Skocz do zawartości
IGNORED

JBL TI 250 - kilka pytań


Excalibue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Brat w Holandii natknął się na ciekawe znalezisko, a mianowicie JBL 250 TI owinięte szczelnie w gruby koc, stojące tam już chyba X-lat.. miało to iść na recykling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 48411973_361479341336334_5631404790295560192_n.thumb.jpg.559d772b84a4ecc9ac14c7f1ba90035b.jpg

Stan niestety nieznany, choć przetworniki wyglądają na nienaruszone, jedynie najwiekszy woofer ma wykruszoną piankę.

Membrany nie wydają żadnych dźwięków przy wciskaniu. Dalej niestety nie ma jak sprawdzić. 

Warto ciągnąć takie paczki do PL ? Transport będzie dosyć kosztowny z racji wagi ( naprawde ciężkie kloce )  i wymiarów. 

Nie wiem jak z regeneracją wooferów, są gdzieś jeszcze do kupienia oryginalne zawieszenia, wymienia ktoś w PL ? 

Mam nadzieje, że tweetery są całe, nie wiem czy miały jakieś zabezpieczenia przed spaleniem w torze.

Czy są w tych kolumnach jakieś nietypowe rozwiązania na które będę musiał zwrócić uwagę przy odnowieniu ?

Jest to wersja Jubilee, czym się taka wersja charakteryzowała  ?

Będę wdzięczny o każdą informacje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holandia bogaty kraj ze ktos tak zaprzepascil paczki za ktore mozna bylo w PL kupic kiedys mieszkanie :) Teraz to tylko na podpalke patrzac na stan... raczej nie warto tego ciagnac do PL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Excalibue napisał:
Witam. 

Brat w Holandii natknął się na ciekawe znalezisko, a mianowicie JBL 250 TI owinięte szczelnie w gruby koc, stojące tam już chyba X-lat.. miało to iść na recykling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 48411973_361479341336334_5631404790295560192_n.thumb.jpg.559d772b84a4ecc9ac14c7f1ba90035b.jpg

Stan niestety nieznany, choć przetworniki wyglądają na nienaruszone, jedynie najwiekszy woofer ma wykruszoną piankę.

Membrany nie wydają żadnych dźwięków przy wciskaniu. Dalej niestety nie ma jak sprawdzić. 

Warto ciągnąć takie paczki do PL ? Transport będzie dosyć kosztowny z racji wagi ( naprawde ciężkie kloce )  i wymiarów. 

Nie wiem jak z regeneracją wooferów, są gdzieś jeszcze do kupienia oryginalne zawieszenia, wymienia ktoś w PL ? 

Mam nadzieje, że tweetery są całe, nie wiem czy miały jakieś zabezpieczenia przed spaleniem w torze.

Czy są w tych kolumnach jakieś nietypowe rozwiązania na które będę musiał zwrócić uwagę przy odnowieniu ?

Jest to wersja Jubilee, czym się taka wersja charakteryzowała  ?

Będę wdzięczny o każdą informacje.

 

Jeśli chodzi o regenerację basowców to bez problemu robi gość z pod Krakowa.

Zawieszenia sam ściągnie z zagranicy i wymieni. Jeśli tylko membrana nie jest uszkodzona to wszystko da się naprawić.

 

Wersja jublie to przede wszystkim inna zwrotnica, cvc na górze i średnicy oraz zupełnie inny twitter niż w standardowych ti250 bo membrana to tytan pokryty złotem i zupełnie inna cewka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia świeżo po wyciągnięciu z tych kocy, myślę, że po umyciu wyglądały by dużo lepiej.

Właściciel najprawdopodobniej nie żyje, rodzina robi remont mieszkania i kazała wszystko powynosić i wyrzucić, ze strychu.

Tam nikt się nie rozczula, tym bardziej, że są dość majętni, a być może sprzętem audio się nie interesują.

Membrany wszystkie całe, no nic, chyba ściągnę je z ciekawości zobaczyć jak wyglądał High-end tamtych czasów, tym bardziej, że na żywo ponoć przytłaczają wymiarami : )

Mam nadzieje, że zagrają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba już w testamencie zapisać: "POD ŻADNYM POZOREM NIE RUSZAĆ SPRZĘTU Z MIEJSCA GDZIE OBECNIE STOI, WŁAŚCICIEL BĘDZIE NAWIEDZAŁ DOM W PRZYPADKU SPRZEDAZY" :)

 

Fajne znalezisko, niedawno ktoś gdzieś tutaj pisał, że te tweetery to wypas na maxa, powodzenia, oby było mało roboty z nimi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kolumny w koncu dojechaly, transport 500zl busem znajomy sciagnal. Jesli chodzi o obudowy to sa w srednim stanie, jedna troche na dole rozwarstwiona, maja kilka rys i.zadrapan. Glosniki graja wszystkie, oprocz jednego tweetera. Bede musial go jakos wyjac, choc nie bardzo wiem jak, brak srubek, pewnie trzeba front ozdobny oderwac. Mam nadzieje ze nie jest spalony, moze poszlo doprowadzenie do cewki.. inaczej kaplica. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz renowacja pochlonie troche PLNow, jesli to ma grac i wygladac jak za czasow swietnosci. Wrzuc jakies zdjecia czy wygladaja lepiej niz w tych kocach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.