Skocz do zawartości
IGNORED

4k HDR problem


Walek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, że żadne urządzenie nie przesyła mi prawidłowo 4k HDR 10bitow.

Posiadam amplituner Yamaha rxa3050

Projektor JVC x5900

Xbox one X I greatly A10

Więc tak... Zacznijmy od podłączenia egreat jeśli włączę 4k rozdzielczość to nie mogę oglądać filmów w HDR ... Jak dam mu rozdzielczość 1080p to nie ma problemu lecimy 10bitow HDR....

Podpiąłem tego egreata z telewizorem Sony xe9305 jest dokładnie taka sama sytuacja ....

Testowałem Xboxa one x.... Znowu jak włączę grę w 4k to kolory są tylko 8bitowe.... Kiedy dam mu rozdzielczość FHD projektor pokazuje 10bit RGB (ale niestety nie działa to w trybie HDR gdyż jak ustawiam na projektorze HDR to kolory są przejaskrawione tak samo jak w treści 8bit jak włączę ten tryb)

Jutro jeszcze podłącze tą konsole pod telewizor... Jeszcze tu sprawdzę co się wydarzy...

 

Co może być przyczyną?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to słabe kable HDMI nie są one najdroższe kupowane na eBayu niby 18Gbps.... Ale w praktyce chyba nie.... Oryginalny kabel z Xbox one x , też nie zdał egzaminu.... 

Jakich kabli używacie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egeat na 100% wypuszcza z siebie 4K UHD BT.2020 z HDR. I dla materialu z płyt DB-UHD wystarcza chroma 4:2:0 czyli przepływność 10,2 Gbps.

Podłączałeś Egreata bezpośrednio do projektora? Jakiej długośc masz tam kable? Ustaw z palca 4:2:0.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tak jak radzi pmcomp - nie ustawiaj z palca YbCr 4:2:0 bo to format w jakim jest zarejestrowany materiał na UHD, ale mało które urządzenia je obsługują. Nie jest to format akceptowany przez HDMI 2.0 ... samo wypuszczanie takiego sygnału uważa się za "eksperymentalne"

link 1: https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_0/hdmi_2_0_faq.aspx
 

Tu masz podpowiedz jak to najlepiej ustawić i o co w tym chodzi: 

https://youtu.be/Pqg8Ky6T7vc?t=724

Nawet manual to twojego projektora mówi, że projektor wykrywa: RGB, YCbCr 4:4:4 i 4:2:2 (str. 49)

Podłącz bezpośrednio player z projektorem, zacznij od ustawień auto, potem 4:2:2 i głebie kolorów na auto, potem daj 12bit i patrz co się dzieje...

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Hitch napisał:

nie ustawiaj z palca YbCr 4:2:0 bo to format w jakim jest zarejestrowany materiał na UHD, ale mało które urządzenia je obsługują.

 

Możesz rozwinąć jakie to urządzenia nie obsługują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić przewód. Miałem taką samą sytuację i co dziwne, zmiana przewodu HDMI dała skutek.

Niby na opakowaniu przewodu pisało 4K, ale po ustawieniu 4K nie wyskakiwał mi znaczek HDR/Dolby Vision.

Zmieniłem na taki, jaki zawsze używałem do innych urządzeń i zadziałało. 

Rzecz jasna absolutnie nie oznacza to identycznej sytuacji u Ciebie, ale sam w swoim przypadku byłem zaskoczony takim obrotem sprawy i potrzebą wymiany przewodu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, arkadowski napisał:

 

Niby na opakowaniu przewodu pisało 4K, ale po ustawieniu 4K nie wyskakiwał mi znaczek HDR/Dolby Vision.

 

 

Nie należy wierzyć w chińskie słowo pisane. Aby był święty spokój należy stosować kabel, który przepuści 18Gbps. Na odległości większe niż 5 metrów jedynym kablem, który spełnia ten warunek jest kabel optyczny HDMI czyli tzw. HDMI AOC.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z tymi problemami po dość długim czasie.

 

Sony xe93 trochę ukryta opcja, żeby HDMI dawało 4k HDR i to tylko na 2ch wejściach.... Trzeba było wejść w opcje wyjść hdmi i zaznaczyć enhanced zamiast standard... Brawo... Za intuicyjne menu.

Co do projka problem był dużo bardziej złożony... Metoda prób i błędów doszedłem do tego, że kabel był lipny... Ale nie tylko dodatkowo amplituner też karny punkt dla Yamahy... Z zaawansowanych ustawień (nie z pilota tylko na wyświetlaczu ampa- gdzie już samo wejście jest egzotyczne - przytrzymać jeden guzik, nacisnąć kolejny, splunąć przez lewe ramię)..było ustawienie 4k mode 2 które jest limitowane.... Trzeba było ustawić 4k mode 1.... 

 

Finalnie wszystko działa i cieszy :) dzieki za rady :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2018 o 13:32, pmcomp napisał:

Możesz rozwinąć jakie to urządzenia nie obsługują?

Jakos odpowiedzi brak, tak myślałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przykład z brzegu przecież podałem - Projektor JVC x5900 - wg. manuala nie obsługuje. Vincent w swoim filmie też wyraźnie mówi o tym formacie i jego sensie.Z resztą jak czytasz ze zrozumieniem to widzisz że to nie jest format z oficjalnej tabeli HDMI 2.0. Link podesłałem. Więc zakładam, że trudno z organizacją HDMI która tworzyła standard polemizować. Wyraźne jak byk - format dostępny dla @50Hz/60Hz a nie dla 24Hz. Nawet na generatorach sygnału video nie wygenerujesz takiego formatu na siłę - bo on nie jest oficjalnie w specyfikacji HDMI.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.