Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz strumieniowy kontra dac


tajland

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Nikimaj napisał:

Dlaczego lipa? To przyszłość tej branży. Podejrzewam, że 70% użytkowników posługuje się Tidalem lub Spotify. Nie rozumiem...

Może faktycznie wyraziłem się nieprezycyjnie.LIpa oznacza jakość brzmienia, a że to przyszłość ? Hm, no zależy co mamy na myśli. Jeśli popularyzację tego sposobu odtwarzania muzyki, to zapewne tak. Jeśli zaś jakość, to kurcze męczy mnie mierna jakość w porównaniu do starego poczciwego flac,a ( byle nie hi-resa !), ale odtworzonego nie z internetu a z nośnika fizycznego, czyli HDD.  Jeśli ktoś kiedyś tę różnicę przeskoczy, to będę się cieszył. Póki co, chyba jako ludzkość raczkujemy dopiero w tym temacie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nikimaj napisał:

Sądzę, że moglibyśmy zajść jeszcze dalej

To jest akurat sprawa jasna jak górski strumyk :-). Moglibyśmy też mieć lepsze auta, lodówki, a nawet farby na ścianę, ale życie to nie koncert życzeń i chyba lepiej dla swojej higieny psychicznej się z tym pogodzić ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Producenci to jedno, polityka to drugie. Oprócz technologii jesteśmy kantowani na każdym kroku, ale nie chcę zaśmiecać tu wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Tidal zawsze taki tragiczny bym polemizował.
Fakt zdarzają się straszne realizacje, taka z ostatnich na Tidal najnowszy Knopfler sama treść merytoryczna muzyki fajna ale już jakość streaming u w Tidal dramat po 3 min wyłączam bo mam wrażenie że się system popsuł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od platformy. Np. Roon jest dobrym rozwiązaniem. Jak testowałem Audirvanę to akurat nie miałem Tidala ale Qobuz brzmiał tak samo jak własne pliki. Ale Tidal może na Audirvanie grać inaczej.
Czy ktoś słuchał Deezera HiFi na jakimś niepecetowym sprzęcie - np. Bluesound?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, venom200 napisał:

Czy ten Tidal zawsze taki tragiczny bym polemizował.
Fakt zdarzają się straszne realizacje, taka z ostatnich na Tidal najnowszy Knopfler sama treść merytoryczna muzyki fajna ale już jakość streaming u w Tidal dramat po 3 min wyłączam bo mam wrażenie że się system popsuł

A ja kupilem ten album w 24bitach i jest co najmniej dobrze nagrany. Warto go miec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, popej napisał:

Zniekształcenia a być może także szumy czy pasmo przenoszenia elektroniki będą najprawdopodobniej limitowane przez konstrukcję lampową.

pasmo przenoszenia limitowane?! o.O Proszę nie wprowadzać użytkownika w błąd.

5 godzin temu, dzarro napisał:

Wszystko zależy od platformy. Np. Roon jest dobrym rozwiązaniem. Jak testowałem Audirvanę to akurat nie miałem Tidala ale Qobuz brzmiał tak samo jak własne pliki. Ale Tidal może na Audirvanie grać inaczej.
Czy ktoś słuchał Deezera HiFi na jakimś niepecetowym sprzęcie - np. Bluesound?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Zgadzam się! Roon jest świetnym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adam_62949 napisał:

pasmo przenoszenia limitowane?! o.O Proszę nie wprowadzać użytkownika w błąd.

Niestety trafo na wyjściu wzmacniacza lampowego ogranicza pasmo. Możesz zapomnieć o próbkowani 192kHz. Dół też ma problemy. Zobacz przykładowe pomiary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Ja zakupiłem streamer firmy Innuos model Zen mini Mk2.

Poniżej wstawiam link do nowszego modelu mk3 który oprócz portów USB i Lan posiada wyjście coaxial , optyczne i analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto sprawdzić specyfikację.

 

big_catalogo_1544533391_2633.jpg

big_catalogo_1544533644_6182.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 08:48, dzarro napisał:

Ale Tidal może na Audirvanie grać inaczej.
 

W głównej mierze Audirvana+ to program do zarzadzania i obsługi/odtwarzania własnych plików. I tutaj Audirvana ma przewagę znaczącą nad większością programów. Osobiście zrezygnowałem nawet z najdroższej Amarry by Sonic Studio na rzecz licencji Audirvana+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 14:24, popej napisał:

Niestety trafo na wyjściu wzmacniacza lampowego ogranicza pasmo. Możesz zapomnieć o próbkowani 192kHz. Dół też ma problemy. Zobacz przykładowe pomiary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co to za herezje. Co ma wspólnego sygnał cyfrowy z analogowym? Kolego zgłoś swój post do usunięcia bo żal to czytać. W DSD to wzmacniacz i kolumny muszą przenosić MHz :)

W dniu 17.12.2018 o 13:30, popej napisał:

Skoro korzystasz z wzmacniacza lampowego, to w zasadzie techniczna jakość dołączonego sprzętu nie jest istotna

Złota malina 2018. Z w/w powodu wnioskowałem o dodatkowych moderatorów technicznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to kwestia kontrastu, dobry odtwarzacz CD i duzo slabszy streamer. Jak wszystko jest na podobnym poziomie to Tidal wypada poprawnie. Tak mam ale przyznam to nie hi end tylko przyzwoite hi fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 12:02, konradwo napisał:

Jeśi ma to byc do Tidala to nie zastanawiałbym się nawet nad zabawą w dodatkowy DAC. Jakość wielu realizacji na Tidalu jest tak MARNA, że strumień mp3 128kbps z niektórych stacji radiowych gra lepiej! Już nie raz uruchamiając ten sam utwór na Tidalu czy Spotify, który przed chwilą usłyszałem w radiu, doznałem szoku, że tak KIEPSKO gra to z Tidala.
Nie jest to regułą ale wiele utworów z tych serwisów brzmi jak totalnie wykastrowane, kiepskie mp3, bez dynamiki, płasko.
 

Trochę odkopię. 

Realizacji z radia bym nie porównywał zbytnio do czegokolwiek. Nadawcy "dostrajają" dźwięk wedle własnych upodobań i każdy to może robić jak mu się to podoba. Taki dźwięk ma brzmieć dobrze w większości na przeciętnej jakości radioodbiornikach. 

A wracając do tematu jestem za rozdzieleniem DAC od streemera. Kupisz wysokiej klasy DAC i streemerami można mieszać do woli według upodobań co do funkcjonalności, a ta jest różna niestety. 

Jak tak zrobiłem, pozbyłem się CocktailAudio x30 i kupiłem Chorda Qutest + za grosze zrobiłem pasywne minipc na Daphile i uważam to za dużo lepsze rozwiązanie, zarówno funkcjonalnie jak i dźwiękowo (tutaj to jest przepaść). 

10 godzin temu, Robertgio36 napisał:

Witam 

Ja zakupiłem streamer firmy Innuos model Zen mini Mk2.

Poniżej wstawiam link do nowszego modelu mk3 który oprócz portów USB i Lan posiada wyjście coaxial , optyczne i analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto sprawdzić specyfikację.

Fajny tylko dlaczego taki drogi :o

Poza tym dysk HDD w sreamerze który ma stać przy sprzęcie audio jest beeee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Robertgio36 napisał:

Ja zakupiłem streamer firmy Innuos model Zen mini Mk2.

Na jakim to jest przetworniku, bo nie mogę znaleźć (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cichom napisał:

 

Realizacji z radia bym nie porównywał zbytnio do czegokolwiek. Nadawcy "dostrajają" dźwięk wedle własnych upodobań i każdy to może robić jak mu się to podoba. Taki dźwięk ma brzmieć dobrze w większości na przeciętnej jakości radioodbiornikach. 

 

Skoro mp3 128 kbps z jakiegoś tam radia internetowego da się tak "dostroić", że na dobrze skonfigurowanym sprzęcie za blisko 100 000 zł gra lepiej niż wiele tych samych utworów z Tidala w "jakości CD"  (na sprzędzie za "dyszkę" zresztą też to podobnie wypada) a punktem odniesienia poprawnego brzmienia jest CD lub dobry plik to coś tu jest nie tak z tymi tidalowym streamingiem.
Nie wszystkie ale sporo tego co jest na Tidalu, jest niestety w kiepskiej jakości.
Nie twierdzę też, że radio jest super, ale skoro potrafi zagrać lepiej niż niektóre pliki z Tidala to... coś jest nie tak i wychodzi na to, że mnóstwo tam szajsu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem streamera naima razem z pre. Zawsze słyszałem na swoim systemie różnicę między płytą a Tidalem hi fi. A ponieważ z tego pre nie byłem zadowolony (nac n 272), to go sprzedałem i kupiłem manleya lampowego pre a streamer za 1000 zł ex demo denon heos czy jakoś tak. Gra se w tle, słucham nowości i decyduję czy zamówić płytę, czasem radyjko (super dźwięk jak na radio ma radio paradise). Nie wiem, dlaczego eliminujecie lampę z toru, jeśli ma być słuchany Tidal? Przecież chodzi o to, jak gra cały system i czy to nam odpowiada. Mnie teraz bardziej odpowiada niż cały tor na tran. Gdzieś też słyszałem wypowiedź człowieka od masteringu, że inaczej przygotowuje się muzykę do produkcji płyt, inaczej dla rozgłośni radiowych a inaczej jeszcze do streamingu. Może dlatego słychać różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szymon napisał:

W DSD to wzmacniacz i kolumny muszą przenosić MHz :)

Przy DSD zwykle stosuje się na wyjściu filtr na 50kHz, wiec ograniczone pasmo wzmacniacza lampowego nie zmienia aż tak wiele jak przy sygnale PCM 192kHz. W obu przypadkach to mało istotne dla ludzkiego ucha, ale dziwne jest planowanie użycia w systemie 2 technologi, przy których marketing używa wzajemnie sprzecznych argumentów ;)

5 godzin temu, Szymon napisał:

wnioskowałem o dodatkowych moderatorów technicznych

Czym handlujesz na tym forum? Nie da się tego obronić normalną dyskusją?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konradwo napisał:

Skoro mp3 128 kbps z jakiegoś tam radia internetowego da się tak "dostroić", że na dobrze skonfigurowanym sprzęcie za blisko 100 000 zł gra lepiej niż wiele tych samych utworów z Tidala w "jakości CD"  (na sprzędzie za "dyszkę" zresztą też to podobnie wypada) a punktem odniesienia poprawnego brzmienia jest CD lub dobry plik to coś tu jest nie tak z tymi tidalowym streamingiem.
Nie wszystkie ale sporo tego co jest na Tidalu, jest niestety w kiepskiej jakości.
Nie twierdzę też, że radio jest super, ale skoro potrafi zagrać lepiej niż niektóre pliki z Tidala to... coś jest nie tak i wychodzi na to, że mnóstwo tam szajsu.

Z gó...bata nie ukręcisz. Nie porównuj prosze 128kbs do CD 44.1kHz/16bit (który i tak nie jest idealny, bo to wciąż kompresja). Temat, włącznie z testami był poruszany wielokrotnie na forum i nie ma co zaśmiecać takimi stwierdzeniami ludziom głów. A to że dany system kosztuje 100 000zł nie ma akurat tai wielkiego znaczenia. Wystarczy że jest źle zestawiony, albo gra w kiepskim akustycznie pomieszczeniu. Wtedy te złotówki możesz sobie wsadzić wiesz w co.

Mówiąc,  że "coś tu jest nie tak z tymi tidalowym streamingiem" - sprecuzuj proszę, bo to duże uproszczenie. Wystaczy, że używasz kiepskiego transportu, kiepskiego DAC lub tego i tego. W takiej sytuacji CD może okazać się lepsze. Jasne że w Tidal trafiają się gorszej jakości albumy, ale...na nośniku jakim jest CD również jest dużo kiepsko nagranego materiału. Inna sytuacja jest z plikami MQA (Tidal masters), bo tutaj jakość często przewyższa CD.

Czy porównywałeś dokładnie te same albumy (identyczny mastering) na Tidalu i fizycznym CD, przy podobnym poziom cenowy tych odtwarzaczy (podobna jakość DAC i transportu) w identycznym systemie?  Bo to na prawdę robi różnicę. Wystarczy że trafisz na inny mastering. Nie wspominając o różnicach wynikających ze sprzętu, jego zestawienia i akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, popej napisał:

Przy DSD zwykle stosuje się na wyjściu filtr na 50kHz, wiec ograniczone pasmo wzmacniacza lampowego nie zmienia aż tak wiele jak przy sygnale PCM 192kHz. W obu przypadkach to mało istotne dla ludzkiego ucha, ale dziwne jest planowanie użycia w systemie 2 technologi, przy których marketing używa wzajemnie sprzecznych argumentów ;)

Poczytaj na czym polega proces konwersji w przetworniku C/A to nie będziesz pisał takich  herezji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, popej napisał:

Przy DSD zwykle stosuje się na wyjściu filtr na 50kHz, wiec ograniczone pasmo wzmacniacza lampowego nie zmienia aż tak wiele jak przy sygnale PCM 192kHz. W obu przypadkach to mało istotne dla ludzkiego ucha, ale dziwne jest planowanie użycia w systemie 2 technologi, przy których marketing używa wzajemnie sprzecznych argumentów ;)

Czym handlujesz na tym forum? Nie da się tego obronić normalną dyskusją?

 

Obróbkę sygnału PCM 192 i jego finalne brzmienie warunkujesz rodzajem wzmacniacza (lampowy - słabiej, tranzystor - tak) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 22:55, Nikimaj napisał:

Dlaczego lipa? To przyszłość tej branży. Podejrzewam, że 70% użytkowników posługuje się Tidalem lub Spotify. Nie rozumiem...

Ależ ja się w pełni zgadzam, że to przyszłość. Pisząc "lipa" mam na myśli jakość grania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SynSama napisał:

Ależ ja się w pełni zgadzam, że to przyszłość. Pisząc "lipa" mam na myśli jakość grania....

oj, co do jakości grania to na prawdę duże uproszczenie i generalizowanie. Z jakiego transportu i DAC , na jakim systemie uzyskałeś złą jakość grania w Tidal Hifi?

Jako były użytkownik gramofonu i CD pozwolę się nie zgodzić z tobą. Zarówno na CD, winylu jak i Tidal bywają lepiej i gorzej zrealizowane albumy.

Natomiast Tidal HiFi, szczególnie pliki Masters z dobrego transportu i DAC potrafią zabrzmieć lepiej (dynamiczniej, precyzyjniej, przyjemniej) niż CD z wysokiej klasy odtwarzacza. Świat idzie w stronę plików i jest coraz lepiej w tym względzie. Z drugiej strony fizyczne nośniki mają "to coś" , to fakt , trochę za nimi tęsknię:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dawid Hare napisał:

Z gó...bata nie ukręcisz. Nie porównuj prosze 128kbs do CD 44.1kHz/16bit (który i tak nie jest idealny, bo to wciąż kompresja). Temat, włącznie z testami był poruszany wielokrotnie na forum i nie ma co zaśmiecać takimi stwierdzeniami ludziom głów. A to że dany system kosztuje 100 000zł nie ma akurat tai wielkiego znaczenia. Wystarczy że jest źle zestawiony, albo gra w kiepskim akustycznie pomieszczeniu. Wtedy te złotówki możesz sobie wsadzić wiesz w co.

Mówiąc,  że "coś tu jest nie tak z tymi tidalowym streamingiem" - sprecuzuj proszę, bo to duże uproszczenie. Wystaczy, że używasz kiepskiego transportu, kiepskiego DAC lub tego i tego. W takiej sytuacji CD może okazać się lepsze. Jasne że w Tidal trafiają się gorszej jakości albumy, ale...na nośniku jakim jest CD również jest dużo kiepsko nagranego materiału. Inna sytuacja jest z plikami MQA (Tidal masters), bo tutaj jakość często przewyższa CD.

Czy porównywałeś dokładnie te same albumy (identyczny mastering) na Tidalu i fizycznym CD, przy podobnym poziom cenowy tych odtwarzaczy (podobna jakość DAC i transportu) w identycznym systemie?  Bo to na prawdę robi różnicę. Wystarczy że trafisz na inny mastering. Nie wspominając o różnicach wynikających ze sprzętu, jego zestawienia i akustyki.

Poczytaj sobie ze zrozumieniem mój wpis a wcześniej wpis, na który odpowiedziałem, wtedy zacznij się włączać do dyskusji zamiast pisać mi co i gdzie sobie mogę wsadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dawid Hare napisał:

Obróbkę sygnału PCM 192 i jego finalne brzmienie warunkujesz rodzajem wzmacniacza (lampowy - słabiej, tranzystor - tak) ?

Takich tutaj mamy "fachofców" niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 21:03, tajland napisał:

Dzień dobry. Do tej pory słucham na sprzęcie wzmacniacz lampowy+cd+kolumny. Wymyśliłem sobie, że skorzystam z dobrodziejstw cyfryzacji i wypróbuje Tidala żebym mógł odsłuchiwać różne płyty, a następnie tą która mi podejdzie zakupić. Najpierw pomyślałem, że kupię odtwarzacz strumieniowy, ale jak zacząłem czytać to wiele osób pisze, że za znacznie mniejsze pieniądze można osiągnąć to samo lub lepiej niż dostajemy w odtwarzaczach typu yamaha 6130,6170, aries mini, bluesound node 2.  Wyczytałem, że można zakupić urządzenie o nazwie chromecast audio i do tego zewnętrzny dac i korzystać z serwisów typu Tidal. Będzie lepiej i taniej. Czy obeznani z tematem zaproponują jakiegoś daca, który zagra lepiej niż odtwarzacze w cenie do 2000zł. W grę wchodzi używany sprzęt. Zależy mi na ożywieniu dźwięku bo lampa+chario delphinus to raczej ciemne granie. I jeszcze jak to się wszystko łączy ze sobą żebym po zakupie się nie zdziwił, że czegoś nie podłączę bo brakuje wejścia lub wyjścia. Dodam, że wzmacniacz posiada jedynie wejścia rca. Z góry dziękuje za rzeczowe odpowiedzi.

Nawiązując do tematu... Polecam ci Onkyo Ns 6130, duża funkcjonalność jak za te pieniądze (kupisz nawet za 1100zł).  Później jak będziesz chciał poprawić brzmienie, kupujesz dobry zewnętrzny dac i puszczasz sygnał po coaxialu. Sam go testowałem jako transport do dac i jest bardzo dobry (gra dużo lepiej od chromcast audio). Jako transport gra tak samo jak NS6170, był lepszy od Pioneera, Yamahy, i zdecydowanie lepszy od  chromcast audio - po optyku grało średnio).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

5 godzin temu, konradwo napisał:

Poczytaj sobie ze zrozumieniem mój wpis a wcześniej wpis, na który odpowiedziałem, wtedy zacznij się włączać do dyskusji zamiast pisać mi co i gdzie sobie mogę wsadzić.

Nie odbieraj tego osobiście, a to stwierdzenie o systemie za xxx zł to prawda, niestety ilość PLN nie gwarantuje jakości końcowej. Zadałem ci kilka pytań, co do sposobu porównywania CD kontra Tidal HhFi, a na zadne nie odpowiedziałeś. Napiałeś wyraźnie że " coś tu jest nie tak z tymi tidalowym streamingiem." dlatego pytam skąd takie wnioski ? Kiedy ja mam całkowicie odmienne...

/   usunięto zdjęcie -błędnie wklejone /

 

.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dawid Hare napisał:

Obróbkę sygnału PCM 192 i jego finalne brzmienie warunkujesz rodzajem wzmacniacza (lampowy - słabiej, tranzystor - tak) ?

Pisałem gdzieś cokolwiek o brzmieniu? Jedynie stwierdzam, że lampowe  wzmacniacze mocy nie mają wystarczającego pasma, żeby przenieść sygnał, jaki można zakodować przy próbkowaniu 192kHz.

1 godzinę temu, Szymon napisał:

Poczytaj na czym polega proces konwersji w przetworniku C/A to nie będziesz pisał takich  herezji.

Wiem, jak działa DAC. I dla tego orientuję się, że rzucasz ogólniki bez konkretów, bo nie potrafisz sformułować merytorycznego argumentu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, popej napisał:

Pisałem gdzieś cokolwiek o brzmieniu? Jedynie stwierdzam, że lampowe  wzmacniacze mocy nie mają wystarczającego pasma, żeby przenieść sygnał, jaki można zakodować przy próbkowaniu 192kHz.

rozumiem, czyli nie miałeś na myśli brzmienia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.