Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana kabla sieciowego


Manolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wziąłem się za wymianę okablowania w moim systemie, raz żeby wymienić to co wydawało mi się najsłabszym ogniwem, dwa żeby doszlifować dźwięk.

Na pierwszy ogień rca melodika purple rain została zmieniona na srebrny m&b audio crystal i zmiana była mocno na plus. Przede wszystkim jest lepsza gora, ma więcej detali i jaśniej, a tego było ki trzeba. 

Teraz chcę wymienić kabel zasilający do wzmacniacza, i decyzja o wymianie jest w zasadzie podjęta, ale nie wiem co wybrać. Szukam poprawy na basie, lepszej kontroli i trzymanie go w ryzach plus klarownej góry. Więc nic na ocieplenie, żadnego zamulacza. Budżet do 1500, może być diy. 

Moje pomysły na te chwilę:

Furutech 314ag

Nordost Red dawn 

Enerr purple 

Artech Thunder 

 

Ma ktoś jakąś inną propozycję? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Manolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunek poszukiwań wg mnie dobry

Nordos Shiva jeszcze może być dobry w tym budżecie (trzeba uważać na podróbki!)
Neel N7ES Gold lub 14-ka też będzie dobry
W wyższym budżecie  Ansae Muluc lub następcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech 314 ag nie znam, ale do wzmaka trochę mały przekrój żył roboczych, chociaż warto spróbować. Uważać trzeba na rynek wtórny, bo furutech ma wiele podróbek, trzeba szukać z potwierdzeniem zakupu i oryginalnym opakowaniem. Ewentualnie w RCM zobacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Neel E7 ES Gold  jest ok, ale Neel E14 gold jest jest omwiele lepszy, akurat oba neele kiedyś miałem.

Ja moją 14ke sprzedawalem za 600zl , czasem można trafić w podobnej, chociaż ostatnio wisiał na giełdzie za bodajże 900zl (dużo).

W ciemno bym nie brał chyba, że grasz na zwykłych, to wtedy z każdym będzie progres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj w oyaide gpx r nowy na czerwonych wtykach albo uzywka na bialyc, ktora jest lepsza. Ciezko o cos lepszego w tym budzecie. Stosunek jakosci do ceny jest bardzo korzystny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to Neel nie jest już produkowany więc zostaje rynek wtórny. W zasadzie nie mam z tym problemu, ale dobrze jeśli nie będzie to jakiś biały kruk, który wypływa raz na rok. 

Ansae nie ma już w ofercie Muluc, ale jego następcą jest Pure za 4,5k, więc mój budżet raz 3 :) 

Mam świadomość, że można wybrać coś rewelacyjnego, ale mam pewne ramy budżetowe. 

Ogólnie klaruje mi się, że coś fajnego najlepiej będzie wyrwać z drugiej ręki, co jest okej, ale chciałbym uniknąć podróbki. 

A no i na te chwile mam podłączony seryjny kabel do Yaqina więc przeskoczyć nie będzie problemu, ale chciałbym skoczyć w najlepszą możliwą stronę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neele już od dawna nie są robione, ale w swojej cenie są bdb, ja swoje uzbrajałem we wtyki furutech FI E11G i FI 11 G.

Neel 7 es Gold trochę jaskrawy na górze w porównaniu z 14ką, ale 14ka to zupełnie inne granie, bardziej wyrównane, więcej spokoju, takiego dojrzalszego brzmienia, bas mega w odniesieniu do 7es i chodzi mi nie o ilość, tylko jakość,  kontrola, barwa. Góra łagodna, ale rozdzielcza nic nie umyka, odbiór przyjemniejszy dla ucha, można słuchać godzinami.

Gdybyś dostał w cenie 600zl, to nie sądzę, że w podobnej co innego tak zagra jak 14ka, przerobiłem jeszcze, Shunyaty, Enerry z tych tanich,  Ansae miałem jeden na chwilę nie pamiętam modelu, ale środkowy lub wyżej w ofercie tej firmy, bardziej jako ciekawostka,bo cena mnie zniechecała.

Bardzo fajny też w relacji do ceny jest Vincent Audio Power, czy jakoś tak. Do wzmacniacza bardzo pozytywny do źródła też,  okresliłbym go jako bardzo muzykalny i przyjemny, taki relaksujący ustawiony na fun.

Można trafić nawet za 350zl na giełdzie, ale kiedy się pojawi to wiesz, jak szóstka w totolotka.

Zawsze możesz wystawić ogłoszenie, że poszukujesz takiego kabelka i tyle.

P.S.

Teraz doczytałem, że masz Yaqina, to lampka?

To może coś z Enerra Holograph jego pierwszą wersję, powinieneś się zmieścić w budżecie do 1500zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój Yaqin to lampa. Wzmacniacz dostał trochę przeróbek i gra na wymienionych lampach, więc całość prezentuje się bardzo fajnie, ale mam wrażenie że trochę dubluje cechy sonusów i dlatego potrzebuję rozjaśnić i zdyscyplinować brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie modele PS audio,  te z tańszych do lampy no nie wiem.

Zobacz sobie elecaudio, masz z metra, trza tylko dobre wtyki .

Masz też gotowe na wtykach elecaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) CS-361B OCC&order=m&bmatch=baseline-cl-n-uni-1-5-1130

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Manolo napisał:

Moje pomysły na te chwilę:

Furutech 314ag

Nordost Red dawn 

Enerr purple 

Artech Thunder 

Zaczynałem od Supra, jakiegoś Beldena (szkoda kasy no ale plus to zdobyte doświadczenie).

Potem 314ag - duża poprawa ale zachwytów nie było. Dopiero Alpha 3 wniosła znaczącą poprawę w każdym aspekcie brzmienia.

Ja zastanawiam się jeszcze nad wypróbowaniem Furutech FP-S55N bo jestem ciekaw jak wypada w stosunku do Alphy 3.

No i stosowne wtyki bo inaczej to nie ma sensu. Viborgi 501 gold, rodo wydają się sensowne i stosunkowo tanie.

Fi11 rodo u mnie się nie sprawdziły, na 28/38 Furutech'a mnie nie stać. Ostatecznie kupiłem IeGo 8075BK Rhodium plated i te uważam za najlepszy wybór.

Niewierzących w kable i wtyki proszę o nie komentowanie. Kiedyś też nie wierzyłem dopóki się nie przekonałem (trochę tysięcy mnie to kosztowało bo inne "klocki" też wymagały zasilania).

Masz lampę więc podam przykład.

Zafascynowałem się niedawno lampowym Cayin a55tp. Zabrałem swój CD, kolumny, z kabli 314ag (wtedy jeszcze nie miałem Alphy 3) do salonu. Pięknie to zagrało na dołączonym fabrycznym. Potem wpięliśmy 314ag i wszyscy byli zszokowani poprawą brzmienia. Ostatecznie zrezygnowałem z Cayin'a bo niestety u mnie Cayin już tak pięknie nie zagrał (względy akustyczne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę się podepnę pod temat.....właśnie jestem na etapie zakupu kabelka Furutech Power Reference III,,,,co o nim sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mztv
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, naczesany napisał:

Zaczynałem od Supra, jakiegoś Beldena (szkoda kasy no ale plus to zdobyte doświadczenie).

Potem 314ag - duża poprawa ale zachwytów nie było. Dopiero Alpha 3 wniosła znaczącą poprawę w każdym aspekcie brzmienia.

Ja zastanawiam się jeszcze nad wypróbowaniem Furutech FP-S55N bo jestem ciekaw jak wypada w stosunku do Alphy 3.

No i stosowne wtyki bo inaczej to nie ma sensu. Viborgi 501 gold, rodo wydają się sensowne i stosunkowo tanie.

Fi11 rodo u mnie się nie sprawdziły, na 28/38 Furutech'a mnie nie stać. Ostatecznie kupiłem IeGo 8075BK Rhodium plated i te uważam za najlepszy wybór.

Niewierzących w kable i wtyki proszę o nie komentowanie. Kiedyś też nie wierzyłem dopóki się nie przekonałem (trochę tysięcy mnie to kosztowało bo inne "klocki" też wymagały zasilania).

Masz lampę więc podam przykład.

Zafascynowałem się niedawno lampowym Cayin a55tp. Zabrałem swój CD, kolumny, z kabli 314ag (wtedy jeszcze nie miałem Alphy 3) do salonu. Pięknie to zagrało na dołączonym fabrycznym. Potem wpięliśmy 314ag i wszyscy byli zszokowani poprawą brzmienia. Ostatecznie zrezygnowałem z Cayin'a bo niestety u mnie Cayin już tak pięknie nie zagrał (względy akustyczne).

A czy 314 i alpha 3 mają charakterystyke o której pisałem? Zwarte brzmienie na dole, klarowność i otwarta góra? 

To że będą krokiem do przoduje nie wątpię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mztv napisał:

troszkę się podepnę pod temat.....właśnie jestem na etapie zakupu kabelka Furutech Power Reference III,,,,co o nim sądzicie ?

Uuuuu, to zazdraszczam ;)

Dobry do kondycjonera (tam bym go widział u siebie), do wzmacniacza jak najbardziej z dakami, CD playerami trzeba by zobaczyć.

Rynek wtórny,  czy nowy?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2018 o 13:22, Manolo napisał:

Szukam poprawy na basie, lepszej kontroli i trzymanie go w ryzach plus klarownej góry. Więc nic na ocieplenie, żadnego zamulacza.

Alpha 3 na pewno ma kontrolę nad pasmem, jest w swojej cenie dosyć neutralny. Przekaże to co się mu zapoda. Wiele zależy od wtyków. Na dobrych rodowanych spełni swoją rolę. U mnie na FI 11 Furutecha niestety się nie przyjął - całość brzmiała zbyt jasno. Może w Twoim przypadku by się takie zestawienie sprawdziło.

Niskie tony na Alphie są "szybkie", zwarte, scena jest poukładana. 314ag ? No taki sobie kabelek, na pewno lepszy od fabrycznego. Mając lampę, chyba nie poleciłbym 314. Do lampy wybrałbym dobre wtyki rodowane.

DIY na pewno wychodzi taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elecaudio jest calkiem spoko, na dobrych wtykach i ich tulejkach tez z miedzi OCC moze być ciekawie, mają też dobre wtyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 Nie powinieneś ominąć w poszukiwaniach sieciowki Wile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20181229_151059.thumb.jpg.b28085472f732006922525372aa83fbf.jpgU mnie nie jest gorszy niż ten o to Furutech kosztujący 10 tys zł, który od roku jest u mnie bezrobotny i leży w szufladzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Ciekawe, co jest w środku tego węża?

Jak to co?

 

Skoro się tak ładnie w kłębek zwija to audiofilskie powietrze (w przenośni i dosłownie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Supra Lorad na jakichś niebieskich wtykach. Potem był (i jest do niektórych klocków) 314ag na wtykach Viborg z Alledrogo 501 gold i rodo. Supra moim zdaniem nic nie wnosi. 314ag Furutech'a całkiem przyzwoity kabelek, na którym już można odczuć poprawę brzmienia w stosunku do fabrycznych (komputerowych). Potem był Alpha 3 Furutecha i na nim zakończyłem poszukiwania. Gram z wtykami iEgo 8075 rodo. Takie połączenie u mnie gra bardzo rozdzielczo ale bez wyostrzeń, sybilantów. Alpha 3 na wtykach Fi11 u mnie się nie sprawdził - było za jasno, męcząco.

Podobno wtyki 28/38 Furutech'a grają jeszcze lepiej ale dla mnie to za wysoka półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, naczesany napisał:

Ja zaczynałem od Supra Lorad na jakichś niebieskich wtykach. Potem był (i jest do niektórych klocków) 314ag na wtykach Viborg z Alledrogo 501 gold i rodo. 

Viborg robi podróbki wtyków oyaide które jak inne podróbki można kupić na aliexpress. To zwykły złom za 11 USD na pewno ani złocone ani rodowane. Jednak nie przejmuj się, nie ty jeden kupujesz zwykły nic nie warty szajs. Ktoś z Polski kupił podróbkę Silltecha triple crown za ciężkie pieniądze a i na giełdzie HiFi ktoś sprzedaje podróbkę tara labs the one. Prawdziwy Polak podróbkami stoi haha tylko nie chwal się podróbkami bo to zwykła sloma z butów i cebulactwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Kolega z tych co w lakierkach wp...lają kawior.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2018 o 15:05, dyzman69 napisał:

Nie powinieneś ominąć w poszukiwaniach sieciowki Wile

kiedyś już pisałem o dziwnej polityce marketingowej Wile....na stronie żadnych zdjęć o informacjach na temat kabli nie wspomnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Viborg robi podróbki wtyków oyaide które jak inne podróbki można kupić na aliexpress. To zwykły złom za 11 USD na pewno ani złocone ani rodowane.

No to mnie zmartwiłeś. Czyli pozostaje mi kupować Furutecha'a w Avcorp. Jednak seria 28/38 to jednak dla mnie za drogo.

Chociaż teraz po Świętach... :) Kto wie. W sumie to Dzieciątko było.

Najlepsze jak dotychczas dla mnie to iEgo 8075 rodo.

Dajcie jakieś namiary na Wile bo nie miałem okazji się zapoznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2018 o 16:44, Manolo napisał:

Z tego co widzę, to Neel nie jest już produkowany więc zostaje rynek wtórny. W zasadzie nie mam z tym problemu, ale dobrze jeśli nie będzie to jakiś biały kruk, który wypływa raz na rok. 

Ansae nie ma już w ofercie Muluc, ale jego następcą jest Pure za 4,5k, więc mój budżet raz 3 :) 

Mam świadomość, że można wybrać coś rewelacyjnego, ale mam pewne ramy budżetowe. 

Ogólnie klaruje mi się, że coś fajnego najlepiej będzie wyrwać z drugiej ręki, co jest okej, ale chciałbym uniknąć podróbki. 

 

A no i na te chwile mam podłączony seryjny kabel do Yaqina więc przeskoczyć nie będzie problemu, ale chciałbym skoczyć w najlepszą możliwą stronę. 

Mialem Ansae na testwch, drugi od gory za jakies 4500 zl, mialem tez enerr w tej cenie taki z gruba oslonka, byl tez gigawatt lc 3 mk3 i byl oyaide gpx re v2. Wszystko bylo u mnie w jednym czasie na testach.  Najtanszy oyaide byl obiektywnie najlepszy. Mial najwieksza rozdzielczosc na gorze, na dole, na srednicy i w rysowaniu sceny, gladkosc i kulture rowniez mial najlepsza. To tak w ramach ciekawostki. Ten oyaide jest troche poza budzetem, dlatego proponuje zainteresować sie nizszym modelem gpx r i negocjowac cene.

Do 5 tys zl slyszalem tylko jeden lepszy kabel od gpx re v2.  Byl to Audio Illumonati , ktorymi byl tez spiety system w pokoju Grobela na AS. Audio Illuminati skladany jest w Polsce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2018 o 15:05, dyzman69 napisał:

 Nie powinieneś ominąć w poszukiwaniach sieciowki Wile

Jaki to dokładnie model?

Melodika to w pierwszej kolejności do zmiany :)

Sprawdza się tylko w wyjątkowych , jasnych systemach.

Na Nordosta to faktycznie trzeba uważać. Duża szansa że te "używane" to podróbki.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby taki kabelek uzbroić w dobre wtyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mztv napisał:

kiedyś już pisałem o dziwnej polityce marketingowej Wile....na stronie żadnych zdjęć o informacjach na temat kabli nie wspomnę :)

Mają swoją gorliwą Tubę propagandową tu w zakładce "kluby" ;)

Widać im to wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, naczesany napisał:

No to mnie zmartwiłeś. Czyli pozostaje mi kupować Furutecha'a w Avcorp. Jednak seria 28/38 to jednak dla mnie za drogo.

Rcm jest głównym dystrybutorem. Trzeba też uważać na allegro. Stoją tam często podróbki furutecha piezo nano. Ten furutech kosztuje ok 10 tysięcy a podróbki chodzą za parę stów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.