Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  38 członków

dCS Klub

Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzałem roona to był jeszcze w powijakach, o połączeniu bezpośrednim można było pomarzyć. Obecnie to mamy język polski, pełne wsparcie Qnap, Synology i inny poziom aplikacji. 

Dziwi mnie, że tak się sugerujesz moimi opisami, przecież mówiłeś, że czytałeś na zagranicznym forum :)

Roon Ready nie da się postawić chyba, chodziło o roon server? U mnie NAS nie hałasuje. Jutro dokończymy, zresztą telefon znasz więc dzwoń jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon się oczywiście zmieniał, ale co masz na myśli, że nie było połączenia bezpośredniego?

21 minut temu, Szymon napisał:

Dziwi mnie, że tak się sugerujesz moimi opisami, przecież mówiłeś, że czytałeś na zagranicznym forum :)

Nie sugeruje się Twoimi opisami, dlatego Roona miałem od dłuższego czasu, wbrew słabym opiniom u mnie on hulał i był stabilny, w przeciwieństwie do fatalnej aplikacji dCSa.
Na forach zagranicznych dużo czytam, akurat nic w tym dziwnego.

23 minuty temu, Szymon napisał:

Roon Ready nie da się postawić chyba, chodziło o roon server? U mnie NAS nie hałasuje. Jutro dokończymy, zresztą telefon znasz więc dzwoń jak zawsze.

Tfuu, wybacz mój błąd. Miałem na myśli Roon Rock i z rozpędu źle napisałem :)
Ja na razie nie chcę NASów, gra mi zajebiście, jak będę miał strych lub piwnicę to sobie kupię i tam postawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Emdester napisał:

Roon się oczywiście zmieniał, ale co masz na myśli, że nie było połączenia bezpośredniego?

Nie działało połączenie bezpośrednie NAS - NB z pominięciem routera. To samo było z Rossinim i Vivaldi Upsampler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Roon na PC czy na NAS, jest tyle zmiennych, że tylko ten co mógł sobie pozwolić na rzetelne testy z wymianą podzespołów, zasilania itp może sensownie się wypowiedzieć. Jeśli słyszycie kable (również ethernetowe, SATA itp) to naturalnie elementów wpływających na dźwięk w takim PC czy NAS jest n-dziesiąt. Dla mnie NAS łatwiej zasilić dobrym liniowym zasilaniem, jest poręczniejszy, lepiej zarządzalny.

Wiatrak w Synology można spowolnić do stopnia totalnej ciszy. Jedynie dysk talerzowy w moim przypadku potrafi być słyszalny.

Wracając do DCS'a NB. Tylko aplikacja iOS wchodzi w grę ? Nie ma możliwości sterowania po www tudzież spięcia z inną apką ? DCS aktualizuje regularnie aplikację ?

@Szymondzięki za wskazówki odnośnie Holo. Czyli kierując się w stronę NB DCS, znowu Holo okaże się wąskim gardłem patrząc na gęste pliki :D ehh życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wszystko jasne. Pytałem bo nie byłem do końca przekonany czy o to chodziło. 


Jeśli chodzi o tłumaczenie to audiofile z Polski je tworzyli, z resztą można zgłaszać pewne poprawki. 

Upsamplujesz coś w Roon żeby szło zawsze na podwójnym AES czy grasz pliki w formacie jakim są zapisane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcin_Sz napisał:

Szymon, jak instaluje się Roon server na synology? Dotychczas miałem na kompie, ale na NAS byłoby wygodniej

Najważniejsze na co trzeba zwrócić uwagę to ilość posiadanej pamięci RAM, powinno być minimum 4GB żeby to jakoś działało.

Pierwszy i najważniejszy krok to stworzenie partycji systemowej o nazwie RoonServer.

W przypadku Qnapa instalacja jest prostsza, wybierasz program Roon Server z zakładki AppCenter. W przypadku Synology  jest trochę więcej roboty. Link już wrzucił Emdester.

https://blog.rieke.tv/roon-server-on-nas/#1520563824150-68270396-1c8e

10 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Wracając do DCS'a NB. Tylko aplikacja iOS wchodzi w grę ? Nie ma możliwości sterowania po www tudzież spięcia z inną apką ? DCS aktualizuje regularnie aplikację ?

@Szymondzięki za wskazówki odnośnie Holo. Czyli kierując się w stronę NB DCS, znowu Holo okaże się wąskim gardłem patrząc na gęste pliki :D ehh życie :)

Jeżeli nie korzystasz z roon audio to nie ma wyboru, zostaje tylko iOS i aplikacja firmowa. Aktualizacje pojawiają się co kilka miesięcy ale szału nie ma.

Gęste pliki powyżej 192Khz trzeba grać po dual/aes i tak zmierzamy w kierunku przetwornika DCSa...

Ewentualnie można zakupić Rossiniego lub Vivaldi One, tam wbudowany streamer jest gratis :) W przyszłym roku będzie też dostępny "najtańszy" Bartok. Sprawdzę go jak tylko pojawi się u dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szymon napisał:

Ewentualnie można zakupić Rossiniego lub Vivaldi One, tam wbudowany streamer jest gratis :) W przyszłym roku będzie też dostępny "najtańszy" Bartok. Sprawdzę go jak tylko pojawi się u dystrybutora.

Również będę chciał sprawdzić Bartoka, był na korytarzu na Stadionie przy okazji AVS, pomacałem go trochę i posłuchałem na słuchawkach, ot tyle. Ciężko cokolwiek powiedzieć, tym bardziej, że do słuchawek nigdy się nie przekonam i Bartok interesowałby mnie tylko w wersji tańszej, czyli bez słuchawek. 

Sam DAC pewnie będzie lepszy, ale czy streamer. Wszystko jest na jednym zasilaniu.
Za chwilę wyjdzie nowy update FPGA Rossiniego, użytkownicy już zacierają ręce:)
Obiecywanki są optymistyczne, ciekawe jak to wyjdzie. Rossini ma się deczko zbliżać do Vivaldiego a Bartok ma nie wiele odbiegać od Rossiniego. Ciekawe w takim razie co zrobią z Vivaldim ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Bartok się pojawi sprawdzę jak się ma jego poziom grania na tle pozostałych DCSów, mój osobisty ranking trochę odbiega od koncepcji sprzedaży producenta :)

Miałem tą przyjemność użytkować i posiadać wszystkie przetworniki więc wyłapanie różnic będzie łatwe. Zawsze trzeba zweryfikować czy nowalijka to rzeczywisty postęp czy marketing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szymon napisał:

Jak tylko Bartok się pojawi sprawdzę jak się ma jego poziom grania na tle pozostałych DCSów, mój osobisty ranking trochę odbiega od koncepcji sprzedaży producenta :)

Właśnie widzę, że Twój ranking trochę odbiega. Zastanawiałem się kiedyś, czemu w tak drogich systemach jak u Rafała czy innych gra np. Debussy a nie Rossini. To poniekąd Twoja sprawka. Bartoka na pewno sprawdzę, Rossini nie mam co dotykać bo jest dla mnie nieosiągalny. 

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, h3x_Lukasz napisał:

Czy Roon na PC czy na NAS, jest tyle zmiennych, że tylko ten co mógł sobie pozwolić na rzetelne testy z wymianą podzespołów, zasilania itp może sensownie się wypowiedzieć. Jeśli słyszycie kable (również ethernetowe, SATA itp) to naturalnie elementów wpływających na dźwięk w takim PC czy NAS jest n-dziesiąt. Dla mnie NAS łatwiej zasilić dobrym liniowym zasilaniem, jest poręczniejszy, lepiej zarządzalny.

Wiatrak w Synology można spowolnić do stopnia totalnej ciszy. Jedynie dysk talerzowy w moim przypadku potrafi być słyszalny.

PC może być równie dobry jak NAS a nawet lepszy, pozostaje tylko kwestia ceny i architektury urządzenia. PC wymaga bardzo kosztownej przebudowy i genialnego zasilania aby pokazał swoje możliwości. Istnieje też problem z płytą główną bez zbędnych bajerów. NAS króluje prostotą budowy, oprogramowaniem bazowym opartym o Linux, niskim zużyciem energii i brakiem zbędnych dodatków multimedialnych, kart muzycznych, mocarnych układów graficznych itd. Przez to jest tańszy w zakupie i ewentualnej rozbudowie zasilania.

Jak chodzi o ciszę to stosuję zalecany dysk SSD na system oraz bardzo ciche serwerowe WDki. Do tego fabryczny wiatrak wymieniłem na NOCTUA NF-S12A PWM (przy obrotach minimalnych około 10dB). Proszę pamiętać o wersji z wtyczką na 4 przewody, to ważne bo inaczej sterowanie prędkością obrotową nie działa. Dzięki temu NAS przestał być słyszalny.

noctua.jpg

24 minuty temu, Emdester napisał:

Właśnie widzę, że Twój ranking trochę odbiega. Zastanawiałem się kiedyś, czemu w tak drogich systemach jak u Rafała czy innych gra np. Debussy a nie Rossini. To poniekąd Twoja sprawka. Bartoka na pewno sprawdzę, Rossini nie mam co dotykać bo jest dla mnie nieosiągalny. 

Streamer w Rossinim to starsza wersja niż ten w NB, przez co gra po prostu słabiej. Przetwornik ma dość mocną sygnaturę,  niekoniecznie pasującą do naszej koncepcji brzmienia. Wbudowany transport CD w Rossinim to już pominę milczeniem, tutaj należy się mocne lanie dla księgowych :)

Producent się ratował i wypuścił osobny transport CD Rossini. Obecnie wygląda to nieco dziwnie, mam odtwarzacz zintegrowany Rossini i muszę dokupić transport CD Rossini żeby zagrać porządnie srebrne krążki.

Moim zdaniem cena za ten kombajn powinna mocno zbliżyć się do Bartoka, wtedy ma to sens ekonomiczny.

Plus w odtwarzaczach zintegrowanych za możliwość obsługi roona z pilota systemowego DCSa, można przełączać utwory bez tabletu. Dodatkowo 2 wejścia i wyjście zegara, tego najbardziej brakuje w Debussy.

dcsr1.jpg

dcsr2.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon napisał:

Jeżeli nie korzystasz z roon audio to nie ma wyboru, zostaje tylko iOS i aplikacja firmowa. Aktualizacje pojawiają się co kilka miesięcy ale szału nie ma.

Gęste pliki powyżej 192Khz trzeba grać po dual/aes i tak zmierzamy w kierunku przetwornika DCSa...

@h3x_Lukasz

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu na razie koncentrować się na tak gęstych plikach. 

Zbudujmy systemy które wycisną wszystko z formatu płyty CD a wtedy będziemy się martwić wyższymi formatami. Sam zresztą wiesz, że przeważnie większe znaczenie ma jakość realizacji płyty niż jej parametry. Przypomnę, że U Rafała.M słuchaliśmy plików zgranych z płyt czyli 16/44,1 a buty wyrwało i sczenki leżały na podłodze.

Szymon pewnie ma doświadczenia z tak gęstymi formatami to może coś napiszę czy jest aż tak duża różnica. Pomijam fakt posiadania takich plików faktycznie w takiej jakości a nie usamplingowanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MrSalieri napisał:

@h3x_Lukasz

Moim skromnym zdaniem nie ma sensu na razie koncentrować się na tak gęstych plikach. 

Zbudujmy systemy które wycisną wszystko z formatu płyty CD a wtedy będziemy się martwić wyższymi formatami. Sam zresztą wiesz, że przeważnie większe znaczenie ma jakość realizacji płyty niż jej parametry. Przypomnę, że U Rafała.M słuchaliśmy plików zgranych z płyt czyli 16/44,1 a buty wyrwało i sczenki leżały na podłodze.

 

Nie do końca tak jest. Jakość i fun z słuchania, nie jest tu procesem szeregowym. Czyli tak jak piszesz, dobrze grający standardowy format daje przepustkę do usłyszenia lepszej jakości przy gęstych plikach. Gęste pliki też dzielą się na lepiej lub gorzej zrealizowane. Te zrobione i zmiksowane na dobrym poziomie, dają się usłyszeć lepiej i przynoszą często trochę więcej doznań odsłuchowych. Dlatego szkoda się odcinać, myśląc tylko o udoskonalaniu brzmienia CD.

Dodatkowo dokładając charakter gadżeciarza, lubię mieć full opcję :) oczywiście na miarę możliwości finansowych.

Nie ma tu zagrożenia, bo w przypadku DCS NB podłączenie dual/aes prezentowane przez Szymona jest opcją rozwojową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrSalieri napisał:

Szymon pewnie ma doświadczenia z tak gęstymi formatami to może coś napiszę czy jest aż tak duża różnica

Jeżeli miałbym master studyjny w DXD to jestem za ale o takim materiale można pomarzyć. Podstawą jest realizacja nagrania. Nawet najgęstszy format nic nie pomoże jak mamy kiepskiej jakości materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, h3x_Lukasz napisał:

Nie ma tu zagrożenia, bo w przypadku DCS NB podłączenie dual/aes prezentowane przez Szymona jest opcją rozwojową.

Przy takim założeniu pełna zgoda.

Po za tym dCS NB jako transport plików jest raczej urządzeniem docelowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LorinSi napisał:

czy jest opcja dopasowania jakiegoś prostego pilota do NB? Niekoniecznie od DCS...

tak żeby chociaż przeskakiwanie między utworami działało...

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Brak portu podczerwieni w NB raczej uniemożliwia taką zabawę.

Takowe bajery ma DCS Vivaldi Upsampler, będący przy okazji transportem plikowym. Lepszym niż ten wbudowany w Rossini. Niebawem opiszę jego sygnaturę grania.

dcsu1.jpg

dcsu2.jpg

dcsu3.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szymon napisał:

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Brak portu podczerwieni w NB raczej uniemożliwia taką zabawę.

Takowe bajery ma DCS Vivaldi Upsampler, będący przy okazji transportem plikowym. Lepszym niż ten wbudowany w Rossini. Niebawem opiszę jego sygnaturę grania.

dcsu1.jpg

dcsu2.jpg

dcsu3.jpg

O SUPER! ciekawy jestem Twojego zdania n/t ew zamiany NB na ten upsampler.

ALE... w połączeniu NIE z konwertem DCS - czyli przez pojedyńczy AES i z brakiem możliwości podłączenia zegara zewn.

Już sama możliwość operowania pilotem jest dość motywująca, a czy można tu też liczyć na jeszcze lepszą jakość dźwięku niz w przypadku NB?

Edytowane przez LorinSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie jaką oferują za Upsampler Vivaldi łaski nie robią, musi to zagrać lepiej od Network Bridge:)
Kilka dni temu, właśnie na forum Roona, gość był zachwycony jak podłączył zamiast mostu ten upsampler.

https://community.roonlabs.com/t/network-bridge-vs-vivaldi-upsampler/40141/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emdester napisał:

Przy cenie jaką oferują za Upsampler Vivaldi łaski nie robią, musi to zagrać lepiej od Network Bridge:)
Kilka dni temu, właśnie na forum Roona, gość był zachwycony jak podłączył zamiast mostu ten upsampler.

https://community.roonlabs.com/t/network-bridge-vs-vivaldi-upsampler/40141/14

dziękuję za ciekawy link. CHolera, trza było od razu ten upsampler brać, a nie się w półśrodki pierdzielić...

Edytowane przez LorinSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, LorinSi napisał:

O SUPER! ciekawy jestem Twojego zdania n/t ew zamiany NB na ten upsampler.

ALE... w połączeniu NIE z konwertem DCS - czyli przez pojedyńczy AES i z brakiem możliwości podłączenia zegara zewn.

Już sama możliwość operowania pilotem jest dość motywująca, a czy można tu też liczyć na jeszcze lepszą jakość dźwięku niz w przypadku NB?

DCS Vivaldi Upsampler. Dla kogo jest to urządzenie, do czego służy i najważniejsze jak gra.

 

Upsampler to koncentrator sygnałów cyfrowych z dowolnego źródła typu transport CD, odtwarzacz CD z wyjściem cyfrowym, komputer, dysk sieciowy itd. Posiada szereg wejść od USB poprzez LAN do konwencjonalnych spdif w 4 odmianach.

Dodatkowo wersja Vivaldi jest niezależnym transportem plików w pełni wspieranym również przez aplikację roon audio.

Posiada 2 wejścia i wyjście zegarowe przydatne do współpracy w systemie np. DCS/ESOTERIC.

 

Urządzenie tego typu szczególnie przypadnie do gustu osobom posiadającym przetworniki innych firm niż DCS, spytacie pewnie dlaczego?

Główny powód to sposób działania czyli upsampling lub downsampling dowolnego sygnału cyfrowego na wybrany przez użytkownika format oraz powielanie działania przetworników marki DCS, które dokonują upsamplingu we własnej architekturze.

Do tego dochodzi dodatkowe połączenie kablowe, przez które płynie sygnał cyfrowy np. z transportu CD.

Wygodą dla właścicieli przetworników innych marek jest ustawienie "na sztywno" konkretnych parametrów wysyłanego sygnału cyfrowego np. 192kHz lub 48kHz. Dzięki temu może współpracować nawet z maszynami starego typu. Niestety aby skorzystać z pełni możliwości dla plików powyżej 192kHz wymagane jest połączenia dual aes.

Wewnętrzny upsampling powoduje zarazem, że największą korzyść soniczną odczują właściciele przetworników, które nie oferują tej opcji w swych urządzeniach lub mają słabą implementację w tym zakresie.

Połączenie z zestawem DCSa, zwłaszcza Vivaldi nie przynosi już tak spektakularnych efektów.

 

Gdzie się plasuje brzmienie tego odtwarzacza, czy zamiecie NB pod dywan?

Odpowiedź brzmi NIE, to urządzenie jako transport plikowy nie gra ani lepiej ani gorzej od NB w zestawieniu firmowym.

Ono po prostu gra inaczej. Upsampler brzmi cieplej, bardziej gładko od NB ale posiada mniejszą dynamikę i lekko rozmazuje kontury (to coś jak różnica pomiędzy DXD a DSD).  Przez to posiada mniejszą rozdzielczość ale jest bardziej "wyrozumiały" dla gorszych realizacji.

Bezpośrednie porównanie do topowego transportu Esoterica pokazuje, że troszkę odstaje dynamiką w zakresie basu i rozdzielczością góry. Góruje natomiast cieplejszą i lepiej wypełnioną średnicą pasma. Nadal jest to jednak referencja przy porównaniu z 95% klasycznych transportów. Bezapelacyjnie każdy z DCSów zostawia daleko w tyle plikowce typu, Linn, Lumin, Auralic, Fidata itp. Po przesiadce z innych urządzeń wgląd w nagranie, separacja instrumentów, rozdzielczość, głębokość i szerokość sceny, dynamika w pełnym paśmie po prostu zachwyca.

Ze względu, że jest to już dość leciwe urządzenie część sieciowa, logowanie do sieci trwa nieco dłużej niż nowszy NB.

Bardzo wygodną opcją jest obsługa aplikacji firmowej i roon audio typu przełączanie utworów, zatrzymywanie, odtwarzanie, pauza itd z pozycji pilota systemowego. Przydaje się też wbudowane wyjście zegara jeśli ktoś posiada transport cd lub kartę z taką opcją, można spiąć całość bez dodatkowych pudełek.

 

 

 

 

e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCS Vivaldi Upsampler - poprawcie amatora ale czy nie jest to już ingerencja elektroniki w oryginał brzmienia nagrania? Upsampling to nic innego jak dołożenie próbek dźwięku do wzorcowego sygnału wg. jakiegoś tam zaszytego algorytmu w procesorze lub kilku układach. Tak samo postrzegam i podchodzę chociażby do filtrów Oversamplingu w moim Holo Audio (nie porównuję tutaj jakości), których nie używam bo nie lubię kolorowania rzeczywistości. Upiększanie przekazu nagrania elektroniką hmm dla mnie kontrowersyjna sprawa :) Post jest pytaniem, nie zaczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szymon napisał:

Jak tylko Bartok się pojawi sprawdzę jak się ma jego poziom grania na tle pozostałych DCSów, mój osobisty ranking trochę odbiega od koncepcji sprzedaży producenta :)

Miałem tą przyjemność użytkować i posiadać wszystkie przetworniki więc wyłapanie różnic będzie łatwe. Zawsze trzeba zweryfikować czy nowalijka to rzeczywisty postęp czy marketing...

Jak na tle  Debussy, Rossini, Vivaldi wypada starszy Scarlatti ? Jego bezpośrednim następcą jest Vivaldi. Czy dźwiękowo bliżej mu do Rossiniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pepitko napisał:

Jak na tle  Debussy, Rossini, Vivaldi wypada starszy Scarlatti ? Jego bezpośrednim następcą jest Vivaldi. Czy dźwiękowo bliżej mu do Rossiniego?

Najbliżej mu do Debussy bo to jest jego lekko uproszczony braciszek. Scarlatti gra oczko lepiej od Debussy tyle, że nie ma USB i aktualnego wsparcia softu. To nadal wybitny przetwornik.

18 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

DCS Vivaldi Upsampler - poprawcie amatora ale czy nie jest to już ingerencja elektroniki w oryginał brzmienia nagrania? Upsampling to nic innego jak dołożenie próbek dźwięku do wzorcowego sygnału wg. jakiegoś tam zaszytego algorytmu w procesorze lub kilku układach. Tak samo postrzegam i podchodzę chociażby do filtrów Oversamplingu w moim Holo Audio (nie porównuję tutaj jakości), których nie używam bo nie lubię kolorowania rzeczywistości. Upiększanie przekazu nagrania elektroniką hmm dla mnie kontrowersyjna sprawa :) Post jest pytaniem, nie zaczepką.

Każdy przetwornik to ingerencja w sygnał cyfrowy w mniejszym lub większym stopniu. Moim zdaniem to urządzenie może się spodobać wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szymon napisał:

Każdy przetwornik to ingerencja w sygnał cyfrowy w mniejszym lub większym stopniu.

Teoretycznie przetworniki posiadające tryb NoS choć jest ich nie wiele, nie powinny ingerować w sygnał. W praktyce jednak przetwornik w tym trybie to nie rura z której z jedenej strony wpada woda a z drugiej wypada. Jakaś ingerencja jest pytanie tylko w jakim stopniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pepitko napisał:

Jak na tle  Debussy, Rossini, Vivaldi wypada starszy Scarlatti ?

Znalazłem fotkę z DCS Elgar plus, DCS Scarlatti, DCS Verdi La Scala i DCS Verona. Łezka się w oku kręci ;)

5.jpg

6 minut temu, MrSalieri napisał:

Teoretycznie przetworniki posiadające tryb NoS choć jest ich nie wiele, nie powinny ingerować w sygnał. W praktyce jednak przetwornik w tym trybie to nie rura z której z jedenej strony wpada woda a z drugiej wypada. Jakaś ingerencja jest pytanie tylko w jakim stopniu. 

Ciężko to sprawdzić bo zer i jedynek nie da się posłuchać bez zmiany na sygnał analogowy :) W gramiakach jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szymon napisał:

Ciężko to sprawdzić bo zer i jedynek nie da się posłuchać bez zmiany na sygnał analogowy :) W gramiakach jest łatwiej.

Te zera i jedynki to duże uproszczenie i raczej tajemnicze i mityczne stwierdzenie :)

Wiele osób mając taką definicje tego sygnału wiele rzeczy lekceważy choćby wpływ kabli. Bo przecież to tylko zera i jedynki :) W rzeczywistości jest to przecież sygnał elektryczny o zmiennym napięciu.

Pewnie dało by się jakoś zmierzyć to co włazi do przetwornika a co wyłazi w trybie NoS ale tutaj nie o tym.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szymon napisał:

DCS Vivaldi Upsampler.

Gdzie się plasuje brzmienie tego odtwarzacza, czy zamiecie NB pod dywan?

Odpowiedź brzmi NIE, to urządzenie jako transport plikowy nie gra ani lepiej ani gorzej od NB w zestawieniu firmowym.

Ono po prostu gra inaczej. Upsampler brzmi cieplej, bardziej gładko od NB ale posiada mniejszą dynamikę i lekko rozmazuje kontury (to coś jak różnica pomiędzy DXD a DSD).  Przez to posiada mniejszą rozdzielczość ale jest bardziej "wyrozumiały" dla gorszych realizacji.

 

 

 

 

Kurcze, to mnie zasmuciłeś... wychodzi na to, że z gładką jak pupa niemowlaka, dalszą częścią toru, NB bedzie lepszy od Upsamplera.

pytanie czy jakimis filtrami czy upsamplingiem do DXD, da sie w nim osiągnąć drapieżność NB, ktora akurat mi, w moim systemie, mi pasuje...?

slyszalem upsampling w Roon, i wg mnie i na moje niskomplikowane potrzeby, na Tidalu robi dobra robote.

Sprzętowy, w Upsamplerze, powinien byc chyba jeszcze lepszy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.