Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  39 członków

dCS Klub

Szymon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 22 października tego roku każdy kto zainstaluje nowy soft 2.11 do DCS Vivaldi DAC i 2.10 do DCS Upsampler będzie miał zainstalowaną obsługę programową MQA. Wreszcie można wykorzystać pełnię możliwości tego formatu dostępnego min. w Tidal. Tym samym wszystkie produkowane urządzenia DCSa  wspierają ten format i posiadają stosowaną aktualizację oprogramowania.

Starsze modele łącznie z Debussy, Scarlatti i wstecz nie mają tej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2018 o 15:06, Szymon napisał:

Czyli temat Ktemy mamy z głowy. Wczoraj miałem okazję przekonać się o sile roon audio w dobrze znanym systemie z DCS w torze. Miejmy nadzieję, że właściciel opisze swoje spostrzeżenia razem z akcesem do klubu :)

Witam, witam.

To prawda Szymcio,  Roon to program który mnie bardzo zaskoczył . Ale o tym później.

Na wstępie chciałbym zgłosić chęć, zameldowania się w tym zacnym klubie z moim skromnym (patrząc na Vivaldiego) DCS Debussy. Ale jak się mówi ,w małym ciele duży duch.IMG_20181227_171724_resized_20181227_073256230.thumb.jpg.9aa497a92704d1f2a2d9565b759b2353.jpg

 

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Rafał.M napisał:

Na wstępie chciałbym zgłosić chęć, zameldowania się w tym zacnym klubie z moim skromnym (patrząc na Vivaldiego) DCS Debussy. Ale jak się mówi ,w małym ciele duży duch.

Tak, tak Rafale u Ciebie wszystko skromne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piszę tak nie bez powodu. Otóż ,ostatnio miałem okazję ,dzięki uprzejmości Szymona porównania tego malucha z Vivaldim, i .....w moim systemie przewaga nie jest adekwatna do różnicy wynikającej z ceny między nimi. Vivaldi to dźwiękowo urządzenie na pewno  lepsze ,ale jego przewaga jest na poziomie 5  no może 10 procent Na pewno większy brat zasługuje na to aby być na szczycie oferty DCS-a . 

Natomiast, jeżeli się spojrzy na wygląd , ilość możliwości konfiguracji, mnogości wejść i wyjść. To szczerze trzeba przyznać ,że na tym dacu można zakończyć wszelkie poszukiwania.

I ja mam nadzieję że kiedyś zagości na stałe w moim systemie.IMG_20181207_113650.thumb.jpg.4e22caef937401dbf659906289d02779.jpg

Wracając do Roon , to skrobnę trochę później. Muszę lecieć do Olusia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aleksander za zaproszenie, jak będę w pobliżu to wpadnę z Olusiem.-;)

Wracając do aplikacji Roon.

Jak niektórzy koledzy się orientują, źródłem w moim systemie jest customowy plikowiec składający się z trzech oddzielnych sekcji . Pierwsza, to komputer zbudowany na procesorze

i7-3770, pamięcią RAM 32,0 GB, dyskiem SSD 250GB na system Windows8.1, dyskiem WD Gold 10TB na muzykę, oraz najważniejsze wyjściem światłowodowym nadajnika extendera.W drugiej  znajduje się , płyta PCI Expres zasilana liniowo (wszystkie napięcia potrzebne do jej zasilania) dostarcza zbudowany specjalnie do tego celu zasilacz liniowy AMPLIFONA.

Na niej wpięty jest,  odbionik extendera wejścia światłodowego  oraz Karta audio RME  HDSPe  AES/EBU , spięta z zegarem zewnętrznym , oraz przetwornikiem poprzez złącze cyfrowe AES/EBU.

Do tej pory do obsługi plików wykorzystywałem program JRiver 24 ,który poprzez protokół ASIO wysyłał sygnał bit-perfekt do karty RME. Takie ustawienie dawało bardzo dobry efekt brzmieniowy ,tak moim jak i kolegów którzy mieli okazję mnie odwiedzić.

We wtorek gościłem Szymona , i jak to my musimy zawsze coś innego sprawdzić .

Więc padł pomysł rzucony przez Szymka , (zmieńmy komputer w serwer i zainstalujmy ROON SERVER w jego rdzeniu) no i poszło . Instalacja wersji próbnej poszła błyskawicznie, integracja z kompem i kartą wzorowa.

Więc przyszła pora coś posłuchać. Przypuszczałem że zagra to na podobnym poziomie jak JRiver . Ale , jakie to piękne zaskoczenie było . Nie wiem jak ONI stworzyli tak genialny software , ale to jak potrafił się zagnieździć w środowisku windowsa moim zdaniem zasługuje na nobla.

Pamiętam jaki duży progres wniosły na akustykę pomieszczenia nowe fraktale w miejscu pierwszych odbić. To drugie tak pozytywne zaskoczenie.

Muszę to powtórzyć jeszcze raz , dla mnie , w moim systemie ROON jest genialny.

Ps.

I to jest piękne w tym audio , a przy okazji będzie możliwość spotkania z kolegami którzy znają mój system i weryfikacji moich spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem w szoku jaką poprawę Roon wniósł u Rafała. Widać wydajny komp i znakomite zasilanie mu służy. Istny kryształ dźwiękowy i jeszcze wyższa dynamika w zakresie średnicy. Wielkość sceny, lokalizacji źródeł pozornych i rozdzielczość na mocno nieprzyzwoitym poziomie. Nawet przy cichym odsłuchu słychać wszelkie niuanse i smaczki, znowu progres :) Wszystko w pięknym analogowym klimacie. Im trudniejsze nagranie tym lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, cir napisał:

Szymon

może coś napiszesz w temacie adaptacji akustycznej u  dystrybutora dCS

robiłeś cały pokój czy tylko "centralny punkt widokowy"  i czy jest ten "progres"

Osobiście nie nadzorowałem tego projektu więc nie znam szczegółów. Wiem, że dystrybutor zakupił materiały do dwóch sal odsłuchowych i jest niezwykle zadowolony z uzyskanego efektu. Widać moje wieloletnie doświadczenia z dCSem dotarły wyżej :) Jak będę miał jakieś zdjęcia to wrzucę. Póki co zajmuję się mniej interesującymi projektami z punktu widzenia audiofili ale bardziej dochodowymi, na moje ulubione adaptacje mam stanowczo za mało czasu.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rafał.M napisał:

Do tej pory byłem zwolennikiem JRiver-a. Roon w moim systemie brzmieniowo pokazuje dużą przewagę nad tym pierwszym

No ale jak byliśmy u Ciebie w marcu to już miałeś Roona. Późnej nawet jak Ciebie pytałem o program do zgrywania płyt to mówiłeś, że używasz Roona. To teraz co zainstalowales drugiego bo nie rozumiem całej sytuacji. Wygląda to tak jakbyście odkryli wpływ programu który używałeś rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MrSalieri napisał:

No ale jak byliśmy u Ciebie w marcu to już miałeś Roona. Późnej nawet jak Ciebie pytałem o program do zgrywania płyt to mówiłeś, że używasz Roona. To teraz co zainstalowales drugiego bo nie rozumiem całej sytuacji. Wygląda to tak jakbyście odkryli wpływ programu który używałeś rok temu.

Olek coś Ci się poplątało.

Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego programu. Miałem JRivera ,a sterowanie poprzez aplikację EOS zainstalowaną na tablecie. To dziwne że nie pamiętacie z Łukaszem .

A co do zgrywania płyt ,to odśwież sobie naszą korespondencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rafał.M napisał:

Olek coś Ci się poplątało.

Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego programu. Miałem JRivera ,a sterowanie poprzez aplikację EOS zainstalowaną na tablecie. To dziwne że nie pamiętacie z Łukaszem .

A co do zgrywania płyt ,to odśwież sobie naszą korespondencję.

To pewnie dlatego, ze EOS na tablecie jest trochę podobny do roona. Odkąd pamiętam to Rafał zawsze używał Jriver + EOS lub Gizmo na tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

No ale jak byliśmy u Ciebie w marcu to już miałeś Roona. Późnej nawet jak Ciebie pytałem o program do zgrywania płyt to mówiłeś, że używasz Roona. To teraz co zainstalowales drugiego bo nie rozumiem całej sytuacji. Wygląda to tak jakbyście odkryli wpływ programu który używałeś rok temu.

Byłem u Rafałka wielokrotnie, ostatnim razem jakieś trzy tygodnie temu, grał cały czas Jriver z EOS.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, przyznaję, Olek żyliśmy w błędzie. Sam byłem przekonany, że to był Roon ale odszukałem fotki na telefonie, które robiłem co ciekawszym płytom na tablecie i nie jest to Roon a EOS.

 

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bella napisał:

Zwykły minimserver gra lepiej od Roon, dCS bez Roon to jak auto bez nawigacji. 

W ustach tak doświadczonego użytkownika brzmi to... Poważnie!

Do tego można zaoszczędzić 499$. Jaki ten świat prosty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bella napisał:

Zwykły minimserver gra lepiej od Roon, dCS bez Roon to jak auto bez nawigacji. 

A mówi nam o tym kto?. 

Przedstaw siebie i twój system na minimserverze. 

Wybacz ale przy twojej aktywności forumowej jesteś delikatnie mówiąc, niewiarygodny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby mieć porządny dźwięk z Tidala.

Zagrać z pełnym wsparciem MQA z zakładki Kopia Matka. Jeżeli transport i przetwornik wspierają programowo ten format to mamy możliwość grania z pełnym wykorzystaniem założonej głębokości bitowej i próbkowania.

mqa2.jpg

mqa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Szymon napisał:

Co zrobić żeby mieć porządny dźwięk z Tidala.

Zagrać z pełnym wsparciem MQA z zakładki Kopia Matka. Jeżeli transport i przetwornik wspierają programowo ten format to mamy możliwość grania z pełnym wykorzystaniem założonej głębokości bitowej i próbkowania.

mqa2.jpg

mqa.jpg

Rozumiem, że z takiego ustawienia jesteśmy w stanie zagrać na zbliżonym poziomie do pliku z NAS-a?

Czy to tylko troszkę lepsza wersja tragedii dźwiękowej zwanej Tidalem?

Pytam całkiem poważnie. Robiłem próby streamingu na różnych urządzeniach i nadal jest to przepaść w porównaniu do pliku natywnego i jeszcze większa do transportu CD.

Wspominałeś o sygnaturze Rossiniego na tle pozostałych przetworników DCS-a . Możesz napisać coś więcej na czym polega ta sygnatura?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Pepitko napisał:

Rozumiem, że z takiego ustawienia jesteśmy w stanie zagrać na zbliżonym poziomie do pliku z NAS-a?

Czy to tylko troszkę lepsza wersja tragedii dźwiękowej zwanej Tidalem?

Pytam całkiem poważnie. Robiłem próby streamingu na różnych urządzeniach i nadal jest to przepaść w porównaniu do pliku natywnego i jeszcze większa do transportu CD.

Wspominałeś o sygnaturze Rossiniego na tle pozostałych przetworników DCS-a . Możesz napisać coś więcej na czym polega ta sygnatura?

Dzięki.

Nadal jest gorzej niż z pliku na NAS ale już nie ma przepaści. Da się słuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szymon napisał:

Nadal jest gorzej niż z pliku na NAS ale już nie ma przepaści. Da się słuchać :)

Dzięki.

Ja przerobiłem Auralic Mini , Aries , Altair , Luminy , aż po Nadaca . I o ile niektóre z nich dało się skonfigurować tak, aby grały poprawnie z NAS, to niestety przeskok na streaming to była kompletna degradacja dźwięku.

Piszę tylko o dźwięku, nie wspominam o wieszaniu i itp. rzeczach.

Chciałbym kiedyś mieć streaming osiągający choćby 90% jakości CD w kategoriach hi-edowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pepitko napisał:

Dzięki.

Ja przerobiłem Auralic Mini , Aries , Altair , Luminy , aż po Nadaca . I o ile niektóre z nich dało się skonfigurować tak, aby grały poprawnie z NAS, to niestety przeskok na streaming to była kompletna degradacja dźwięku.

Piszę tylko o dźwięku, nie wspominam o wieszaniu i itp. rzeczach.

Chciałbym kiedyś mieć streaming osiągający choćby 90% jakości CD w kategoriach hi-edowych.

 

Z powyższych raczej tego nie osiągniesz. Jakbyś był mniej tajemniczy to pokazałbym Ci kilka sztuczek :)

Relacja z odsłuchu NADAC.

 

 

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szymon napisał:

Z powyższych raczej tego nie osiągniesz. Jakbyś był mniej tajemniczy to pokazałbym Ci kilka sztuczek :)

Relacja z odsłuchu NADAC.

 

 

Nie jestem tajemniczy, bo i dlaczego?

Ciebie znam i to zarówno od dobrej jak niestety od tej najgorszej strony .

Do momentu jak będziesz pisał tak jak do teraz będę uczestniczył merytorycznie w dyskusji bardzo chętnie.

NADACa miałem u siebie i znam go świetnie. Typowe bardzo dobre studyjne granie.Bardzo dobra funkcjonalność, integracja z Roonem wyśmienita, wręcz intuicyjna. Ciekawostką jest znacznie lepszy poziom dźwięku w połączeniu po RJ45 niż po USB.

Jak gra?

Bardzo rozdmuchana przestrzeń, może się podobać. Nie jest to typowe budowanie przestrzeni wgłąb,tylko  takie mocno „napowietrzanie”

Bardzo dobra lokalizacja i w miarę gładkie granie. Źródła pozorne są  na wybitnym poziomie, nieosiągalnym często dla większości hi-edowych DAC-ów. 

Niestety dźwięk jest mechaniczny, sztuczny i bez naturalnej barwy instrumentów. Brakuje spójności i mikrodynamiki.

Ogólnie pojęta dynamika jest też poniżej tego co słyszałem z DCS - Scarlatti.

Na tle DCS-a wypadł słabo , na tle Reimyo tragicznie.

Dźwięk jest troszkę zrobiony na tle HAPI.

Generalnie w studio rzetelnie , audiofilsko średnio ...oczywiście jak dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Póki co zajmuję się mniej interesującymi projektami z punktu widzenia audiofili ale bardziej dochodowymi, na moje ulubione adaptacje mam stanowczo za mało czasu.

 

Szef i właściciel firmy w której pracuję (poprzednią sprzedał za 15 mln funciaków), a wcześniej pracowałem też w firmie w której był CEO - nim założył swoją - lubi to co robi. A kręci co rozwijanie firmy od zera i jej sprzedaż - takie hobby

I to jest piękne w tym audio


Już za parę lat, za lat parę, weźmiesz wzmacniacz swój i komputer - posolisz, popieprzysz i za okno wypieprzysz

To mówię ja, zwolennik krótkiej ścieżki i niemnożenia bytów

PS. Do wyrośnięcia z 7" słupków i powrotu do normalnych głośników też czasu trzeba.

No offence, to tylko hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2018 o 14:24, Bella napisał:

Jestem niewiarygodny więc sprawdź sam, to opinia moja i moich znajomych, oczywiście używanie dCS'a przez natywną apk jest beznadziejne, więc pozostaje wam Roon 

Pozdrawiam

Nie używam DCS-a w roli streamera czy też mostu . więc pudło z tą obsługą kolego. A minimserver przy Roonserver , wypada blado i to baaardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mam wstęp do klubu, bo odkupiłem dcs-a network bridge od samego Szymona :) Używam roona na synology, mam 10tera flaców, wszystko ładnie śmiga, firmowa aplikacja dcs-a jest nie do przyjęcia, szkoda sobie nią zawracać głowę.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.