppo ma unikalną funkcję czytania napisów z pendriva i podkładania ich do filmu blu-ray. Sporo osób kupowało Oppo tylko dla tej funkcji. Założę się że Pionek nie będzie tego miał.
Moim zdaniem brać Oppo i nawet się nie zastanawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    Dla zainteresowanych......

Francuski test LX800  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Witam. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem LX500 od wczoraj... uruchomiłem go tylko na chwile i mogę powiedzieć ze jest ok... więcej napisze jak przetestuje go solidniej... obecnie jedzie ze mną za granice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam francuskiego, ale z tłumaczenia google "Nie ma funkcji odzyskiwania zewnętrznego napisu" rozumiem, że napisy z pendriva nie będą działały. Tak więc brak jednej z najprzydatniejszych funkcji którą ma Oppo... to tyle w temacie Pioneera.

A potem sprawdźcie ile filmów wychodzi na blu-ray u nas, a ile za granicą i jeszcze porównajcie ich ceny. Jeśli ktoś woli oglądać filmy w oryginale to ok, ja jednak wole je mieć z polskimi napisami.

 

5 godzin temu, taipan3 napisał:

a jaka jest opinia o Cambridge Audio

Model CXU jest bardzo udany i to praktycznie to samo co Oppo 103D, tylko na innych DAC-ach. Wyższy model CXUHD przeznaczony do 4K jest już słabszy, choćby przez brak wyjść analogowych 7.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbakos

a sam jesteś posiadaczem oppo ?

czy używałeś go jako transport ? i czy może testowałeś go w audio tzn. jako CD-player

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cambridge CXU. Oppo się bawiłem u kogoś, stąd wiem, że to niemal identyczne odtwarzacze. U mnie gra po analogu 5.1 podłączony do końcówki i sprawdza się to bardzo dobrze. Znacznie lepiej niż na poprzednim amplitunerze Arcama, który też uważany jest za bardzo dobry dźwiękowo.

Jako CD player raczej mało, bo muzykę puszczam głównie z plików. Oppo jest na innych przetwornikach, więc dźwięk może się różnić. Musisz sam posłuchać czy będzie Ci pasowało jego granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
14 godzin temu, taipan3 napisał:

to czekam na recenzję

a gdzie kupiłeś?

Wiec tak napisze krótko bo nie testowałem go za długo... 

 

w porównaniu do poprzedniego Blu Ray Sony BDP-S550 jest różnica na korzyść Pioneer-a, fajne jest w nim to ze przy filmach bd można samemu w nim ustawić kontrast, biel, kolor itp tak samo w hdr natomiast DV nie ma takiej możliwości. W moim tv przydała by się teraz kalibracja która to była by wisienka na torcie w sprawach obrazu... ja jestem zadowolony

 

kupilem za 3600 w mdbaudio Wrocław u innych to tylko 5% ceny można było urwać a tam 10%

 

ogolnie byłem nastawiony na cxuhd ale ze byłem w pl tylko jeden dzień to nigdzie nie dostałem go od ręki (w promieniu 100km od mojego miasta) dlatego padło na Pioneer-a i szczerze nie żałuje. A to czy można dograć napisy na Usb mnie to nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Na stronie heimkinoraum.de robia kalibrację odtwarzacza pod dany model telewizora... pytanie tylko czy działa to także na DV czy tylko na SD i HDR??? W Polsce nie znalazłem nigdzie by coś takiego robili, może ktoś z forum wie lub zna kogoś kto wykonuje takie kalibrację ??? TV tez by się w tedy przydało bo jak na razie oglądam na ustawieniach   „ Kino Pro „ a jak jest DV to wszystko się automatycznie zmienia oraz pare funkcji jest nie dostępnych ... pytanie czy to tak ma być ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to TV się kalibruje, a nie odtwarzacz. W odtwarzaczu są może 3 funkcje na krzyż, które trzeba poprawnie ustawić... jak ktoś to nazywa kalibracją to zwyczajnie naciąga. Żadnych balansów bieli i kontrastów nie ruszamy w odtwarzaczu - on ma dawać obraz taki jak zapisany na płycie. Resztą zajmuje się TV/projektor.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

No sęk w tym ze jest tam więcej ustawień od obrazu, dlatego chciałem wrzucić zdjęcia menu by ktoś mi to wytłumaczył jak ustawić. 

 

Ciekawe jest to co piszesz ponieważ starsze odtwarzacze Oppo miały na pokładzie D czyli Darbee dzięki któremu można było podkręcić obraz ... no i tutaj jest właśnie to samo i większość suwaków jest na połowie fabrycznie wiec nie wiem czy to tak zostawić czy daj skalibrować pod dany obraz ( tv lub projektor )

 

prosze od 8:37 jest pokazane menu od ustawień wyjścia HDR i DV a od 11:27 są pokazane ustawienia obrazu wyświetlanego a od 14:51 są pokazane ustawienia odnośnie wyjścia dogmatu oraz obrazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcinos89 napisał:

większość suwaków jest na połowie fabrycznie wiec nie wiem czy to tak zostawić czy daj skalibrować pod dany obraz ( tv lub projektor )

Zostawić bez zmian. Możesz się tym pobawić, żeby na szybko dostosować obraz, jeśli zdarzy Ci się nieprawidłowe wydanie filmu (niestety są takie) lub obraz w danym filmie ewidentnie Ci nie odpowiada. Niektóre filmy mają zbyt jasny lub ciemny obraz i wtedy przydaje się suwak "jasność", ale to w zasadzie tyle... Na przykład kontrast wpływa mocno na biele i podkręcając go możesz w niektórych scenach zamiast śniegu zobaczyć jasną plamę.

Zabawa z ustawieniami obrazu wymaga trochę doświadczenia, jeśli nie masz o tym pojęcia zamów sobie kalibrację TV lub projektora (nie wiem na czym oglądasz) i będziesz miał pewność że wszystko jest ok.

Te tryby dostosowujące obraz do LCD czy OLEDa... nie wiem co to jest, bo u mnie tego nie ma, więc się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam kiedy LX 500 pojawi sie w ich ofercie...bez blokady regionów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

qBakos” 

ogladam na tv 75xe9405 Sony 

dzis zaliczyłem Ligę Sprawiedliwości DV, The Meg DV, Mission Impossible:Fallout DV i mogę powiedzieć ze obraz wymiata... jestem zadowolony z wydanych pieniędzy, zależało mi na Dolby Vision no i jest i to mnie cieszy HDR10 tez jest ale jeszcze nie widziałem filmu z tym kodekiem obrazu wiec się nie wypowiem. Kalibracja jak najbardziej by się przydała... porównanie mam do Aplle TV4K wiec mogę śmiało stwierdzić ze jest obraz żyleta i ta głębia kolorów w DV... coś pięknego... teraz się zastanawiam czy warto kupować ampli Pioneer do kompletu??? Czy iść w Denona... hmm na razie pionier jeszcze nie ma następcy LX801 wiec trzeba poczekać. A jeżeli denon to model 6500. 

Mam nadzieje ze niedługo będzie więcej posiadaczy tego zacnego odtwarzacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Tak to wyglada. Zdjęcie musiałem wysłać do ojca przez What’s Up dzięki temu weszło może jakości nie ma bo wiadomo foto musiało zostać konwertowane do mniejszej rozdzielczości ale coś tam widać...

281DDD10-A8A5-488A-9ABE-83D63DDE9DBE.jpeg

FF7F9AEE-EE7B-4E39-A845-D7E06C862854.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.