Skocz do zawartości
IGNORED

Dyfuzor DIy


Wooke

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak wykonać jakieś plany może ???

Bo w zakupie koszt horrendalny...:((((

18 tysięcy złotycf130d0964b133a58e2001b5446dd9f6.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rozpraszacz to też jest sekwencja QRD, ale przy tego typu wątkach zawsze mówię... zastanów się. To ma kilka jak nie kilkanaście tysięcy studzienek, jak sobie policzysz ile czasu Ci zejdzie na wykonanie tego ręcznie + materiały, a odejmiesz od tego czas który spędziłbyś pracując i zarabiając na to kasę to nie wychodzi tak źle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat, jak jest wykonany ten QRD, był już debatowany.

To nie są pojedyncze słupki, tylko cały szereg, linia słupków. Wykonane są ze spienionego PCV o gr 10-20mm. Aby było łatwiej obrabiać. 

Już jakiś czas temu, zrobiłem projekt w CAD. Po nowym roku, jak go sprawdzę podczas obróbki, to wam udostępnię. I będzie taniej niż 18tPLN. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 14:38, Wooke napisał:

Czy ktoś wie jak wykonać jakieś plany może ???

Bo w zakupie koszt horrendalny...:((((

cos blizej napisz który to jest  producent , jaki materiał , jakie wymiary

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cir napisał:

cos blizej napisz który to jest  producent , jaki materiał , jakie wymiary

 

Widząc jakość wykonania, to raczej amatorska robota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooke jakoś  zapomniał o watku więc nie wiem czy się dowiemy

stolarka  wyglada na dłubanke DIY- jest fatalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie stolarka tylko jakiś styrodur albo coś takiego, czyli jakość w ogóle znacznie gorsza... a sprzedawanie tego za 18 tys. to juz zbrodnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie tak jest z tym dyfuzorem ? Ta ramka mi się nie podoba, ale środek jest skopany? Widać to na tych fotkach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

moim zdaniem to nie stolarka tylko jakiś styrodur albo coś takiego, czyli jakość w ogóle znacznie gorsza... a sprzedawanie tego za 18 tys. to juz zbrodnia

stolarka to te ramki wokół ,czyli  patyki odzyskane z palet zbite gwozdziami 

cena bez linku z wymiarami jest nieznana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakość fotki tragedia jedynie widać że ta rama tragedia a tam to praktycznie jak ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na oko wymiary identyczne czyli 200cmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działanie 300-17500 Hz, jak mi ktoś pokaże wynik pomiaru diffusion albo tym bardziej scattering w tym zakresie to spalę swój dyplom z wibroakustyki i pójdę pracować dla tego kto ten dyfuzor zrobił, na 13 cm głębokości i studzience raptem kilka cm rozproszenie od 300 Hz... tiaaaa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest piękny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pasmo rozpraszania: 314 Hz – 6880 Hz
Wymiary (DxWxG): 183 cm x 183 cm x 29 cm
Największa wysokość słupka: 27 cm
Waga: ok. 300 kg

Ten też fajny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

działanie 300-17500 Hz, jak mi ktoś pokaże wynik pomiaru diffusion albo tym bardziej scattering w tym zakresie to spalę swój dyplom z wibroakustyki i pójdę pracować dla tego kto ten dyfuzor zrobił, na 13 cm głębokości i studzience raptem kilka cm rozproszenie od 300 Hz... tiaaaa

Te 300Hz to specjalnie w ustawieniu za kolumnami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przynajmniej realny bo ma 27 cm... chociaż tutaj realna praca tego dyfuzora będzie gorsza, bo w tym zakresie wysokości i szerokości studzienki wchodzi w grę mocne pochłanianie przez dyfuzor. Niestety wielu próbowało zmusić dyfuzory to pracy w niskich częstotliwościach ale serio to nie jest takie proste, tutaj pewnie te 300 Hz jest osiągalne, ale 6000 już na pewno nie i niżej też...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

jak mi ktoś pokaże wynik pomiaru diffusion albo tym bardziej scattering w tym zakresie to spalę swój dyplom z wibroakustyki

Lepiej uważaj co piszesz i życzysz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście jestem trochę bezpieczny w tym zakresie, rozproszenie w paśmie +10000 Hz nawet nie bardzo da się zmierzyć bo trochę nie występuje :P za duże pochłanianie materiałów, trzeba by mieć diamentowy rozpraszacz :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

na szczęście jestem trochę bezpieczny w tym zakresie, rozproszenie w paśmie +10000 Hz nawet nie bardzo da się zmierzyć bo trochę nie występuje :P za duże pochłanianie materiałów, trzeba by mieć diamentowy rozpraszacz :P

kwestionujesz dokonania firmy którek produkty sa wychwalane w wielu watkach na tym forum 

czy aby wiesz co czynisz   ""i pójdę pracować dla tego kto ten dyfuzor zrobił""

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cir napisał:

kwestionujesz dokonania firmy którek produkty sa wychwalane w wielu watkach na tym forum 

czy aby wiesz co czynisz   ""i pójdę pracować dla tego kto ten dyfuzor zrobił""

no cóż, wiem co czynię. Ja nie mówię że ten dyfuzor nie działa albo coś, bo działa to ulega wątpliwości. Ale to, że nie rozprasza powyżej 10000 Hz również nie ulega wątpliwości, nie wiem po co oni sie silą na takie pasmo... ktokolwiek będzie miał pojęcie o rozpraszaniu od razu się zorientuje że tutaj coś jest nie tak. Jakby napisali 300-6000 (tak jak AcousticManufacture np. pisze) to bym nic nie powiedział bo to realne 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu już podają rozpraszanie do 17200hz. Czyli też ściema? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety raczej tak, ja bym zapytał skąd te wyniki i dlaczego nagle tego typu rozpraszacz ma takie szerokie pasmo. To nie chodzi o to żeby odpalić jakiś kalkulator internetowy albo QRDude i przepisać cyferki z niego bo one serio mają bardzo ograniczone możliwości... a mówiąc raz jeszcze, rozpraszacze też mają swoje pochłanianie i należy je mocno uwzględniać, zwłaszcza jak się robi coś co ma 30 cm głębokości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

rozpraszacze też mają swoje pochłanianie i należy je mocno uwzględniać,

A czy możesz coś napisać o zastosowanym materiale z jakiego są wykonane. Ponieważ oba ustroje z zakresem do 17kHz są wykonane z spienionego PCV. Taki styrodur, zamknięto komórkowy, tylko że twardszy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

zwłaszcza jak się robi coś co ma 30 cm głębokości

Ten co wrzuciłem ma nawet 15cm, ale to nie o to chodzi. Wydawało mi się , że jak materiał nie jest porowaty i twardy to nie będzie za bardzo pochłaniał , a odbijał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się chętnie dołączę do dyskusji w tym wątku. Pytanie do autora skąd wyciągnął tą fotkę z pewnością nie jest to ten dyfuzor do którego linka podał uzytkownik bl4ck. Ten link który podał bl4ck czyli 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przedstawia na zdjęciu dyfuzor 101x101 tego samego producenta a cena jest  4 razy większa jak dyfuzora 101x101 zapewne dlatego że dotyczy sekwencji złożonych do kupy 4 dyfuzorów 101x101

Jeśli faktycznie dyfuzor przedstawiony na zdjęciu ma wymiar 2 x 2 metra i jest to dyfuzor 101 x 101 to z obliczeń wychodzi że szerokość każdego słupka wynosi 1,98 mm. Każdy kto zna program qrdude niech sobie wpisze w program ten wymiar słupka a zobaczy że program na czerwono wywala ostrzeżenia i nie zaleca stosowania wielkości słupka mniejszego na szerokości jak 25 mm !!. Opierając się też na danych podawanych przez program zakładając że maksymalna wysokość słupka to max 13 cm to według ww programu rozpraszać zaczyna od 1300 hz a biorąc pod uwagę szerokość słupka czyli 1,98 mm rozprasza max do 8600 Hz. Zgodzę się więc ze słowami które napisał Bartek działać to może działa ale na bank nie w takim zakresie jak pisze producent, zapewne chodzi tutaj trochę bardziej o wygląd jak działanie - ale trzeba przyznać że wygląda rewelacyjnie.

Jeszcze jedna sprawa dotycząca szerokości słupków, nie wiem czy dobrze to rozumuję jeżeli nie proszę mnie poprawić. Ogólnie nie mozna dac mniejszych slupkow niz 25x25mm poniewaz dyfuzor nie bedzie odpowiednio dzialal ( powietrze przy mniejszych slupkach blokuje się poprzez napiecia wewnatrz "studni").

Na koniec pozostaje materiał z jakiego wykonany jest ten dyfuzor czy jest to faktycznie spieniony PCV czy może styrodur. Jeżeli jest to styrodur to na innym forum był ostro krytkowany jak materiał bardzo zły na dufuzory w stosunku do drewna  ponieważ znacznie więcej pochłania jak rozprasza, tylko prawda jest taka że nikt wtedy nie był w stanie zamieścić wykresu pochłaniania dźwięku dla styroduru a jako ciekawostkę czy lepszym  materiałem  na dyfuzor jest styrodur czy drewno zamieszczę filmik pogromców dźwięku 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z firmą "akustyczną", która w swoich materiałach podawawłaby wiarygodne pomiary współczynników rozpraszania dla swoich produktów.
W Polsce odpowiednimi warunkami i metodyką do wykonania takich pomiarów dysponuje AGH w Krakowie.
Cena w granicach 10000 zł za próbkę może po części tłumaczyć stan rzeczy.
Podaje się obliczeniowe/teoretyczne pasmo rozpraszania, które ułatwia porównanie różnych konstrukcji.
Łatwo je zweryfikować, choćby za pomocą kalkulatorów.
O zgrozo! Jest ono wykorzystywane w projektach różnych pracowni akustyki z Polski i Europy, które spływają do mnie i do kolegów z branży.
Nikt nie podpiera się pomiarami współczynników rozpraszania projektowanej konstrukcji...
Ustrojów nie musimy robić z diamentu. Zacznijmy od tego, że będziemy robili z materiałów o jak najmniejszym współczynniku pochłaniania.
Nie wiem z czego zrobili dyfuzor z fotki. 
Ja w przypadku skyscarperów stosuję pvc o gramaturze 0,55g/cm3, co odpowiada mniej więcej gęstości drzewa olchowego.

Co do przekroju słupka, czy rekomendowanej szerokości szczeliny. Faktycznie jest coś takiego uzasadniane jak kolega wyżej napisał. Akademicy z AGH dyfuzor powyżej N19 uważają za dewiację, bo w pomiarach zmiany są niewielkie. Ja w swojej skromnej osobie, przekonałem się, że im bardziej skomplikowana konstrukcja, im szersze "teoretyczne" pasmo rozpraszania, tym efekt soniczny jest lepszy.

Zanim jednak ustawicie Panowie pręgierz, warto posłuchać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cocacol napisał:

Nie spotkałem się z firmą "akustyczną", która w swoich materiałach podawawłaby wiarygodne pomiary współczynników rozpraszania dla swoich produktów.
W Polsce odpowiednimi warunkami i metodyką do wykonania takich pomiarów dysponuje AGH w Krakowie.

Interesujacym pytaniem jest czy istnieje unormowana metoda pomiaru wspoczynnika rozpraszania?

Znam taki wspolczynnik (alfa?) dla absorbcji ale nie slyszalem o wspolczynniku rozpraszania (co nie znaczy ze taki nie istnieje).

Na podstawie cytowanego video you-tube odnioslem wrazenie, ze koledzy z AGH sami wymyslili metode pomiaru na podobienstwo pomiaru pasma czestotliwosci przy roznych katach (polar diagram, speaker directivity measurements,...). Ale czy to zeczywiscie odzwierciedla zasade dzialania dyfuzorow? Wiekszosc dyfuzorow mocowanych jest centralnie na przedniej albo tylnej scianie, czyli na osi sluchacza. Ale koledzy z AGH oceniaja dzialanie dyfuzorow w oparciu o pomiary poza osia, czyli wbrew praktyce.

Dlaczego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda jest jak najbardziej prawidłowa, chociaż uproszczona. I chwała kolegom AcousticCity za zaangażowanie i podjęcie tematu. Z tego co wiem mikrofony umieszczone są na konstrukcji w kształcie sfery, tutaj był mikrofon poruszający się w jednej płaszczyźnie. Pomiarów dokonuje się w komorze bezechowej, jak i pogłosowej. 

Ponieważ wcześniej dowiedziałem się jaka jest orientacyjna cena, byłem trochę zamroczony i nie wszystko do mnie docierało.:).  Ale trudno odmówić kolegom z AC braku kompetencji.

Tyle, że te dyfuzory były konstrukcjami dosyć prymitywnymi...

18 minut temu, xajas napisał:

Interesujacym pytaniem jest czy istnieje unormowana metoda pomiaru wspoczynnika rozpraszania?

Znam taki wspolczynnik (alfa?) dla absorbcji ale nie slyszalem o wspolczynniku rozpraszania (co nie znaczy ze taki nie istnieje).

Na podstawie cytowanego video you-tube odnioslem wrazenie, ze koledzy z AGH sami wymyslili metode pomiaru na podobienstwo pomiaru pasma czestotliwosci przy roznych katach (polar diagram, speaker directivity measurements,...). Ale czy to zeczywiscie odzwierciedla zasade dzialania dyfuzorow? Wiekszosc dyfuzorow mocowanych jest centralnie na przedniej albo tylnej scianie, czyli na osi sluchacza. Ale koledzy z AGH oceniaja dzialanie dyfuzorow w oparciu o pomiary poza osia, czyli wbrew praktyce.

Dlaczego? 

No i docieramy do sedna. Bo wg. wszelkich znaków na ziemi i niebie dyfuzory za kolumnami działać nie powinny, a na bocznych odbiciach ich działanie powinno być minimalne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedurę pomiaru i wyznaczania współczynników rozpraszania (diffusion i scattering) opisują normy ISO 17497 arkusz 1 i 2 (jeden do scattering drugi do diffusion). To, że materiał będzie "w miarę twardy" nie definiuje jeszcze że jest dobry na dyfuzor, sam dyfuzor z racji kształtu też sporo pochłania zwłaszcza jak ma dużą wysokość i o tym ciągle mówię... promotor mojego doktoratu się habilituje z tego tematu i optymalizacji rozpraszaczy. Pomiarów w Polsce raczej nikt nie robi w większej ilości chyba że jakiś grant dostanie, bo są serio koszmarnie drogie. Ja wolę dostać wyniki +-10% z obliczeń niż naciągać firmę na takie wydatki, tylko no coż, QRDude nie używam. Ta granica 25 mm nie jest jakoś sztywna, nie wiem czemu on tak podaje ale 20 i 16 może być... tylko trzeba być świadomym co to robi i np nie zrobić rozpraszacza o szerokości studzienki 16 mm i wysokości +200mm. Za to prawda że QRDude ogarnia inne podstawowe sprawy, jak np. to że można dyfuzor zrobić za wąski gdzie stosunek długości fali dla częstotliwości projektowej do stosunku głębokość/szerokość jest za mały, no ale pochłaniania nie uwzględnia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.