Skocz do zawartości
IGNORED

Tri-amping


Wooke

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, xajas napisał:

poniewaz dostalem kilka zapytan odnosnie budowy kopii moich glosnikow, zalozylwm nowy watek w dzialce DIY

 

 

Dla bardziej wymagających JBL 4355 w Klang+Ton №2 2015 - oryginał to nie jest (bo tylko DIY), ale zawsze lepiej niż w ogóle.

Mam ten № w jakości doskonałej, bez kompresji - kliknąć w 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  lub poniższą grafikę z okładką tego № klang-und-ton-2-2015-epaper.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze zastanawiałem się po co ludzie tak sobie komplikuje życie? Jeszcze, żeby to gwarantowalo sukces, zrozumiał bym ale jest dokładnie odwrotnie. Czy nie lepiej zamiast 3 końcówek i 3 par kabli kupić za ich równowartość coś z wyższego poziomu? Przecież w 99,99%gwarantuje to lepsze efekty soniczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 14:38, xajas napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ten fotel to manufakturka czyjaś (DYI) czy można go gdzieś nabyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fotel to klasyka! Eames Lounge Chair za 7.500€ (z podnozkiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 godzin temu, dyzman69 napisał:

Zawsze zastanawiałem się po co ludzie tak sobie komplikuje życie? Jeszcze, żeby to gwarantowalo sukces, zrozumiał bym ale jest dokładnie odwrotnie. Czy nie lepiej zamiast 3 końcówek i 3 par kabli kupić za ich równowartość coś z wyższego poziomu? Przecież w 99,99%gwarantuje to lepsze efekty soniczne. 

Jesli masz na mysli pasywny tri-amping, to bym sie zgodzil, ale aktywizacja to zupelnie inny swiat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 09:50, pmcomp napisał:

Gorszego ścierwa nie mogłeś już chyba polecić ...

Bardzo "fachowa" opinia. Oczywiście fachowa inaczej. Popisałeś się. 

W dniu 17.12.2018 o 09:50, pmcomp napisał:

Należy jedynie dobrać dobrą zwrotnice aktywną. Analogową, nie cyfrową.

Do fabrycznych kolumn tylko zwrotnica cyfrowa, do zwrotnicy analogowej najlepiej system kolumn DIY z możliwością fizycznego przesuwania poszczególnych głośników względem siebie(każdy głośnik w oddzielnej obudowie) w celu wyrównania fazowego na podziale, chyba że zwrotnica analogowa ma taką możliwość w domenie elektronicznej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bawiłem sie tym klockiem ... dźwiekowe ścierwo pierwszej wody.

Ale jeśli Tobie się ten Behringer podoba tzn. że mamy inną estetyke dobrego dźwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 12:11, pmcomp napisał:

Poza tym jesli ktoś korzysta wyłącznie ze źródeł analogowych dodatkowa konwersja AD/DA w torze to samo zło.

Poza hasłem brak na to dowodów, wystarczy zapoznać się z testem firmy Edward Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 minut temu, pmcomp napisał:

Nie, bawiłem sie tym klockiem ... dźwiekowe ścierwo pierwszej wody.

Coraz ciekawsza jest Twoja "fachowość" w dziedzinie oceny techniki i dźwięku. To bardzo ciekawe.

W dniu 17.12.2018 o 12:11, pmcomp napisał:

Jakoś w ubiegłym stuleciu kiedy nie było cyfry z powodzeniem budowano zwrotnice analogowe, zarówno na rynek konsumencki jak i profesjonalny.

Budowano, ale nie do wszystkiego się one nadawały. Potrzebna jest pewna wiedza na ten temat inaczej ma się do czynienia z różnymi dziwnymi tekstami jak te wyżej. 

W dniu 17.12.2018 o 12:29, Szymon napisał:

Nie ma na rynku urządzenia audio z odpowiednią mocą obliczeniową i rozdzielczością aby poradzić sobie ze skuteczną obróbką sygnału w zakresie  średnio-wysokotonowym.

Jasne, a tymczasem telewizja cyfrowa działa ze skutkiem kilkukrotnie lepszym niż analogowa. Jak to się dzieje? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2018 o 15:03, jaxcek napisał:

Czy ten fotel to manufakturka czyjaś (DYI) czy można go gdzieś nabyć?

tyle ze wiekszosc kupuje pordróby , jest tego mnóstwo

pierwsza z brzegu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 13:06, pmcomp napisał:

Juz trzeba było dać za przykład cyfrowy sposób przenoszenia dźwięku od słuchawki do słuchawki bo w przesyle rzeczywiście zmieniło sie wiele na lepsze.

To efekt zastosowania technik cyfrowych a nie analogowych.

 

W dniu 17.12.2018 o 14:10, pmcomp napisał:

Wzmacniacze w klasie D to ... zło ;). 

Druga bardzo fachowa wypowiedź, dobrze że oznaczona jako żart.

W dniu 17.12.2018 o 14:10, pmcomp napisał:

Z podziałem 6db/oct,

Podział 6 dB/okt. to zło ;-).

W dniu 29.12.2018 o 14:59, dyzman69 napisał:

Czy nie lepiej zamiast 3 końcówek i 3 par kabli kupić za ich równowartość coś z wyższego poziomu? Przecież w 99,99%gwarantuje to lepsze efekty soniczne. 

Dopóki będziesz miał zwrotnicę pasywną pomiędzy wzmacniaczem a głośnikiem/głośnikami to na pewno nie uzyskasz lepszego efektu. Przykład identycznego systemu w wersji pasywnej i aktywnej był linkowany w różnych wątkach wraz z opisem odczuć subiektywnych autora artykułu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cir napisał:

tyle ze wiekszosc kupuje pordróby , jest tego mnóstwo

pierwsza z brzegu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak, tak. Dzięki. Też znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lech36 napisał:

Poza hasłem brak na to dowodów, wystarczy zapoznać się z testem firmy Edward Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Własnie potwierdziłeś moja tezę. Konkluzja z tego testu, cytuję: W teście wykazaliśmy, że w danej konfiguracji sprzętowej wpływ dwukrotnej konwersji sygnału audio (z domeny analogowej na cyfrową i z powrotem) był słyszalny dla konkretnej grupy dziesięciu słuchaczy

Powtórze moje twierdzenie: Poza tym jesli ktoś korzysta wyłącznie ze źródeł analogowych dodatkowa konwersja AD/DA w torze to samo zło.

9 godzin temu, Lech36 napisał:

To efekt zastosowania technik cyfrowych a nie analogowych.

To właśnie napisałem.

 

Zauważam, że Twoje negowanie moich wpisów narzuca Ci klapki na oczy i nie czytasz dokładnie to co piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pmcomp napisał:

W teście wykazaliśmy, że w danej konfiguracji sprzętowej wpływ dwukrotnej konwersji sygnału audio (z domeny analogowej na cyfrową i z powrotem) był słyszalny dla konkretnej grupy dziesięciu słuchaczy

Wcześniej piszą że nie udało się idealnie wyrównać głośności porównywanych torów a to co słyszeli słuchacze w teście liniowym nie było już tak ewidentne co wskazuje na to że ta delikatna różnica głośności mogła być przyczyną usłyszenia śladowych zmian. Śladowych bo o takich można mówić w tamtym przypadku. Na pewno wątpliwości rozwiałby test różnicowy w którym można wszystko pokazać czarno na białym jakie różnice występują między tymi dwoma torami, zarówno pomiarowe jak i te które jesteśmy w stanie usłyszeć i to na sygnale muzycznym czyli takim jak hobbyści najbardziej lubią ze względu na jego legendarny stopień złożoności.

8 godzin temu, pmcomp napisał:

Powtórze moje twierdzenie: Poza tym jesli ktoś korzysta wyłącznie ze źródeł analogowych dodatkowa konwersja AD/DA w torze to samo zło.

Nie musisz korzystać z tej dodatkowej konwersji jeżeli ona Ciebie aż tak niepokoi. Ja np. z niej nie korzystam od źródeł do przetworników wyjściowych tor pracuje w 100% w domenie cyfrowej (S/PDIF). Głośność zrealizowana jest za przetwornikami zwrotnicy już w domenie analogowej i bezpośrednio steruje końcówkami mocy. Niestety taki układ jest możliwy do wykonania tylko dwoma modami jakie znalazłem w sieci i tylko na nielubianym przez Ciebie DCX-e. Oczywiście robiłem porównania toru cyfrowego z analogowym który zawierał to dodatkową konwersję A-D i co ciekawe żadnych słyszalnych różnic, poza inną głośnością nie doszukałem się więc demonizowanie tej dodatkowej konwersji to typowa działalność audiofilska wynikająca tylko i wyłącznie z wiedzy że ta konwersja jest a nie z tego że ona stanowi jakieś słyszalne zło w torze. 

8 godzin temu, pmcomp napisał:

Zauważam, że Twoje negowanie moich wpisów narzuca Ci klapki na oczy i nie czytasz dokładnie to co piszę.

Zauważyłem Twój bardzo niski poziom techniczny w podejściu do testów porównawczych i pewnie z tego to wynika. Niska też jest zdolność oceny technicznej urządzeń których używasz.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lech36 napisał:

Wcześniej piszą że nie udało się idealnie wyrównać głośności porównywanych torów a to co słyszeli słuchacze w teście liniowym nie było już tak ewidentne co wskazuje na to że ta delikatna różnica głośności mogła być przyczyną usłyszenia śladowych zmian. Śladowych bo o takich można mówić w tamtym przypadku. Na pewno wątpliwości rozwiałby test różnicowy w którym można wszystko pokazać czarno na białym jakie różnice występują między tymi dwoma torami, zarówno pomiarowe jak i te które jesteśmy w stanie usłyszeć i to na sygnale muzycznym czyli takim jak hobbyści najbardziej lubią ze względu na jego legendarny stopień złożoności.

Nie musisz korzystać z tej dodatkowej konwersji jeżeli ona Ciebie aż tak niepokoi. Ja np. z niej nie korzystam od źródeł do przetworników wyjściowych tor pracuje w 100% w domenie cyfrowej (S/PDIF). Głośność zrealizowana jest za przetwornikami zwrotnicy już w domenie analogowej i bezpośrednio steruje końcówkami mocy. Niestety taki układ jest możliwy do wykonania tylko dwoma modami jakie znalazłem w sieci i tylko na nielubianym przez Ciebie DCX-e. Oczywiście robiłem porównania toru cyfrowego z analogowym który zawierał to dodatkową konwersję A-D i co ciekawe żadnych słyszalnych różnic, poza inną głośnością nie doszukałem się więc demonizowanie tej dodatkowej konwersji to typowa działalność audiofilska wynikająca tylko i wyłącznie z wiedzy że ta konwersja jest a nie z tego że ona stanowi jakieś słyszalne zło w torze. 

Zauważyłem Twój bardzo niski poziom techniczny w podejściu do testów porównawczych i pewnie z tego to wynika. Niska też jest zdolność oceny technicznej urządzeń których używasz.  

Moja rada z Nowym Rokiem ... oceniaj urządzenia, dźwięk, parametry ... nie ludzi. 

Zgodnie z powyższym powstrzymam się od oceny.

 

PS. od tego śmieciowego Behringera jest dużo lepszych urządzeń, jesli już ktoś musi. Z rynku pro oczywiście. Tylko kosztują odpowiednio wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Moja rada z Nowym Rokiem ... oceniaj urządzenia, dźwięk, parametry

Wzajemnie. Niestety właśnie taka ocena mi wyszła z Twojej oceny parametrów, budowy i oceny dźwięku. W końcu związek merytorycznej oceny z osobą która ją wystawia jest oczywisty. I nie dotyczy to tylko Twojej oceny procesora DCX, innych też. Mnie to nie przeszkadza, ale dziwię się Tobie że jesteś taki śmiały w skrajnych ocenach wyrażanych jednym zdaniem bez merytorycznej podbudowy.

Godzinę temu, pmcomp napisał:

PS. od tego śmieciowego Behringera jest dużo lepszych urządzeń, jesli już ktoś musi. Z rynku pro oczywiście. Tylko kosztują odpowiednio wiecej.

Znowu jedno zdaniowa opinia bez podbudowy merytorycznej przesiąknięta sporą dawką ignorancji technicznej i dziwnej złośliwości. Spróbuj może bardziej merytorycznie żeby można było podyskutować.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, miałem Behringera 2496 w swoim systemie i porównywałem do duuużo starszego dBbx DriveRack 480. I w porównaniu do dbx'a Behringer to dźwiękowy złom. A w porównaniu do analogowej lampowej zwrotnicy oba brzmią fatalnie. 

I to jest najlepszy sposób na sprawdzenie ... na własne uszy we własnym systemie. Polecam.

Jako dowód opiszę ostatnie spotkanie u jednego z kolegów w Łodzi. Jako źródło cyfrowe grały dCS Debussy i dCS Network Bridge. Czterech słuchaczy. Reszta toru na wysokim poziomie ale bez szaleństw. Ot dobrze zrównoważony i zbudowany system. Jak najbardziej z zakładki hi-end. Dźwiękowo. I co z tego? Ano to, że system znakomicie pokazywał różnice pomiędzy trzema kablami cyfrowymi którymi spięty był transport i DAC. Ale z Twojej podbudowy merytorycznej wynika, że kable cyfrowe nie grają. Cztery pary uszu stwierdziły jednoznacznie dość łatwo słyszalne różnice. O zmianie kabla głośnikowego na inny już nawet nie chce mi się pisac bo znowu zarzucisz mi ignorancję techniczną. Możesz zarzucić jedynie dziwną złośliwość bo z niej troszkę wynika właśnie to co powyżej napisałem.

 

Najlepszego w Nowym Roku. Więcej słuchania, mniej technicznego mądralowania życzę.

 

PS. Po Twoich ostatnich wpisach zastanawiam się czy Ty jesteś klonem bum1234 czy odwrotnie. Bo duzy wspólny obszar sie wam zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pmcomp napisał:

Lechu, miałem Behringera 2496 w swoim systemie i porównywałem do duuużo starszego dBbx DriveRack 480. I w porównaniu do dbx'a Behringer to dźwiękowy złom. A w porównaniu do analogowej lampowej zwrotnicy oba brzmią fatalnie. 

Czyli w stosunku do lampowego złomu brzmią źle :-)? To ciekawe bo to raczej te dwie cyfrowe stanowią wzorzec dla tej analogowej, zwłaszcza lampowej. Lampy do zło, dźwiękowy i fizyczny złom ;-).
Co do tego dbx-a i DCX-a to możemy podyskutować merytorycznie w domenie technicznej bo poetyckie określenia typu że co jest złomem mnie nie interesują. To domena audiofilów. Za takimi określeniami nie idzie żadna treść merytoryczna.

46 minut temu, pmcomp napisał:

Najlepszego w Nowym Roku. Więcej słuchania, mniej technicznego mądralowania życzę.

Urządzenia techniczne wymagają technicznego, analitycznego podejścia do nich. Słuch ze swoimi uchybami i przekłamaniami to niezbyt precyzyjny doradca.

Oczywiście też życzę w nowym roku wszystkiego najlepszego a przede wszystkim spokoju. 

50 minut temu, pmcomp napisał:

Po Twoich ostatnich wpisach zastanawiam się czy Ty jesteś klonem bum1234 czy odwrotnie. Bo duzy wspólny obszar sie wam zrobił.

'Bum' też jest merytoryczny dlatego taka zbieżność obszarowa. Odległość fizyczna między nami jest jednak bardzo duża (inny rejon Polski).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nie słuchasz tylko czytasz parametry techniczne.

To chyba trafiłeś nie na to forum. Elektroda będzie lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pmcomp napisał:

Jak rozumiem nie słuchasz tylko czytasz parametry techniczne.

Cały czas jak piszemy słucham muzyki. Możliwe że aż za dużo. Wszystko w nadmiarze może doprowadzić do przesytu. Słucham na systemie cyfrowym. 

16 minut temu, pmcomp napisał:

To chyba trafiłeś nie na to forum. Elektroda będzie lepsza.

Tobie polecam forum Trioda ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realnych instrumentach słuch człowieka jest bardzo ważny i powiedziałbym, że w wielu muzycznych aspektach niemalże najważniejszy. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zainteresować się tematem strojenia pianin i fortepianów - jeszcze nigdy nie trafił się przypadek, że po nastrojeniu fortepianu przy użyciu tylko i wyłącznie tunera /miernika, instrument ten był dobrze nastrojony, a niby powinien być, bo przecież miernik to miernik! Tu, niestety, potrzebny tunerowi jest czynnik ludzki, czyli słuch i wiedza stroiciela. I chociaż miernik wskaże, że instrument jest dobrze nastrojony, to w rzeczywistości brzmi on żle i trzeba ten miernik wesprzeć słuchem stroiciela - zaznaczę, że dobrego stroicila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chicago napisał:

W realnych instrumentach słuch człowieka jest bardzo ważny i powiedziałbym, że w wielu muzycznych aspektach niemalże najważniejszy. Żeby się o tym przekonać, wystarczy zainteresować się tematem strojenia pianin i fortepianów - jeszcze nigdy nie trafił się przypadek, że po nastrojeniu fortepianu przy użyciu tylko i wyłącznie tunera /miernika, instrument ten był dobrze nastrojony, a niby powinien być, bo przecież miernik to miernik! Tu, niestety, potrzebny tunerowi jest czynnik ludzki, czyli słuch i wiedza stroiciela. I chociaż miernik wskaże, że instrument jest dobrze nastrojony, to w rzeczywistości brzmi on żle i trzeba ten miernik wesprzeć słuchem stroiciela - zaznaczę, że dobrego stroicila.

No i wrócił temat tego czy sprzęt audio ma jakieś wspólne cechy z instrumentem? Czy sprzęt audio można nastroić tak jak instrument?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o słuch i jego wykorzystanie , a nie o to, czy można lub nie można stroić wieżę DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chicago napisał:

Tu chodzi o słuch i jego wykorzystanie , a nie o to, czy można lub nie można stroić wieżę DIY.

Słuch mam O.K. Na koncertach też wyczuwam kiedy zdarzy się muzykowi wpadka a kiedy jakiś obcy dźwięk jest zamierzony. Oczywiście nie zawsze, genialny nie jestem.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :-).  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lech36 napisał:

Urządzenia techniczne wymagają technicznego, analitycznego podejścia do nich.

Jizzzzz ... czy Ty się czasem czytasz ???

Wyluzuj, świat jest piękny, jest Sylwester. Żeby się napić dzisiaj szampana nie musze zakładać winnicy w Champanii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pmcomp napisał:

Wyluzuj, świat jest piękny, jest Sylwester.

Zawsze jestem wyluzowany, nie zauważyłeś? ;-)
O tym czy świat jest piękny wszędzie i zawsze już można podyskutować ;-).
Sylwester to jeden rok bliżej do piachu ;-). Nie ma się z czego cieszyć, ale cieszmy się ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.