Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  38 członków

dCS Klub

Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili z Glenair 15, sac thailand pre i glowmaster monobloki, dac soekris zmodyfikowany przez kolegę z forum (bmxmen). Network bridge podłączony do synology, roon server na synology, jeszcze nie zwiekszyłem RAMU na synology, ale nic sie nie wiesza, wszystko śmiga więc na razie nie oddałem synology do serwisu, ale przy okazji to zrobię, nie jest dla mnie jasna ta instrukcja zeby roonserver umieścic na dysku oddzielnym ssd, ale to też zrobię, skoro ma znaczenie, to poprostu nie muli, i od początku użytkowo dobrze działa, ale byc może bedzie jeszce lepiej, zbiór muzyki jest dosyć duży. Sygnał wychodzi po spdif do soekrisa. Okablowanie sygnałowe black cat, głośnikowe Duelund.

Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model synology i ile ramu?

Jeżeli masz świeże dyski talerzowe to są wystarczająco szybkie. Z drugiej strony taki 240GB SSD jest tak tani, że warto go dokupić.

Jak będziesz słuchał np. z Tidala  to talerzaki mogą być w uśpieniu. U mnie przy 10TB danych najwięcej dało zwiększenie ramu do 8GB, później wrzuciłem 16GB ale różnicy już nie było. Wydajność jest istotna jak chcesz się bawić w DSP i upsampling lub konwersje w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

@electro Gratuluje zakupu. Przesiadłeś się z jakieś trasportu ? Jeśli tak to z czego i jakie zmiany po zaaplikowaniu Network Bridge ?

Najdłuzej grałem na squeezboksie, próbowałem konwerterów usb-spdif różnych, miałem w domu też na testach lumina. Najlepsze efekty biorąc pod uwagę cenę miałem na squeezboksie, dalej mam w kilku systemach sqeezboksy, ważne jest żeby w serwerach zwiększać ram ile się zmiesci, wtedy można się miło zaskoczyć cechami użytkowymi squeezboxa, jest niezawodny i uczciwie gra. Network bridge to inna półka, ale brzmienie rzetelne, nie dodaje czegoś czego nei ma w nagraniu, jest to niefekciarski transport.  Konwertwery spdif-usb to grały jak śmieci, kompletnie śmieciowy dzwiek. Dlatego ostatecznie przeskoczyłem na wyższą półkę, bo wydawało mi sie , ze kombinowanie dalej to strata czasu.

Mam DS1517+, 2giga RAM-u.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox to był hit Logitecha. Dziwię się dlaczego zarzucili ten projekt. Mam w domu jeszcze 2 sztuki, Olek też go używa. Obsługa z pilota, wyświetlacz, polskie menu i obsługa roona. Granie jako transport za obecne kilka stówek sensacyjne w kategorii jakość/cena.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrSalieri napisał:

To że dCS NB to inna półka to wszyscy wiemy doskonale.  A jakie konkretnie te zmiany? 

Właściwie, te półki w transportach to dla mnie sa dosyc niejasne, na przestrzeni może 3 lat słuchałem kilku rzeczy od których dostawali ludzie orgazmu w necie i grały jak śmieci przy skłizboksie. Jak teraz przełączam między transportami to najbardziej uderzajaca jest dla mnie makro/mikrodynamika oraz naturalność i przejrzystość dzwięku z dcs NB, to bym stawiał na pierwszym miejscu. Długo by było pisac o tym, co się da wycisnać z nagrania, które jest wysokiej jakości, w porównaniu do SB touch to jakby słuchać czegoś pierwszy raz.

Ważne tez dla mnie było. ze zainwestowałem czas żeby tworzyć bibliotekę muzyki i chciałem wycisnąć z tych plików więcej i się nie zastanawiać czy nie wymienić za rok kolejnego małego pudełka, chce sie zająć budową pomieszczenia odsłuchowego i chciałbym też przeskoczyć na canterbury albo westminstery. DCS to nie jest firma krzak, jest rozwijany firmware, jest to sprzęt odsprzedawalny. Wiadomo, ze w audio plikowe jest wpisany ciągły postęp, ale technologicznie mi odpowiada koncepcja dcs NB i nie mam czasu śledzić nowości.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymon napisał:

 Wydajność jest istotna jak chcesz się bawić w DSP i upsampling lub konwersje w locie. 

Rekomendacja SSD i mocniejszego procesora wg. Roon zapewnia uniknięcie problemów z:

    Stuttering or dropouts in audio playback
    Slow response for searching
    Slow loading of artist, album, composer, and work pages
    Longer startup and connection times for remotes
    Slower audio analysis for normalization/crossfading/other
    Slower import of new music

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szymon napisał:

Squeezebox to był hit Logitecha. Dziwię się dlaczego zarzucili ten projekt. Mam w domu jeszcze 2 sztuki, Olek też go używa. Obsługa z pilota, wyświetlacz, polskie menu i obsługa roona. Granie jako transport za obecne kilka stówek sensacyjne w kategorii jakość/cena.

Logitech porzucił ten projekt bo go na to stać. Ma bardzo szeroką ofertę innych urządzeń wiec mógł sobie na to pozwolić. Udostępnił jednak oficjalnie kody źródłowe Logitech Media Serwer i programiści z  Slim Devices czyli twórcy LMS, kupionego przez Logitecha,  z pomocą użytkowników kontynuowali wsparcie dla projektu. Tak jest do dzisiaj. https://forums.slimdevices.com/

Dzięki temu powstają rożne pluginy, miedzy innymi możliwość konwersji DSD do PCM oraz moduł SoX pozwalający na down sampling tłustych formatów do 16/44,1. Jako urządzenie na początek przygody grania z plików świetne w stosunku jakość/funkcjonalność/stabilność/cena. Do dnia dzisiejszego pod względem wygody obsługi, aplikacji sterującej, szybkości działania może zawstydzić dużo droższe urządzenia. 

Ale tutaj nie o tym, nie o tym :)

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 4.01.2019 o 18:15, electro napisał:

Jak teraz przełączam między transportami to najbardziej uderzajaca jest dla mnie makro/mikrodynamika oraz naturalność i przejrzystość dzwięku z dcs NB,

Powiedzcie mi, dlaczego w większośći przypadków zmiany idą w kierunku przejrzystości, itp. odmulanie systemu czy jak?

Jak ktoś "już" ma przejrzysty "system" to takie zmiany będą in minus...i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Staś_44798 napisał:

Powiedzcie mi, dlaczego w większośći przypadków zmiany idą w kierunku przejrzystości, itp. odmulanie systemu czy jak?

Jak ktoś "już" ma przejrzysty "system" to takie zmiany będą in minus...i co wtedy?

Jak ma przejrzysty system to znaczy, że ma przejrzysty i nic nie musi zmieniać :) Jeśli miałeś na myśli to, że system gra zbyt jasno, to trzeba szukać elementu do korekty. Jak to bywa, nie ma jednego lekarstwa. Ja kupuję szkołę bardziej doświadczonych od siebie, iż najbezpieczniej zacząć od przejrzystego, rozdzielczego transportu i DAC'a. Później łatwiej korygować brzmienie, wzmacniaczem, lampami, kablami itp. Łatwiej jest coś niwelować na końcu toru, niż szukać w graniu czegoś, co zgubiliśmy już przy transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staś_44798 napisał:

Powiedzcie mi, dlaczego w większośći przypadków zmiany idą w kierunku przejrzystości, itp. odmulanie systemu czy jak?

Jak ktoś "już" ma przejrzysty "system" to takie zmiany będą in minus...i co wtedy?

Im lepszy transport tym więcej jest w stanie wyciągnąć z nagrania,  płyty czy pliku.  Usłyszysz więcej dźwięków, zjawisk,  efektów itp. smaczków, których normalnie u siebie nie słyszysz. Oczywiście jak reszta toru na to pozwoli. Przejrzystość to nie jasność dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MrSalieri napisał:

Im lepszy transport tym więcej jest w stanie wyciągnąć z nagrania,  płyty czy pliku.  Usłyszysz więcej dźwięków, zjawisk,  efektów itp. smaczków, których normalnie u siebie nie słyszysz. Oczywiście jak reszta toru na to pozwoli. Przejrzystość to nie jasność dźwięku.

No oczywiście. To Transport  decyduje o tych szczegółach o których piszesz.

To wysokiej jakości transport daje nam te wszystkie smaczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Staś_44798 napisał:

Widzę, że kolega ma duże doświadczenie ;-)))

Tak, spore i z tego co widzę cały czas rośnie... co więcej, kolega Łukasz dzieli się nim z nami na forum opisując swoje "audio przejścia" testy i porównania, czego i Tobie życzę. Może podzielisz się z nami Twoim doświadczeniem, a skoro już piszemy w klubie dCs to..... na przykład w temacie tego wątku?

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tb82 napisał:

Tak, spore i z tego co widzę cały czas rośnie... co więcej, kolega Łukasz dzieli się nim z nami na forum opisując swoje "audio przejścia" testy i porównania, czego i Tobie życzę. Może podzielisz się z nami Twoim doświadczeniem, a skoro już piszemy w klubie dCs to..... na przykład w temacie tego wątku?

Dokładnie. 

Niebawem pewnie i napisze coś w temacie. Niestety takich użytkowników, którym co kolwiek sensownego chce się jeszcze tutaj pisać coraz mniej. Za to prześmiewow, troli i innej padliny skaczacej po różnych tematach jest na pęczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, MrSalieri napisał:

Im lepszy transport tym więcej jest w stanie wyciągnąć z nagrania,  płyty czy pliku.  Usłyszysz więcej dźwięków, zjawisk,  efektów itp. smaczków, których normalnie u siebie nie słyszysz. Oczywiście jak reszta toru na to pozwoli. Przejrzystość to nie jasność dźwięku.

Zadałem pytanie...a tłumaczysz mi jak przedszkolakowi...

"Przejrzystość to nie jasność dźwięku."

 

Wystarczyło napisać, że dcs nie nadaje się do już przejrzystego systemu bo będzie już za dużo dobrego...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Staś_44798 napisał:

Wystarczyło napisać, że dcs nie nadaje się do już przejrzystego systemu bo będzie już za dużo dobrego...

Tylko właśnie nie jest tak jak napisałeś, znowu gdybasz i wyciągasz bezpodstawne wnioski..... ja mam przejrzysty DAC, przejrzyste wzmacniacze, kolumny, okablowanie również i z Network Bridge na transporcie nie jest "za przejrzyście", jest idealnie. Proponuje weź na testy, wypróbuj w kilku konfiguracjach, będziesz wiedział co i jak a Twoje wpisy nabiorą jakże pożądanej merytoryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Staś_44798 napisał:

Wystarczyło napisać, że dcs nie nadaje się do już przejrzystego systemu bo będzie już za dużo dobrego...

To można też zrozumieć inaczej. Zakładając , że dcs jest super transparentny i nie dodaje nic od siebie i zestawisz  go do systemu też transparentnego i przejrzystego to nic się nie powinno stać.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Staś_44798 napisał:

Zadałem pytanie...a tłumaczysz mi jak przedszkolakowi...

"Przejrzystość to nie jasność dźwięku."

 

Wystarczyło napisać, że dcs nie nadaje się do już przejrzystego systemu bo będzie już za dużo dobrego...

Bo mam wrażenie że to mylisz. Jak może być za dużo dobrego?  Co za dużo transparentności?  Za dużo nowych dźwięków?  Za dużo precyzji ?  Przecież o takie cechy każdy z nas zabiega wymieniając sprzęt na lepszy. Chcesz jak najlepszego brzmienia.  Chcesz wycisnać wszystkie informacje zawarte w nagraniu.  Nie doświadczyłeś nigdy uczucia gdy po wymianie sprzętu słyszysz nowe dźwięki w znanych płytach?  Że trzeba przesłuchać wszystko jeszcze raz?  Że kiepskie płyty na które wcześniej nie zwaracałeś uwagi czymś teraz zaciekawiają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, MrSalieri napisał:

Bo mam wrażenie że to mylisz. Jak może być za dużo dobrego?  Co za dużo transparentności?  Za dużo nowych dźwięków?  Za dużo precyzji ?  Przecież o takie cechy każdy z nas zabiega wymieniając sprzęt na lepszy. Chcesz jak najlepszego brzmienia.  Chcesz wycisnać wszystkie informacje zawarte w nagraniu.  Nie doświadczyłeś nigdy uczucia gdy po wymianie sprzętu słyszysz nowe dźwięki w znanych płytach?  Że trzeba przesłuchać wszystko jeszcze raz?  Że kiepskie płyty na które wcześniej nie zwaracałeś uwagi czymś teraz zaciekawiają? 

Nie mam takich problemów dlatego zastanawiam się jak to jest jeszcze więcej szczegółów...

 

Przez tą przejrzystość i "słyszalność" drobiazgów zacząłem słuchać jazzu, klasyki i wróciłem do metalu...

Dla tego "czegoś" właśnie...

Dlatego zadałem pytanie...no może nie do końca precyzyjnie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Staś_44798 napisał:

Nie mam takich problemów dlatego zastanawiam się jak to jest jeszcze więcej szczegółów...

 

Przez tą przejrzystość i "słyszalność" drobiazgów zacząłem słuchać jazzu, klasyki i wróciłem do metalu...

Dla tego "czegoś" właśnie...

No widzisz. Teraz wydaje Ci się że jest już super szczegółowo,  a po podłączeniu np.  takiego dCSa usłyszysz jeszcze więcej. To jest właśnie wyciąganie informacji z nagrania. Najlepiej sprawdzić u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Macie może informację czy w Trójmieście można posłuchać coś z DCSa?

53 minuty temu, MrSalieri napisał:

usłyszysz jeszcze więcej.

Nie nie ... Dziękuję, to już będzie za dużo informacji dla moich uszków ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @Szymon'a (dziękuję!), miałem przyjemność przetestować DCS Network Bridge w swoim systemie. W sumie 3 popołudnia testów, przy czym trzeci najdłuższy i przyniósł najwięcej zmian. DCS potrzebował wg. mnie chwili „pod prądem” aby wyłapać bardziej namacalnie jego atuty. Co się poprawia ? Bas, szybszy, mocniejszy w zasadzie obszerniejszy (nie mylić z bułowatym, bardziej pełny). Detale, plankton i lepsza przestrzeń. W sumie komplet tego co mogłem oczekiwać aczkolwiek warto posłuchać kilku utworów, wrócić do starego urządzenia. Nie są to zmiany mega drastyczne aczkolwiek po przesłuchaniu kilku utworów, wracając na malinę, słuchało się czegoś ewidentnie uboższego. Zaznaczę, że grałem na stosunkowo budżetowym kablu AES/EBU Wireworld Luna 7.

Równocześnie testuję Roona. Roon w połączeniu z DCS’em NB działa dwa razy bardziej stabilnie i płynniej. Ewidentnie urządzenie wspierające protokół Roon’a spełniając standard Roon Ready daje dużo więcej „fanu” z jego obsługi. Integracja Tidala, granie z MQA. Bardzo fajnie to działa.

Na pewno będę chciał zrobić jeszcze test NB w połączeniu z Debussy DCS’a. Może nie teraz ale w niedalekiej przyszłości czuję, że będzie to mój kierunek zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  W dniu 8.01.2019 o 17:12, Staś_44798 napisał:

Nie mam takich problemów dlatego zastanawiam się jak to jest jeszcze więcej szczegółów...

 

 

No jak nie chcesz mieć dobrego brzmienia to chyba nie ma sensu żebyś czytał wątki poświecone najlepszemu sprzętowi. Strata czasu. Same opisy audi a8 z zawieszeniem pneumatycznym też nic Ci nie dadzą, bo można się tutaj przysięgać , że to dobry samochód, ale z punktu widzenia teoretyka octavia w dizlu dowiezie tak samo i nawet w tym samym czasie.

Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.